» »

S.p. kot študent

S.p. kot študent

quepasa ::

Torej, razmišljam o s.p. za eno majhno spletno trgovinco. Sem reden študent. Par tem sem že pregledal ampak so nekatere starejše s starimi podatki, rad bi pa izvedel načeloma samo to, koliko bi me stalo na mesec pri recimo 500€ mesečnega zaslužka, če se to sploh splača :)

McHusch ::

Študentski popoldanski sp je bil ukinjen 1. 1. 2013. Postaneš torej polni sp, ki ima plačuje cca 350 evrov prispevkov mesečno (prvo leto sicer le pol, drugo leto pa 2/3), hkrati pa ostaneš brez ugodnosti iz statusa študenta. Ne splača se za 500 evrov, žal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: McHusch ()

quepasa ::

http://www.interfin.si/student-je-lahko...
Datuma objave nisem zasledil, tako da ne vem če je bilo objavljeno pred 1.1.2013, mogoče kdo ve, če to še zmeraj velja?

McHusch ::

Ukinjeno je!

Smurf ::

McHusch je povedal pravilno, tista stran ni vec aktualna.

celada ::

McHusch je izjavil:

Študentski popoldanski sp je bil ukinjen 1. 1. 2013. Postaneš torej polni sp, ki ima plačuje cca 350 evrov prispevkov mesečno (prvo leto sicer le pol, drugo leto pa 2/3), hkrati pa ostaneš brez ugodnosti iz statusa študenta. Ne splača se za 500 evrov, žal.


Samo en popravek na tole. Plačaš polovico prispevkov za ZPIZ ne pa vseh. Tako, da plačuješ cca 220 EUR prispevkov vsak mesec prvo leto, drugo leto pa 280.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: celada ()

quepasa ::

Hm, se v takem primeru bolj splača delat preko drugega s.p.ja? Se temu s.p,ju potem z dodano novo dejavnostjo povečajo stroški? Zakaj bi mi to odsvetovali? :)

hojnikb ::

Za tako malo se ti ne splača hecat s tem, ker z študentskimi bonitetami več pridobiš, kot pa da se hecaš s tem.
#brezpodpisa

fosil ::

Varianta bi bila da to delaš preko kakšne druge firme in ti potem oni izplačujejo zaslužek prek napotnic.
Ali pa da s.p. odpre nekdo, ki ima redno službo, recimo kakšen od staršev.
Tako je!

quepasa ::

fosil je izjavil:

Varianta bi bila da to delaš preko kakšne druge firme in ti potem oni izplačujejo zaslužek prek napotnic.
Ali pa da s.p. odpre nekdo, ki ima redno službo, recimo kakšen od staršev.

O tem sem nato razmišljal, imam kar nekaj s.p.jev okoli sebe, ampak se seveda ne bi "šlepal", če s tem drugemu s.p.ju povzročim več nevšečnosti kot bi jih imel sam s svojim s.p.jem. Načeloma ima potem ta s.p. samo večji dobiček in posledično večji davek? Pa verjetno še kakšno plačilo za dodajanje dejavnosti? Prav razmišljam? :)

turk1990 ::

Ja in tudi če bo kaj narobe, bo odgovarjal tisti, ki je lastnik sp-ja. Najprej si preračunaj stroške, ki ti jih sp prenaša, potem odštej še davek na dobiček, odvisno v katere davčni stopnji je sp (18 % naprej), potem so tu še dodatni stroški s knjigovodstvom.... Veliko nevšečnosti bo, če ga odpreš sam ali preko nekoga drugega.

Aja, pa verjetno če "kolegom" laufa sp, so davčni zavezanci, tako da ti od prodajne cene 22% pobere država(Kupni in prodajni ddv se odštevata).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: turk1990 ()

Kurzweil ::

quepasa je izjavil:

Torej, razmišljam o s.p. za eno majhno spletno trgovinco. Sem reden študent. Par tem sem že pregledal ampak so nekatere starejše s starimi podatki, rad bi pa izvedel načeloma samo to, koliko bi me stalo na mesec pri recimo 500€ mesečnega zaslužka, če se to sploh splača :)


Prispevki so cca 290€, torej minimalni prispevki. Potem če si neboš sam vodil računovodstvo, te bo še slednje prišlo minimalno med 30-50€ na mesec. Osebno bi ti predlagal eno stvar, ki je trenutno najbolj humana za študenta. Če imaš kolega, ki že ima s.p. delaš kar preko njegove firme, če se ukvarja z ustrezno dejavnostjo jo lahko tudi doda (če je vsaj približno v istem fohu), ampak pri tem mora biti polno zaupanje in poštenje, ko bo šla njem gor stopnja, osnova, dohodnina,...

Gandalfar ::

Poglej si se normiran s.p.

Smurf ::

Gandalfar je izjavil:

Poglej si se normiran s.p.

Tezko se mu bo to splacalo imeti pri spletni trgovini (kjer predpostavljam, da bo prodajal neke izdelke).

turk1990 ::

Smurf je izjavil:

Gandalfar je izjavil:

Poglej si se normiran s.p.

Tezko se mu bo to splacalo imeti pri spletni trgovini (kjer predpostavljam, da bo prodajal neke izdelke).


Zakaj pa ne, v večini trgovin so marže 300% + Kot normiranec proda za 20000€(od tega 10000€ stroškov) in plača 1200€ davka. Navaden sp bi na 10000 čistega dobička plačal 1280(od 8000) in 540 od naslednjih 2000. Torej cca 1800€, ker je 600€ več. Pomoje ni tako slaba opcija normiranec.

Smurf ::

1.) On ne bo mogel imetih taksnih marz
2.) Zraven bo imel se ostale stroske, ki jih lahko uposteva

fosil ::

quepasa je izjavil:

fosil je izjavil:

Varianta bi bila da to delaš preko kakšne druge firme in ti potem oni izplačujejo zaslužek prek napotnic.
Ali pa da s.p. odpre nekdo, ki ima redno službo, recimo kakšen od staršev.

O tem sem nato razmišljal, imam kar nekaj s.p.jev okoli sebe, ampak se seveda ne bi "šlepal", če s tem drugemu s.p.ju povzročim več nevšečnosti kot bi jih imel sam s svojim s.p.jem. Načeloma ima potem ta s.p. samo večji dobiček in posledično večji davek? Pa verjetno še kakšno plačilo za dodajanje dejavnosti? Prav razmišljam? :)

Zaslužek od tvojega dela, bi ti lahko izplačal preko napotnice, potem on ne bi imel nič večjega dobička.
So pa sedaj te napotnice že kar obdavčene.
Dodajanje dejavnosti je brezplačno.
Tako je!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nominiran popoldanski sp in dohodnina

Oddelek: Loža
63304 (3209) LuiIII
»

Smisel študentskega dela?

Oddelek: Loža
388533 (6878) Phantomeye
»

S.P. ali avtorska pogodba

Oddelek: Loža
263979 (3125) St235
»

Odprtje s.p.

Oddelek: Loža
4615873 (9089) Gama
»

informacije glede ustanovitve podjetja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10619177 (16714) wind

Več podobnih tem