» »

ADSL Splitter

ADSL Splitter

Calaway ::

Lep pozdrav!

Imam eno vprašanje če obstaja ADSL Spliiter z priključkoma RJ-45 in RJ-11 pa kje bi ga lahko dobil?

Lp

...:TOMI:... ::

In zakaj bi to potreboval?
Tomi

Calaway ::

Za moj internet ane :)

hojnikb ::

Kaj točno hočeš dosežit s tem splitterjem ?
#brezpodpisa

Calaway ::

Da ločim telefon pa internet...
nekaj takega bi rabu www.le-tehnika.com/index.php?location=7... samo da ma še RJ-45 priključek
Stvar je v tem da bom vse menjal. Od UTP kabla do splitterja ker mi internet meče dol na vsako minuto. Pri Telemachu so pa preveč butasti da bi prišli pogledat :)
Kupu bom pa ta kabel http://shop.wlan-sat.com/kabli/komunika...

...:TOMI:... ::

Imaš modem, ki ima RJ45 namesto RJ11?

Po navadi se te stvari delajo tako, da uporabiš kabel, ki ima na eni strani rj11 na drugi rj45.


Pa še nekaj bi ti svetoval. Namesto tega spliterja naroči IP telefonijo pri tvojem ponudniku interneta, stari PSTN telefon pa odjavi. Ceneje bo, pa še splitterja ne boš potreboval, ker bo telefonija iz modema ven.

Aja, vse to lahko uredi tvoj ponudnik interneta, tudi številko lahko prenese. Nič ne odjavljaj sam, ker drugače ne boš mogel prenesti cifre.
Tomi

Calaway ::

...:TOMI:... je izjavil:

Imaš modem, ki ima RJ45 namesto RJ11?

Po navadi se te stvari delajo tako, da uporabiš kabel, ki ima na eni strani rj11 na drugi rj45.


Pa še nekaj bi ti svetoval. Namesto tega spliterja naroči IP telefonijo pri tvojem ponudniku interneta, stari PSTN telefon pa odjavi. Ceneje bo, pa še splitterja ne boš potreboval, ker bo telefonija iz modema ven.

Aja, vse to lahko uredi tvoj ponudnik interneta, tudi številko lahko prenese. Nič ne odjavljaj sam, ker drugače ne boš mogel prenesti cifre.


Kje bi pa lahko našel tak kabel?
Ker sem ga že iskal pa ga nisem našel.
Da... Imam FritzBox 7360 ki ima RJ45

...:TOMI:... ::

Če ti internet dol meče moraš menjati kabel, ne samo splitter. Pa tisti kabel ni v redu za tvoje potrebe.

Tole preberi:
https://t-2.rula.net/viewtopic.php?f=7&...

Ti imaš preko televizijo preko kabelske, internet pa preko ADSL? Oboje pri telemachu?
Tomi

hojnikb ::

nabavi ip telefonijo in se ne hecaj s tem.... PSTN is out..

...:TOMI:... je izjavil:

Če ti internet dol meče moraš menjati kabel, ne samo splitter. Pa tisti kabel ni v redu za tvoje potrebe.

Tole preberi:
https://t-2.rula.net/viewtopic.php?f=7&...

Ti imaš preko televizijo preko kabelske, internet pa preko ADSL? Oboje pri telemachu?

zakaj hudiča bi kdorkoli mel tako narejen ? 8-O
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

...:TOMI:... ::

Če rabiš imam jaz tak kabel viška, koliko dolgega rabiš?

Hojnik, zaradi tega, ker nekatera kabelska omrežja so zastarela in telemach ponuja internet in telefonijo preko adsl, tv pa preko kabelske.
Tomi

Zgodovina sprememb…

Malajlo ::

RJ11 lahko vtakneš v RJ45 čisto normalno. Seveda, če sta uporabljeni 4. in 5. parica.
Ampak zakaj bi ločeval s splitterjem? Ti bi rad na vhodu razdelil DSL in PSTN? Tisti splitter od LE Tehnike je namenjen temu. Pa če imaš že zdaj PSTN, bi ga moral že itak imeti nekje.
Jaz sem menjal na IP telefonijo in pometal vsa jajca od ISDN in podobnega v smeti. Telekom ni hotel priti iskat...

hojnikb ::

...:TOMI:... je izjavil:

Če rabiš imam jaz tak kabel viška, koliko dolgega rabiš?

Hojnik, zaradi tega, ker nekatera kabelska omrežja so zastarela in telemach ponuja internet in telefonijo preko adsl, tv pa preko kabelske.

A se sploh še najde pri nas tako kablsko omrežje, da ne ponuja interneta ?8-O
#brezpodpisa

...:TOMI:... ::

Seveda se najdejo. Kar vprašaj na telemach, ko so pokupili vse manjša lokalna omrežja, so ugotovili, da nekaterih ni mogoče poceni nadgraditi za internet in tudi digitalno kabelsko, zato na teh omrežjih furajo samo analogno TV.
Tomi

hojnikb ::

heh, sn pa mislu, da je pri vseh vsaj eurodocis 2.0... No, potem je uporaba adsl res edina opcija ;((
#brezpodpisa

...:TOMI:... ::

Popravek: lahko furajo digitalno kabelsko, interneta pa ne.
Tomi

Calaway ::

Sploh se mi ne da več ubadati s tem več...
Bom raje prepustil to delo Telemachu pa bomo vidl kaj bojo nrdil genijalci.

...:TOMI:... ::

No, sedaj pa odgovori na moja vprašanja:

Živiš v hiši ali v bloku?
Imaš na hiši telekom omarico ali pride telefonski kabel po zraku v hišo?
Imaš tako kot sem opisal: TV preko kabelske, internet preko ADSL, telefon preko PSTN (stacionarna telefonija)?
Je kaka možnost, da sam zamenjaš obstoječi kabel od omarice ali od podstrešja do modema?
Imaš več vtičnic za telefon po hiši?

Telemach ti ne bo nič pomagal glede tega.
Tomi

Calaway ::

1. V hiši
2. Telekom omarico
3. http://www.totaltv.tv/Total+TV/202/Tota...
4. Ne
5. Ne

...:TOMI:... ::

Stvar je sledeča:

Dobiti moraš telefonsko številko od lokalnega terenskega tehnika od telekoma (rajonski tehnik).

Ko dobiš telefonsko številko, ga pokliči in mu povej, da bi rad menjal kabel od omarice do modema in naj pride odklnit omarico.

Pojdi v elektro ali računalniško trgovino, si sposodi kolut trdožilnega kabla (UTP, FTP, SFTP... karkoli, odvisno, koliko denarja hočeš dati), kupi še morebitne drobnarije (pokrovček za dozo-namesto telefonske vtičnice, konektor RJ45 za na kabel, mogoče še kaj, kar boš lahko kupil tudi naknadno...).

Ko se bosta zmenila za termnin, da ti odklene omarico, imej kabel in ostalo že pripravljeno. Imeti moraš tudi izolirni trak, da bosta lahko s tehnikom navezala novi kabel na starega in vlekla v luknjo. Naredita dober spoj, da se ne bo odtrgalo vmes, ker potem si v toplem iztrebku.

Ko bosta potegnila nov kabel, naj bo v enem kosu, vse do modema. Raje potegni kak meter več, če se v prihodnosti kaj spremeni lokacija modema. Ker imaš totalni trojček, imaš že IP telefonijo in ne rabiš splitterja, lahko je direktno kabel vtaknjen v modem.

Tehnik ima klešče za stiskanje konektorjev na kabel, prosi ga, naj ti stisne RJ45 na kabel.

Ko je urejeno, kabla pelješ nazaj v elektro trgovino, kjer bodo odčitali, koliko metrov si porabil in nato plačaš.

Tako, pripravi še mrzlo pivo, da bosta po končanem postopku oba zadovoljna.
Tomi

Zgodovina sprememb…

Malajlo ::

Namesto izolirnega traku je boljši navaden prozoren selotejp. Je tanjši, ni raztegljiv, pa še bolj gladko gre po ceveh. Nov kabel oguliš na nekih 10 cm, parice poravnaš okoli starega, malo zarotiraš vse skupaj (ob natezanju deluje kot vplet), pa tesno oblepiš s selotejpom. Če se kje preveč zatakne, pomaga tekoče milo, detergent za pranje posode.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RJ45 v 2xRJ11 adapter

Oddelek: Omrežja in internet
8769 (658) starfotr
»

Povezava do RJ11 modula za modem

Oddelek: Omrežja in internet
71871 (1776) WarMaker
»

SiOL - Premestitev modema

Oddelek: Omrežja in internet
182337 (1791) crniangeo
»

Telemach internet in pomoč uporabnikom

Oddelek: Omrežja in internet
144450 (4336) francek1
»

Modri ADSL (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
12619097 (8540) Nejc Pintar

Več podobnih tem