» »

Povezava do RJ11 modula za modem

Povezava do RJ11 modula za modem

WarMaker ::

Pozdravljeni,

Potreboval bi pomoč pri povezovanju telefonske linije. Zaradi nadgradnje povezave (ADSL -> VDSL) in težav v nihanju hitrosti, smo se odločili za menjavo kablovja po stanovanju - od Telekomove "škatlice", do RJ11 priključka, kamor se potem priključi modem.

Sem kupil RJ11 6/4 1M modul in bi potreboval več info, katere "linije" se uporabi, saj obstoječi modul uporablja le 2 liniji, modul pa jih ima 4.

Prilagam slike.

 Slika 1

Slika 1


 Slika 2

Slika 2


 Slika 3

Slika 3



Upam, da sem dovolj razumljivo opisal problem, ni ravno moje področje :).
Hvala za pomoč.

čuhalev ::

Izberi tista zobčka, ki sta pri vtičnici povezana na najbolj srednja kontaktna. Verjetno sta to tista dva, označena z modro in delno modro.

...:TOMI:... ::

Misliš telekomova škatlica na podstrešju ali telekomov splitter?

Če imaš omarico, pokliči telekom, naj ti odprejo omarico in potegni kabel v enem kosu od omarice (ali od škatlice na podstrešju) do modema, brez vtičnic, razdelilecev, splittterjev... Splitter rabiš samo, če imaš še stacionarno telefonijo (PSTN ali ISDN), če imaš pa VOIP,mse pravi telefone priključene na modem, potem pa tega ne rabiš.

Na koncu kabla stisni konektor (oziroma naj ti ga telekomovec, saj imajo klešče) in to je to.
Tomi

WarMaker ::

jaakaa: Hvala, sem poskusil in deluje.
...:TOMI:...: Škatla na stebru hiše. Trenutno je kabel podaljšan nekje na sredini in sklepam, da tudi to vpliva na delovanje oz. stabilnost povezave. Bom povezal nov kabel iz te škatlice do RJ11 modula in potem v modem.

Ponovno hvala obema za pomoč.

lp

...:TOMI:... ::

Vsak spoj je bolj kritičen, kot pa kabel v enem kosu.

Uporabi modro in modro-belo barvo paric, če boš uporabil UTP kabel od škatlice do modema, na kabel stisni konektor na srednja dva pina, zaporedje ni pomembno.
Tomi

WarMaker ::

Tomi: Predlagaš, da spustim RJ11 modul in naredim direktno povezavo v modem (torej zunanja telekom škatla < - > modem)? Da, UTP in modro/modro-bela.

...:TOMI:... ::

Tako je, namesto modula daj pokrovček, da ne bo grdo, luknja v steni. V pokrovček zvrtaj luknjo, daj kabel skozi in nato stisni konketor.

UTP kabel kupi v trgovini, naj ti posodijo cel kolut kabla, ga porabiš, kolikor rabiš in odneseš nazaj, plačaš po porabljenih metrih kabla. Škoda kupovat nekaj na pamet, ker lahko ga kupiš premalo ali preveč.
Tomi

WarMaker ::

Tomi: Imaš prav, bom ravno tako naredil :). Hvala za nasvete :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WarMaker ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RJ45 v 2xRJ11 adapter

Oddelek: Omrežja in internet
8840 (729) starfotr
»

povezava RJ11 vtičnice - pomoč prosim

Oddelek: Omrežja in internet
2813381 (3598) wexor
»

Telefonski kabel na meter.

Oddelek: Omrežja in internet
396414 (5244) MadMax
»

Amis priklop

Oddelek: Omrežja in internet
324833 (4415) d4vid
»

Vezava kabla za telefon

Oddelek: Omrežja in internet
87546 (7546) bozicek

Več podobnih tem