» »

Računalnik porabi OGROMNO časa da pride v windowse

Računalnik porabi OGROMNO časa da pride v windowse

Bumbar ::

Problem je sledeč:
Računalnik porabi minuto in pol da pride v winse. Matična je qdi kudoz 7e\333x-6a, gor je pa duron 750, 40 gb disk, r9000 128 pro, dvd, rw, 2 x 256 ddr 2700 ram, modem 56k, sb live, napajalnik mam pa 300w. Fora je pa v tem, ko odklopim recimo rw, pridem v winse v pol minute. Po moje je napajalnik prešvoh. Na qdi forumu mi niso znal pomagat zato upam da mi bo kdo od vas lahko.

btw:
z istim napajalnikom mi je na stari plati vse delal, zdej pa nameravam nabavt vsaj xp2000+ pa se bojim kako bo delal.

thx

Trubadur ::

windowsi?
Berite Thomasa!

Bumbar ::

aja:
xp pro

Phoebus ::

Hehe... ko odklopis cdrw prides v pol minute? Nima vese s stromom, sine. Windowsi so krivi.

Daj jih na novo gor, kaj naj ti recem. Ocitno je neki s softverom/drajverji za pecko.

FireSpit ::

Evo to naredi pa bo

1. RegEdit:

- HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\WaitToKillServiceTimeout
- change from 20000 to 100

2. Open the following:

- open device manager
- click on ide ata/atapi controllers
- opened primary ide channel
- click on advanced settings
- my primary master (device 0) is my hdd
- change detect type from autodetect to none
- do the same with secondary ide channel
- change the unused channel from autodetect to none

3. Disabling Nvidia Driver Helper

- Start/find Services
- Disable Nvidia Driver Helper

4. Turning OFF System Rerstore

- System/System Restore
- Turn OFF System Restore on all drives
Burn, bleed all the lives of life,
ascend to The sky.

Bumbar ::

Phoebus:
hvala na nasvetu, sm že probu pa je blo isto! Za napajalnik sm pa moriu ker so mi pač na qdi forumu tko povedal. Zdej sam vem kam se bom obrnu za pomoč.

FireSpit:
Stari najlepša hvala! Sicer nimam pojma kaj sem spreminjal ampak zdej sm štopal in porabi 40 sec:D .
Prosim povej kam ti lahko pošljem six-pack (čist resno)!

btw:
- my primary master (device 0) is my hdd
- change detect type from autodetect to none
tega ne morem spremenit ker nimaš kam kliknt

3. Disabling Nvidia Driver Helper

- Start/find Services
- Disable Nvidia Driver Helper
to sploh ne vem kaj bi moral bit (nvidia??)

Sistem restore sm useen pustu pa dela.

FireSpit: za pir sem mislu resno!!! Če se ti bo dal mi prosim povej kaj sm sploh spreminju u registru.

lp





FireSpit ::

Bo ze vredu

Za tisto dvoje ne vem. V registru pa se pomoje spremeni čas zaganjanja od 20000 na 100.
saj če ti tako dela je vredu. System restore pa ne rabiš.
Burn, bleed all the lives of life,
ascend to The sky.

andrej ::

za taksne zadeve je prava stvar bootbiv, ki analizira boot sekvenco in v grafu prikaze kateri driver je porabo koliko casa. dobit ga na MS webu, ce ne najdes pa napisi bootvis v googlu.

Bumbar ::

heh, zdej laufa ko urca.:)

andrej hvala, ampak mislm da zdej ne bom več d*ku po računalniku.:D
program sm najdu ampak nimam blage veze kako se uporabla.

thx vsem

frenk ::

Ja jest sm ga tud najdu pa ga tud ne znam uporabljat. Andrej...:8)

Buggy ::

Bootvis uporabis tako da das ene trikrat pod Trace -> next boot + drivers delay potem pa ko ti ti konca z bootanjem, das lepo optimize system (malo pocakas).

Kar pa zanima mene, je kako zavraga naj se losam tistega status bara (bel na crnem ekranu spodaj) preden se Windowsi XP sploh zacnejo load-ati (pred XP logo screenom)?
Namrec na starem disku tega status bara sploh nisem imel, sedaj pa traja kar nekaj casa?

Aspirinix ::

Pa še nekaj, če bi bil napajalc kriv, bi tudi sistem deloval nezanesljivo (BSD, rušenje, resetiranje).
Je gor kaki spyware al pa povzročitelj gripe?

Bumbar ::

Nimam blage veze. Najprej sm pomislu na bios, sprobu milijon variant pa ni šlo. Pol sem moril na qdi forumu, pa spet nič. Uglavnem to se mi je zdej zgodil prvič (nova plata), na novo sm inštaliru winse (3x) pa spet isto tko da mislm da ni spyware al pa virus. Uglavnem sam po registru sm mal spremenu in zdej dela (itak mi ni jasno zakaj).

Buggy: tist statusbar je pr men vedno ampak zgine v pol sekunde.

matter ::

Buggy: Kar pa zanima mene, je kako zavraga naj se losam tistega status bara (bel na crnem ekranu spodaj) preden se Windowsi XP sploh zacnejo load-ati (pred XP logo screenom)?

Prej ti je tolko hitreje naložil, da nisi vidu.

Buggy ::

matter: Se mi ne zdi logicno, da bi stari pocasnejsi disk - Maxtor 60 GB 7200 ATA133 toliko hitreje nalozil Windowse kot nov WD 120 GB 7200 ATA 100 z 8 MB predpomnilnika. V vseh testih ki sem jih naredil je za cca. 20% hitrejsi nov disk, tako da hitros diska ni povezana z status barom pred zacetkom loadnaja Windowsow (vsaj upam tako).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave z računalnikom

Oddelek: Pomoč in nasveti
51833 (1758) mojsterleo
»

Metallica - St. Anger (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
535188 (4364) hatch
»

Novi (2.41) driverji za NF2 zrusili sistem?

Oddelek: Pomoč in nasveti
321716 (1353) kuglvinkl
»

MediaPlayer problem

Oddelek: Programska oprema
5935 (888) krneki0001
»

Na disk WD120JB kloniral Maxtor 60Gb in stvar je pocasnejsa (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
534267 (3621) Boky

Več podobnih tem