» »

Za vse tiste, ki bi se radi naučili programiranja v Javi

Za vse tiste, ki bi se radi naučili programiranja v Javi

uro1001 ::

Pozdravljeni

Danes sem začel z objavljanjem video posnetkov za učenje programiranja na YouTube. Vsi tisti, ki bi vas to zanimalo vas vabim k ogledu mojega kanala in video posnetkov. Trenutno imam 3 videe, a kmalu jih bo več, z izdelavo različnih programov.
https://www.youtube.com/channel/UCtlunm...

Lep pozdrav, Uroš

alexa-lol ::

Jah ql samo konkurenca pri teh videih je že velika.

Poleg tega imam pripombo pri videu kjer inštaliraš JDK. Kao klikneš download, potem prekineš in kr klikneš eno mapo. Men je jasno da je to lokacija kjer se JDK namesti ampak tistemu ki bo pa to gledal mu ne bo, ker če bi mu bilo potem ne bi gledal videa. V videu moraš točno pokazati klik za klikom kaj naj naredi ne pa kr rečt: "no potem ko pa inštalirate pa dobite to..".

Poleg tega bi blo fajn če bi spremenil jezik OSa v angleški.. je bl international.

technolog ::

Nauči se presledke pravilno postavljat.

public static void (String [] args)


ni kul.

2. Narataj video, sproti razlagaj, kaj sploh počneš.

Zgodovina sprememb…

mihy11 ::

Kako pri notepad++ nastaviš, da si samodejno predlaga v naprej kaj želiš napisati...?
"Computers are good at following instructions, but not at reading your mind."
by Donald Knuth

uro1001 ::

Notepad++ sem danes pobral dol in mi to dela samodejno.

illion ::

Kvaliteta videa je ravno na meji uporabnosti, lih tolk, da se da prebrat kaj pises. Pa tabulatorji (oz. vsaj presledki) so se bolj vazni od tega kar je technolog omenil.

uro1001 ::

Ok, bom upošteval v naslednjem videu.
S kvaliteto je pa tako, video sem shranil z priporočenimi nastavitvami za YouTube in tak je rezultat.

mihy11 ::

uro1001 je izjavil:

Notepad++ sem danes pobral dol in mi to dela samodejno.


Hmmm meni pa ne dela tega.
"Computers are good at following instructions, but not at reading your mind."
by Donald Knuth

illion ::

uro1001: sem ravno preveril, je ok, sem gledal v html5 browser only in je max kvaliteta 360p, v flashu dela ok:)

uro1001 ::

illion je izjavil:

uro1001: sem ravno preveril, je ok, sem gledal v html5 browser only in je max kvaliteta 360p, v flashu dela ok:)


ok, ni problema. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: uro1001 ()

shadeX ::

To bi moral zraven govorit kaj delaš. Plus to da bi moral zagnati program. Zakaj v naslednjem videju?

uro1001 ::

V naslednjem videu bom naredil zato, da bodo tisti, ki bodo iskali samo zagon programa imeli za to namenjen točno določen video in jim ne bo treba gledat celotnega videa, da bi izvedeli samo kako zagnati program.

keworkian ::

illion je izjavil:

Kvaliteta videa je ravno na meji uporabnosti, lih tolk, da se da prebrat kaj pises. Pa tabulatorji (oz. vsaj presledki) so se bolj vazni od tega kar je technolog omenil.


Bolj važno je kako se koda izvaja kot pa presledki in tabulatorji. Če ne znaš prebrat kode z "nepravilnimi" tabulatorji/presledki, nehi programirat.
Obscenities in B-Flat

Mipe ::

Select all, right click, reindent. Problem? 8-)

uro1001 ::

Jaz sem se tako navadil, da pri programiranju delam brez tabulatorjev in presledkov. Ali jih naj vključim v video ali pustim tako kot je?

techfreak :) ::

Jaz sem se tako navadil, da pri programiranju delam brez tabulatorjev in presledkov.
Kaj? Raje nehaj uciti druge in si preberi kak tutorial/knjigo.

Zgodovina sprememb…

uro1001 ::

Tabulatorje delam samo pri programih kjer uporabljam več zank, da se lažje znajdem. Pri tako enostavnih pa na to kar nekako pozabim.

vorantz ::

uro1001 je izjavil:

Jaz sem se tako navadil, da pri programiranju delam brez tabulatorjev in presledkov. Ali jih naj vključim v video ali pustim tako kot je?


jezus kristus na palci 8-O
prosim prvo so to navadi, ker res res nočem videt tvoje kode, če jo bom moral kdaj ocenjevat...kaj šele za tabo popravljat

uro1001 ::

Saj sem odzgoraj povedal, da presledke uporabljam pri daljših programih, pri teh začetniških na to pozabim, ampak bom upošteval.

uro1001 ::

Te videe pa snemam tudi zato, ker me to veseli in se s tem rad ukvarjam v prostem času.

def0r ::

Za ucenje drugih uporabljaj tabulator tudi ce ga sam ne.
Pa vecina teh tutorialov ima prednost da nekdo govori vmes in razlaga kaj tocno dela.

vorantz,

http://codebeautify.org/javaviewer :D

technolog ::

1. uporabljaj tabulatorje, presledki so za silo.

2. glede tega, da se slabo vidi: Jasno da se, če snemaš celotno površino ekrana, ki ga potem youtube stlači v ta mali okenček. Snemaj samo del ekrana, pa poskrbi, da bo v njem vse, kar je treba, da uporabnik vidi. Definitivno skrij spodnji taskbar, ker samo po nepotrebnem troši prostor.

3. Še enkrat, govor je nuja. MORAŠ izkoristit oba kanala, tako vidnega kot slušnega. Slabo je, da navodila pišeš nekam ob stran, ker uporabnik ne more biti hkrati fokusiran in na kodo in na ta tvoja sporočila. Preveče eye-movementa.

arjan_t ::

technolog je izjavil:

1. uporabljaj tabulatorje, presledki so za silo.


Nikoli ne uporabljaj tabulatorjev razen ce je to zahtevano

techfreak :) ::

Ce delas v skupini uporabljaj tisto kar ostali, drugace pa kar mislis da je bolj pravilno, lahko pa upostevas smernice standarda za posamezni jezik (npr. PEP8 za Python priporoca 4 presledke).

Rias Gremory ::

techfreak :) je izjavil:

Jaz sem se tako navadil, da pri programiranju delam brez tabulatorjev in presledkov.
Kaj? Raje nehaj uciti druge in si preberi kak tutorial/knjigo.

This.
Več škoda kot koristi boš naredil drugim.
Pojdi se raje fajn naučit Javo pa naredi kakšen blog o Java trikih čez čas, ker tutorialov je itak shitload na youtubu.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Isotropic ::

techfreak :) je izjavil:

Ce delas v skupini uporabljaj tisto kar ostali, drugace pa kar mislis da je bolj pravilno, lahko pa upostevas smernice standarda za posamezni jezik (npr. PEP8 za Python priporoca 4 presledke).

kar veliko. meni je bilo se najbolj berljivo, ko sem imel samo 2.

technolog ::

Ravnokar sta prikazala argument za tabulatorje.

Obožujem, ko pripadniki neke skupine znegirajo samega sebe :)

Isotropic ::

jaz nisem imel takega namena.

wolf123 ::

uro1001

Moj predlog je da odstraniš glasbo ker otežuje učenje.
Govori sproti, tako te bomo veliko lažje razumeli.
Na tvojem mestu bi govoril v slovenščini in si tako zagotovil redne oglede s strani slovencev, saj še nisem zasledil tutoriala v slovenščini.
Pregovor: Več glav več ve.
Slotech: Več glav se zaradi preobilice egoizma pobije med sabo.

simpatija ::

Kaj je narobe s presledki?
Meni zgleda narobe samo to, da manjka ime metode ...


technolog je izjavil:

Nauči se presledke pravilno postavljat.
public static void (String [] args)

ni kul

Isotropic ::

nek sta tutorja za javo in python v slovenscini, sam se mi ne da iskat

roba87 ::

To je nekaj na hitro posneto. Predlagam, da zraven govoriš, kot večina tukaj. V posnetku moreš namreč razložit kaj sploh delaš. Začetnik ne ve kaj je to funkcija main, kaj je tip void in kaj je static recimo.

alexa-lol ::

roba87 je izjavil:

To je nekaj na hitro posneto. Predlagam, da zraven govoriš, kot večina tukaj. V posnetku moreš namreč razložit kaj sploh delaš. Začetnik ne ve kaj je to funkcija main, kaj je tip void in kaj je static recimo.


To nima smislu začetniku razlagat ker slej ko prej prideš da ideje da tako pač je ker si je en zmislil. Kot bi se spraševal zakaj je voda mokra.. tako pač je.

Začetniku, ki ne ve kaj je for ali while, je vseeno kaj pomeni static, void... to pride kasneje.

Pri Osnove programiranja na FRI (nekaj let nazaj je bilo tako) se prva dva tedna vrtita samo okoli diagramov poteka in psevdo kode, zraven pa Mahnič pokaže še kako zgleda preprost program, nato se gre na zanke in if, funkcije.... potem po +1 mescu se pa šele začne ukvarjati z razredi in kaj dejansko pomeni static etc.

Tako kot na rabiš vedt kako deluje ICE da voziš avto ne rabiš vedt takoj kaj vsaka beseda pomeni da napišeš preproste programčke ki rišejo zvezdice.

roba87 ::

Nisem imel v mislih nekakšno doktorsko razlago teh pojmov. Pač po mojem je pametno, da se razloži kaj je int,double,static,float,string..., medtem ko razlaga program. Se mi zdi, da je stavek "To je zato, ker tako mora biti" preveč neugoden. Mnenje pač.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Python napaka: IndentationError: unindent does not match any outer indentation level

Oddelek: Programiranje
13712 (642) jan_g
»

Makefile in c++

Oddelek: Programiranje
252872 (1912) Looooooka
»

Izšel Python 3.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
6011951 (8120) ZaphodBB
»

Programski jezik za 13 letnika - NA NOVO? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
9416355 (12800) blackbfm

Več podobnih tem