» »

Nakup televizije

Nakup televizije

Scylla ::

Lep pozdrav!

Imam namen kupit TV za novo stanovanje pa me zanima vaše mnenje..Tv bom uporabljal več ali manj za vse, gledanje filmov, povezal ga bom z računalnikom in tako igral igre, prek usb ali wifi gledal filme, občasno mogoče tudi brskanje po netu,itd..Imam en TV že ogledan, mi je zelo všeč, ima praktično vse kar rabim, pa še cena je solidna https://www.mimovrste.com/led-lcd-tv-sp...

Kaj menite o zgoraj omenjenem TV-ju? Bo zadovoljil moje potrebe, ali mi predlagate kaj drugega?
Hvala lepa za pomoč, lp

DarwiN ::

Philips in LG ne slovita ravno po nizkem input lagu, tko da zna bit mal moteče pri igrah.. Bi se moral pozanimat za ta model... Bonbončkov pa tako ali tako ne potrebuješ, če boš na PC priklopil, saj PC omogoča gledanje filmov, internet, vse v popolnosti...

Sonyji slovijo po najnižjem input lagu... Tko da mogoče SONY KDL-42W650A.. 550EUR.. Ali še bolje KDL-48W685 za 600EUR, ker 42" je premajhna jajca..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Tomson ::

Tole nabavi - Sony W805, overall najboljši TV za gaming (22ms input lag) in tudi overall TV z odlično sliko in zvokom. Le pri smart platformi in podpori kodekom Sony ni med peščico najboljših. Dobiš model Sony 42W805 za 700€ ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Scylla ::

Uuuu Tomson, tale TV mi je pa všeč...sicer sem imel v mislih ceno v rangu zgoraj omenjenih cen, ampak mogoče bi se splačalo dodat teh 100e...
Darwin, sem iskal kak video za ta model, pa nisem našel nič pametnega...torej predlagate Sonyjev tv? Jutri grem v big bang pogledat kaj se da zrihtat.. hvala

Ganon ::

Tomson je izjavil:

700€ ...


Tile MAKS-PRO so grozljivo neresni. Nikoli več nočem imeti nobenega opravka z njimi.

Tomson ::

Potem pa mogoče boljša opcija malo dražji Moj-tv.com za 739€ ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

skysorceress ::

Kaj pa Sony 42W705 za 650 evrov v big bangu? si ga sama lastim in lahko same dobre stvari povem, input lag pa je 13.5 ms. :)

http://www.hdtvtest.co.uk/news/kdl42w70...

4x HDMI, 2x USB, sicer nima 3D, ampak mene to niti najmanj ne moti, slika prekrasna, osveževanje 200 Hz, vidni kot super, design prekrasen, kaj naj še rečem. Super televizija, več kot vredna svojega denarja. čeprav sem jo kupila v bigbangu par dni nazaj, ko imajo še danes online 10% popust na vse tv, tak da je bila 585 evrov. :)

Zgodovina sprememb…

Scylla ::

Evo na koncu kupil tale tv
Zaenkrat zelo zadovoljen, osveževanje slike je 500hz, kar me je tud nekako prepričalo o nakupu.
lp

RejZoR ::

Dobra izbira. Sem gledal 42 inčni model in je kar luštna zadeva. Najbolj zanimiv je podstavek, ki ima imitacijo kovine, izgleda kot plastičen, ampak ko pa sem gor vrgu magnet, pa se je prilepil. Torej je dejansko kovina ampak ima očitno čez neko plastično prevleko oz lak or something, da sploh ne daje vtisa kovine na otip.

Pa temno srebrn je, kar je kul ob vseh črnih modleih, ki so magnet za prah in prstne odtise.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Scylla ::

Ja, tv je res top.. Glede na to da sem slišal o težavah in "štekanju" s povezavo tv - pc, me je presenetilo dejstvo, da je slika, ko sem povezal svoj pc z televizijo enkratna, igre pa delujejo gladko, odzivnost je na vrhuncu.
Kar se tiče podstavka ga itak ne rabim, ker bo tv šel direkt na steno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Scylla ()

Scylla ::

Živjo, imam še eno vprašanje za vas, pa bom kar nadaljeval to temo. Imam 3D film, ki ga predvajam iz računalnika na tv. Potem kliknem 3D tipko na daljincu da združim sliki, in načeloma 3D dela, ampak ko si nadenem očala, nekako vse skupaj zgleda podvojeno, podnapise slabo vidim, kot bi bilo vse nekako dvojno. Je to normalno ali rabim kakšne dodatne nastavitve?
Hvala, lp

DarwiN ::

Najbrž govoriš o "ghostingu"?... Na kakšni razdalji pa gledaš TV? Ker za 3D ne smeš bit preblizu televizorju... Poskusi stopit 3-4m proč od TVja..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

RejZoR ::

Čeprav enkrat ko sem gledal 3D na enih TV-jih sem mogu kar mal zaškilit, da se je pojavila prava 3D slika.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Scylla ::

Gledam na razdalji priblizno 2m, mogoče malo manj...Problem pri meni je, da imam majhen prostor, tako da lahko gledam z največ 3m...evo zdaj sem probal z maksimalne razdalje in je veliko boljše.
Rejzor, tako je bilo pri meni, samo zdaj je veliko boljše. Hvala fantje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Scylla ()

DarwiN ::

Ne se preveč sekirat, ker tako ali tako ne bi gledal 3D filmov, oziroma jih boš zdaj na začetku pogledal 5 komadov, potem pa nikoli več, tako kot cirka 99% vseh potrošnikov. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Scylla ::

Hehe iskreno, pričakoval sem boljši 3D efekt, ampak ok...Bom probal par filmov, pa bomo videli :)

fpbs ::

Scylla je izjavil:

Hehe iskreno, pričakoval sem boljši 3D efekt, ampak ok...Bom probal par filmov, pa bomo videli :)

Saj imaš nastavitve 3D efekta. Samo, če ni posneto v 3D in je samo pretvorjeno iz 2D, potem pravega 3Deja ne bo.

Scylla ::

Sem probal vse nastavitve 3D, in samo ena nastavitev je "taprava" (tista z zrcalno sliko), ostale so brez pomena...

Ganon ::

Je bilo posneto v 3D?

Scylla ::

Ja..Originalen film 3D.

DarwiN ::

Odvisno od filma.. Kakšne risanke znajo vsebovat bolj izrazite 3D efekte...

Še najboljš pa so kakšni dokumentarci... Poglej dokumentarec Under the sea 3D.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

fpbs ::

Scylla je izjavil:

Sem probal vse nastavitve 3D, in samo ena nastavitev je "taprava" (tista z zrcalno sliko), ostale so brez pomena...

Če te prav razumem, kakor ti omenjaš tisto "tapravo" nastavitev, verjetno misliš na osnovne 3 nastavitve, to je slika ob sliki, slika nad sliko in pretvorba 2D v 3D. To ni to, kar ti jaz govorim. Moraš poiskat splošne nastavitve, kjer boš našel 3D nastavitve, in tam boš lahko nastavljal globino in ostale 3D nastavitve.

Scylla ::

Hvala darwin, Probam pa javim kako je...
fpbs, jaz imam tu 5 osnovnih nastavitev..in izberem tisto slika ob sliki, torej tadrugo opcijo na moji tv..zdaj pa, kje najdem splošne nastavitve?
Nerad preveč brskam po tv-ju, ker običajno se mi zgodi to, da stvar po domače povedano zafrknem...

ttommy ::

Pri 3D je načeloma bližje si, boljše je. Vsaj pri mojem LG je tako. Na 119cm ekranu je super gledat 3D film na 1,5 metra razdalje.
Gamer

Scylla ::

Po nasvetu Darwina sem se umaknil na maksimalno razdaljo (3m), in je dost boljše kot pa prej z malo manj kot 2 metrov...
Sej pomoje se moram samo malo z nastavitvami poigrat, pa bo...

DarwiN ::

ttommy, to pa ni res.. S tem ko sediš blizu, dodatno močno obremenjuješ svoje oči, kar ni zdravo in vsak človek tega sploh ni sposoben, zato pri gledanju vidimo ghosting..

Verjetno si ti pač "izvanredan čovjek". 8-)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Scylla ::

Evo sprobal vse mogoče, in prišel do rešitve.
Problem pri meni je bil, da sem tv obesil previsoko na steno, torej ko sem ležal, sem tv gledal zviška, in to je bila težava. Ko sem se postavil na približno raven televizije,
se je opazila bistvena razlika. Hvalabogu da sem kupil nosilec z nagibom, jutri dam tv dol in jo malo nagnem, da jo bom direkt gledal.

Anney ::

Sredina TV panela mora biti na sredini oči, le tako boš dobil najboljše efekte pri 3D, enako velja za 2D vendar tam to ni tako važno. Ne vem pa zakaj obešate TVje pod strop, to imajo samo v gostilnah.

Trocki ::

Mene pa zanima, če imajo vsi novejši TV-ji tak zaslon da se vse odseva ter blešči notr? Kolega je kupil novega LG-ja, pa je prav moteče ker se vidi okno notr čeprav ima žaluzije. Posebej ko sveti sonce je moteče.

Anney ::

Skoraj vsi low budget in mid budged modeli, prav tako višja klasa, seveda pa se najdejo tudi modeli, ki se ne bleščijo, vendar bo tudi cena temu primerna.

http://www.hdtvtest.co.uk/news/bright-r...

fpbs ::

Scylla je izjavil:

Hvala darwin, Probam pa javim kako je...
fpbs, jaz imam tu 5 osnovnih nastavitev..in izberem tisto slika ob sliki, torej tadrugo opcijo na moji tv..zdaj pa, kje najdem splošne nastavitve?
Nerad preveč brskam po tv-ju, ker običajno se mi zgodi to, da stvar po domače povedano zafrknem...

Kako prideš do 3D nastavitev: Predpogoj za vse nastavitve je, da je tv v 3D funkciji. Potem pritisneš tipkp "HOME" - izbereš "nastavitve" (zobčenik) - nato izbereš "SLIKA" - Način 3D - 3D globina - Pogled 3D - 3D zumiranje zvoka - prepoznavanje vzorca - 3D popravki barv...

Scylla ::

Sem najdu, hvala...čeprav stvar ni bila v nastavitvah, ampak v zgoraj omenjenem postu..

svetetko ::

Pozdravljeni,

tudi sam sem pred nakupom novega televizorja. Nekako se najbolj nagibam k čim večjemu, ki je še cenovno sprejemljiv (55 palčen). Gledalo se bo T2 tv (optika) ter HD vsebine, najverjetneje nič gaminga. Rad bi dobil kar najboljši tv za svoj denar :)
Budget je okoli jurja, moj ožji izbor je naslednji:
Sony KDL-55W815BS http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...
Philips 55PFS7109/12 https://www.mimovrste.com/led-lcd-tv-sp...
Samsung UE55H6500 https://www.mimovrste.com/led-lcd-tv-sp...

Nikakor se ne morem odločiti, lahko morda poznavalci naštejejo nekaj plusov in minusov?

Hvala za info in lep pozdrav!

Anney ::

Ta srednji ima ambilight, kar je velik plus, tazadnji pa najboljšo podporo multimediji. Sony-e tudi hvalijo, vendar jih ne poznam dosti.

Če boš vzel philipsa ti priporočam tega (7189), je izboljšan model osnovnega modela 7109.
Cena pa je tudi primerna ;)

http://www.moj-tv.com/led-tv/philips-55...

7109 podatki 7189 podatki

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

svetetko ::

Te osnovne razlike načeloma poznam, zanima me bolj kateri tv boljši v kakovosti zvoka in slike? V izbor sem dodal še tegale LG-ja: https://www.mimovrste.com/led-lcd-tv-sp...
Se lahko kosa z že prej omenjenimi ali je slabši že zaradi nižje cene?

Anney ::

Pojdi v trgovino in si oglej vse modele, vzami si čas in se poigraj z nastavitvami, tako boš le najbolje vedel kateri ti najbolj sede na tvoje oči. So pa vsi nekako v enakem rangu, torej srednji-srednji višji razred. Zvok ima philips izredno dober (Ambi wOOx).

svetetko ::

V prodajalni sem si ogledal tvje, najbolj me je prepričal Samsung. V tem cenovnem rangu je ponudil najboljšo sliko, model pa je UE55H6670. Lahko samo priporočam :)

triba ::

Pozdravljeni
Sm novi član tega foruma in sm pred dejstvom da je prišel čas za menjavo starega 32" tv-ja z kaj bol novega.A kot mnogi nevem kaj naj bi izbral. Za zdaj sm se odlocil samo za velikost, ki naj bi bila okoli 47 in cena do max 800€. Zahvaljujem se vam že v naprej za nasvete.

Robert ::

Bom uporabil kar to temo, namreč zanima me kako se kaj obnesejo LCD TV-ji velikosti 32'za uporabo na računalniku, kako se priklopijo, dobre in slabe lastnosti ter kateri od navedenih Sony, Panasonic, Samsung je primernejši. LCD TV bi se uporabljal tudi za gledanje TV programov.

Han ::

Če se bo ekran primarno uporabljal za računalnik, razmisli raje o monitorju s TV tunerjem. 32 palčnih praktično ni, dobijo pa se 28 palčni. Zakaj? Ker ima monitor neprimerno boljšo sliko (manj zrnato).

Robert ::

Han je izjavil:

Če se bo ekran primarno uporabljal za računalnik, razmisli raje o monitorju s TV tunerjem. 32 palčnih praktično ni, dobijo pa se 28 palčni. Zakaj? Ker ima monitor neprimerno boljšo sliko (manj zrnato).


Tega imam (Samsung P2770HD) pa sem razmišljal o malo večjem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

gaming televizor

Oddelek: Kaj kupiti
302336 (1570) skysorceress
»

LED LCD TV - svetovanje za nakup (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8628005 (21333) popster
»

Primerjave lcd LED 3d televizij

Oddelek: Zvok in slika
134943 (4540) GrEg3c
»

kateri lcd tv

Oddelek: Kaj kupiti
478167 (5241) simic12

Več podobnih tem