» »

Grafična se pregreva

Grafična se pregreva

Koci ::

Danes sem ugotovil, da se mi pregreva grafična (Geforce 200mx 32 mb, stara tri leta). Kaj bi bil vzrok za to? Ali je možno, da se pregreva zaradi premočnega procesorja ali winxp?

Ostala konfuguracija je:
AMD 2000+
256 DDR
matična Kudoz 7e 333
win xp
Panta rei!!
  • spremenil: Koci ()

frenk ::

Ali je poskrbljeno za dovoljšnje hlajenje celotnega računalnika in grafične kartice?

Koci ::

ja, pregreva se mi tudi ob odprtem računalniku okoli grafične pa ni nič kaj takšnega kar bi lahk oviralo hlajenje
Panta rei!!

M4TECH ::

Kaj ti maš to navito al kaj ?

Tiger ::

3- leta stara grafična se lahko pregreva samo če:
- je ventilator na grafični močno zapacan oziroma odpoveduje
- ali pa da jo navijaš

OZZY ::

Ali še da ti je grafična šla v .........
Go with the flow.

Dr_M ::

ce nimas navite graficne se ti nikakor ne more pregrevat.tut ce bi ti crknu ventilator se nebi smela,razn ce ne visi gor kilo prahu.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

boštjan ::

meni je crkno vent na stari in se je grafa grela.Grela se je cela.menjal vent,kot kaže pa sem bil pri pucanju GPU preveč grob in sem že na začetku dobo kvadratke,v winse niti ni prišlo.
Koci poglej vent in preveri rame.

Koci ::

V bistvu je tko. Ko prižgem računalnik mi v posebnem programu kaže, da je temperatura grafične 28, ko pa začnem igrat kakšno igro, ki zahteva malo več grafike, pa se mi temperatura počasi dviga na 55 in potem računalnik zmrzne.
Z grafične sm spucal ves prah, fora pa je v tem, da tudi če dam ventilator stran, da se temperatura ne dvigne - torej lahk sklepam, da so ventilatorji na grafičnih sm za okras.
Panta rei!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Koci ()

frenk ::

Al pa senzor ne kaže temp. grafične. Men se je tud pregrevala grafična(gf4ti4200), ker je vent crknu. Zdej so ga spucal in dela BP.:D

Jackass ::

Ja pol je pa neki z ventilatorjem narobe, če se temperatura brez njega ne dvigne. Pol očitno ne služi funkciji, ki jo ima!

Probi dat gor nov hladilnik, pa vent. pa probi če bo kej bolš!
jAcKaSS

Sh4D0w ::

Glej!


Ti si lepo kup nov ventilator, pa nov napajalnik in si vse lepo notri nastav. Tastarga pa ven uzem in ga spucaj, progi kaj namzat. Ce ne znaa vstavlat napajalnika, prosi koga. Ce pa se ti zdi skoda denarja, si oglej tole:glej. - probavi, drgac nav nc

smilyxx ::

sh4dow: zakaj bi ti menjal napajalnik? ČE se ventilator vrti je verjetno problem v stiku med jedrom GPUja in hladilnikom. Ventialtor spravi dol in daj nanj ene termalno pasto(zravn lahko tut mal sekundnega) pa bi stvar mogla delat. Hladiilnik pa se baje najlažje dol spravi tako, da ga daš v skrinjo.

Lp
Save water.
drink beer.

Jackass ::

Ja dej ga v skrino, v eno Taprver posodo (bistvo je, da jo "vakumsko" zapreš, da se ne nabero gor led), pol pa s šrafncigrjem dol sprav hladilnik!:D
jAcKaSS

Koci ::

Ok sm spucal, sm zdej mi je vse še manj jasno kot prej. Ko prižgem računalnik se mi sicer zažene, vendar pa se na ekranu ne prikaže ničesar. Ko prižgem mi matična zapiska z enim dolgim piskom. Je možno, da je šla gtrafična?
Panta rei!!

Jok3r ::

Poglej če si grafo do konca porinil v AGP režo !!!:D ;)

kanabis ::

Tvoja grafična NIMA nobenega senzorja za merjenje temperature, če želiš izmerit, rabiš poseben senzor ki ga daš tako da tika čip, ter na plati konektor za ta senzor!
Tvoja grafična sem skoraj siguren da se ne pregreva, še posebej čće ni navita, edni če se ti je ventilator odmaknil!
Če ti na začetku piska kot praviš, je grafgična pokvarjena. Probaj konektorje zradirat z NAVADNO radirko ter vtaknit nazaj. Ko piska poslušaj točno zaporedje piskov ter dolžino pa boš lajko vedel kaj ti plata hoče povedat!
RAje si izmeri tudi temperaturo procesorja v računalni8ku z kakim programom, da se ti ne računalnik pregreva!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC zmrzuje

Oddelek: Strojna oprema
171754 (1362) mtosev
»

Ugašanje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
201618 (1404) Mafia cod 2
»

pregrevanje grafične

Oddelek: Pomoč in nasveti
11904 (779) Kmet
»

(pre)vroče

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
342094 (1447) joza20
»

Zakaj mi računalnik zamrzuje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
623749 (2961) antraxxx

Več podobnih tem