» »

SSD @ PIO Mode 4

SSD @ PIO Mode 4

Han ::

Gigabyte GA-H67MA-D2H-B3 (F6 bios) + 240 GB Crucial M500 (MU5 firmware) + Windows 7 x64 SP1 = PIO Mode 4. Nameščena je zadnja verzija gonilnikov za Intel chipset.

SSD je na SATA 3 priključku, na testirano brezhibnem SATA kablu. HDD je na drugem SATA 3 in glede na Win7 Device Manager deluje v MW-DMA2. DVD-RW je na SATA 2 in deluje v UDMA 5. Če odklopim HDD, je SSD še vedno v PIO4. Če SSD prestavim na drug SATA 3, ostane v PIO4. Če dam SSD in HDD na SATA 2, delujeta v UDMA 6.

Ko sta SSD in HDD na SATA 3, HD Tune 5.5 javlja UDMA 7 in UDMA 6. Osnovni hitrostni test za SSD pokaže ~500 MB/s read in ~ 270 MB/s write.

Windows 7 Device Manager potemtakem laže?

Za test sem naložil še Windows 8.1 x64. Device Manager tu ne pokaže, v katerem načinu deluje naprava, HD Tune pa pokaže enako - UDMA 7 za SSD in UDMA 6 za HDD.

darkolord ::

AHCI imaš vklopljen?

Han ::

Seveda.

darkolord ::

Mislim da AHCI sploh nima PIO načina.

Je poraba CPUja med benchmarkom SSDja kaj visoka?

Han ::

Ne, manj kot 5%. Naj naložim še Intel Rapid Storage Technology?

hojnikb ::

to ti neki narobe reporta. v pio načinu bi bil sistem praktično neodziven in ssd precej počasn.
#brezpodpisa

OZZY ::

Zbrišeš oz odstraniš hdd controlerje iz device menegerja in ti jih potem zopet samo naloži po restartu in konfigurira. Ponavadi to pomaga.
Go with the flow.

s6c-gEL ::

Osnovni hitrostni test za SSD pokaže ~500 MB/s read in ~ 270 MB/s write.

Če dela tako, potem Device Manager dobiva napačne podatke.Zaradi tega jaz nebi delal drame.

Han ::

Sem naložil Intel Rapid Storage Technology, tako da zdaj Device Manager ne kaže več kanalov, zato način prenosa podatkov (Current Transfer Mode) ni viden. IRST pravilno javi 6 Gbit/s za oba diska, me pa zdaj moti, da ne morem "izvreči" zunanjega diska, priklopljenega prek eSATA. Prej je bil zunanji disk viden na enak način kot USB ključ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Počasen SSD (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
10720883 (8150) nsa_ag3nt
»

Počasno kopiranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7912535 (9949) hojnikb
»

tezava z diski ter SSD

Oddelek: Strojna oprema
6843 (693) chrispy113
»

Upočasnitev pcja ob HDD branju/pisanju

Oddelek: Pomoč in nasveti
112473 (2267) Dragi
»

Data rate

Oddelek: Pomoč in nasveti
211329 (1046) Hana

Več podobnih tem