» »

Delo: Iščem čistilca(M/Ž). Zahtevano znanje programiranja.

Delo: Iščem čistilca(M/Ž). Zahtevano znanje programiranja.

«
1
2

shadeX ::

Kolegica je trenutno brez službe in išče nekaj da doma ne bi cingala noge in zalužila kakšen €. Delala bi kakšna lažja dela.

Gre na stran od zavoda in vidi nov oglas za čistilca. Začne brati opis del..

POMETANJE, SESANJE, POMIVANJE IN LOŠČENJE TAL, POHIŠTVA IN DRUGIH PREDMETOV V ZGRADBI FAKULTETE. ČIŠČENJE TOALETNIH PROSTOROV, ZAMENJAVA BRISAČ, MILA IN PODOBNIH POTREBŠČIN. ZBIRANJE SMETI, PRAZNJENJE KOŠEV ZA SMETI IN ODNAŠANJE ODPADNEGA MATERIALA V ODPAD. OBČASNO POMOČ PRI LAŽJIH ADMINISTRATIVNIH DELIH.


Hm, okej.. Gremo naprej..

Zahtevana izobrazba (za čistilca):

srednja strokovna, srednja splošna


Bil sem tudi sam na srednji šoli ampak se ne spomnim da bi nas učili čistiti..Od kdaj potrebuješ izobrazbo da popucaš po tleh ter po mizah prah?

It's not over yet. Znanje jezikov:

angleški jezik razumevanje osnovno, govorjenje osnovno, pisanje osnovno


Aha..torej kot čistilec.. moram znati angleško... v sloveniji? Na čistilih je vedno bila deklaracija v slovenskem jeziku. Torej to..odpade.

O ne ne, nismo še končali..

urejevalniki besedil - osnovno, delo s preglednicami - osnovno, delo z bazami podatkov - osnovno, programiranje - osnovno, poznavanje računalniških omrežij - osnovno, poznavanje operacijskih sistemov - osnovno, računalniško oblikovanje - osnovno


Wat? Zdaj.. ali oni iščejo nekoga ki bo pucal prah ter umazana tla. ALI iščejo administratorja z znanjem programiranja, ki bo znal popucati za sabo??

Kaplja čez rob. Nedopustno, ker tak zmazek od ponudbe dela sploh objavijo na internetu. Pretiravam? Mnenja?



Link
  • zaklenil: Mavrik ()

krneki ::

Mogoče je pa code cleaner :D

Matek ::

Mah - občasna pomoč pri administrativnih delih je lahko tudi lepljenje znamk na kuverte, to samo pomeni, da te lahko za še kaj sprotnega, kar ni čiščenje, ponucajo. Srednja šola kot zahteva je dandanes itak praktično minimum, ker je ljudi s samo osnovno šolo že tako malo, da najbrž delodajalci niti ne razmišljajo o tem. Znanje jezika je lahko komot stvar komunikacije s sodelavci, ki niso nujno Slovenci (v tem primeru denimo gostujoči profesor).

No, glede osnov programiranja in omrežij se pa strinjam, da je bullshit, ki je za veliko takih oglasov precej tipičen. Ta logika - dajmo še kaj splošno zvenečega dodat, da bo izgledalo bolj resno.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Chev ::

Fakulteta za uporabne družbene študije

Dafuk is dis?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Chev ()

gddr85 ::

tud za kakšno pomoč pri administrativnih delih ne rabš glih gimnazije, še manj za čistilca (srednja strokovna?), ne vem no...

roscha ::

Ko dokončaš tale faks imaš ravno dovolj izobrazbe za "Fato" na tej isti fakulteti.

To je to.

Isotropic ::

ankete recimo, statistika ipd.

ITT: circlejerk random slo-tech geekov

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

Se pravi danes rabiš še za čistilko srednjo šolo? Poznam tko par ljudi k majo sam OŠ (enmu se ni dalo, drugi pa ni bil zmožen narediti srednje). A take ljudi kar pustimo na cesti? ( tbh za čistilko ne rabiš doktorata. Je pa prav (oz je obvezno) da greš na varnost pri delu da ti povejo kako se dela s čistili, itd ). Človek z OŠ lahko celo bolje opravi takšno delo kot en s srednjo.

Isotropic ::

na javnih inštitucijah ja.

Engineer_ ::

torej rabijo hišnika ki bo čistil, popravljal stavbo in še spletno stran. :D

gddr85 ::

...pa po možnosti zraven še kavico tajnici in ostalim kuhal :))

Isotropic ::

Engineer_ je izjavil:

torej rabijo hišnika ki bo čistil, popravljal stavbo in še spletno stran. :D

ne, bolj lepljenje znamk ipd.

mgermo ::

Na delavnici sem srečal eno, ki je bla obenem računovodja, nabavni referent, kadrovska služba, projektant za evropska sredstva pa še wcje je čistla.

Isotropic ::

kaksni delavnici to

shadeX ::

Delavnice ki jih organizira zavod?

knesz ::

Verjetno avtomehanični. Popravilo strehe delavnice, avtov, pa še kaj...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Isotropic ()

Mipe ::

Ma, itak je večina objav gola obveznost, delovno mesto je že zasedeno.

shadeX ::

Baje da ni. Je kolegica klicala in še niso dobili človeka :) So bili kar pripravljeni jo povabit na razgovor.

Mipe ::

Aha. Za vsak primer jo nauči kakega algoritma :)

pegasus ::

Engineer_ je izjavil:

torej rabijo hišnika ki bo čistil, popravljal stavbo in še spletno stran. :D

Na marsikaki fakulteti je IT oddelek že danes v istem košu kot hišnik in čistilka, zase pa že leta govorim, da sem internetni vodovodar. Get used to it, to kar so danes cestarji in drugi vzdrževalci infrastrukture, bomo ITjevci v nekaj 10 letih. Vzdrževalci infrastrukture.
Tako da so take zahteve za delovno mesto celo pred časom, vsekakor pa jih bo vedno več.

Yohan del Sud ::

Se strinjam ni kul. V bistvu iščejo programerja in omrežničarja začetnika, ki bi bil pripravljen kuhat kavo, pometat in pucat wc. Me je sram priznat, ampak med brezposelnostjo ali volunterstvom in to pozicijo, bi raje izbral slednjo. Tam smo žal sedaj.
www.strancar.com

fantasycamp ::

To je zavod, kaj misliš da njim ni fino ko se tko zajebavajo, to je pač kam smo prišli. Niti se jim ne da več spisat pravilno tko da kr namečejo not...

Blinder ::

pa to ko oddajo oglas morajo obkljukat katere stvari pričakujejo od kandidatov. in kdor je označil programiranje ter omrežja verjetno niti ne ve kaj je to. pač je bil toliko malomaren da je kar po občutku dajal kljukice.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Yohan del Sud ::

Mi je prav žal, ampak za osnovno funkcionalno pismenost pač rabiš znat brat te zadeve. Če bi bil jaz njegov šef in bi to prišlo do mene, bi ga takoj odpustil in zaposli prvega, ki se javi na ta oglas. Karma bitch.
www.strancar.com

Glugy ::

glede na to da delodajalc ne zna niti napisat tko k je treba je v bistvu še boljš da ne pridš na to delovno mesto...če že tega ne znajo nardit tko k je treba ..jah pol je pa res vse neki na prbližn na tem podjetju. in to za podjetje in zaposlene nikol ni dobr.

PrihajaNodi ::

shadeX je izjavil:

Kolegica je trenutno brez službe in išče nekaj da doma ne bi cingala noge in zalužila kakšen €. Delala bi kakšna lažja dela.

Gre na stran od zavoda in vidi nov oglas za čistilca. Začne brati opis del..

POMETANJE, SESANJE, POMIVANJE IN LOŠČENJE TAL, POHIŠTVA IN DRUGIH PREDMETOV V ZGRADBI FAKULTETE. ČIŠČENJE TOALETNIH PROSTOROV, ZAMENJAVA BRISAČ, MILA IN PODOBNIH POTREBŠČIN. ZBIRANJE SMETI, PRAZNJENJE KOŠEV ZA SMETI IN ODNAŠANJE ODPADNEGA MATERIALA V ODPAD. OBČASNO POMOČ PRI LAŽJIH ADMINISTRATIVNIH DELIH.


Hm, okej.. Gremo naprej..

Zahtevana izobrazba (za čistilca):

srednja strokovna, srednja splošna


Bil sem tudi sam na srednji šoli ampak se ne spomnim da bi nas učili čistiti..Od kdaj potrebuješ izobrazbo da popucaš po tleh ter po mizah prah?

It's not over yet. Znanje jezikov:

angleški jezik razumevanje osnovno, govorjenje osnovno, pisanje osnovno


Aha..torej kot čistilec.. moram znati angleško... v sloveniji? Na čistilih je vedno bila deklaracija v slovenskem jeziku. Torej to..odpade.

O ne ne, nismo še končali..

urejevalniki besedil - osnovno, delo s preglednicami - osnovno, delo z bazami podatkov - osnovno, programiranje - osnovno, poznavanje računalniških omrežij - osnovno, poznavanje operacijskih sistemov - osnovno, računalniško oblikovanje - osnovno


Wat? Zdaj.. ali oni iščejo nekoga ki bo pucal prah ter umazana tla. ALI iščejo administratorja z znanjem programiranja, ki bo znal popucati za sabo??

Kaplja čez rob. Nedopustno, ker tak zmazek od ponudbe dela sploh objavijo na internetu. Pretiravam? Mnenja?



Link



Glej pozabi na tole. Delo je že vnaprej oddano ali ga nikoli ni bilo. Ali pa je pač plača takšna da nobena od administratorjevih ali od tajnice kolegica, sestra, hčerka ni želela delati tam.

Ponavadi dajo še 5 let delovnih izkušenj in pridobljeno NPK čistilec. Jbg takle mamo.

Jupito ::

Včasih smo za take razpise rekli: "Zakaj niso napisali kar številke čevljev?"
Preveč bedarij na kupu, da bi šlo za nesposobnost. Skoraj zagotovo je napisano z namenom, da ne more kak "nepovabljen" iskalec zaposlitve izpolniti pogojev.
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

Pithlit ::

Lahko bo pa treba server sobo pucat...
Life is as complicated as we make it...

Mipe ::

... ali pa je objavo sestavljala kadrovka, ki pod "programiranje" razume nastavljanje pralnega stroja in si je rekla, ej bo snažilka mogla tud to počet... :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

borisk ::

to je kadrovnik (ki verjetno opravlja še 5 drugih zadolžitev) v obrazcu obkljukal, zdej pa vsi halo delate.
Za pomoč pri lažjih odministrativnih delih pa mi je jasno, zakaj je napisano. Nekateri, ki hodijo v službo (čistilke ponavadi ne), skorajda nosi pogodbo s sabo, in maha z njo, ko ga prosiš če bi storil nekaj, kar je izven njegovih konfortnih meja. Takšnih ni veliko, ampak slej kot prej naletiš tudi na kakšnega takega, zato imajo pogodbe za OFR v opisu del tudi kakšne zelo splošne opise, kamor spada skoraj vse.

solatko ::

Včasih je v pogodbi pisalo: in druga dela po navodilih nadrejenega, kamor je pa spadalo vse, tudi pometanje.

Programersko znanje zahtevajo zato, ker je prejšnja čistilka, večkrat ugasnila strežnik>:D
Delo krepa človeka

Mipe ::

To gre pod sistemsko administracijo, ne programiranje, razen če mora razviti skripto za oddaljeno vklapljanje :P

pegasus ::

Druga teorija: sej veste, čistilke majo ključe do vseh sob ... če znajo še mal po pcju potipkat ... ;)

alexa-lol ::

Mipe je izjavil:

Aha. Za vsak primer jo nauči kakega algoritma :)


Aha v tem grmu je zajc...

če zna čistilka programirat potem se je vrjetno že srečala z raznimi algoritmi in bo bolj efektivno prečistila povšino med delavnikom.

stb ::

Mipe je izjavil:

To gre pod sistemsko administracijo, ne programiranje, razen če mora razviti skripto za oddaljeno vklapljanje :P

Z dovolj dolgim štilom metle? :D

Blinder ::

eh polovica ljudi sploh ne zmore delat na računalniku, ker imajo slab vid. mi pa programiramo za isto plačo kot jo dobijo čistilke
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

alexa-lol ::

Blinder je izjavil:

eh polovica ljudi sploh ne zmore delat na računalniku, ker imajo slab vid. mi pa programiramo za isto plačo kot jo dobijo čistilke


To je res katastrofa, ker čistilka more uporabljati natančno 1 nevron da drži metlo, programiranje je pa že po defaultu malo bolj kompleksno in kreativno.

v2dot0 ::

Če je to kakšna javna institicija, je to nabjolj verjetno prirejen razpis zato, da bo določen izbranec dobil delo.

Če ni javna institucija je to kar čudno ja :)

Glugy ::

kako se sploh dovoli zahtevati znanja nerelevantna glede na tip dela? Če hočš čistilko najam čistilko, če hočš programerja najam programerja, če hočš tajnico najem tajnico. Ne morš met pa kr vse v enem. Da ne govorim o tem kako ta "univerzalnost" delavca po navad pomeni pomanjkanje globine znanj. Boljš da znaš samo eno stvar pa da jo znaš do potankosti k pa da znaš tristo stvari pa vse sam na prbližn. V Ameriki se to točn ve, pr ns bi pa delodajalci najraj mel dečke za vse. Sej pol pa ni čudn da mamo tko katastrofalno produktivnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

dzinks63 ::

Razpis je v bistvu obrnjen na glavo, rabijo računalniškega guruja, kateri bo tudi tajnica in čistilka za minimalac, vendar lepše se sliši - bere, če se objavi razpis za čistilko katera obvlada še veliko več, pač kot nek razvojni preskok pri višanju zahtevnosti dela v 21 stoletju.

shadeX ::

Ravnokar klical ker me firbec matra kaj je to zaeno delo. Na telefone se ne oglašajo.

EDIT:

Me je klicala nazaj :)

Pravi da oni potrebujejo nekoga za malo počistit sem ter tja, je pa več ali manj za administrativna dela. Povprašal sem jo zakaj je na seznamu tudi poznavanje programiranja in omrežij, ker pač tega ne znam. Pa pravi da je potrebno znanje worda, da znaš malo natipkat in to.. :)) :)) :))

Sicer +1 za žensko. Je bila vsaj prijazna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

harmony ::

borisk je izjavil:

to je kadrovnik (ki verjetno opravlja še 5 drugih zadolžitev) v obrazcu obkljukal, zdej pa vsi halo delate.

In kaj ima to veze z oglasom?

Glugy ::

ajaaa torej da znaš mčkn delat z računalniki rabš bit programer minimalno :p matr mamo visoke standarde v Sloveniji xddd

mojca ::

Ampak potem naj objavijo delovno mesto administratorska dela in pod opis del vključijo občasno čiščenje, ne pa da bodo za 2 EUR/h najemali programerja.

shadeX ::

To je nova finta danes, kako praktično zastonj najameš programerja :D

Sicer pa ne potrebujejo programerja. Pravi da je dovolj da znaš kaj v wordu naredit. Beri moj zgornji post.

mihagr ::

Ne, ne gospodje, jaz bi pa vzel to službo. Sliši se čudno, ampak dobil bi 600 - 630€ plače in to sigurne, bil bi zavarovan, leta bi mi tekla in pretežko delo ni. Samo en problem imam -sem že v pokoju!
Miha

mojca ::

Ja, sem prebrala tvoj post. Ampak imam vseeno občutek (morda po krivici), da itak ne ločijo med običajno urno postavko čistilke in programerja.

Druga možnost je sicer, da niso želeli dobiti administratorke, ki bi ji bilo pod častjo čistiti.

Isotropic ::

alexa-lol je izjavil:

Blinder je izjavil:

eh polovica ljudi sploh ne zmore delat na računalniku, ker imajo slab vid. mi pa programiramo za isto plačo kot jo dobijo čistilke


To je res katastrofa, ker čistilka more uporabljati natančno 1 nevron da drži metlo, programiranje je pa že po defaultu malo bolj kompleksno in kreativno.

http://forums.theregister.co.uk/forum/1...

circlejerk geekov, kot sem rekel.

first_line ::

Meni pa se zdi, da se programerji malce previsoko cenite. Vsak 12 letni mulc zna programirat, vi pa ste na nivoju Johna Camarka ker v Wordu spišete eno skripto.
ko se bo zmanjkalo generacije ki se še boji računalnikov (nad 50 let starih), bo programiranje neki za sprot od čistilke. Danes se še preveč ljudi čudi IF THEN stavku.

Engineer_ ::

sestavit if then stavek zna vsak mulc

uporabiti kvalitetno logiko ne zna niti vsak programer.


In vidim da si del generacije 50+ ki se čudijo računalnik, sicer ne bi bil mnenja da vsak 12 letn mulc zna programirat...samo zato ker si videl da zna skrekat igrico :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali so v Sloveniji sploh še kakšni developerji? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
28057518 (27115) LeQuack
»

Programiranje: FRI - rač. in informatika UNI ali Multimedija UNI

Oddelek: Programiranje
144807 (4355) Praskalec
»

Kako priti iz nič čim hitreje do službe v IT industriji? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6318895 (16023) vostok_1
»

Programiranje v prostem času_kje začeti

Oddelek: Programiranje
316164 (4335) krneki0001
»

Kam po FRI-ju

Oddelek: Šola
266279 (4994) Ciklamen

Več podobnih tem