» »

FSB ne gre več kot 112

FSB ne gre več kot 112

McHregec ::

Mam osnovno ploščo QDI BrilianX 1S z najnovejšim biosom. Procesor je Pentium II 400 verzija BOX. Torej jst v bisou loh naštimam fsb na samo 100, 103, 112. In tko loh jst navijem procesor na največ 448. Kako bi loh še poveču FSB. Za vaše odgovore se vnaprej zahvaljujem. :\
Destroyer Of The Worlds.

OZZY ::

Če maš v biosu samo te opcije potem ne gre. Samo sem pa pri enem prijatelju neaj zasledil. V navodilih mu piše, da ima več izbire fsbja kot ga je imel trenutno v biosu. Vendar če neko stvar izklučiš dobiš še nekaj vač varjant fsbja. Poglej kaj ti o tem piše v navodilih za plato. Samo on ma novejšo plato kot ti. qdi advance 10 (mislim).
Če ti v navodilih ne piše, da podpira fsb več kot 112 potem z navijanjem ne bo nič. Žal.;((

--Switch-- ::

Jst mam tudi to plato in isti problem .So pa osebki na slo-techu ki imajo isto plato in imajo odprt se fsb 133-srecni oni!!Jst sem probal ze vse biose in niti eden nima fsb vec kot 112.Bo treba nov racunalnik kupit jst bom to v kratkem tudi naredu.
Aja-Se ena moznost je mogoce ce bi imel rame na 133mhz
bi se ti ta frekvenca odprla.Kaksne rame mas ti na 100 ali na 133.Bom jst vprasal prijatla ce mi posodi 133mhz pa bomo vidli.

VASkO ::

pc133 pomeni, da dela do 133mhz in ne to, da ko ga vstavis v racunalnik, da potem dela v vsakem primeru s 133mhz!!! pozabi torej na to moznost. Probaj pa s softFSBjem navijat, najdes ga v download sekciji.

--Switch-- ::

Vasko ne pametuj.Nisi me razumel valda da ce bos vstavu pc133 ne bo delalo takoj-avtomaticno na 133 lahko pa da se ti bo odprla moznost za fsb-133.S softFSB ne bos nic resu saj niti ne podpira doticne plosce.V softFSBju so iste nastavitve kot v biosu le da jih nastavljas iz Windowsov.

Jaxx ::

He, he, jest mam prav to plato (QDI BrillianX 1S) in s pomočjo SoftFSB-ja lahko izberem 66.8, 68.5, 75, 83.3, 100, 103, 112 in 133.3! Moraš pa vedet kateri clock generator imaš (v mojem primeru je IC-Works W48S111-14) ki ga moraš nastavit v meniju 'target clock generator'. Vsekekor prej poglej na plati katerega imaš... Še to: na plati sta dva: eden (zgornji, zraven slota) je clock bufer za SDRAM, spodnji, ki te zanima, pa je zraven agp slota!!! :D

fako: .. ne podpira plate.. ja, če jo iščeš na seznamu! dat morš unknown plato pa un clock ki ga maš!!! damn...

VASkO ::

fako, si pa res fako!

S softFSBjem imas vec moznosti, ker ima za vsak clock generator, ki ga podpira, mozno nastavljanje VSAKE frekvence, ki ga ta generator podpira!!!! V BIOSu pa mas samo moznost, ki jo proizvajalec maticne not sprogramira!!!

Ce pa mislis, da ko bos dal pc133 ram not, da se ti bo odprla nova moznost, se krepostno fakovito motis! V BIOSu se nic aktivno ne spreminja, glede na vstavljeno opremo. BIOS sam zase ni Plug&Play!>:D

--Switch-- ::

El Che mi nisi mogu prej to povedat.Zdej ko sem ze obupal...Vseeno HVALA...Razresil si moj prolem zdej bom koncno lahko neki vec istisnu iz mojga compa.Se enkrat Thnx.:D:D:D:D

VASkO ::

buhaha, se moj post preberi pa se deri na mene>:D>:D>:D

sem ti pa jaz to povedal pa si prevec pameten, da bi sprobal, ne!!!!!!! idi v kurac, pa naj grejo zvezdice kam hocejo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

--Switch-- ::

Vasko prav mas-naucil sem se nekaj novega moras pa vedet da sem ze dosti casa nazaj to spraseval na forumu pa mi ni znal to noben povedat.Zato sem mislu da ni kej nardit.

--Switch-- ::

Nisi mi povedal za clock generator!
Dej umiri se malo!;((

element ::

Jest sm meu plato DFI P2B in sem lahko navil FSB do 150mhz! Seveda je proc delu največ na 140FSBja se pravi 560mhz (p2 400)! :D Zdej sm plato in proc prodal in bom durončka kupu! :D

Jaxx ::

fako: ja nisem ti mogel prej povedat (pač ne visim skoz na forumu)... Razlog, zakaj ni vseh frekvenc v biosu pa je procov sel 100/66# signal... Ta namreč (če imaš not celerona) da v biosi samo opcije 66,68,75,83, če pa pIII, pa 100,103,112, in 133! Ja, tud 133 bi mogel bit! Jst sem ravno s pomočjo softfsb-ja navil starga celerona 300A na 450 (4.5×100)! Iz biosa namreč nisem mogel dobit 100MHz fsb...:D

--Switch-- ::

Ne najdem clock generator cifre.Kaj mislis da bo moj pc100 ram zdrzal 133 frekvenco v teoriji naj nebi??

--Switch-- ::

neki sem nasu sam te cifre ni v soft-fsbju??

--Switch-- ::

Kaj to mogoce pise na kaksnem čipu!

--Switch-- ::

Sm nasu juhuhujhujhuu...

Jaxx ::

He, he seveda piše na čipu (sej clock generator je čip -guess what:D:D)
Glede rama - na 133 cas3 bi verjetno zdržal...

--Switch-- ::

Mam isto cifro kot ti.Sej sem gledal po cipih sam sem mel luc tako nastavljeno da nisem vidu kaj pise glih na tistemu ki je bil pravi.Kaj si pa se kej spreminjal pri option.

Jaxx ::

Hja pri option nč razen probal sem 'programmable access' ker me zanima, če je pri 133MHz fsb pci delitelj (divider) 1/3 ali 1/4. To je zelo pomembno, ker pri 1/3 pci divja z 44.4 MHz kar je preveč in za disk in za kartice... Vem da imajo nekatere bx plate z fsb-jem nad 133 tudi 1/4 delitelj, ta naj bi se sam nastavil pri 133MHz... samo ne morem ugotovit če pri QDI BrillianX 1S tud... (A posodi kdo Coppermina133>:D>:D)

--Switch-- ::

Oj.Probal sem v win98 dat na 133 in mi je racunalnik delal graficna pa ne-zaslon je postal crn in se vedno je crn.Probal sem varni nacin in nastimal na normalno frkvenco.V w2k dela graficna normalno samo nisem nic navil.

Jaxx ::

To je težko rečt, lahko je problem v overclockanem agp-ju (89 MHz) ali pa ta plata res nima 1/4 dividerja, ne vem...:|

Jaxx ::

--Switch-- ::

Dej El Che pridi na irc na kanal #slo-tech!!!

--Switch-- ::

Dej El Che pridi na irc #slo-tech


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spajky Celeron 1200 Help

Oddelek: Navijanje
401433 (1035) damchy
»

SOFT FSB

Oddelek: Navijanje
131107 (902) franci
»

FSB

Oddelek: Navijanje
161355 (1102) asPeteR
»

duron 800 ne gre več kot na 888

Oddelek: Navijanje
311206 (856) VASkO
»

Celeron 266 @ ???

Oddelek: Navijanje
151044 (921) webcreator

Več podobnih tem