» »

atikmdag.sys - rabim pomoč

atikmdag.sys - rabim pomoč

nooby ::

Najprej dober večer slotehovci.

Forum spremljam že lep čas in sem v njem našel dosti koristnih informacij in rešitev.

Imam pa težavo za katero nisem našel rešitve in tudi tema še ni odprta.



Gre se za to da me že celi teden nekaj zafrkava grafična kartica 7870.
Sprva sem mislil da je težava v driverjih pa se po več različnih verijah ni nič izboljšalo.

Sedaj mislim, da je težava nekje v biosu saj sem včeraj nanovo naložil windowse + formatiral SSD & HDD pa težava kljub temu ni izginila.

Težava je v atikmdag.sys Preden sem to napako odrkil se mi je PC večrat iz ljubega miru restartal(med igranjem iger).


Tako, da sedaj mi Blue screen viever pokaže atikmdag.sys



Kot pravim sem probal že več različnih driverjev 13.8, 13.12whql, 14.4whql, 14.6 beta.. pa vedno isti šmorn.

Na googlu sem našel da ima dosti ljudi z tem težave vendar ker ni moja anglešina najboljše sem morda spregledal rešitev.


Mislim, da mi boste znali pomagati kako se znebiti tega atikmdag.sys da se mi pc nebo restartal po 10-30min gejmanja.

Zanima me tudi ali ej to defektna grafična kartica ali je kaj drugega? Čudno mi je da po formatiranju obeh diskov in nanovo naloženih windowsi 7 x64bit težava ni izginila.

Že vnaprej se vam zahvaljujem za pomoč in možno rešitev.

Lp Luka
  • spremenilo: nooby ()

nooby ::

Še slike blue screen vieverja:



Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nooby ()

Han ::

Katera 7870? Si namestil samo AMD driver, brez CCC?

nooby ::

Han je izjavil:

Katera 7870? Si namestil samo AMD driver, brez CCC?


Gre se za GIGABYTE 7870 2GB.

Kako pa namestim driverje brez CCC?

Han ::

Custom install...

Če imaš GV-R787OC-2GD, so na voljo 3 BIOS verzije. Preveri...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

nooby ::

Han je izjavil:

Custom install...

Če imaš GV-R787OC-2GD, so na voljo 3 BIOS verzije. Preveri...


Evo sem pogledal na račun in piše, da imam verzijo: GV-R787OC-2GD - tako kot si napisal že ti.

To naj bi bila ta: http://www.gigabyte.us/products/product...

Na voljo so trije biosi. Mi poveš kako preverim trenutni grafični bios?


Nikdar nisem updejtal grafičnega biosa, lahko kaj uničim? Pri matični vem, da jo lahko pokvariš :S

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nooby ()

lonewolf_ ::

Jaz sem se držal tega in je zdaj 6dni že mir. BIOS sem pustil pri miru, ker nisem mogel niti zagnati CCC (naenkrat, čudno)

Description of problem: Ati Catalyst Control Center will not open or install in windows 7.

Resolution follows:


Preparation:
Note - As with anything that makes changes to your system it is suggested you create a restore point before proceeding. System Restore Point - Create


Before beginning:
First thing we are going to do is download the latest amd/ati driver and catalyst package and save it to your desktop for easy access later. http://support.amd.com/us/gpudownload/P... the link provided there will direct you to the proper download for your hardware.

Once this is done
Remove your ATI software normally through programs and features in the Control Panel using the Catalyst Install Manager (CIM). (Also called AMD Catalyst Install Manager)




Reboot the system in Safe Mode (F8) and do the following:

1 - Delete all ATI folders in C:\programs files and C:\programs files (x86) as well as the temp ati folder usually located at c:\ati

2 - Go to C:\Windows\assembly and sort by "Public Key Token". Locate the following Public Key Token "90ba9c70f846762e" Usually there are only two entries. However, there can be many just be careful here we are only deleting/uninstalling entries tagged with the "90ba9c70f846762e" token. (if deletion will not work right click and uninstall)

3 - deleting these policies in safe mode may result in a permissions error. The entries will only show up in systems affected by this issue.
This means that searching for these entries on systems where CCC is loading properly, should result in none found *(as per ati's dev team)

4 - Shut down and re-start normally.

5 - Reinstall the ATI Catalyst package.

6 (optional) -Launch CCC from the right click context menu if it doesn't start automatically.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Han ::

Ni nujno, da imaš kartico, ki je navedena na računu. Pred potencialnim flashem vedno poglej, kaj piše na sami kartici... Kateri BIOS ima zdaj, lahko vidiš s programom GPU-Z.

Pri vsakem programiranju bios čipa lahko gre kaj narobe. Delaš na lastno odgovornost. Očitno so zunaj tri revizije te kartice, zato trije firmwari oziroma biosi.

nooby ::

Han je izjavil:

Ni nujno, da imaš kartico, ki je navedena na računu. Pred potencialnim flashem vedno poglej, kaj piše na sami kartici... Kateri BIOS ima zdaj, lahko vidiš s programom GPU-Z.

Pri vsakem programiranju bios čipa lahko gre kaj narobe. Delaš na lastno odgovornost. Očitno so zunaj tri revizije te kartice, zato trije firmwari oziroma biosi.


Evo, sem odpru kišto in na grafičn piše: GV-R787OC-2GD REV 1.0

Za bios me je pa res malo strah, da nebi kaj pokvaril 8-O

nooby ::

TUkaj je screen GPU-Z:



Nikjer ne vidim kaera F verzija biosa je trenutno.

dxx ::

kaj pa tam ko piše bios version?

Han ::

Glede na GPU-Z tvoji kartici ustreza bios F11, kar pomeni, da imaš trenutno naflešan F10. Da je temu res tako, naloži VGA Tools -OC Guru II ali VGA Tools -- @BIOS, ki pokažeta F verzijo biosa. Najdeš ju pod Utility download...

Kako poflešat kartico si preberi tukaj...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Jancheq99 ::

Ti je že uspelo rešiti problem?
Če ne, poskusi izklopit strojno pospeševanje v brskalniku.

The Player ::

Pozdrav,

Na žalost si sposojam omenjeno temo in jo oživljam, ker se tudi sam soočam z omenjenim problemom.

Poizkusil sem že vse možno in ne najdem rešitve zato se obračam na vas.

Začelo se je vsega 1 leto nazaj, a problema nisem diagnosticiral kot atikmdag.sys, saj je po tem ko sem spremenil frekvenco rama iz 1066 na 800mhz problem začasno izginil za ca 1-3 mesece in potem prišel nazaj.

Za kaj se gre:
PC mi venomer crasha. Sicer je bilo še huje, a še zmeraj mi povzroča težave. Crasha mi približno 1-3/teden čist odvisno od uporabe.

Crasha mi naključno, včasih ob startupu, 5 min po tem ko pride na namizje, največkrat pa med srfanjem po internetu. Nikoli mi še ni zaštekal med igranjem iger. Včasih da ven bluescreen včasih ne, a vedno se sam restarta.

Crashi sami po sebi niso problematični, problem je ta, da mi po tem ko se restarta noče dat ven slike in moram PC ugasnit na hard. Tudi naslednjič ni ko prižgem ni 100% da bo slika spet pristona in moram postopek ponovit dokler je ne dobit nazaj. PC se ne pregreva.


preizkusil sem sledeče:
- reinstall gonilnikov
- inštalacija gonilnikov 13.1 namesto 13.9 verzije (vedno sem naredil čisto inštalacijo in izbrisal ostanke)
- izbris samo Catalyst control centra (baje naj bi bili zbuguni in naj bi povzročal crash)
- prepustiti windowsom, da sami naložijo ta prave gonilnike

Od naštetih stvari se je najbolje izkazala zadnja, a ima en problem, nekatere igre nočejo delati, sicer iger ne igram veliko a bi vseeno raje našel alternativo.

strojno pospeševanje v brskalniku imam izklopljeno (uporabljam firefox)

moj pc bo letos 7 let star in ima sledeče:
Asus P5E
Intel core 2 quad q9300
Sapphire ATI HD 4850
ram mushkin 4GB 1066mhz (sedaj tečejo na 800mhz)
napajalnik corsair hx620
glavni ssd disk samsung 830
2 HDD samsung in seagate
WIN 7 64 bit

PC ni bil nikoli navit

v primeru, če sem katerikoli podatek pozabil omeniti, me prosim spomnite

poročilo iz Whocrashed bom objavil, takoj, ko bo PC uspel prikazati sliko.

hvala vnaprej :)

mtosev ::

za foro probaj namestiti catalyst 12.x in poglej, če bo kaj boljše. btw lahko tudi izkopiš npr hw pospeševanje v flashu. to tudi zna delati probleme

btw tudi bios si updajtaj, če ni najnovejši gor
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Han ::

Če je napajalnik 100% brezhiben in dovolj dober, sveže namesti sistem in le osnovne gonilnike. Tudi za grafično le v13.9, brez CCC.

BorutK-73 ::

Grafična odpoveduje. Meni je isti model izdihnil v standbayu na podobni plati.

The Player ::

Evo prilagam poročio iz Whocrashed

On Tue 14.7.2015 11:13:27 GMT your computer crashed
crash dump file: C:\Windows\Minidump\071415-10171-01.dmp
This was probably caused by the following module: atikmpag.sys (atikmpag+0x8E6C)
Bugcheck code: 0x116 (0xFFFFFA800A5654E0, 0xFFFFF88006F12E6C, 0xFFFFFFFFC0000001, 0x3)
Error: VIDEO_TDR_ERROR
file path: C:\Windows\system32\drivers\atikmpag.sys
product: AMD driver
company: Advanced Micro Devices, Inc.
description: AMD multi-vendor Miniport Driver
Bug check description: This indicates that an attempt to reset the display driver and recover from a timeout failed.
A third party driver was identified as the probable root cause of this system error. It is suggested you look for an update for the following driver: atikmpag.sys (AMD multi-vendor Miniport Driver, Advanced Micro Devices, Inc.).
Google query: Advanced Micro Devices, Inc. VIDEO_TDR_ERROR

In jaz talent ugotovim sedaj, da imam napako atikmpag.sys in ne atikmdag.sys ;(( (je že nekaj časa od tega, ko sem googlu sem si samo približen ime zapomnil).

mtosev je izjavil:

za foro probaj namestiti catalyst 12.x in poglej, če bo kaj boljše. btw lahko tudi izkopiš npr hw pospeševanje v flashu. to tudi zna delati probleme

btw tudi bios si updajtaj, če ni najnovejši gor


ATI stran ti da na voljo le 13.9 in 13.1, mogoče se da pogooglat za starejše driverje, bom probal, imam pa še zmeraj doma driverje, ki sem jih dobil poleg grafične kartice

Flasham BIOS na grafični al na matični? Kako se to sploh nardi? Nikol nism delu, tko, da nimam pojma

BorutK-73 je izjavil:

Grafična odpoveduje. Meni je isti model izdihnil v standbayu na podobni plati.


Zakaj potem prihaja do napake tudi pri novejših modelih grafičnih kartic???


BTW, prebral, sem, da nek updejt od windowsov naj bi povzročal black screene, tko, da sm ga zbrisal, bomo vidl, če bom še imel podobne probleme

citirano iz opisa videa
UPDATE: Judging from the comments this works for some people and not work for others well here is a possible fix. Windows released some updates a while back and few years ago which mess up your video out black screen and the blue screen problem. While they did tell us to uninstall it they never released a patch for those that didn't. There are quite a few but this one of the most notorious one I know of (KB2670838)


Zgodovina sprememb…

mtosev ::

bios od matične updajtaj. tukaj imaš link do biosa. https://www.asus.com/Motherboards/P5E/H...
izberi bios in si ga downloadaj. iz asosove strani pa si downloadaš asus update in s tem programom updajtaš bios na matični
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

The Player ::

mtosev je izjavil:

bios od matične updajtaj. tukaj imaš link do biosa. https://www.asus.com/Motherboards/P5E/H...
izberi bios in si ga downloadaj. iz asosove strani pa si downloadaš asus update in s tem programom updajtaš bios na matični


hvala za link in navodila

kolikšna je možnost, da zajebem? Baje lahko uničim matično, če to narobe nardim. A se stvar lahko resetira na ta star bios, če slučajno pride do kakih komplikacij?

mtosev ::

zajebat ne moreš, ker plata ima backup čip za bios recovery
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

AngelOfDeath ::

http://windows7themes.net/en-us/fix-ati...

:)

Mel isto težavo...


Steps:

1. Ensure you have the latest and greatest GPU drivers installed... (control panel>system and security>device manager>display adapters>properties (under respective card)>driver date. If you have the latest continue with step 2.

2. C:\AMD\Support\12-4_vista_win7_64_dd_ccc\Packages\Drivers\Display\W**A_INF\B******

3. Copy the file atikmdag.sy_ "OR" atikmpag.sy_

4. Create a folder called "TEST" and place it either on your desktop or C: drive, paste copied file into this folder.

5. Open the "COMMAND PROMT" "CMD"

5. enter the following command: EXPAND.exe atikm(p/d)ag.sy_ atikm(p/d)ag.sys (make sure there is a space between the file types when you are typing or it will not expand)Example: EXPAND.exe atikmpag.sy_ (SPACE) atikmpag.sys

6. Once done open C:\Windows\system32\drivers and rename the existing atikmdag.sys or atikmpag.sys to atikmdag.sys.bak or atikmpag.sys.bak

7. Copy the newly created atikmpag.sys or atikmdag.sys file from the "TEST" folder you made earlier into the file path in step 6.

8. Reboot and your done (all BSOD related to those two files should no longer happen)
Reasons for this issue can be due to incorrect expanding and extracting .sys files for multiple reasons.
edit: Slovnica

Zgodovina sprememb…

The Player ::

*update*

po 4 dneh odkar sem izbrisal update KB2670838 mi PC ni zaštekal in vedno mi je dal ven normalno sliko (beri, ni dal ven črnega ekrana).

kar se tiče updatanja BIOS-a, sem videl v CPU-z, da je BIOS že updajtan, izgleda, da so mi ga že nekaj časa nazaj na servisu posodobili, tako, da izgleda, da flashanje BIOS-ov ne pripomore veliko k rešitvi.

V primeru, da stvar zdrži 14 dni, sklepam, da je problem rešen, v nasprotnem primeru, se bom lotil ostalih metod nameščanja driverjev in metode, ki jo je podal uporabnik "angel smrti"

konspirator ::

Kako si prišel do sklepa, da je krivec lahko KB2670838 ?

The Player ::

konspirator je izjavil:

Kako si prišel do sklepa, da je krivec lahko KB2670838 ?


nisem, ampak nekaj postov gor, sem citiral besedilo iz youtube videa, kjer pravi da naj bi sledeči update bil zbuggun in naj bi povzročal, da dobiš črn ekran

The Player ::

Pozdrav vsem,

spet ožiljam to temo, ker začuda, sem spet dobil BSOD, ki ga povzroča atikmdag.sys s svojimi usranimi driverji od ATI-ja.

Da malo osvežim:
Preden sem rešil problem, sem naredil vse možno: reinstall driverjev, brisanje win updaytov itd. Nato sem problem rešil s postopkom iz posta od AngelOfDeath (4 poste gor).

PC mi je delal 1 leto, popolnoma ok brez BSOD-ov. Na žalost, se mi je problem spet pojavil.

Ker se mi ne da ponavljati postopka od AngelOfDeath in tudi ne vem če bi spet deloval (glede na to, da sem to vse že storil), me zanima, če bi mogoče lahko problem rešil z osnovnimi driverji, ki jih dobiš poleg grafične kartice? Iger nekaj veliko ne igram, tako, da bi potreboval samo za to, da lahko dobim sliko in to je to, al bi še zmeraj dobival BSODE?

hvala!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC freeze

Oddelek: Pomoč in nasveti
141544 (860) Krizmk
»

atikmpag.sys BSoD

Oddelek: Pomoč in nasveti
162801 (2549) zupanman
»

Kaj je z tem AMDjem?

Oddelek: Pomoč in nasveti
112498 (2009) miraldi
»

Plavi ekran pomoč Flashplayer

Oddelek: Pomoč in nasveti
253237 (2831) D-PaX
»

Radeon 4870 - problemi z driverji

Oddelek: Pomoč in nasveti
385336 (2399) dziht

Več podobnih tem