» »

PC freeze

PC freeze

drzni86 ::

Zdravo!

Popravljam enega stacionarca, ki se malo čudno obnaša. Problem je sledeči... Če imam notri 2x2GB rama računalnik pri višjih obremenitvah (OCCT) preprosto zmrzne... Ne dobim nobenega blue screena, ampak preprosto se slika ustavi. Če uporabljam samo eno palčko rama (probal obe) računalnik deluje normalno. Enako mi zmrzne memtest, če imam notri obe palčki rama. Če testiram vsako posebej memtest deluje brez problema

Probal sem tudi vse kombinacije obeh palčk skupaj na vseh slotih za ram, ampak je problem vedno enak.

Glede na teste sta torej oba rama delujoča, ampak problem je, ko sta oba v kišti. Rama sta drugače identična (komplet 2x2GB).

Kaj naj testiram naprej? Potencialna krivca bi lahko bila verjetno tudi plošča in napajalnik...

Je kdo s podobnim problemom in potencialno rešitvijo?

Hvala!

Han ::

Je na plati zadnji BIOS? Kot si že sam ugotovil, lahko poskusiš z drugim napajalnikom ter menjaš spomin ali plato.

drzni86 ::

Bios verjetno ni zadnji, ampak s tem biosom računalnik že par let deluje normalno. Z drugimi rami tudi delujo normalno... Je še sistem na socketu 775 s procesorjem q6600. Meni predvsem ni jasno kaj ta dva rama muči če sta skupaj, ker posamično delujte brezhibno.

DarwiN ::

Poskusi za test v biosu znižat frekvenco rama, oziroma povišaj latence. Lahko tudi voltažo za ~5%.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

facepalm ::

si sprobal katerikoli drugi 2 palcki skupaj?
morda je problem v maticni, ko je zasedena vec kot 1 dimm reza.
ugibam, da ne pride do dimm slotov dovolj elektrke, da bi napajala oba dimm-a pod obremenitvijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

r3dkv1c4 ::

Specifikacije plate in ramov bi bile dobrodošle.
Imajo rami kakšen profil mogoče.....izklopi v biosu to , če ga imajo.

Dvomim, da je s plato kaj narobe, ker če delajo vsi sloti z eno palčko, načeloma skupaj ni problema.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

facepalm ::

en longshot (probat ni greh):
http://www.sevenforums.com/bsod-help-su...

drzni86 ::

Bom popoldne probal po vaših nasvetih, ko pridem iz službe. Testiral sem sicer tudi z 2x1GB rami in je zadeva delovala brez problema tako, da ni problem v tem, če sta vgrajeni dve palčki rama. Moram pa za vsak slučaj preveriti privzete voltaže enih in drugih ramov...

Specifikacije dobite popoldne.

Načeloma pa PC frizne po kakšni minuti 100% obremenitve z OCCT. Memtest mi je zdržal pa dobrih 20 minut in potem je friznil...

Glede tistega problema z daemon tools pa mislim, da to ne bo to, ker je bil sistem že večkrat frišno naložen pa problemi še kar ostajajo... Bom pa za sigurno preveril, da niso mogoče vedno naložili istega daemon toolsa. :D

Za info... Računalnik zdrži uro predvajnja youtube vsebine brez freeza.

Frenckie ::

Ugasni PC, izštekaj iz 220V, razelektri PC, odstrani gumb baterijo, kratko skleni kontakte te baterije na MB. Vstavi oba RAM-a v podnožja in nato vstavi gumb baterijo, priključi PC in ga zaženi. Poročaj, če bo PC zaznal RAM-a.

konspirator ::

Kateri psu, grafična ?
Hdd je brezhiben ?
Temperature ?

drzni86 ::

Evo da poročam... Torej preizkusil sem z menjavo napajalnika, posodobitvijo biosa in odstranitvijo baterije... Pogledal sem tudi glede daemon toolsa ampak ga ni na računalniku.

Ugotovil sem da se mi zadeva zašteka le, če nastavim v OCCT test z veliko količino pomnilnika. Če nastavim na small data mi zadeva spelje... Žal imam za test doma samo 2x1Gb in zato posledično ne morem zalaufat testa z veliko količino pomnilnika s testnimi rami. Glede na vse opravljene teste mi je kot krivec ostala samo še matična plošča tako, da bom v prihodnjih nekje dobil eno plato in probal še to... Verjetno bo to rešitev...

No pa da izkoristim temo...

Imam en nov računalnik in težave z gonilnik za grafo...

Ko naredim svežo namestitev sistema (licenčni win 7) mi vse normalno deluje, ko pa naložim zadnje (ali tudi starejše) gonilnike za grafično kartico R9 290 mi sploh ne pride več v windowse, ampak vedno dobim BSOD v povezavi z atikmpag.sys ali atikmdag.sys. Kaj me jebe? Aja... Računalnik tudi v biosu in med postom prikazuje vertikalne črte čez sliko... Sumim na okvarjen bios... Je lahko to povezano s problemi z gonilniki?

Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: drzni86 ()

Seljak ::

Prej bi rekel,da je kaj narobe z grafično kartico.

Han ::

BorutK-73 ::

drzni86 je izjavil:

Ko naredim svežo namestitev sistema (licenčni win 7) mi vse normalno deluje, ko pa naložim zadnje (ali tudi starejše) gonilnike za grafično kartico R9 290 mi sploh ne pride več v windowse, ampak vedno dobim BSOD v povezavi z atikmpag.sys ali atikmdag.sys. Kaj me jebe? Aja... Računalnik tudi v biosu in med postom prikazuje vertikalne črte čez sliko... Sumim na okvarjen bios... Je lahko to povezano s problemi z gonilniki?

Hvala!

Tole so simptomi defektne grafične.

Krizmk ::

Pozdravljeni,

Naj si sposodim kar tole "staro" temo. Kolega ima en starejši računalnik za mejle, ki pa mu ob vstopu v windows zašteka.
Enkrat takoj, enkrat po parih minutah in se pojavi blue screen. Poskusil sem že z menjavo grafične kartice, ramov in napajalnika pa še zmeraj isto,
sumim da bi lahko to bilo kaj z diskom narobe oz. samimi windowsi...

Specifikacije:
plata gigabyte (ne vem točno katera, bi moral pogledati)
Intel Core Duo e6300
nVidia GeForce 9500 GT
4GB rama
420W Trust napajalnik
disk 1TB Western Digital Green

Za kakršnekoli informacije in ideje bom hvaležen. LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

atikmdag.sys - rabim pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
255642 (4125) The Player
»

atikmpag.sys BSoD

Oddelek: Pomoč in nasveti
162832 (2580) zupanman
»

Problem ATI Radeon HD7850

Oddelek: Pomoč in nasveti
5694 (597) Janac
»

Plavi ekran pomoč Flashplayer

Oddelek: Pomoč in nasveti
253262 (2856) D-PaX
»

Radeon 4870 - problemi z driverji

Oddelek: Pomoč in nasveti
385355 (2418) dziht

Več podobnih tem