» »

Vprašanje - grafična kartica in pice reža

Vprašanje - grafična kartica in pice reža

d0rK ::

Ali lahko dam jaz grafično kartico v katerokoli od dveh rež ki sta na matični za ta namen? Matična ima dva x16 slota za crossfire. Jaz imam samo eno grafično ampak mi popolnoma pokrije dva sata porta. Lahko dam to eno kartico v drug x16 slot ki je nižje in zato ni v napoto?

freesty ::

Da.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

lonewolf_ ::

Mogoče boš moral v biosu nastavit za drugi slot, ampak mislim da bo kar avtomatsko zaznalo, sploh če nimaš integrirane grafike.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Janac ::

Načeloma se da v režo čimbližje procesorju, za presluh je manj možnosti pa tudi krajša pot je med CPU in GPU.

d0rK ::

Berem user manual za Asus P5QE-wifi in nekaj piše o primary in universal PCIE slot. Primary x16, universal pa max x4. Ampak piše da sta slota za crossfire.

Je pomembno da povem da imam jaz GeForce in ne ATI kartico?

Fora je da so butlji asusovi tako postavili te SATA porte da lahko samo 4 od šestih uporabim če je instalirana grafična kartica. In bi res moral prestaviti grafično. Bom doma sprobal kako laufa.

Česa skurti ne morem, ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d0rK ()

lonewolf_ ::

Nabaviš PCIe kartico za usb 3.0 in dva sata priklučka pa si rešen. Čeprav mislim, da ne bi smelo bit problem v PCIe 16x_2 slotu... Ne vem pa, če nastane problem zaradi nvidie, druga reža podpira za CF, torej ATI radeon... mogoče kdo drug več ve iz izkušenj.

Za primer (najdeš sigurno kje še ceneje, pa še nadgradiš na usb 3.0 ter sata3, če rabiš)
https://www.mimovrste.com/razsiritvene-...
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lonewolf_ ()

d0rK ::

Uf ni sans da dam še kakšne take denarje sedaj za PC komponente. Ravno dal sto evrov za disk. Rabim rešitev samo za ene pol leta ko bom vse podatkovne diske iz računalnika dal v HTPC. Bom doma verjetno sprobal dat kartico v drugo režo.

lonewolf_ ::

Sicer pa probaj, skurit nimaš kaj (verjetno)
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Mavrik ::

d0rK je izjavil:

Ali lahko dam jaz grafično kartico v katerokoli od dveh rež ki sta na matični za ta namen? Matična ima dva x16 slota za crossfire. Jaz imam samo eno grafično ampak mi popolnoma pokrije dva sata porta. Lahko dam to eno kartico v drug x16 slot ki je nižje in zato ni v napoto?


Okej, tkole je:

1.) Razen če eksplicitno piše drugače (sta velika slota drugače označena) lahko daš v kerega koli in bo delalo na x16.

2.) Ko boš dodal drugo x16 grafično kartico se bo en slot upočasnil na 4x (kateri boš izbral v BIOSu oz. bo plata izbrala za tebe, piše v manualu).
The truth is rarely pure and never simple.

d0rK ::

Kulsko, hvala. Doma stestiram in poročam.

Siddh ::

Možno je da sekundarna reža ne deluje na 16x ker mogoče vodilo na matični plošči samo dovolj povezav za 4x.

Je pa druga rešitev, da kupiš SATA kable z 90° priključkom


gddr85 ::

skurt nimaš kej....če se jst prav spomnem dela ta drug pcie x16 slot samo na x4, ker si deli bandwidth z ostalimi pci sloti, torej bo delal nekak z hitrostjo pcie 1.0

d0rK ::

Sata kabli z 90 stopinjskim kotom mi nič ne pomagajo ker en kabel potem prekrije drugega. Tole je bila edina rešitev in zaenkrat deluje SUPER.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Crossfire

Oddelek: Pomoč in nasveti
353613 (2119) xrotek
»

Sandy Bridge mobo

Oddelek: Kaj kupiti
202026 (1520) Ales320
»

Asus M4A89GTD Pro matična plošča

Oddelek: Strojna oprema
264076 (3694) iphoneecko
»

Katero matično za e6750 do 150 € !?!? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
515115 (4076) IVo
»

DFI ter ZM-NB47J

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
181760 (1485) 5pellfire

Več podobnih tem