» »

DFI ter ZM-NB47J

DFI ter ZM-NB47J

Cranchi ::

Zivjo,

odlocil sem se za nakup hladilnika graficne kartice pa sem se spotoma se spomnil za nakup novega north bridge coolerja na maticni DFI NF4 ultra-d, zadeva se z def. kulerjem prekleto greje, ali mislite da bi zgoraj omenjen zalman opravil svoje delo ?

hvala za hiter odgovor, namrec malce se mi ze mudi..
Get a Macintosh!

teoo ::

tukaj nekaj piše:
http://www.dfi-street.com/forum/showthr...

sicer pa mal preglej ta forum, ker so bili menda z enmi precejšnji problemi
defying gravity

Cranchi ::

ok, zadevo kupil, dal 900 sit, namontiral in se obnese odlicno, idle temperature so 41-43 °C, load se porocam, poleg vsega je pa se pasivno hlajen torej seena zelo glasna res ven iz :D
Get a Macintosh!

teoo ::

ej, ta zalman je velik. Kako si ga prilagodil, da je šel pod grafično?
defying gravity

Cranchi ::

nic graficno sem premalnik v drugi slot pa se ravno lepo izide..
Get a Macintosh!

teoo ::

amm.. a ni samo prvi slot pcie x16?
defying gravity

Cranchi ::

Expansion Slots


# 2 PCI Express x16 slots
# 1 PCI Express x1 slot
# 1 PCI Express x4 slot
# 2 PCI slots
Get a Macintosh!

5pellfire ::

> Expansion Slots
>
> # 2 PCI Express x16 slots
> # 1 PCI Express x1 slot
> # 1 PCI Express x4 slot
> # 2 PCI slots

Nebo glih držalo. Le prvi PCI-E slot je 16x (govorim o slotih za grafične, da se nebo kdo v to vpikno).
Drugi (spodnji) slot je le 2x. Prestavit moraš đamperje med slotoma tako da sta potem oba slota 8x.
V praksi tak ni razlik med 8x in 16x, sam ma v spodnjem slotu na 8x in se ne pozna razlika med 8x in
16x - je pa bla razlika ko je grafična laufala na 2x (takrat še niso bili prestavljeni damperji).

Mogoče pa bota dve 16x slota vključena v novo revizije plate (samo mi ful čudno deluje ko ma ram slote
za procesorjem;(( ).

Cranchi ::

ja smeh no, to sem c/p iz uradne dfi strani,..

pa vendar ce imas navsezadnje mogoce res prav, mi pravis da ce imam graficno v drugem slotu da laufa na pcie 2x ? in pravis da ce premaknem jumperje da bo 8x in da bo vidna razlika ?

hvala
Get a Macintosh!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cranchi ()

chucki ::

KA pa za tiste ko ne mormo dat v drugo pci rezo obstaja kak cooler pasivni tako mali? :\

5pellfire ::

Ja, na žalost mam prav. Lahko v driverjih pogledaš na kolko ti laufa - meni v Forceware driverjih
piše x16 ali pa x2;(( in zdaj x8.

Ja, razlika med x2 in x16 je vidna, med x8 in x16 pa je zanemarljiva (če je sploh - jaz sem samo Far Cry bench
skoz spusto pa je blo razlike v frejmih samo par decimalk, med x2 in x16 pa se mi zdi pa je bla razlika celo več
kot 10 frejmov)

chucki
> KA pa za tiste ko ne mormo dat v drugo pci rezo obstaja kak cooler pasivni tako mali? :\

Jaz ga še nisem najdo, sicer pa če je mali in še pasivni, pomojem nebi vredu hladil. Jaz sem mislo prvo
ThermalRight NB-1 got dat, pa sem si premislo in bom probal stock A64 cooler malo modat ko bom xp-120
gor dal. Rad bi pa cooler gor preisraufal tak da nebi blo treba plate vedno ven jemat ko bi cooler dol
deval, ta sistem na klipsne mi ni preveč všeč - je folk ze chipset jedra s tem lomil ko so nepazljivo dol
dajali.

teoo ::

A nimajo jumperja za 2x8 sam sli plate?

Men se zdi da bi se dalo modat tistega zalmana, da bi šla grafična še vedno v prvi slot.. sam par keber bi bilo treba porezati.. ne vem no.
defying gravity

5pellfire ::

Đamperje majo vse LanParty plate (DFI nF4, nF4 Ultra-D, nF4 SLI-D in nF4 SLI-DR) ker so same plate fizično
identične. Razlike so samo v podpori SLI in številu SATA kanalov (se pa data cenejši modat da podpirata SLI).

Če boš pri Zalmanu rebra stran porezal ga boš pohabo, po mojem ne bo več dovolj dobro hladil chipseta.
Mogoče bi bolo bolje rebra zviti da se ne dotikajo grafične - poglej na dfi-street.com en je objavo slike
tega Zalmana. Zakaj pa ne modate kakih starih procesorskih hladilnikov da bi pasali pod grafično pol
pa jih s šraufi pritrdiš. En je celo Arctic freezerja po sredi>:D porezal

Cranchi ::

ok sedaj sem zmeden, kje, kam, premakniti sedaj jumper, ce pravis da mi trenutno deluje zadeva na 2x pcie in ne 16x kot bi morala..

oziroma konkretno mi povej kam naj pogledam, ker kamor koli pogledam pise pac pcie x16, namescen imam prav tako everest kjer pise sledece:

PCI Express kontroler
PCI-E x16 port #0 Prazna
PCI-E x1 port #1 V uporabi @ x8
PCI-E x1 port #2 Prazna
PCI-E x2 port #3 Prazna

tako da sedaj nevem vec..
Get a Macintosh!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cranchi ()

Cranchi ::

tudi v navodilih ki jih ravno kar listam pise sledece:

1 x PCIe x4
1 x PCIe x1
2 x PCIe x16

in prav tako na njihovi strani pise 2 x PCIe x16, v navodilih prav tako ni slike oz napisanega kje oz kaj premakniti da prilagodis zadevo iz 2 x na 8 x in tudi nikjer ne omenja PCIe x8

rad bi pa seveda da zadeva deluje optimalno v drugem slotu za graficne karte..
Get a Macintosh!

PrimozR ::

Plata ma 2 fizična x16 slota, ampak naenkrat lahko deluje na x16 samo eden, drugi je lahko na x2 ali pa x8.

Dr_M ::

pa kako hudica ne rzumete?

tut ce mas ti PCIe 16x konektor, lahko le ta bp dela tut samo na 1x. nikjer ne pise, da bo nujno delu z 16x.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PrimozR ::

Nobeden ni reku da more obvezno delat z 16x. Jest samo pravm da sta 2 16x slota fizična, v resnici je pa samo en lahko dejansko x16.

5pellfire ::

DFI in vse ostale SLI plate imajo samo * en * PCI-E x16 kanal - nVidia komaj zdaj pripravlja revizijo nF4 chipseta ki bo imel dva PCI-E x16 kanala. Vse SLI plate imajo torej le en x16 kanal (mislim da je pri vsem to zgornji slot), drugi slot
deluje po defaultu na x2. Torej spodnji slot ne bo * nikoli * delal na x16. Ko pa prestaviš jumperje (ali SLI kartico) v
SLI način pa delujeta oba slota na x8 kanalu (to piše tudi v DFI manualu - preberi stran 8 spodaj in zgoraj stran 9).

Kar se pa tiče 2x PCI-E 16 pa mislim da je marketinška fora - x1 je čisto mali, x4 je malo večji, x16 slot pa je največji
in ker sta pač oba x16 slota videti enaka so pač napisali 2x x16 in le v manual napisali da pač eden laufa na x16 drugi
pa na x2 ali v SLI načinu x8/x8.

Torej v zgornjem slotu grafična laufa po defaultu na x16 (oz. v SLI načinu x8), v spodnjem pa x2 (v SLI x8).
V driverjih pa lahko pogledas (ForceWare - 1.zavihek - GeForece 6600GT in poglej pod tip vodila).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

m.2 Adapter 2x SSD Samsung 950 v RAID 0

Oddelek: Strojna oprema
427779 (6972) klinker
»

Ne spozam se na grafične kartice. Prosim pomoč.

Oddelek: Strojna oprema
192211 (1760) DeeJay
»

Sandy Bridge mobo

Oddelek: Kaj kupiti
202032 (1526) Ales320
»

Asus M4A89GTD Pro matična plošča

Oddelek: Strojna oprema
264082 (3700) iphoneecko
»

kupiti pravilen računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
161754 (1386) AngelOfDeath

Več podobnih tem