» »

Procesor

Procesor

oo7 ::

Februarja mi je umrla matična plošča zato sem menjal in kupil nov procesor I5.

Prej sem imel notri pa Q9550, ki pa je bil navit na malenkost več kot 3.0 ghz. Zdaj pa me zanima če lahko ta procesor prodam in koliko bi dobil za njega? A je ta procesor še vedno navit kljub temu, da ni več v računalniku ali kako je s tem, ker se ne spoznam:)

Potem imam pa še enega starejšega mislim, da je E8400, ki je bil zamenjan z q9550. Sem ga našel danes pa me zanima če je to še kaj vredno sem pa opazil, da takrat seviser ni očistil procesor in je še vedno od tiste paste je to še kaj vredno? Se mogoče, da videti po zunanjosti če je E8400, ker nimam kje sprobati, da bi videl kater procesor je to.

Hvala

hojnikb ::

50€ kamot, glede na to da je karkoli na 775 pri nas zlato :)
#brezpodpisa

oo7 ::

hojnikb je izjavil:

50€ kamot, glede na to da je karkoli na 775 pri nas zlato :)


A je procesor še vedno navit ali se je resitiral kako je s tem?

hojnikb ::

resetira se itk.. to je stvar plate. ne proca
#brezpodpisa

oo7 ::

hojnikb je izjavil:

resetira se itk.. to je stvar plate. ne proca


Hvala za pomoč.

gddr85 ::

ponavadi kej piše na ihs-ju kater cpu je

Siddh ::

Saj lahko očistiš da vidiš za kateri procesor se gre, samo pazi da spodaj ne potrgaš tistih par elementov, daj lepo na mehko brisačo pa z papirjem očisti. Lahko si pomagaš z malo alkohola.


SLOarmy12 ::

Da nebom odpiral nove teme bi si kar to malo sposodil.. stvar je sledeča: V računalniku imam procesor g2020 zdaj bi pa rad nekaj boljšega tam do 130-180 evrov katerega mi priporočate.. imel bi ga za igranje novejših iger..
sedaj imam:
grafično- Club3D Radeon HD 7790
ram- 8gb
procesor- g2020...



Lp

hojnikb ::

bo treba prvo grafo menjat, šele potem procesor, da bo efekt viden v igrah.
#brezpodpisa

SLOarmy12 ::

aja.. potem brezveze, da devam notri i5...?

hojnikb ::

Bo efekt precej bolj viden, če vržeš noter recimo 270X, kot pa če vržeš kako i5ko.
V vsakem primeru bo pa treba menjat oboje, če hočeš spodobne FPSje (ker če menjaš sedaj grafiko, bo pa proc postal bottleneck in vice versa).
#brezpodpisa

SLOarmy12 ::

hvala za odgovor, uprašal sem zato, ker zmiraj, ko sem komu povedal katero grafično imam notri in kateri procesor je rekel, da bi biu to super računalnik s kakšno i5 ali kaj podobnega tako, da sem raje vas strokovnjake uprašal, da nebi jaz za brezveze dnar stran vrgel... Bom počakal še kakšno leto, da bom uboje naenkrat menjal in bo toto :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SLOarmy12 ()

hojnikb ::

Če imaš denar sedaj, lahko izkoristiš poceni ponudbno AMD grafik.... 280X dobiš že za 140/150€...
#brezpodpisa

SLOarmy12 ::

rabljene ali nove haha :D

hojnikb ::

rabljene itk...
#brezpodpisa

SLOarmy12 ::

aja... Bom počakal do zime, ko bo čas za igranje za ta čaš bo pa tole ok ... Hvala za odgovore :)

Markec1234 ::

mogoče ni prava tema ker ne vem kako odpreti svojo ampak bom vseeno vprašal in sicer me zanima kako veš kakšno podnožje mora imeti nov procesor za laptopa, ker gleadam enega asusa z INtel core i5 4200u 1.6ghz turbo boost do 2,6ghz in jaz sem ga mislil zamenjati za intel core i5 4200m, ki ga nikjer v slo ni v prodaji ali pa za tegale https://www.mimovrste.com/procesorji/in... vendar nevem ali ima pravo podnožje oziroma ali je sploh narejen za laptope.

xxurban ::

V laptopu se ponavadi ne da menjati procesorja.

s6c-gEL ::

Da se menjati, vendar si omejen glede hlajenja in kaj podpira chipset/bios.
Model prenosnika ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično kartico kupiti? (Q6600, BF3) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10213641 (8840) k4vz0024
»

poceni plošča in procesor (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
544665 (3846) hojnikb
»

Intel uradno izdal Skylake (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Procesorji
15541432 (25547) SuperVeloce
»

Katero osnovno ploščo za procesor Intel Pentium G2020

Oddelek: Pomoč in nasveti
192134 (1895) Brias
»

Kateri procesor ?

Oddelek: Kaj kupiti
272072 (1592) Blinder

Več podobnih tem