» »

Pomoč začetniku-Nujno

Pomoč začetniku-Nujno

KlemenL ::

Pozdravljeni,
spet imam par vprašanj glede izdelave spletišča.
Torej sem mladoleten in bi za družinsko podjetje izdelal spletno stran. Stran nebi vsebovala nobenih posebnosti , bila bi v glavnem predstavitvena, zelo zaželjeno bi bilo osrednje okno na kateri so top 3 novice( in se potem prestavlajo na usakih 5 sekund-npr. nora akcija in je na sliki računalnik, nato spet 15% popust na to,..)

Zanima me , kako bi se tega lotil? Kot sem omenil bo predstavitvena , zanima me ali bi lahko to naredil z kakšno wordpress temo , jomla kaj podobnega ali začnem iz nule v notepad++(poznam html ,css, js ter nekaj php ter menim da imam nekaj smisla za design.)

Najbolj važno vprašanje pa je , kako je z licenco ? Če uporabljam piratsko verzijo Visual Web Developer-ja ali so lahko kakšni problemi? (inšpekcija,..)

techfreak :) ::

Visual Web Developer ima tudi Express razlicico ki jo lahko zastonj uporabljas. Najlazje je da priredis obstojeco WP temo (definitivno je WP boljsa izbira kot Joomla).

Janac ::

Kaj te omejuje da spišeš kodo v html?

Mesar ::

Ne zna :))

Kr naj WP gor butne pa eno temo, ki mu bo všeč pa lahko vse preko GUI ureja. Taki izdelki, ko se nekdo napol zraven spravlja so najhujši...
Your turn to burn!

Janac ::

Kaj ga omejuje, da si prebere tutoriale?

Mesar ::

Nič ga ne omejuje ampak večina ne pride tako daleč ali pa gredo nekaj delat parkrat vmes obupajo preden to do konca naredijo in potem tako "na pol" verzijo nekam naložijo. Potem pa pride nek Turk al pa Rus pa vse poheka ali pa se stran v polovici brskalnikov podre.

Če se ne misli s tem ukvarjat je bvz... tak isto če misli kr začet končne produkte delat, ker je verjetnost, da nebo tega vredu naredil velika in verjetno, da se mu tega nebo dalo vzdrževati in popravljati še večja.
Your turn to burn!

KlemenL ::

Hvala vam vsem za odgovore. Vsak komentar je koristen.

Kako bi pa uredil bolšo uvrstitev v brskalniku? Se splačajo razne google adwords fore?:)

@Janac nič me ne omenuje, nekako "butasto" se mi zdi da bi delal vse na roke če lahko prek raznih orodij delaš vse z kliki ,kodo pa ti generira samodejno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KlemenL ()

Chev ::

No code, no fun.

Brskalnik pusti pri miru, vpršaaj za iskalnik.

KlemenL ::

Bol kot se zanimam za te zadeve ,na več zank naletim in ob vsaki zanki na 10 novih vprašanj...

Nekako tako ..Izdelaš spletno stran , tu ti mora biti popolnoma jasno kaj hočeš narediti, tu še ubistvo ni nek problem.

Problem se pojavi pri mojih neizkušnjah , kako poskrbeti za prepoznavnost te spletne strani(mogoče fb ,linkedin profil).
Sem kar razočaran , da ni nekega vodiča na kaj vse je treba biti pozoren ko izdelaš spletno stran( to je po mojem mnenju samo 1/3 dela)

Chev ::

Zato pa obstaja šolanje in kasnejše izkušnje. Vodičev je še preveč, ampak (žal) ne v slovenščini.

P.S. ni lažje na faceballsu odpred novo stran, pa lovit lajke?

shadeX ::

Če si vztrajen je šolanje v tej smeri brez pomena. Lahko se vse doma naučiš.

Gandalfar ::

> @Janac nič me ne omenuje, nekako "butasto" se mi zdi da bi delal vse na roke če lahko prek raznih orodij delaš vse z kliki ,kodo pa ti generira samodejno.

Ja, se izkaze da so teli tooli z vsakim letom manj uporabni :/

trnvpeti ::

wordpress dela
bos tudi hitro prispel skozi
ce bos hotel, se bos pa tudi lahko malo vec potapljal v teh vodah

korenje3 ::

html koda je 1/2 dela. dizajn je druga polovica.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

alexa-lol ::

korenje3 je izjavil:

html koda je 1/2 dela. dizajn je druga polovica.


3/2 je JS ..

zelo zaželjeno bi bilo osrednje okno na kateri so top 3 novice( in se potem prestavlajo na usakih 5 sekund-npr. nora akcija in je na sliki računalnik, nato spet 15% popust na to,..)

to kar ti opisuješ je "slider" ali pa "courasel"

npr. http://themepunch.com/revolution/

Zgodovina sprememb…

korenje3 ::

alexa-lol je izjavil:

korenje3 je izjavil:

html koda je 1/2 dela. dizajn je druga polovica.


3/2 je JS ..

zelo zaželjeno bi bilo osrednje okno na kateri so top 3 novice( in se potem prestavlajo na usakih 5 sekund-npr. nora akcija in je na sliki računalnik, nato spet 15% popust na to,..)

to kar ti opisuješ je "slider" ali pa "courasel"

npr. http://themepunch.com/revolution/


odvisno od kvalitete.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nova graficna kartica -display stopped working and has recovered

Oddelek: Pomoč in nasveti
171055 (690) Han
»

samomor z maticno

Oddelek: Pomoč in nasveti
71140 (830) OZZY
»

Volan

Oddelek: Kaj kupiti
81583 (1429) Veron
»

DivX filmi

Oddelek: Pomoč in nasveti
201774 (1429) teac

Več podobnih tem