» »

Start menu naj bi se vrnil šele z Okni 9

1
2
3

Motion ::

Markoff je izjavil:

||_^_|| je izjavil:

8.1 je odličen moderen OS, start menija pa niti slučajno ne pogrešam.

Ti in ostalih 12% uporabnikov. 88% je pa kikiriki, a ne?

Imam Metro na Nokia Windows Phone. Tega sranja ne dam na desktop, pa če me preganja sama inkvizicija.

trnvpeti je izjavil:

gddr85 je izjavil:

a bi blo tist start meni res tako težko dodat že zdej k 8-ki?

je res start menu kriv za slabo prodajo?

User experience podcenujejo samo ljudje, ki nič ne vedo o obnašanju in potrebah večine ljudi in svet gledajo skozi prizmo izključno samega sebe.

Drugi, najmanj enako pomemben razlog: zakaj bi menjal nekaj, kar enostavno dobro dela? Zakaj bi menjal avto, star 10 let, zastarel po vseh kazalcih, a zanesljiv, udoben, dovolj varčen in še vedno poceni za vzdrževanje?



od kod pa tebi podatek da 88% pogreša star meni? Sem kar prepričan da se 90% "normalnim" uporabnikov jebe al je tam star meni al star screen.

Unknown_001 ::

Ajde eno hitro glasovanje?
Komu so nagravžne golomazne nepregledne "moderne" kocke všeč roko gor!
Koliko pa vas je takih, ki vam navadna HD minimalistična ikona s textom povsem zadostuje?

no?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

black ice ::

Markoff je izjavil:

Nov OS stane (razen za piratske mulce, jasno).

Ni res.

boolsheat ::

Stane ja, ogromnih 15EUR je bil upgrade iz W7 W8. W8 je sicer čisto super...

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

boolsheat je izjavil:

Stane ja, ogromnih 15EUR je bil upgrade iz W7 W8. W8 je sicer čisto super...


Profitiral nisi pa za ta denar čisto nič, če smo iskreni. Plačal si UI, vse ostale novosti so (oprostite izrazu) pi**** dim + to da se stvar še razvija. (UAU šaltaš iz preverjenega gotovega izdelka na nekaj kar je približno enako uporabno, a nuca popravke nameščat) super, res...
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

boolsheat ::

Kupil sem nadgradnjo takrat, ko so ponujali popust, W8 pa namestil po prvem service packu (W8.1), tako kot narediš vedno, če želiš stabilen OS. In sem zelo zadovoljen, ne uporabljam pogosto metroja a bi ga pogrešal zaradi OneNote, mail, koledar in FB appa, ti appi mi vedno tečejo v ozadju.

Motion ::

Unknown_001 je izjavil:

boolsheat je izjavil:

Stane ja, ogromnih 15EUR je bil upgrade iz W7 W8. W8 je sicer čisto super...


Profitiral nisi pa za ta denar čisto nič, če smo iskreni. Plačal si UI, vse ostale novosti so (oprostite izrazu) pi**** dim + to da se stvar še razvija. (UAU šaltaš iz preverjenega gotovega izdelka na nekaj kar je približno enako uporabno, a nuca popravke nameščat) super, res...



UI je še najmanša spremeba. Spremenbe pod pokrovom so tisto zaradi česar je vredno nadgradit. Sam kej kr tisga noben ne omenja.

s6c-gEL ::

boolsheat je izjavil:

Stane ja, ogromnih 15EUR je bil upgrade iz W7 W8. W8 je sicer čisto super...

Tisto je bila časovno omejena akcija.
Koliko stane sedaj nadgradnja ?
w8.1 dsp stane 88 eur http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/pr...
w8.1 retail fpp 102 http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/pr... .

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: boolsheat ()

Unknown_001 ::

Motion je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

boolsheat je izjavil:

Stane ja, ogromnih 15EUR je bil upgrade iz W7 W8. W8 je sicer čisto super...


Profitiral nisi pa za ta denar čisto nič, če smo iskreni. Plačal si UI, vse ostale novosti so (oprostite izrazu) pi**** dim + to da se stvar še razvija. (UAU šaltaš iz preverjenega gotovega izdelka na nekaj kar je približno enako uporabno, a nuca popravke nameščat) super, res...



UI je še najmanša spremeba. Spremenbe pod pokrovom so tisto zaradi česar je vredno nadgradit. Sam kej kr tisga noben ne omenja.


Ampak kaj konkretnega pridobiš z nadgradnjo, da je plačilo le te opravičljivo?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

7982884e ::

RejZoR je izjavil:

Ne najbolje sprejet OS ? Predvsem zaradi istih cmer kot pri Windows Visti. Imam Win8.1 na 3 sistemih, desktop PC, laptop in tablica in čeprav je na tablici nekako zadeva najbolj doma jo z lahkoto uporabljam tud na drugih dveh. Sicer so gesture s prstom bolj udobne ampak se z zadnjimi updejti tud to izboljšalo.
kupec ima vedno prav
ne moreš rečt da so kar vsi kupci neumni in jim zato ni všeč
pač ko je prišel ven win8, ne samo, da bi podal ene par konkretnih korakov naprej, naredil jih je tud enih par nazaj
to pač ne more masovno zamenjat orenk OS kot je win7
sicer je 8.1 čisto soliden os, ampak ga imam še vedno samo na laptopu, na desktopu ne, ker pač še vedno nima fixov, ki so jih obljubljali za zdaj žal skenslan 8.2

Motion ::

Unknown_001 je izjavil:

Motion je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

boolsheat je izjavil:

Stane ja, ogromnih 15EUR je bil upgrade iz W7 W8. W8 je sicer čisto super...


Profitiral nisi pa za ta denar čisto nič, če smo iskreni. Plačal si UI, vse ostale novosti so (oprostite izrazu) pi**** dim + to da se stvar še razvija. (UAU šaltaš iz preverjenega gotovega izdelka na nekaj kar je približno enako uporabno, a nuca popravke nameščat) super, res...



UI je še najmanša spremeba. Spremenbe pod pokrovom so tisto zaradi česar je vredno nadgradit. Sam kej kr tisga noben ne omenja.


Ampak kaj konkretnega pridobiš z nadgradnjo, da je plačilo le te opravičljivo?


http://www.extremetech.com/computing/13...

Neda se mi delay obnove.

Unknown_001 ::

Motion je izjavil:


http://www.extremetech.com/computing/13...

Neda se mi delay obnove.


sigh

Za navadno poganjanje programov, in običajno hrambo datotek, ter everyday use, nič pametnega, razen mogoče za laptope kaj bolj hvaležna zadeva glede upravljanja porabe in mogoče fast boot.

90% uporabnikov niti približno ne potrebuje menjave sistema za take zadeve ki jih bodo redko ali pa nikoli uporabili. Ne v službi, ne doma.

OK, razumem, za tiste, ki delajo v IT smereh, so razvijalci, delajo veliko z datotekami, samim OS-om, tako imenovani "power userji" ki jim je vsaka bližnjica ali neka hudo napredna funkcija dobrodošla da prihranijo s časom, ampak v tem primeru je ravno večina dobila ... khm
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

black ice ::

Unknown_001 je izjavil:


Ampak kaj konkretnega pridobiš z nadgradnjo, da je plačilo le te opravičljivo?

Nihče te ne sili ali drži na Windows, torej plačilo ni potrebno.

Unknown_001 ::

black ice je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:


Ampak kaj konkretnega pridobiš z nadgradnjo, da je plačilo le te opravičljivo?

Nihče te ne sili ali drži na Windows, torej plačilo ni potrebno.


Hipotetično vprašanje...
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Motion ::

Unknown_001 je izjavil:

Motion je izjavil:


http://www.extremetech.com/computing/13...

Neda se mi delay obnove.


sigh

Za navadno poganjanje programov, in običajno hrambo datotek, ter everyday use, nič pametnega, razen mogoče za laptope kaj bolj hvaležna zadeva glede upravljanja porabe in mogoče fast boot.

90% uporabnikov niti približno ne potrebuje menjave sistema za take zadeve ki jih bodo redko ali pa nikoli uporabili. Ne v službi, ne doma.

OK, razumem, za tiste, ki delajo v IT smereh, so razvijalci, delajo veliko z datotekami, samim OS-om, tako imenovani "power userji" ki jim je vsaka bližnjica ali neka hudo napredna funkcija dobrodošla da prihranijo s časom, ampak v tem primeru je ravno večina dobila ... khm

A ti nočes sistema ki je bol varen, efektiven, porabi manj energije, resorsov, časa uporabnika?

black ice ::

Sodeč po njegovih argumentih - ne.

Chev ::

Jaz si ga zelo želim, a ga ne najdem. Help?

bluefish ::

black ice ::

Namestiš še tole in si "golden":
http://www.classicshell.net/

Chev ::

Imam oboje. Imam tudi sekundarni računalnik s starejšim Windows OS. Menda nebom nalagal emulatorja na 8.1, da bo Windows (spet) postal zame uporaben?

Unknown_001 ::

black ice je izjavil:

Sodeč po njegovih argumentih - ne.


Well, malo več kritik sem že više na tej strani zapisal, tako da enjoy reading.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

black ice ::

Kaj se ti zdi neuporabno? Classic Shell lahko nastaviš, da ti prikaže poljubni Start meni, od old school do Win 7. Še ikonice lahko menjaš. :>

k4vz0024 ::

Ni pa lepega Aera8-)

black ice ::

Unknown_001 je izjavil:

black ice je izjavil:

Sodeč po njegovih argumentih - ne.


Well, malo več kritik sem že više na tej strani zapisal, tako da enjoy reading.

Martin piše A Song of Ice and Fire na Win 3.1. Po mojem mnenju je nalaganje karkoli novejšega navadno cuzanje denarja od uporabnikov.

Chev ::

Faking uradni driverji ne delajo pravilno, faking usb-ja za banko ne prepozna, rabim star IE, določenih programov ne inštalira in podobno.

Ampak glavno, da je varen, efektiven, porabi manj energije in začuda časa uporabnika. To so postali računalniki. Šminka.

Motion ::

black ice je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

black ice je izjavil:

Sodeč po njegovih argumentih - ne.


Well, malo več kritik sem že više na tej strani zapisal, tako da enjoy reading.

Martin piše A Song of Ice and Fire na Win 3.1. Po mojem mnenju je nalaganje karkoli novejšega navadno cuzanje denarja od uporabnikov.


A ne uporablja še DOSa in WordStar 4.0 :D

Chev je izjavil:

Faking uradni driverji ne delajo pravilno, faking usb-ja za banko ne prepozna, rabim star IE, določenih programov ne inštalira in podobno.

Ampak glavno, da je varen, efektiven, porabi manj energije in začuda časa uporabnika. To so postali računalniki. Šminka.


In kako je to kriuda MSja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

Iluvatar ::

Martin piše A Song of Ice and Fire na Win 3.1. Po mojem mnenju je nalaganje karkoli novejšega navadno cuzanje denarja od uporabnikov.
Aja? No to pojasni zakaj toliko junakov umre v knjigi... :D

black ice ::

Motion je izjavil:


A ne uporablja še DOSa in WordStar 4.0 :D


Mislil eno, napisal drugo. Prav imaš, ja.

Motion je izjavil:


Chev je izjavil:

Faking uradni driverji ne delajo pravilno, faking usb-ja za banko ne prepozna, rabim star IE, določenih programov ne inštalira in podobno.

Ampak glavno, da je varen, efektiven, porabi manj energije in začuda časa uporabnika. To so postali računalniki. Šminka.


In kako je to kriuda MSja?


Ker pri MS pišejo gonilnike med malico, da se programerji sprostijo. Doh. :)

Zgodovina sprememb…

Motion ::

black ice je izjavil:

Motion je izjavil:


A ne uporablja še DOSa in WordStar 4.0 :D


Mislil eno, napisal drugo. Prav imaš, ja.

Motion je izjavil:


Chev je izjavil:

Faking uradni driverji ne delajo pravilno, faking usb-ja za banko ne prepozna, rabim star IE, določenih programov ne inštalira in podobno.

Ampak glavno, da je varen, efektiven, porabi manj energije in začuda časa uporabnika. To so postali računalniki. Šminka.


In kako je to kriuda MSja?


Ker pri MS pišejo gonilnike med malico, da se programerji sprostijo. Doh. :)


Usak dan zvem kaj novega :D

Chev ::

Motion je izjavil:

In kako je to kriuda MSja?

Saj ni. Ampak naj se ne čudijo, zakaj imajo XP-ji tako velik delež in osmica skoraj stagnira.

Silijo nas v nove Windowse, čeprav so v očeh večine uporabnikov enaki, ali pa celo slabši. Ampak dajmo si zatiskat oči, sej bo z W9 bolje. Če ne druga, bo vsaj denarnica lažja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Chev ()

smash ::

bluefish je izjavil:

Točno. Nekateri ne razumejo, da naj bi se sistem prilagajal uporabniku, ne obratno. Ampak jasno, to so večinoma tisti, ki komaj čakajo, da bo izšla najnovejša verzija programa oziroma operacijskega sistema.


aja? in zakaj bi se sistem prilagajal uporabniku in ne obratno? a je to kaka sveta resnica?

ni lepšga za sistemca, ko gre čez 100 računalnikov in je vsak drugačen - orgazem

trnvpeti ::

smash je izjavil:

bluefish je izjavil:

Točno. Nekateri ne razumejo, da naj bi se sistem prilagajal uporabniku, ne obratno. Ampak jasno, to so večinoma tisti, ki komaj čakajo, da bo izšla najnovejša verzija programa oziroma operacijskega sistema.


aja? in zakaj bi se sistem prilagajal uporabniku in ne obratno? a je to kaka sveta resnica?

ni lepšga za sistemca, ko gre čez 100 računalnikov in je vsak drugačen - orgazem

a je za sistemca vazno, kje ima posamezen uporabnik ikone, ali imajo vsi isto ozadje, ali ima nekdo start menu ali ne, ali je zgoraj, ali desno...

Motion ::

Chev je izjavil:

Motion je izjavil:

In kako je to kriuda MSja?

Saj ni. Ampak naj se ne čudijo, zakaj imajo XP-ji tako velik delež in osmica skoraj stagnira.

Silijo nas v nove Windowse, čeprav so v očeh večine uporabnikov enaki, ali pa celo slabši. Ampak dajmo si zatiskat oči, sej bo z W9 bolje. Če ne druga, bo vsaj denarnica lažja.

Moj point je, da folk, ki govori da je osmica slab sistem in to potem podkrepi še z kao slabimi prodajnimi številkami, nima pojma o čem govori. Window 7, ko je pršla ven je bla več ali manj vista z servispackom, pa jo je folk kovau v zvezde. Windows 8 se ne prodsja, ker je pač enostavno predrago vsake 2 škeširat ogromne količine denarja, še posebi če si v recesiji.

bluefish ::

smash je izjavil:

aja? in zakaj bi se sistem prilagajal uporabniku in ne obratno? a je to kaka sveta resnica?
Čudno, da nismo še vedno v svetu DOS-a.

driver_x ::

Unknown_001 je izjavil:

Motion je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

boolsheat je izjavil:

Stane ja, ogromnih 15EUR je bil upgrade iz W7 W8. W8 je sicer čisto super...


Profitiral nisi pa za ta denar čisto nič, če smo iskreni. Plačal si UI, vse ostale novosti so (oprostite izrazu) pi**** dim + to da se stvar še razvija. (UAU šaltaš iz preverjenega gotovega izdelka na nekaj kar je približno enako uporabno, a nuca popravke nameščat) super, res...



UI je še najmanša spremeba. Spremenbe pod pokrovom so tisto zaradi česar je vredno nadgradit. Sam kej kr tisga noben ne omenja.


Ampak kaj konkretnega pridobiš z nadgradnjo, da je plačilo le te opravičljivo?


Saj ti piše: spremembe pod pokrovom, ki jih ne boš nikoli opazil.

smash ::

bluefish je izjavil:

smash je izjavil:

aja? in zakaj bi se sistem prilagajal uporabniku in ne obratno? a je to kaka sveta resnica?
Čudno, da nismo še vedno v svetu DOS-a.


ne vem kaj ima to veze s prilagajanjem...samo zakaj pa nebi bilo ok, če bi se morali ljudje prilagoditi nekemu sistemu, ki bi bil povsod enak

tako bi z lahko menjavali delovna okolja, ne pa da te zjebe že drugačna tipkovnica na drugem računalniku

bluefish ::

In katero je tisto über okolje?

Ravno v tem je namreč bistvo moje izjave. Če se sistem lahko prilagodi uporabniku, je to možno na vsaki napravi/računalniku in torej dejansko ni omenjenih težav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

smash ::

bluefish je izjavil:

In katero je tisto über okolje?

Ravno v tem je namreč bistvo moje izjave. Če se sistem lahko prilagodi uporabniku, je to možno na vsaki napravi/računalniku in torej dejansko ni omenjenih težav.


ne vem no...jaz mislim,da bi enaka okolja ful povečala produktivnost...samo pomisli, s koliko napravami se srečuješ zadnje čase...in čisto vsaki se moraš prilagajat....preveč časa ljudje porabijo za to, da naštudirajo sistem

bluefish ::

smash je izjavil:

in čisto vsaki se moraš prilagajat
Saj, zato pa naj bi se sistem prilagodil uporabniku. Tale koncept W8 je ravno to: http://jay-machalani.squarespace.com/bl...
Enako osnovno okolje na vseh napravah (no, PC, tablice in hibridi), vendar z drugačnim obnašanjem glede na tip I/O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Rudolf ::

Napenjam možgane pa ne najdem programa v domači softoteki, ki je v zadnjih 10, morda celo več, letih doživel takšno preobrazbo, da bi si zaslužil mojo pozornost. To ne pomeni, da nakupov ni bilo, saj nekatere reči dekado nazaj preprosto še niso obstajale.
Onih z neznosno željo po 'fabrškem' vonju in preobilico časa, pa itak tudi proizvajalci ne dohajajo. :P
Jasno mi je, da se po skoraj 13. letih MS-u ne izplača več pisati popravkov za XP-je. Če bi popravke strankam zaračunali kako drugače kakor s ceno nakupa samega OS-a, bi odpadla večina razlogov za vso to založniško mrzlico. Večini uporabnikov (in verjetno tudi MS sebi) bi na ta način prihranili obilo živcev.

e-jay* ::

Meni se cisto enostavno zdi da ce bi bil win8 tako dober kot ga eni tukaj hvalite bi imel trzni delez vsaj vecji od XP. Saj so kupci s prodajnimi stevilkami pokazali kako mocno rabijo nov OS.
Bog se je zmotil, ko je ustvaril elektron!

smash ::

e-jay* je izjavil:

Meni se cisto enostavno zdi da ce bi bil win8 tako dober kot ga eni tukaj hvalite bi imel trzni delez vsaj vecji od XP. Saj so kupci s prodajnimi stevilkami pokazali kako mocno rabijo nov OS.


problem je v tem, ker je enako dobr oz. za malenkost boljši, ampak ne toliko, da bi od stranke, ki ji vse lepo dela, opravičil stroške za prehod na win 8 - kar pa ne pomeni, da ni sistem enako ali malo boljši od predhodnega

tako da kvaliteta v ničemer ne vpliva na tržni delež sistema, ker se stranke enostavno ne odločajo za prehod, ker se jim enostavno ne splača

RejZoR ::

Chev je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Ne najbolje sprejet OS ? Predvsem zaradi istih cmer kot pri Windows Visti. Imam Win8.1 na 3 sistemih, desktop PC, laptop in tablica in čeprav je na tablici nekako zadeva najbolj doma jo z lahkoto uporabljam tud na drugih dveh. Sicer so gesture s prstom bolj udobne ampak se z zadnjimi updejti tud to izboljšalo.

Sem imel windows 8 na prejšnjem laptopu, pa grafična ni delala pravilno. Super. Potem ni delala banka. Juhej. Ni delalo spet nekaj trejega, kar nujno potrebujem.
Kaj naj potem z Windows 8? Jokam, ker na njem ne delajo zame pomembni programi? Ja fak no, bodo že pri Microsoftu ustvarili izdelek, kateri bo služil meni, ne jaz njemu. Saj ni zastonj.
Trenutno sem na Win 8.1 (za manj kot 8 žal ni podpore) in ja, so OK (kaj več pa tudi ne). Imam pa še vedno tam na robu delovne mize star laptop, ki funkcionira za določene namene.

Za start mi dol visi. Je še najmanjši problem inštalirat 3rd party program, microsoft pa se kar naj za glavo drži in študira zakaj je XP bolj priljubljen od 8.


Dejmo pol Microsoft krivit še za vse vojne in svetovno lakoto, ko smo že pri tem, če ga krivimo zato ker je vendor grafične kartice nesposoben. Fail much... Isto so pizdili nad Visto, da skoz BSOD-a. Seveda je, v 80% primerov zaradi butastih NVIDIA driverjev. Ampak folk se je skoz pizdil čez "nesposoben" Microsoft, ker niso znal razbrat, da je BSOD povročil sys driver, ki se začne z nv (nv*.sys). Ugani kdo je zadolžen zanje. In ne, to ni Microsoft.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

bluefish ::

Visto so pred SP1 in pravzaprav tik po njem pestile še kaj več kot le težave z gonilniki. Niso namreč kar tako za okras izdali tistega reliability and performance popravka.

driver_x ::

RejZoR je izjavil:

Chev je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Ne najbolje sprejet OS ? Predvsem zaradi istih cmer kot pri Windows Visti. Imam Win8.1 na 3 sistemih, desktop PC, laptop in tablica in čeprav je na tablici nekako zadeva najbolj doma jo z lahkoto uporabljam tud na drugih dveh. Sicer so gesture s prstom bolj udobne ampak se z zadnjimi updejti tud to izboljšalo.

Sem imel windows 8 na prejšnjem laptopu, pa grafična ni delala pravilno. Super. Potem ni delala banka. Juhej. Ni delalo spet nekaj trejega, kar nujno potrebujem.
Kaj naj potem z Windows 8? Jokam, ker na njem ne delajo zame pomembni programi? Ja fak no, bodo že pri Microsoftu ustvarili izdelek, kateri bo služil meni, ne jaz njemu. Saj ni zastonj.
Trenutno sem na Win 8.1 (za manj kot 8 žal ni podpore) in ja, so OK (kaj več pa tudi ne). Imam pa še vedno tam na robu delovne mize star laptop, ki funkcionira za določene namene.

Za start mi dol visi. Je še najmanjši problem inštalirat 3rd party program, microsoft pa se kar naj za glavo drži in študira zakaj je XP bolj priljubljen od 8.


Dejmo pol Microsoft krivit še za vse vojne in svetovno lakoto, ko smo že pri tem, če ga krivimo zato ker je vendor grafične kartice nesposoben. Fail much... Isto so pizdili nad Visto, da skoz BSOD-a. Seveda je, v 80% primerov zaradi butastih NVIDIA driverjev. Ampak folk se je skoz pizdil čez "nesposoben" Microsoft, ker niso znal razbrat, da je BSOD povročil sys driver, ki se začne z nv (nv*.sys). Ugani kdo je zadolžen zanje. In ne, to ni Microsoft.


Uporabnikov ne zanima, kdo je dejansko kriv, njim je crknila Vista. Tako kot se tudi pri raznih napravah ne obremenjuješ s tem, kateri podizvajalec je kriv za okvaro.

Mesar ::

Bistvo ostaja...

Kar je pa druga stvar, tudi z raznimi dodatki, ki dodajo start meni nazaj to ni to... control panel in nastavitve so čisto spre**kane, dobesedno. Na 7ki in XPjih pa jih lahko klikam z zaprtimi očmi. In ja hitreje je če do neke nastavitve rabim 4 korake in točno vem kje bo katera ikona kot pa če morem to iskat gledat nove ikone in brat tekste.

Pa ni problem, da se ljudje ne znajdejo ampak se jim ne da spet učit nekaj novega, iskat, nove ikone prepoznavat med tem ko so stare že tako dobro poznali, da bi jih lahko po spominu sami narisali. To je bilo nekoč zabavno, ko je bil za to čas in volja, zdaj pa se vsedem pred PC in želim nekaj narediti ASAP ne pa se zafrkavat s takšnimi stvarmi...

In še dodatno... če tak prehod za uporabnika ni problematičen, potem lahko tak uporabnik bp preide na OS X ali pa katero user friendly Linux distribucijo - kar pa tudi verjetno ni v interesu M$ja. TBH sem tudi sam začel razmišljati v tej smeri ob izdaji osmice in če me Windowsi 9 ne bodo navdušili jih bom poganjal samo še v virtualcu... če bo sploh še potreba.
Your turn to burn!

Nummy ::

Mesar je izjavil:

Bistvo ostaja...

Kar je pa druga stvar, tudi z raznimi dodatki, ki dodajo start meni nazaj to ni to... control panel in nastavitve so čisto spre**kane, dobesedno. Na 7ki in XPjih pa jih lahko klikam z zaprtimi očmi. In ja hitreje je če do neke nastavitve rabim 4 korake in točno vem kje bo katera ikona kot pa če morem to iskat gledat nove ikone in brat tekste.

Pa ni problem, da se ljudje ne znajdejo ampak se jim ne da spet učit nekaj novega, iskat, nove ikone prepoznavat med tem ko so stare že tako dobro poznali, da bi jih lahko po spominu sami narisali. To je bilo nekoč zabavno, ko je bil za to čas in volja, zdaj pa se vsedem pred PC in želim nekaj narediti ASAP ne pa se zafrkavat s takšnimi stvarmi...

In še dodatno... če tak prehod za uporabnika ni problematičen, potem lahko tak uporabnik bp preide na OS X ali pa katero user friendly Linux distribucijo - kar pa tudi verjetno ni v interesu M$ja. TBH sem tudi sam začel razmišljati v tej smeri ob izdaji osmice in če me Windowsi 9 ne bodo navdušili jih bom poganjal samo še v virtualcu... če bo sploh še potreba.

To glede control panel-a se pa totalno strinjam. Zdej v 8-ko moram non-stop vse iskat, ma že v 7-ki so kar precej predrkali od prejšnjih verzij in določene stvari niso postavljene prav nič logično.
Še hujše je local network na windows mašinah. Daš dva računalnika v mrežo, isti workgroup, DHCP in lepo share-aš mape ampak hudič enkrat dela enkrat ne, kakor ga pič. Dostikrat se moram zafrkavat več kot 30 min da se uspeta povezat in mi že pošten "dopi*deva" vse skup.
Še večji hec pa je, da sem sedaj v OS X odkril, da se lahko poveže normalno tudi z windows mašinami in glejga zlomka, vsakič ko grem na mrežo le ta 100% dela.
Tega še zdej niso popravil na windowsih, in se vleče tole že vse od pamtiveka dalje (win95).

MrStein ::

Pa tisto, ko je pol dialoga v novem stilu, pol pa v starem.

k4vz0024 je izjavil:

V Win 11 bomo dobili nazaj Aero;)

V Windows 18 pa Classic look ! :D

radmannsdorf je izjavil:

zastonj start meni
http://www.classicshell.net/

A je kaj boljši kot lani?

blackbfm je izjavil:

Po dveh letih uporabe osmice mi gre še vedno na živce UI.. še vedno se zaklikam v tisti metro glup čist tko mimgrede. Al pa ko iščeš kakšne nastavtive, enkrat te vrže v desktop control panel, drugič v metro. In ljudje so bli glasni da je bla vista fail:))

Daj no, če pa pravijo, da lahko Metro izklopiš!

black ice je izjavil:


Markoff: pri starih OSih je znanih ogromno varnostnih lukenj.

Name one (or two).

Markoff je izjavil:


No, Steve Jobs zagotovo ni imel tvojega odnosa. Pa ne maram Apple. Ampak tip je bil marketinški car, kapo dol (bolj kot tehnološki).

Ja, ker sploh ni bil večino časa 10 let pred konkurenco. Tehnološko.
Sploh ne.

Ko je na PC bil Windows v2.x (večina je itak DOS laufala, ker Windows je bil useless crap), je Jobs imel večopravilni sistem, katere komponente še danes živijo v iOS/MacOS.

boolsheat je izjavil:

Stane ja, ogromnih 15EUR je bil upgrade iz W7 W8. W8 je sicer čisto super...

Uf, kje že imam časovni stroj...
Pozabljaš, da je ogromno ljudi imelo XP in ta upgrade jim ni bil na voljo.
Danes pa ni na voljo nobenemu.
Update licenca je tam 100 EUR.

A omenim še krizo in lačne otroke?

RejZoR je izjavil:


Dejmo pol Microsoft krivit še za vse vojne in svetovno lakoto, ko smo že pri tem, če ga krivimo zato ker je vendor grafične kartice nesposoben. Fail much... Isto so pizdili nad Visto, da skoz BSOD-a. Seveda je, v 80% primerov zaradi butastih NVIDIA driverjev. Ampak folk se je skoz pizdil čez "nesposoben" Microsoft, ker niso znal razbrat, da je BSOD povročil sys driver, ki se začne z nv (nv*.sys). Ugani kdo je zadolžen zanje. In ne, to ni Microsoft.

Kdo pa je kriv, da je BSOD poln nekih kriptičnih sporočil namesto: "Janš... pardon, nVidia je kriva!" ;)

Namesto, da treba googlati za pomen tistih šifer, bi lahko stvar napisali razumljivo.
(o tem, da 3rd party komponenta lahko sesuje ves sistem sploh ne bi...)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Motion ::

Mesar je izjavil:

Bistvo ostaja...

Kar je pa druga stvar, tudi z raznimi dodatki, ki dodajo start meni nazaj to ni to... control panel in nastavitve so čisto spre**kane, dobesedno. Na 7ki in XPjih pa jih lahko klikam z zaprtimi očmi. In ja hitreje je če do neke nastavitve rabim 4 korake in točno vem kje bo katera ikona kot pa če morem to iskat gledat nove ikone in brat tekste.

Pa ni problem, da se ljudje ne znajdejo ampak se jim ne da spet učit nekaj novega, iskat, nove ikone prepoznavat med tem ko so stare že tako dobro poznali, da bi jih lahko po spominu sami narisali. To je bilo nekoč zabavno, ko je bil za to čas in volja, zdaj pa se vsedem pred PC in želim nekaj narediti ASAP ne pa se zafrkavat s takšnimi stvarmi...

In še dodatno... če tak prehod za uporabnika ni problematičen, potem lahko tak uporabnik bp preide na OS X ali pa katero user friendly Linux distribucijo - kar pa tudi verjetno ni v interesu M$ja. TBH sem tudi sam začel razmišljati v tej smeri ob izdaji osmice in če me Windowsi 9 ne bodo navdušili jih bom poganjal samo še v virtualcu... če bo sploh še potreba.


Najprej govoriš kako se ti ne da na novo nič učit, nato nabijaš kako težka je adaptacija iz 7ke na 8ko, nakoncu spet govoriš kako se boš čisto nov sistem učil. A res nov sistem se bi raj naučit kot pa en mal adaptiral na preizkušeni že poznan.
Resno?!

boolsheat ::

Kaj pa je razlika v Control Panel med tisto v W7 in tisto v W8? Namreč sam nisem opazil nobenih bistvenih razlik. V bistvu sploh ne vem zakaj bi odpiral Control panel, če enostavno v search vtipakš željeno stvar in jo direkto odpreš?

@Stein,
MS ima vedno ob izdaji novega OSa takšno akcijo, če misliš uporablati nov OS ga kupiš v tisti akciji, ko je upgrade praktično zastonj. Ali pa potem plačaš polno ceno.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft naj bi pripravljal brezplačno različico Oken

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4415825 (12571) FlyingBee
»

Microsoft z integracijo Skypa v Outlook

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
227473 (5645) Mr.B
»

Google predstavil Android 4.3, sveža Nexus 7, Q (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
8929233 (15601) Bluzer13
»

Skriti deli Windows Blue (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
19470781 (64322) MrStein
»

Microsoft ponuja Surface RT šolam

Oddelek: Novice / Windows Mobile
188165 (6443) nekikr

Več podobnih tem