» »

Samsung_SSD_840EVO_Kloniranje diska ne gre!

Samsung_SSD_840EVO_Kloniranje diska ne gre!

minicooper ::

Pozdravljeni,

Imam problem, katerega žal še ne znam rešiti.
Zadeva je sledeča:
- priključil sem nov SSD Samsung 840EVO 120GB (priključeno direktno na sata priključek na matični / Bios ga je takoj po zagonu prepoznal)
- namestil najnovejšo verzijo Samsung Data Migration V2.6 (pred namestitvijo se je še posodobila)
- želel sem klonirati samo sistemsko particijo C velikosti 48 GB na disku, kateri ima dve particiji (podatki cca. 100 GB)
- kloniranje se začne, vendar se ustavi in javi napako.

Spodaj prilagam slike (printscren) napake:
[http://www.Slikomat.com/slika/5687573.h... Napaka_1]
in
[http://www.Slikomat.com/slika/5687574.h... Napaka_2]

Nisem ravno profi v tem, vendar mislim, da je nekaj narobe s sistemskim diskom HDD, saj sem ga testiral z HardDiskSental in CrystalDiskInfo in javlja Bad sektorje.
Prilagam sliko testa:
http://www.Slikomat.com/slika/5687575.h...

Poiskusil sem tudi klonirati HDD s programom Macrium Reflect Free (po testih naj bi bil dober), a tudi ni šlo. Javi napako, katere ne razumem prav dobro.
Prilagam sliko napake:
http://www.Slikomat.com/slika/5687576.h...

Vprašanje, kaj sedaj narediti. A je mogoče na kakšen drug način prenesti, oz. klonirati sistemsko particijo na nov SSD.
Zgoraj omenjeni program omogoča izdelavo image, oz. sliko diska. Tega še nisem poiskusil. Po pravici povedano tudi ne vem kako bi to izvedel (vem kaj so image, oz. ISO file in da je potrebno zapeči ISO disk, to pa je tudi vse).

Ne diši mi ravno na novo nameščanje sistema in vseh programov, saj sem ga na zadnje naredil pred dobrim pol leta, ko je odletela matična in disk hkrati (če je to ta zadnje, kar je možno, bom se tudi tega lotil).

Hvala za vsak uporaben nasvet in odgovor!

stuffy ::

Sam bi najprej pregledal disk z HDDRegenerator, ki ga dobiš na Hirens-u. Potem pa z Ghost-om, ki je tudi na Hirensu naredil image diska....

Nimajo pa vse verzije Hirensa....HHDRegeneratorja in Ghosta.... to si preberi.

MIHAc27 ::

Težave imaš, ker je na originalnem disk slab sektor (ali več njih).
Ghost se mi zdi da ima tudi težave, če so slabi sektorji. Meni še najbolj uspeva klonirati z Acronisom v tem primeru.

Programov za kloniranje je itak veliko, z enim bo gotovo uspelo. In če se sistem normalno postavi, se ne rabiš sekirati zaradi teh sektorjev. Stari disk pa ni več za uporabljati (mogoče samo kot kak začasni disk in nepomembne stvari).

BladE_ ::

Namesti sistem na sveže, vzelo ti bo 1-2 ure in bo zadeva definitivno delala bolje kot pa neko kloniranje... Mogoče narediš potem še malo optimizacije SSDja, recimo nekaj takega...
Akcija - Reakcija

medenko ::

clonezilla?

mihec87 ::

Dosedaj bi že bil konec z svežo inštalacijo..

hojnikb ::

Naredi fresh install in je problem rešen..
#brezpodpisa

Lonsarg ::

MIHAc27 je izjavil:

Stari disk pa ni več za uporabljati (mogoče samo kot kak začasni disk in nepomembne stvari).

To ni nujno, če število slabih sektorjev z časom ne spreminja, je disk lahko popolnoma uporaben. Moj brat je fasal na disku okoli 50 slabih sektorjev pred 2 leti, še vedno je isto število, disk je polno delujoč torej.

Drugače pa CloneZilla zna tudi ignorirati slabe sektorje če jaz prav vem.

MIHAc27 ::

Imam tudi sam v računalniku 1 disk, na katerem so slabi sektorji. Saj dela in izgubil nisem nič, ampak dela občutno počasneje kot sistemski disk. Ampak tak disk je bolj verjetno da bo povsem odpovedal kot kak brez slabih sektorjev.

Zato vedno svetujem, naj se tak disk uporablja samo za nepomembne stvari.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne odpira mi določenih spletnih strani

Oddelek: Omrežja in internet
194822 (3664) boris22
»

Kaj narediti?

Oddelek: Pomoč in nasveti
131483 (1139) ivan50
»

Windows 8

Oddelek: Pomoč in nasveti
111769 (1288) mikimali
»

Povezava Philips LCD - kamera

Oddelek: Zvok in slika
142523 (2426) baltso
»

Vezje za tv

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
71183 (1062) fpbs

Več podobnih tem