» »

IDE na USB

IDE na USB

negotiator ::

Pozdrav!

Zanima me, če je mogoče brez kakih dodatnih vezij ali nakupa ide na usb pretvornika povezati ATA kabel z usb kablom, da bi računalnik zaznal disk, ko bi mu priklopil še napajanje?

Hvala že vnaprej, LP!
All easy problems have already been solved.

boogie_xlr ::

Brez t.i. "mostiča" ne bo šlo. IDE je 40pinski, usb pa 4pinski.

Poleg tega je IDE paralelno vodilo, USB pa serijsko vodilo.

Zgodovina sprememb…

s6c-gEL ::

negotiator ::

Hvala obema!

@boogie xlr

Hvala za pojasnitev :)

@s6c-gEL

Hvala za tole, res! Na ebay-u sem gledal, pa imajo šele od okoli 25usd (sicer z napajanjem ampak napajanje že imam).

LP
All easy problems have already been solved.

negotiator ::

PS: pardon, nisem videl, da ima že celo tisti na dx napajanje zraven :D
All easy problems have already been solved.

seba-beba ::

Iščem najcenejšo varianto kako IDE disk 3,5" priklopiti na računalnik preko USB.

Prosim za kakšne link.

Hvala in lp

gddr85 ::

http://www.conrad.si/Pretvorni-kabel-US... ne vem pa če je to najceneje

seba-beba ::

Žal predrago...tudi moj disk ni toliko vreden oz. je že proti koncu...

Kaj pa če kupim tole...http://www.bolha.com/racunalnistvo/ohis...

Verjetno je priklop IDE enak, ne glede na to ali je disk 2,5" ali 3,5". Ohišja pa tako ali tako ne potrebujem.

SimplTech ::

Priklop 2,5" IDE in 3,5" IDE žal ni enak. 2,5" IDE ima 44 pinov, 3,5" IDE pa 40 pinov.

Potrebuješ pretvornik, kot ga je linkal gddr85, a kakšno cenejšo verzijo (primer iz Francije: link).

S tem, da je to zgolj pretvornik IDE na USB in rabiš še napajanje za disk. Tega lahko dobiš iz starega napajalnika, če ga imaš kje ali pa kupiš komplet ki ima zraven že napajalnik (primer)

BorutK-73 ::

Na bolhi ni nobenega rabljenega IDE ohišja za diske? Meni eden leži v predalu že par let, drugega ki ima tudi Sata pa uporabljam občasno za DVD preko usb-ja. Če si iz savinjskega konca in rabiš samo za prekopirat, poslji ZS. Je pa za 3.5 diske.

Zgodovina sprememb…

seba-beba ::

Hvala za odgovore.

Potrebujem tako pretvornik kot napajalnik. Imam namreč nek stari disk 120GB, ki bi ga rad še uporabljal...da bi pa plačeval cca 20 EUR za pretvornik in napajalnik pa se ne splača...dodam ša malo denarja zraven in dobim na bolhi zunanji diski z večjo kapaciteto.

[D]emon ::

Ce se ti slucajno kje valja kaksna eksterna CD/DVD enota, jo lahko vrzes iz ohisja in namesto nje priklopis disk. Ne bo ravno lepo, bo pa delovalo.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

erex ::

Spajky ::

ker je to biDirectional zadeva, bi se jo IMHO dalo uporabit tudi za namesto SSD diska Usb ključek pravilno formatiran, samo razmišljam ;) ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

seba-beba ::

Hvala vsem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IDE SATA adapter

Oddelek: Kaj kupiti
315821 (2235) tv6865
»

Adapter USB - SATA / IDE (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
595491 (4765) T-Mac
»

Ohišje za trdi disk

Oddelek: Kaj kupiti
112718 (2081) seba-beba
»

pokvarjen računalnik, disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
243059 (2684) fosil
»

Kje dobiti?

Oddelek: Strojna oprema
213565 (3131) Karen

Več podobnih tem