» »

Nizozemska vs Švedska

Nizozemska vs Švedska

black ice ::

V bližnji prihodnosti imam možnost, da se spakiram v tujino v okviru izmenjave. Opciji sta dve: Nizozemska in Švedska. Po precej guglanja se bolj nagibam k Švedski, za dokončno odločitev pa še povprašam tule na STju. Na Nizozemskem sem že enkrat bil in mi je bilo precej všeč, medtem, ko na Švedskem še nisem bil, kar ji da še dodatno prednost. Da ne omenjam švedske kulture, predvsem glasbe in ostalih stvari nad katerimi sem čedalje bolj navdušen.

Torej, soforumaši/-ce, any tips & tricks glede omenjenih držav?

Mavrik ::

Švedska je mal cenejša, manj problemov boš mel ker je EU, oboji ljudje so zakon in skulirani.

Vreme je katastrofalno v obeh državah (kar verjetno že veš). Izkušnja nepozabna :)
The truth is rarely pure and never simple.

radmannsdorf ::

@Mavrik, tudi Nizozemska je v EU:)

Gandalfar ::

Švedska je zelo kul, samo pazi da ne gres preveč severno in da računaš, da je alkohol res bolano dražji ;)

koyotee ::

Ja no, sm mislu da je Nizozemska v Aziji? Drgač, cene na Nizozemskem, v trgovini, so podobne našim.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

black ice ::

Švedska je cenejša? Super.
Ne bom šel na sever, ostanem na jugu, razen, če bi šel pogledat auroro borealis. Drag alkohol ni problem, ker že nekaj časa ne konzumiram.

Kaj pa možnosti za morebitno službo v ITju? Kolikor sem informiran sta si obe državi dokaj podobni, kar se tiče tega sektorja.

quepasa ::

Švedi so zelo nestrpni do tujcev/priseljencev, ampak boš na izmenjavi, tako da, boš imel večino stikov z tujci verjetno. Poguglaj še to za hec, večino ljudi močno negativno preseneti njihov odnos (izkušnje iz prve do desete roke :)

black ice ::

Sem že vsega vajen, brez skrbi. Bom pogledal, hvala.

Mavrik ::

radmannsdorf je izjavil:

@Mavrik, tudi Nizozemska je v EU:)


In jasno sem prebral "Norveška" kar naredi moj post brezveze :P Hvala.

black ice je izjavil:


Kaj pa možnosti za morebitno službo v ITju? Kolikor sem informiran sta si obe državi dokaj podobni, kar se tiče tega sektorja.


Če misliš to študentsko izmenjavo, potem ne boš mel niti približno časa karkoli počet v službi če boš še faks delal zraven.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

black ice ::

Mislim kasneje, po preteku obdobja izmenjave. Faks je vseeno na prvem mestu, če sem se že odločil za to opcijo.

s6c-gEL ::

quepasa je izjavil:

Švedi so zelo nestrpni do tujcev/priseljencev, ampak boš na izmenjavi, tako da, boš imel večino stikov z tujci verjetno. Poguglaj še to za hec, večino ljudi močno negativno preseneti njihov odnos (izkušnje iz prve do desete roke :)

Onih zagorelih in tistih s polmesecom, verjetno da, ostali belopolti kavkazijci ste varni.

Gandalfar ::

black ice je izjavil:

Mislim kasneje, po preteku obdobja izmenjave. Faks je vseeno na prvem mestu, če sem se že odločil za to opcijo.


Obe državi sta bogati z veliko multi-nacionalkami. Saj boš hitro videl, da je job board na faksu poln oglasov in greš lahko na kakšen pogovor, ko si najdeš koga, ki ti je zanimiv.

(pa če imaš možnost, ne hodi za manj kot pol leta)

Zgodovina sprememb…

black ice ::

Vzpodbudne novice. Žal bom lahko šel samo za pol leta, ker sem jesenski rok prijave že zamudil. Smem vprašati kje sta bila vidva, Gandalfar in Mavrik?

Gandalfar ::

KTH, Stockholm

black ice ::

Kako je z bivanjem na Švedskem? Poznajo oblike študentskih domov kot pri nas, v Nemčiji in na Nizozemskem? In kakšne so okvirne cene? Nisem še nič našel glede teh stvari, zato sprašujem.

Mavrik ::

black ice je izjavil:

Smem vprašati kje sta bila vidva, Gandalfar in Mavrik?


Danska, z nekaj obiski in drugoročnimi izkušnjami študija na Švedskem :)

Drugače ja, študentski domovi definitivno so, je pa odvisno od oblike izmenjave kako prideš do njih (torej če ti jih zrihta univerza ali si jih moraš sam). Če se prav spomnim si na Švedskem tole načeloma rihtaš sam čez njihove spletne strani za najem in je pametno to početi vsaj pol leta vnaprej.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Gandalfar ::

Meni so vse oni zrihtali, je pa tudi moznost da se vnaprej prijavis v njihov sistem, kjer dobivas ene točke in ti potem s časom rastejo možnosti.

Vsekakor zagotovo nisi prvi iz svojega faksa, ki gre gor na izmenjavo, najdi si prejšnje generacije, full začetnih težav ti bo ena kava čim prej rešila.

black ice ::

Delam na tem. Medtem pa opažam, da je na Švedskem kar nekaj hackerspaceov, en celo v bližini fakultete. En velik plus.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izgubljen paket?

Oddelek: Loža
172077 (1044) mojster_joni

Madžarska ukinja Soroševo univerzo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
24232046 (27614) Gandalfar
»

Slaba banka - študentsko delo

Oddelek: Loža
418072 (6099) Kenpachi
»

TPB: AFK, dokumentarni film o The Pirate Bay

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
4813704 (10178) Roadkill
»

Ukinimo slovenščino (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10115068 (12464) perlica

Več podobnih tem