» »

Ko se te hoče zavod za zaposlovanje znebit

Ko se te hoče zavod za zaposlovanje znebit

thramos ::

Rupa je izjavil:


Se pravi vsi med vrsticami nakazujejo, da je zavod povsem nepomembna in nepotrebna zadeva, a tega nihče noče priznat, vsi samo iščejo opravičila in krivdo pri brezposelnih.


Slabo bereš med vrsticami. Lahko ti napišem jasno in glasno: zavod je nepomembna in nepotrebna zadeva. V takšni obliki kot sedaj, celo škodljiva.

Kar pa seveda nima nobenega pomembnejšega vpliva na osebno odgovornost posameznikov.

Rupa ::

No, potem smo vse razrešili. S tem, kar si napisal se globoko in v celoti strinjam. :)

Kaj pa lahko naredimo glede tega? Osebno se še vedno nagibam k ukinitvi Zavoda. Merjenje brezposelnosti itak izvaja EU, pa na uradu za makroekonomske zadeve, pa na sursu. Se pravi za to jih ne rabimo. Izplačila nadomestil prenesemo na CDS tako kot so prenesli večino izplačil iz javnih sredstev.
S tem se znebimo nekaj nepotrebnih stroškov in odvzamemo posameznikom še en izgovor, zakaj nimajo službe. Da ne bodo ljudje živeli v zmoti, da jim jo mora država ali Zavod zrihtat.

Mr.B ::

Rupa,
letos so ti. falirani študente za potrebe študentskih organizacij protestirali proti kot se reče 1x free, ostalo plačaj.

No a nebi bilo ODGOVORNO od tistega ki se izobražuje in NJEGOVIH staršev, oziroma tistih ki za njega odgovarjajo, da dela šolo z vs svojo odgovornostjo, saj mo ju država/davkoplačevalci/starši plačajo.... No ampak smo sedaj že skrenili s teme, ker bi rabil "kot pravi Slovenci" nekaj strani filozofskih zakonov in izjem, zakaj pa ne.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Blinder ::

Vitez je izjavil:

Osnova, ki bi jo moral vedeti vsak osveščen iskalec zaposlitve je, da mu zavod ne bo pomagal najti zaposlitve.


Glih zaposlitve ti ne bodo našli, ti pa lahko pomagajo na kak drug način. Naprimer http://www.ess.gov.si/delodajalci/finan...
Lahko ti tudi plačajo kakšen tečaj če se predvideva, da ti bo bistveno pomagal pri iskanju dela.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

jalovec09 ::

[D]emon je izjavil:


vzdrzevan druzinski clan


nič več

jalovec09 ::

[D]emon je izjavil:

Ko si se prijavil na ZRSZ si s tem sprejel pogoje, ki ti jih postavljajo. Eden od njih je, da se moras udeleziti vsakega razgovora za sluzbo, na katerega te napotijo; prav tako v primeru, da bi bil izbran kandidat, delovnega mesta ne smes zavrnit.



drži in ne drži
Udeležit se moraš razgovora, ni pa ga potrebno sprejeti, vzameš žig in greš. Tole so pisal drugi na enem forumu.
A na volitve tudi moraš it, NE, ker se to vsak sam odloča a te tam sprašujejo katerega boš izbral kot tule za socialno a boš dal vlogo al ne, NE, torej vse je dobro do neke meje.

Turboslav ::

Tudi mene so se "znebili" tako, da so me poslali na razgovor na komunalo :) Delo je sicer kar v redu, plača minimalna, ampak je pa vseeno več, kot pa socialne (dobil sem 262 evrov).
Če druga ne, mi vsaj dolgčas ni :D
Sir je dober

[D]emon ::

jalovec09 je izjavil:

[D]emon je izjavil:

Ko si se prijavil na ZRSZ si s tem sprejel pogoje, ki ti jih postavljajo. Eden od njih je, da se moras udeleziti vsakega razgovora za sluzbo, na katerega te napotijo; prav tako v primeru, da bi bil izbran kandidat, delovnega mesta ne smes zavrnit.



drži in ne drži
Udeležit se moraš razgovora, ni pa ga potrebno sprejeti, vzameš žig in greš. Tole so pisal drugi na enem forumu.
A na volitve tudi moraš it, NE, ker se to vsak sam odloča a te tam sprašujejo katerega boš izbral kot tule za socialno a boš dal vlogo al ne, NE, torej vse je dobro do neke meje.


Se enkrat si preberi, kaj ti pise v papirologiji od ZRSZ.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Vitez ::

jalovec09

naj bi izjavil:


Udeležit se moraš razgovora, ni pa ga potrebno sprejeti, vzameš žig in greš.


Ni res. Delodajalec lahko javi na zavod, da si zavrnil delovno mesto, zavod te zbriše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vitez ()

shadeX ::

Pokažeš se v slabi luči? Prideš neurejen, smrdi ti iz ust, oblečen kot klošar, in zadeva je rešena. Vzameš žig in greš :)

jalovec09 ::

Turboslav je izjavil:

Tudi mene so se "znebili" tako, da so me poslali na razgovor na komunalo :) Delo je sicer kar v redu, plača minimalna, ampak je pa vseeno več, kot pa socialne (dobil sem 262 evrov).
Če druga ne, mi vsaj dolgčas ni :D



:)

Vitez je izjavil:

jalovec09

naj bi izjavil:


Udeležit se moraš razgovora, ni pa ga potrebno sprejeti, vzameš žig in greš.


Ni res. Delodajalec lahko javi na zavod, da si zavrnil delovno mesto, zavod te zbriše.


Tud to ne bo držalo, delodajalec NE javlja kdo ga je zavrnil se pa to dogaja pogosto, da hodijo samo po žige, in to celo svetovake, zavod ve.

V nekaterih primerih tud javljajo.

Zgodovina sprememb…

jalovec09 ::

Kar ste napisali ste, ampak imamo okrog 200.000 brezposelnih uradno vrjetno okrog 100.000, mladih ej okrog 20%
Socialna pomoč je kredit, brezobrestni to velja že kakšnih 40 let
Delovna mesta, ki jih ponuja zavod so povečini ˝izkoriščanje˝ brezposelnih, tista prava delovna mesta so izven zavoda, torej iskanje od vrat do vrat, veze, poznanstva, če si dober je bit 1 teden brez dela že preveč.
Plačna nedisciplina
Delodajalci nimajo več obevzno javljat na zavod o prostem delovnem mestu

Tudi jaz si zelo želim bit zaposlen na takem delovnem mestu, kjer bom z veseljem hodil, določen čas je samo izgovor delodajalca, če si priden in deloven sploh ni problem pogodba za nedoločen čas.

V času študentskega servisa, napotnic sem delal različna dela, bil sem dostkrat umazan ko pujs.

Kaj pa vem, vaše mnenje ?

Blinder ::

veze ti manjkajo :D
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Vitez ::

jalovec09 je izjavil:


Delodajalci nimajo več obevzno javljat na zavod o prostem delovnem mestu



Zato sem pa že zdavnaj napisal: delo išči pri firmah, ne na zavodu.

Razmisli, kaj bi delal, izvohaj na netu potencialne delodajalce in jih kontaktiraj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vitez ()

fantasycamp ::

Vitez je izjavil:

jalovec09 je izjavil:


Delodajalci nimajo več obevzno javljat na zavod o prostem delovnem mestu



Zato sem pa že zdavnaj napisal: delo išči pri firmah, ne na zavodu.

Razmisli, kaj bi delal, izvohaj na netu potencialne delodajalce in jih kontaktiraj.


eureka, hvala za info, tega mi nismo vedeli!

Kok prošenj sem pošiljal, stotine, šel na cips, so mi tam dali več načinov kako jih pošiljat, šel na tečaj preko agencije na zavodu, kaj misliš da ljudje ne probamo več..

Že prej je en napisal, vse so veze, sploh pa v Slo...

harmony ::

Kaj vam pomeni pogodba za nedolocen cas sploh?

Jaz sem bil za nedolocen zaposlen in me je v ponedeljek lepo direktor pozval k sebi v pisarno in rekel odpoved iz poslovnih razlogov in adijo ze isti dan. Odpovedni rok 45dni in to je to adijo.

jalovec09 ::

Kaj boš šel sedaj za smetarja :)

Invictus ::

harmony je izjavil:

Kaj vam pomeni pogodba za nedolocen cas sploh?

Jaz sem bil za nedolocen zaposlen in me je v ponedeljek lepo direktor pozval k sebi v pisarno in rekel odpoved iz poslovnih razlogov in adijo ze isti dan. Odpovedni rok 45dni in to je to adijo.

Točno to je tisto kar ljudem še vedno ni jasno. Da služba za nedoločen čas ni jamstvo za dolgotrajnost.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

harmony ::

jalovec09 je izjavil:

Kaj boš šel sedaj za smetarja :)

Ma to je bilo pred dvemi leti, sem dobil takoj drug job.

shadeX ::

Invictus je izjavil:

harmony je izjavil:

Kaj vam pomeni pogodba za nedolocen cas sploh?

Jaz sem bil za nedolocen zaposlen in me je v ponedeljek lepo direktor pozval k sebi v pisarno in rekel odpoved iz poslovnih razlogov in adijo ze isti dan. Odpovedni rok 45dni in to je to adijo.

Točno to je tisto kar ljudem še vedno ni jasno. Da služba za nedoločen čas ni jamstvo za dolgotrajnost.


Kdo je to rekel?

Če ne drugega po zakonu povlečeš vsaj odpravnino :)

Invictus ::

shadeX je izjavil:


Kdo je to rekel?

Če ne drugega po zakonu povlečeš vsaj odpravnino :)

Malo se pogovarjaj z ljudmi, pa boš videl.

Sicer je manjšini zdaj to že jasno, večina pa še vedno sanja o eni službi do penzije in pravici do ne vem kakšne odpravnine.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

shadeX ::

Mislil sem: Kdo misli da če ima za nedoločen čas , da misli da je zaposlen za "vedno" tam :)

Koliko mojih kolegov je tako zgubilo službo iz danes do jutri. Nedoločen čas je daleč od garancije da boš ti tam vedno. Je pa nekako potrdilo da se delodajalec zanima zate in te misli obdržati več časa kot študenta oz. tistega ki je na pogodbi. :D

Rupa ::

Kot prvo je treba iskat delo in ne službe. Enega je polno, drugega malo.
Kot drugo je jasno, da imamo nefleksibilno delovno zakonodajo. Tudi ljudi s službami za nedoločen čas se znebijo, predvsem zato, ker delavci ne poznajo pravic in ne vložijo nekaj denarja v odvetnike.
Kar se pa služb do penzije tiče... to pa velja samo za službe za nedoločen čas v javnem sektorju. Delno tudi v družbah v večinskem državnem lastništvu.

harmony ::

@Rupa
Odpoved iz poslovnih razlogov - kako lahko odvetnik tu pomaga?

Invictus ::

Tako da delavcu zagotovi vse dohodke, ki nastanejo iz te situacije.

In preveri če je delodajalec za tega delavca plačal vse potrebne davke in prispevke ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Rupa ::

Govorimo o situaciji, ko se hoče delodajalec nekoga (recimo nesposobnega) znebit. Kar pomeni, da poslovnih razlogov dejansko ni bilo, bili so zgolj namišljeni. Delodajalci pogosto delajo napake, kot recimo ukinitev delovnega mesta, da se nekoga znebi, potem pa čez 2 meseca na enako delovno mesto zaposli nekoga drugega. Na sodišču bo ta manever zelo težko "poslovno" utemeljil. To je pač samo en primer.
Z dobrim odvetnikom delovnega prava, se veliko takih primerov razreši v korist odpuščenega (četudi je nesposobni bedak).
Po drugi strani se vedno govori, da je po naši zakonodaji delavca nemogoče odpustit. Kar je samo delno res. Večinoma je to zato, ker delovna sodišča dejansko zelo ščitijo delavce (kar je v bistvu pravilno) in ker imajo podjetja, ki odpuščajo, nesposobne pravnike ali pa delajo stvari po domače in upajo, da se nihče ne bo ob nič spotaknil.

shadeX ::

Če se te želi delodajalec znebit se te bo. Ni mu pa potrebno navajati razloga. Tako so skenslali mojega sodelavca, ki je sicer velikokrat zamujal na delo :). Enkrat ga je samo poklical v pisarno in mu rekel, "Ti delaš danes zadnjič, Adijo".

Ni bil za nedoločen čas, ampak po pogodbi ki mu bi šele pretekla čez 2 ali 3 mesece.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Invictus ::

Tvoj sodelavec je bil sam kriv, ker se ni pozanimal kako lahko nekoga odpustiš.

Lenoba delojemalcev je voda na mlin delodajalcem.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Pithlit ::

Rupa je izjavil:

Po drugi strani se vedno govori, da je po naši zakonodaji delavca nemogoče odpustit.

To je, seveda, bedarija. Delavca odpustit je najmanjši problem. Mora pač delodajalec izpolnit svoje obveznosti in je zadeva rešena. Tako kot jih mora delavec če želi podati odpoved.
Life is as complicated as we make it...

Rupa ::

Seveda. Ampak povprečen slovenski delodajalec ne zna izpolnit svoje obveznosti, niti ne zna pravilno nekoga odpustit.
Potem se najde vsake toliko nekdo, ki malo pozna svoje pravice in dobi pravdo na sodišču.
In potem imamo ljudi, kot tamle shadeX, ki pač pravi, da se te lahko nekdo znebi, brez da bi mu bilo potrebno navajati razlog :D
Da ni potrebno navajati razloga seveda ne drži. In če so ga res odpustili tako kot navaja (močno dvomim, da je delodajalec tolk zlo neumen), potem ga zagotovo niso pravilno odpustili in bi s pravim odvetnikom dobil nazaj službo, vse pripadajoče plače, vse z obrestmi.
Resnica je verjetno nekje vmes. Delodajalec verjetno ni odpustil tako, da bi zadeva zdržala na sodišču, shadexov kolega pa je po gostilniško nabijal o tem, kaj se je zgodilo, da opraviči svoje sranje. Pač, amaterizem na vseh nivojih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rupa ()

shadeX ::

In potem imamo ljudi, kot tamle shadeX, ki pač pravi, da se te lahko nekdo znebi, brez da bi mu bilo potrebno navajati razlog :D


Jah nisem bil še nikol v takšnem položaju, zakonodaje tudi ne poznam, sem pa predvideval da je pač tak postopek ker se je zgodil mojemu sodelavcu :) se je pa res to zgodilo (vsaj tako mi je povedal sodelavec, ker mene v pisarni da bi to videl me ni blo :) ). Takrat mu je rekel da danes dela zadnjič in naj podpiše odpoved. Sodelavec je podpisal in šel. Niti za regres ki ga ni dobil ga ni tožil :D

vorantz ::

shadeX je izjavil:

Takrat mu je rekel da danes dela zadnjič in naj podpiše odpoved. Sodelavec je podpisal in šel.


A mu je grozil s čim? :|

Pithlit ::

shadeX je izjavil:

zakonodaje tudi ne poznam

V tem primeru imaš dve opciji:

1- STFU!
2- se izobraziš.

Jaz bi izbrala opcijo 2. Ti pa po želji. Vsakršno nadaljnje sodelovanje v debati ti, dokler ne izpolniš opcije 2, toplo odsvetujem.
Life is as complicated as we make it...

Invictus ::

@shadeX

Tvojemu sodelavcu je dal za podpisat sporazumno odpoved, in on opica jo je podpisal.

Čisto sam si je kriv, kaj pa (tako kot ti) zabušava pri učenju zakonodaje ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

shadeX ::

Pithlit je izjavil:

shadeX je izjavil:

zakonodaje tudi ne poznam

V tem primeru imaš dve opciji:

1- STFU!
2- se izobraziš.

Jaz bi izbrala opcijo 2. Ti pa po želji. Vsakršno nadaljnje sodelovanje v debati ti, dokler ne izpolniš opcije 2, toplo odsvetujem.


Why so mad?

Jaz sem samo povedal izkušnjo sodelavca, nisem pa nikjer napisal da je kar delodajalec naredil prav.

Sicer pa v tukaj sodelujem ker je (bila) debata ki se tiče zavoda: "Ko se te hoče zavod za zaposlovanje znebit" in ne o pravicah delavcev ter delodajalcev :)

Sicer ti tudi nebi škodil kakšen bonton na forumu. Za homo sapiensa, ki s caps lock-om pripadnika iste vrste psuje, nimaš veliko v glavi :)

Invictus je izjavil:

@shadeX

Tvojemu sodelavcu je dal za podpisat sporazumno odpoved, in on opica jo je podpisal.

Čisto sam si je kriv, kaj pa (tako kot ti) zabušava pri učenju zakonodaje ...


Dokler ne bom na njegovem mestu, mi jo ni potrebno poznat. Vedno pa preberem kaj podpišem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Invictus ::

Če nisi opazil, je tukaj zelo nizka toleranca za idiote, ki priznajo da ne vedo ničesar o temi .. Še manj jih pa zanima kako znanje dobiti.

Kljub dobronamernih postom ostalih da jih malo izobrazijo, še vedno večina tumba svoja gostilniško pridobljena znanja, ki nimajo veze z realnostjo.

Potem pa še čudijo, zakaj tako "mad post"?

Kaj ti pomaga če prebereš kaj boš podpisoval, če pa ne poznaš osnovnih pravniških pojmov? Na koncu boš pod kvazi grožnjami s tožbo (ki je lahko celo osnovana) tako ali tako podpisal.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

shadeX ::

Če na listu ki ga podpisujem piše karkoli v zvezi s "sporazumno odpovedjo" ne rabiš bit genij ali pa pravnik da veš da ti lista ni potrebno podpisati (če govorimo o primeru sodelavca).

Pithlit ::

shadeX je izjavil:

Why so mad?

Saj ni 'mad'. Čisto lepo sem ti napisala da ni pametno opletat z jezikom če nimaš pojma o čem govoriš.

shadeX je izjavil:

Sicer pa v tukaj sodelujem ker je (bila) debata ki se tiče zavoda: "Ko se te hoče zavod za zaposlovanje znebit" in ne o pravicah delavcev ter delodajalcev :)

Ni problem. Ampak trenutno gre debata dejansko o pravicah in dolžnostih... pa vseeno sodeluješ, kljub temu da celo sam priznaš da nimaš pojma za kaj se gre.

shadeX je izjavil:

Sicer ti tudi nebi škodil kakšen bonton na forumu. Za homo sapiensa, ki s caps lock-om pripadnika iste vrste psuje, nimaš veliko v glavi :)

Mhm. Nam, homo sapiensom, je jasno kako se akronime zapisuje. Poleg tega nam je tudi jasen namen dotičnega posta (obveščanje, in ne psovanje). Lahko pa da nisva iste vrste?

Nazaj na debato prosim. Argumentirano. Ne kar rekla-kazala-kolegu-se-je-zgodilo.

shadeX je izjavil:

Če na listu ki ga podpisujem piše karkoli v zvezi s "sporazumno odpovedjo" ne rabiš bit genij ali pa pravnik da veš da ti lista ni potrebno podpisati (če govorimo o primeru sodelavca).

Ampak fora je v temu da ni treba da piše "sporazumna odpoved" da se smatra za sporazumno odpoved. Če svojih pravic (in dolžnosti) ne poznaš te bo nekdo, ki te pravice (in dolžnosti) pozna, tako hitro okol obrnil da še en lep čas ne boš vedel kaj se je sploh zgodilo.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

shadeX ::

Pithlit je izjavil:

shadeX je izjavil:

Why so mad?

Saj ni 'mad'. Čisto lepo sem ti napisala da ni pametno opletat z jezikom če nimaš pojma o čem govoriš.



Pithlit je izjavil:

shadeX je izjavil:



1- STFU!


Očitno ti je pojem "lep" neznan :) Tvojim staršem bi predlagal prevzgojo ali pa bi te prosil da svojih genov ne širiš naprej :)

SeMiNeSanja ::

Ko prebiraš komentarje, dobiš občutek, kot da se oglaša sama srednješolska mularija, ki še nikoli ni bila na Zavodu, niti nikogar ne pozna, ki bi kdaj bil tam prijavljen.

Mene pri Zavodu moti predvsem to, da en 'navadni Lojze' nikoli ne bo posredovan na razgovor za kakšno 'ta boljšo' zaposlitev - tja pošiljajo svoje kolega, znance in prijatelje. Za 'rajo' potem ostanejo tista dela, ki jih razpisujejo razna sumljiva podjetja, dela za minimalno plačo, težaška dela in umazana dela, za katera se nihče niti pod razno nebi sam od sebe zagrebel.

Potem ti pa še nekaj grozijo s črtanjem iz evidence, če ne boš vsak dopoldan sedel ob telefonu in čakal na njihov 'odrešilni klic'? Do neke mere še razumem, da ustrahujejo tiste, ki dejansko vlečejo finančno korist od Zavoda, nikakor pa ne razumem, da grozij tistim, ki takšne koristi nimajo. Morda se nekomu sliši butasto, toda obstajajo ljudje, ki jih to dejansko spravlja v depresijo in je zanje to čisti telefonski teror in zastraševanje.

Tudi Zavod bo moral začeti gledati, kakšna dela dejansko sploh posreduje in komu. Kaj se to pravi, da te silijo na razgovor v podjetje, za katero si ugotovil, da delavce neredno plačuje? Je res primerno, da pošiljajo mater samohranilko z malim otrokom na razgovor v trgovino, kjer bi morala komaj za zajamčeno plačo delati še sobote in nedelje? Je primerno, da te pošiljajo na razgovor k delodajalcu v sosednje mesto, za katerega se že v naprej ve, da ne bo pripravljen nositi stroškov prevoza na delo?

Ljudi, ki so v evidenci pošiljajo na razne tečaje? 90% tega je proč vržen denar! Deloma se tako financira različne 'ponudnike tečajev', ki so pri koritu in organizirajo različne tečaje, ki so sami sebi namen. Kadar se gre za malo bolj kakovostne tečaje, pa ti potem niso pokriti z nekim nadaljevanjem, ki bi brezposelnega usmerilo v izkoriščanje pridobljenega znanja. Tako npr. vsako leto napotijo ogromno ljudi na drage tečaje računovodstva, ne poskrbijo pa potem za ustrezno posredovanje v 'delovno prakso', kjer bi si tečajniki pridobili še nekaj praktičnih izkušenj, s katerimi bi potem lahko tudi dejansko našli zaposlitev. Zgolj z računovodskim tečajem, te namreč zagotovo ne bo nihče vzel!

Javna dela? Tudi ta se delijo kot bonbončke za 'boljše stranke'. Poznam ljudi, ki so si želelti priti do javnih del, pa niso imeli najmanjše možnosti, ker je bilo že vse oddano.
Obstaja inštrument 'volunterska praksa', ki bi ga lahko spodbujali na Zavodu, da bi se brezposelni vključili nazaj v delovni ritem, pridobili nekaj novih izkušenj, na koncu morda bili za stalno sprejeti, če bi se izkazali kot perspektivni pri novem delu.

Verjemite, ko enkrat pristanete na Zavodu, se kot klop držite tistega pregovora "pomagaj si sam in Zavod ti bo pomagal". Vse ostalo je larifari. Kdor bo čakal, da mu bo Zavod rešil problem zaposlitve, ta bo večno brezposeln, ali pa bo romal iz enega propadajočega gnilega podjetja na drugo, ker kaj boljšega na Zavodu zagotovo ne bo dobil (razen če kakšna njegova teta ne dela tam).

Mavrik ::

Torej najprej začneš v sporočilu z žaljivko, potem napišeš to kar smo napisali že parkrat, potem pa zaključiš z isto stvarjo kot smo že napisali parkrat in vmes nakladeš kup stvari za katere nimaš nobene podpore in so zrasle malo v tvoji glavi zato da bi se lahko boljše posral po Zavodu.

Čestitam.
The truth is rarely pure and never simple.

PrihajaNodi ::

Ljudi, ki so v evidenci pošiljajo na razne tečaje? 90% tega je proč vržen denar! Deloma se tako financira različne 'ponudnike tečajev', ki so pri koritu in organizirajo različne tečaje, ki so sami sebi namen.


To ni ravno res. Imaš tečaje tujih jezikov, ki so po mojem mnenju najbolj uporabni kar ti zavod lahko "časti". Pa se zmeni s svojo "zaposlitveno svetovalko" da ti to omogoči. Načeloma so tečaji enaki kot tisti, ki jih plačaš sam. Še več nekateri so celo na višji ravni. Dobiš povrnjene tudi potne stroške. Če ne drugega te vsaj zavod ne gnjavi 2-3 mesece ko se neformalno izobrazuješ. Še ena stvar, ki jo lahko daš v tvoj portfolio.
Je pa dejstvo da obstajajo bedarije, kot so tečaji za pisanje življenjepisov. Je pa še cel kup uporabnih: recimo izdelovalec/ka spletnih strani...

Lep pozdrav,

Nodi

Zgodovina sprememb…

fantasycamp ::

PrihajaNodi je izjavil:

Ljudi, ki so v evidenci pošiljajo na razne tečaje? 90% tega je proč vržen denar! Deloma se tako financira različne 'ponudnike tečajev', ki so pri koritu in organizirajo različne tečaje, ki so sami sebi namen.


To to ni ravno res. Imaš tečaje tujih jezikov, ki so po mojem mnenju najbolj uporabni kar ti zavod lahko "časti". Pa se zmeni s svojo "zaposlitveno svetovalko" da ti to omogoči. Načeloma so tečaji enaki kot tisti, ki jih plačaš sam, še več nekateri so celo na višji ravni. Dobiš povrnjene tudi potne stroške. Če ne drugega te vsaj zavod ne gnjavi 2-3 mesece ko se neformalno izobrazuješ. Še ena stvar, ki jo lahko daš v tvoj portfolio.
Je pa dejstvo da obstajajo bedarije kot so tečaji za pisanje življenjepisov.


bil na dveh tečajih jezikov, dveh
kreativnega pisanja prošenj
in tečaju Acad.

Nobena od teh stvari ti ne pomaga če daš v portfolio ker noben delodajalec ne gleda to kot nekaj resnega...

Edino kar jih zanima je kok ga staneš in ali te lahko na kak s.p vzame da mu nisi strošek in te lahko potem odhebe kadar hoče..

Veze so resnično nekaj fantastičnega in to bi nas moral že kot mreženje učit v srednji, oni nam pa govorijo da je to nepotizem in če ti nekdo zrihta job ga treba javno obtožit favoritizma!

Vedno bo tako, to je v človeški naravi..

Pithlit ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Potem ti pa še nekaj grozijo s črtanjem iz evidence, če ne boš vsak dopoldan sedel ob telefonu in čakal na njihov 'odrešilni klic'? ... ... ... Morda se nekomu sliši butasto, toda obstajajo ljudje, ki jih to dejansko spravlja v depresijo in je zanje to čisti telefonski teror in zastraševanje.

Dejte nehat s tem 'terorjem'. Mobilca ima vsak revež. Ga komot lahko s sabo vzameš na cikorijo pri sosedi. Al pa v barčekk na kafe. Al pa v hosto medtem ko gobe nabiraš. Pa na drugi konec slovenije. Šment... še na drugem koncu sveta dela! Ni ti treba 'vsak dopoldan sedet ob telefonu'. Pa še kličejo le v času ko zavod dejansko deluje. Verjemi, si precej na boljšem kot pri marsikaterem privatniku ki od delavca čisto resno pričakuje nek suženjski odnos. Pa tudi le parkrat mesečno kličejo... če maš srečo. Če ne so pa pač tiho (če je iskalcu zaposlitve bolje da ga zavod ne kontaktira potem pa to veliko pove o iskalcu, ne o zavodu).

Če od zavoda nimaš koristi pa sploh ne vem kaj tam počneš...
Life is as complicated as we make it...

Invictus ::

Saj je napisal OP. Da dobi 70 EUR socialne.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

SeMiNeSanja ::

'Mularija' gledate na to drugače, kot generacija 50+. Pripadniki te generacije pač ne hodijo na WC z mobijem v roki in jim tudi ni prav nič všeč, da jih kdo skuša siliti, da bi bili suženj tiste raglje. Imajo še druge interese v življenju in je zanje mobitel zadnje, na kar se bi spomnili, da bi vzeli s seboj, če gredo npr. vrt okopavat.

'kaj počneš' na Zavodu? Aktualni vladi kvariš statistiko, koliko kvazi delovnih mest so ustvarili! Vsak, ki ga izbrišejo iz evidence, za statistiko poemeni kvazi 'en brezposelni manj'. In zakaj bi jim pomagal potvarjati žalostno resnico?

Pa nikar ne mislite, da lahko tiste tečaje kar po mili volji izbirate. To, kar so prikoritniki ponudili, to je na voljo, za ostalo se briši pod nosom. Jezikovni tečaji so pa res zelo koristni. Samo pesek v oči. Če rabiš delavca, ki se bo znal oglasiti na telefon in pogovarjati v angleščini, ali vzeti v roke navodila za nek stroj, napisana v nemščini in delati po njih, se boš samo smejal, če ti bo omenil, da je bil na enem tečaju, ki ga je sponzoriral Zavod. Podobno je s tistimi ECDL tečaji - dragi kot pes, uporabni pa NULA. Daj takemu človeku dva meseca po tečaju eno spodobno excel datoteko v roke, pa se mu sanjalo ne bo, kaj bi lahko z njo počel.

Delodajalca taki 'tečaji' ne zanimajo, ker dobro vedo, da jih praktično vsi uspešno opravijo. Za delodajalca šteje zgolj ZNANJE, ki pa se 'vgnezdi' izključno z delovno prakso in izkušnjami. Znanje s tečajev pa je podobno kot vitkost, ki si jo pridobil s hitro shujševalno kuro - po dveh mesecih je ni nikjer več!

Edina korist teh tečajev je 'resocializacija' brezposelnih, ki sčasoma izgubljajo stik z družbo in se zdijo čedalje bolj sami sebi odveč.

xxxul ::

Tle si nevede tocno opisal problem teh tečajev, folk z zavoda se na njih prinavi ne zato da bi se naučil, ampak zato da ma mir. Ce gres na tecaj z namenom naucit se, se tud bos naucu.

Rupa ::

Pithlit je izjavil:


Če od zavoda nimaš koristi pa sploh ne vem kaj tam počneš...

Ponovno neumnosti. Tam je zato, ker jih plačuje in od njih pričakuje storitve, za katere plačuje.

Pithlit ::

Saj je napisal da "nimajo _nobenih_ koristi". Zakaj pol bit tam in 'trpet telefonski teror'??? Prav noben nikogar ne sili da je na zavodu! Če komurkoli kaj ne paše lahko gre. Če pa kaj od zavoda pričakuješ boš pa tudi tisti klic na mesec preživel. Pa tudi če imaš 50+ let (glupi izgovori... res...).
Life is as complicated as we make it...

Cifix63 ::

No pa dajmo bobu reči bob..no, ker vem, ker poznam svoje sonarodnjake kako znajo biti do svojih ledeno zajebani, do tujcev pa zlati in ustrežljivi...čigav paradoks je že to??

Kaj ko bi kateri imel toliko jajčk (da ne bom rekel jajc in s tem žalil bika) in bi malo poškilil denimo k severnim sosedom, v našo pra-pra-nekdanjo skupno domovino Avstrijo (koliko let smo že bili del te države?? (no malce znanja zgodovine) - kolikšna je socialna pomoč tam. Pa ne mislim na absolutno vrednost; ta je namreč v tem primeru preveč elastična. Mislim seveda na relativno vrednost, torej delež le te v odnosu na povprečno plačo v Avstriji? Pa primerjajte dobljen količnik s količnikom v slovenskem Reichu!
In na prav nič ne namigujem! Gre le za gola dejstva. Pika.

Si kdo upa tole objaviti? Kar malce sem skeptičen...Ker drugač znamo tu veliko prelapat in pregonit.





SeMiNeSanja je izjavil:

Ko prebiraš komentarje, dobiš občutek, kot da se oglaša sama srednješolska mularija, ki še nikoli ni bila na Zavodu, niti nikogar ne pozna, ki bi kdaj bil tam prijavljen.

Mene pri Zavodu moti predvsem to, da en 'navadni Lojze' nikoli ne bo posredovan na razgovor za kakšno 'ta boljšo' zaposlitev - tja pošiljajo svoje kolega, znance in prijatelje. Za 'rajo' potem ostanejo tista dela, ki jih razpisujejo razna sumljiva podjetja, dela za minimalno plačo, težaška dela in umazana dela, za katera se nihče niti pod razno nebi sam od sebe zagrebel.

Potem ti pa še nekaj grozijo s črtanjem iz evidence, če ne boš vsak dopoldan sedel ob telefonu in čakal na njihov 'odrešilni klic'? Do neke mere še razumem, da ustrahujejo tiste, ki dejansko vlečejo finančno korist od Zavoda, nikakor pa ne razumem, da grozij tistim, ki takšne koristi nimajo. Morda se nekomu sliši butasto, toda obstajajo ljudje, ki jih to dejansko spravlja v depresijo in je zanje to čisti telefonski teror in zastraševanje.

Tudi Zavod bo moral začeti gledati, kakšna dela dejansko sploh posreduje in komu. Kaj se to pravi, da te silijo na razgovor v podjetje, za katero si ugotovil, da delavce neredno plačuje? Je res primerno, da pošiljajo mater samohranilko z malim otrokom na razgovor v trgovino, kjer bi morala komaj za zajamčeno plačo delati še sobote in nedelje? Je primerno, da te pošiljajo na razgovor k delodajalcu v sosednje mesto, za katerega se že v naprej ve, da ne bo pripravljen nositi stroškov prevoza na delo?

Ljudi, ki so v evidenci pošiljajo na razne tečaje? 90% tega je proč vržen denar! Deloma se tako financira različne 'ponudnike tečajev', ki so pri koritu in organizirajo različne tečaje, ki so sami sebi namen. Kadar se gre za malo bolj kakovostne tečaje, pa ti potem niso pokriti z nekim nadaljevanjem, ki bi brezposelnega usmerilo v izkoriščanje pridobljenega znanja. Tako npr. vsako leto napotijo ogromno ljudi na drage tečaje računovodstva, ne poskrbijo pa potem za ustrezno posredovanje v 'delovno prakso', kjer bi si tečajniki pridobili še nekaj praktičnih izkušenj, s katerimi bi potem lahko tudi dejansko našli zaposlitev. Zgolj z računovodskim tečajem, te namreč zagotovo ne bo nihče vzel!

Javna dela? Tudi ta se delijo kot bonbončke za 'boljše stranke'. Poznam ljudi, ki so si želelti priti do javnih del, pa niso imeli najmanjše možnosti, ker je bilo že vse oddano.
Obstaja inštrument 'volunterska praksa', ki bi ga lahko spodbujali na Zavodu, da bi se brezposelni vključili nazaj v delovni ritem, pridobili nekaj novih izkušenj, na koncu morda bili za stalno sprejeti, če bi se izkazali kot perspektivni pri novem delu.

Verjemite, ko enkrat pristanete na Zavodu, se kot klop držite tistega pregovora "pomagaj si sam in Zavod ti bo pomagal". Vse ostalo je larifari. Kdor bo čakal, da mu bo Zavod rešil problem zaposlitve, ta bo večno brezposeln, ali pa bo romal iz enega propadajočega gnilega podjetja na drugo, ker kaj boljšega na Zavodu zagotovo ne bo dobil (razen če kakšna njegova teta ne dela tam).


Zadel si žebljico na glavico - da bolj ne bi mogel! Z obema člankoma!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cifix63 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smešni oglasi zavoda za zaposlovanje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15636593 (29004) Vitez
»

Zavod za zaposlovanje in vabilo na razgovor

Oddelek: Loža
217550 (5823) bambam20

Ko zavod za zaposlovanje sploh ne preverja delodajalcev ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6615120 (12329) Mavrik
»

Prisilno delo, ki te napoti ZRSZ (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6723326 (20836) Invictus

Več podobnih tem