» »

Vpis na FDV - izobrazba

Vpis na FDV - izobrazba

1
2
»

Marat ::

Lol, zdej izpade tukaj kot da je znanje statistike najbolj pomembna veščina na današnjem trgu dela :) get real!

Sam faks, pa naj bo to FDV ali pa FRI, ti ne bo prinesel šihta. Še manj zahtevnost statistike na njem. Poznam dost diplomantov FRI, FE, FDV ipd., ki ne najdejo šihta, kljub dobrim ocenam na faksu. Zakaj? Ker niso nič delali OB faksu, vsaj kot hobi in nimajo nič za pokazat.

Vsi ki razmišljate o faksu: za svojo prihodnost ste odgovorni sami. Smo v dobi interneta, kar pomeni da imate znanje na dosegu roke. Zgrabite ga in začnite delat na svojih projektih (lahko kot hobi, lahko pa tudi malo bolj resno). In pozabite na ta predrkavanja, kateri faks je boljši in kje je statistika težja.

Phantomeye ::

Marat je izjavil:

Lol, zdej izpade tukaj kot da je znanje statistike najbolj pomembna veščina na današnjem trgu dela :) get real!

Sam faks, pa naj bo to FDV ali pa FRI, ti ne bo prinesel šihta. Še manj zahtevnost statistike na njem. Poznam dost diplomantov FRI, FE, FDV ipd., ki ne najdejo šihta, kljub dobrim ocenam na faksu. Zakaj? Ker niso nič delali OB faksu, vsaj kot hobi in nimajo nič za pokazat.

Vsi ki razmišljate o faksu: za svojo prihodnost ste odgovorni sami. Smo v dobi interneta, kar pomeni da imate znanje na dosegu roke. Zgrabite ga in začnite delat na svojih projektih (lahko kot hobi, lahko pa tudi malo bolj resno). In pozabite na ta predrkavanja, kateri faks je boljši in kje je statistika težja.


+1

To je bistveno. Ful dober občutek je, k greš na razgovor in rečeš, ja jst znam pa tole, tole, tole in se zahvališ svojemu past-jazu, da je dejansko kaj počel.

Invictus ::

Marat je izjavil:

Lol, zdej izpade tukaj kot da je znanje statistike najbolj pomembna veščina na današnjem trgu dela :) get real!

Sam faks, pa naj bo to FDV ali pa FRI, ti ne bo prinesel šihta. Še manj zahtevnost statistike na njem. Poznam dost diplomantov FRI, FE, FDV ipd., ki ne najdejo šihta, kljub dobrim ocenam na faksu. Zakaj? Ker niso nič delali OB faksu, vsaj kot hobi in nimajo nič za pokazat.

Vsi ki razmišljate o faksu: za svojo prihodnost ste odgovorni sami. Smo v dobi interneta, kar pomeni da imate znanje na dosegu roke. Zgrabite ga in začnite delat na svojih projektih (lahko kot hobi, lahko pa tudi malo bolj resno). In pozabite na ta predrkavanja, kateri faks je boljši in kje je statistika težja.

Sam faks ti lahko odpre vrta, ki bi drugače ostala zaprta. Ker naredijo filter po izobrazbi. In vsi faliranci odpadejo. Pa če poznajo 237 komand in opcij pri GNU orodjih ali pa ne.

Vaše nakladanje kaj znate je lahko tudi samo to. Nakladanje. Diploma je pa vseeno uraden dokument.

Fakulteta je bila in bo pomembna pri tvoji bodoči karieri. Pa če tukaj skoraj vsi rečejo da ne. Utegne pomeniti tisto razliko, da delaš za male privatnike, kao non-stop na top shit projektih, in vsako leto spušiš 2-3 plače zaradi bankrota le tega. Da ne govorim o delu, nadurah, ki niso nikoli plačane. Ali pa delaš v nekem mednarodnem podjetju, kjer imaš vsaj možnost napredovanja in selitve na drugačno delovno mesto, da ne govorim o internem in eksternem izobraževanju. In seveda tudi ustrezna plačna politika.

Bi pa seveda bilo dobro da ljudje vedo kaj bi radi od življenja. Potem so odločitve bistveno lažje.

Tisti web pagi, ki ste jih naredili za hobi, če niso ravno nekaj posebnega, niso vredni prav veliko. Pač Word varianta na spletu ... Večina tudi podobne kvalitete.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

[D]emon ::

Teorija je mogoce par procentov, glavna zadeva je praksa. Faksi v Sloveniji pa, na splosno, producirajo teoretike, ker folku ne potegne, da si morajo pridelat prakso.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Invictus ::

Folku ne potegne da je brez teorije praksa podobna tistemu Bosancu z dvema razredoma osnovne šole, ki koplje jarke ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Marat ::

Aha, in teorijo se lahko naučiš samo na faksu? Dej ne mi... Drgač pa teorijo lahko dost bolj razumeš, ko jo tudi preizkusiš v praksi.

Tisti papir, diploma, danes velja le še v javnem sektorju, ter v nekaterih večjih (starih) podjetjih - pa še tam znajo naredit izjemo, v primeru da ima človek res posebne veščine in sposobnosti. Večina podjetij (tako v pri nas, kot po svetu), pa je malih in srednjih firm, kjer pa veljajo veščine in znanja, ne pa diploma.

Tody ::

Čeprav, jaz ko bom iskal nekoga za zaposlitev, bom rekel da rabi diplomo, mi je dost vseen kakšno samo da jo ima. To pomeni da je naredil 30 izpitov (tako ali drugače) in diplomo (tako ali drugače). Ljudje, ki so pustil faks ker imajo dost druzga dela, naj pa kar to delo opravljajo :) Oz mi more prinest kak dober CV, kjer je vidno da lahko vodi in konča svoje projekte / naloge.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

FTad ::

Marat je izjavil:

Tisti papir, diploma, danes velja le še v javnem sektorju, ter v nekaterih večjih (starih) podjetjih - pa še tam znajo naredit izjemo, v primeru da ima človek res posebne veščine in sposobnosti. Večina podjetij (tako v pri nas, kot po svetu), pa je malih in srednjih firm, kjer pa veljajo veščine in znanja, ne pa diploma.


Jah, zadnje čase spremljam razpise za delovna mesta v Avstriji in Nemčiji. Pri vsakem oglasu je zapisano oz. je že samoumevno, da imaš diplomo iz ustreznega področja. Torej ne vem, če te pokličejo na razgovor, če nimaš diplome. Ok, seveda izkušnje tudi štejejo, ampak me pa zanima, če te tudi vzamejo kljub temu, da nimaš diplome, imaš pa večletne izkušnje.... Ima mogoče kdo kakšno informacijo/izkušnjo glede tega?

Invictus ::

FTad je izjavil:


Jah, zadnje čase spremljam razpise za delovna mesta v Avstriji in Nemčiji. Pri vsakem oglasu je zapisano oz. je že samoumevno, da imaš diplomo iz ustreznega področja. Torej ne vem, če te pokličejo na razgovor, če nimaš diplome. Ok, seveda izkušnje tudi štejejo, ampak me pa zanima, če te tudi vzamejo kljub temu, da nimaš diplome, imaš pa večletne izkušnje.... Ima mogoče kdo kakšno informacijo/izkušnjo glede tega?

Ne pogledajo. Je to pač prvi filter.

Če nimaš diplome, lahko prideš do razgovora samo na ustno priporočilo, ker tvojega CVja ne bo nihče bral.

Vse ostalo so samo blodnje ljudi, ki mislijo da v zahodnih firmah pogledajo vse CVje.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Tody ::

Pomoje če pokažeš konkretne projekte ja.

Marat ::

FTad je izjavil:

Marat je izjavil:

Tisti papir, diploma, danes velja le še v javnem sektorju, ter v nekaterih večjih (starih) podjetjih - pa še tam znajo naredit izjemo, v primeru da ima človek res posebne veščine in sposobnosti. Večina podjetij (tako v pri nas, kot po svetu), pa je malih in srednjih firm, kjer pa veljajo veščine in znanja, ne pa diploma.


Jah, zadnje čase spremljam razpise za delovna mesta v Avstriji in Nemčiji. Pri vsakem oglasu je zapisano oz. je že samoumevno, da imaš diplomo iz ustreznega področja. Torej ne vem, če te pokličejo na razgovor, če nimaš diplome. Ok, seveda izkušnje tudi štejejo, ampak me pa zanima, če te tudi vzamejo kljub temu, da nimaš diplome, imaš pa večletne izkušnje.... Ima mogoče kdo kakšno informacijo/izkušnjo glede tega?

To je en primer (pa še milijon je takšnih): http://dlabs.si/jobs

Meizu ::

Smurf je izjavil:

Meizu je izjavil:


Po tvoji logiki lahko upravičeno torej trdim, da so fiziki alfa in omega tega sveta. Vsi ostali smrtniki jim lahko pušimo k***c. Saj praktično brez fizikov ostale stroke sploh obstajale ne bi. Koliko smisla ima takšno promoviranje pa veš samo ti, invictus. No ja, mogoče boš pa zaradi takšnih žaljivk prej dobil službo v računalniški sferi. Kompjuteraši imajo dejansko radi takšne pljuvače. Sem doživel sam na FRIju, ko sem ob pametnih anti FDVjevskih izjavah Demšarja poslušal navale smeha in navdušenja študentov. Za kozlat.

Ah kje, fizika je v bistvu matematika za une, ki niso razumeli dobro matematiki in so sli raje to studirati (kar me spomne na tale strip). Tako da uber si samo, ce si studiral matematiko, teoreticno, do doktorata, seveda ne na FMFju, ki je lev faks, ampak na kaksnem iz Ivy lige ali Cambridga.



V resnici pa je pri nekomu uspesno predvsem odvisna od njega in ne samega faksa. Obstajajo tudi FDVjevci, ki znajo bolje matematiko in celo racunalnistvo od FRIjevcev. Ce svoj ego gradis na podlagi svojega faksa, potem v zivljenju nisi naredil ravno veliko.


Heh, tu bi lahko še bolj offtopi nabijali do nezavesti. Jaz pač pravim, da je fizika edina res uporabna kombinacija matematike in fizičnega znanja. Matematika na papirju z imaginarnimi komponentami je pač le to - matematika na papirju.

Ti seveda trdiš drugače in tudi prav je tako. Moj point sploh ni tu.

Point mojega nerganja je ta, da ljudje določenih faksov gledajo na ostale kot na izmečke družbe, totalno nekoristni osebki itd.

In da, če ne bi imeli vseh možnih sociologov, filozofov itd (pa čeprav sam nisem pristaš tovrstnih ved), tudi demokracije recimo ne bi imeli.

Computer science and math doesn't solve everything get over it, jebiga.

Smurf ::

@Meizu sej, ce bos podrobno prebral moj post bos videl, da sem se v resnici strinjal s tabo in s tvojim pointom, le se bolj v ekstremnost sem sel, da sem dodatno prikazal (ostalim), da je kakrsnokoli povelicevanje faksa brezveze.

Meizu ::

Smurf je izjavil:

@Meizu sej, ce bos podrobno prebral moj post bos videl, da sem se v resnici strinjal s tabo in s tvojim pointom, le se bolj v ekstremnost sem sel, da sem dodatno prikazal (ostalim), da je kakrsnokoli povelicevanje faksa brezveze.



Ah oprosti, pa res. Sem samo bežno prebral post in moj sarkazem detektor nuca servis.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Družboslovna informatika je nezaposljiva smer! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10123292 (16489) jernejl
»

Kontakt FDV-jevca/ke (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10426153 (22870) bbbbbb2015
»

KAM na faks? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6814918 (12144) sandmat
»

Diplomska na FDV... (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22580895 (73566) Matako

Več podobnih tem