» »

USB problem

USB problem

SG_101 ::

Imam Win 8 (pred tem Win 7 pa je bila napaka enaka). V PCju imam 6x USB 2.0 priključkov (4 zadaj, 2 spredaj). V njih imam priklopljeno miško, tipkovnico in adapter za wireless. Ko priljučim še USB ključek, le tega ne zažene oz. če ga že, je prenos izredno počasen oz. vse skupaj zašteka. Ključek ni pokvarjen, saj sem probal vsaj 3 različne, ki pa v drugih računalnikih delujejo normalno. Ko sem izključil iz USBja adapter za wireless je usb ključ deloval. Ko sem priklopil še prenosni disk pa le ta ni delal. Naenkrat imam lahko torej poleg miške in tipkovnice le še eno USB napravo, da deluje. V čem je problem?

Imam pa Intel Core 2 Duo E6750, 3GB ram, Asus P5N-E, napajalnik 400W, radeon 4870

hojnikb ::

ne dobijo dost štroma...
#brezpodpisa

SG_101 ::

prešvoh napajalnik torej?

hojnikb ::

nebi reku.... more bit neki druga.. mau podobn problem doma..
probi wifi sprejemnik premikat po portih in hkrati probavat če usb dela..
#brezpodpisa

s6c-gEL ::

Usb zmore max 0.5A po enem portu.
Išči Y usb razdelilec.
http://www.ppctechs.com/Dell-Axim-X50v_...

Kateri prenosni disk imaš ?

SG_101 ::

sem premikal usb klujč in wifi adapter po portih pa je vedno isto. sem pa probal prvo usb ključ priklopit in nanj kopirati nekaj podatkov...delalo je OK, ko pa sem priklopil še wifi adapter, je le-ta deloval, kopiranje na USB pa se je ustavilo...0kb/s

prenosni disk je pa WD, 1TB, točnega modela ne vem... tista stara varjanta, ko si ga moral v štrom priključit.

s6c-gEL ::

delalo je OK, ko pa sem priklopil še wifi adapter, je le-ta deloval, kopiranje na USB pa se je ustavilo...0kb/s

Potem je usb wifi adapter krivec.Če se izjasniš, katerega imaš se verjetno da najti njegove specifikacije.

Preveri kako dela zadnja kombinacija usb (hdd + wifi) v linuxu.

kratos ::

Tvoji usb-ji so povezani v HUB znotraj računalnika, to pomeni da so lahko 4 usb vhodi povezani skupaj in imaš na voljo le 500 mA (oz. 0.5A) na vseh 4 vhodih skupaj (in ne za vsakega posebej), tako so velikokrat vhodi zvezani v računalnikih in zato ko priklopiš število usb naprav ki presežejo porabo toka ti nekatere naprave nebodo več delovale.

Rešitev:
Nakup USB Huba ki omogoča dodatno napajanje, osebno uporabljam nek poceni "kitajski" hub 2.0 z svojim napajanjem: http://www.dx.com/p/high-speed-10-port-...

za 11$ so tvoji problemi rešeni.

hojnikb ::

ali pa nabaviš usb3 kartico za pci-e..
#brezpodpisa

SG_101 ::

Wifi adapter je: D-Link GO USB N150. Pred tem sem imel nekega Atheros adapter in je bilo isto...

Linuxa nimam.

Pravkar sem preizkusil prenosni disk + wifi adapter....deluje OK (mogoče ker ima disk svoje napajanje?)

Kombinacija prenosni disk in usb ključ tudi OK.

Kombinacija USB ključ in wifi adapter pa ne deluje. Probal s tremi USBji in dvema wifi adapterjema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SG_101 ()

hojnikb ::

premalo štroma maš, nič druga... ali nabavi pci-e usb kartico ali pa powerred hub.
#brezpodpisa

SG_101 ::

vredu. najlepša hvala vsem za pomoč :)

kratos ::

@SG_101 preberi moj komentar in zavrži vse druge. Problem je natanko v tem kar sem ti jaz napisal.
Preizkusiš lahko tako, da wifi adapter vklopiš v sprednja 2 usb vhoda (in ti bo deloval), druge stvari pa zadaj (če le ne bodo preveč požrešne), USB-je imaš vezane zadaj - 4 skupaj ter spredaj - 2 skupaj, wi-fi adapter je požrešen zato ker predvidevam da ima kake lučke gor in ti požre še dodaten tok.

hojnikb ::

SG_101 je izjavil:

sem premikal usb klujč in wifi adapter po portih pa je vedno isto. sem pa probal prvo usb ključ priklopit in nanj kopirati nekaj podatkov...delalo je OK, ko pa sem priklopil še wifi adapter, je le-ta deloval, kopiranje na USB pa se je ustavilo...0kb/s

prenosni disk je pa WD, 1TB, točnega modela ne vem... tista stara varjanta, ko si ga moral v štrom priključit.

;)

ko rečeno, kupit bo treba powerred hub ali pci-e kartico.
#brezpodpisa

SG_101 ::

sem dal wifi adapter v sprednji usb, usb ključ pa zadaj, pa ne deluje. bom najbrž kupil nekaj takega kot si dal v linku. hvala

kratos ::

Nisem zasledil da si že premikal, lahko bi imel vezane tako kot sem napisal (večina jih ima tako) ampak izgleda da je pri tebi vse skupaj. Najceneje prideš čez z extra hubom (pa glej da bo zraven adapter za v elektriko drugače nisi naredil nič)

SG_101 ::

hojnikb je izjavil:

SG_101 je izjavil:

sem premikal usb klujč in wifi adapter po portih pa je vedno isto. sem pa probal prvo usb ključ priklopit in nanj kopirati nekaj podatkov...delalo je OK, ko pa sem priklopil še wifi adapter, je le-ta deloval, kopiranje na USB pa se je ustavilo...0kb/s

prenosni disk je pa WD, 1TB, točnega modela ne vem... tista stara varjanta, ko si ga moral v štrom priključit.

;)

ko rečeno, kupit bo treba powerred hub ali pci-e kartico.



sem probal še s tem, pa tudi ne deluje



bom dokupil tisto, ki je bilo predlagano zgoraj nekje.

hojnikb ::

to kar si ti linkal ni pci-e kartica :)
#brezpodpisa

Duhec ::

kratos je izjavil:

Tvoji usb-ji so povezani v HUB znotraj računalnika, to pomeni da so lahko 4 usb vhodi povezani skupaj in imaš na voljo le 500 mA (oz. 0.5A) na vseh 4 vhodih skupaj (in ne za vsakega posebej), tako so velikokrat vhodi zvezani v računalnikih in zato ko priklopiš število usb naprav ki presežejo porabo toka ti nekatere naprave nebodo več delovale.
...

Tole ni res !
Imaš 500mA po enem usb 2.0 portu ne pa kot praviš skupaj na vseh štirih!
Po tvoji logiki na novejše kompe, ki imajo več usb portov priklopiš manj. :)
Device Manager/USB controllers/Properties na USB Root Hub/zavihek Power in glej pri Total Power available: 500mA per port.

@SG_101, priklopi usb-wifi preko kabla/panela (kot si pripopal slikco) v port USB78, ki je na sami plati, tam med pci sloti. Možno je, da je ta port malce močnejši. Pa pazi na razpored pinov, da ne skuriš kaj !!!
http://blackbird.si/

kratos ::

Duhec računalniki so zvezani po takem principu že od vedno (še od USB 1.0), pri novih namiznih računalnikih (z Usb 3.0 ter večimi porti) nevem kako je vendar predvidevam da ima vsak usb svoje napajanje kar bi bilo že logično da so začeli tako delat, vendar tu je govora o starejšem računalniku (usb 2.0, 6x usb,...)

@SG_101 Že imaš rešitev, ne čaraj po računalniku ker ni nobena komponenta fuč oz. defektna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kratos ()

Han ::

Če je notri star in cenen (LC Power) napajalnik, je povsem možno, da je računalnik zaradi njega "podhranjen".

Xserces ::

kratos je izjavil:

Duhec računalniki so zvezani po takem principu že od vedno (še od USB 1.0), pri novih namiznih računalnikih (z Usb 3.0 ter večimi porti) nevem kako je vendar predvidevam da ima vsak usb svoje napajanje kar bi bilo že logično da so začeli tako delat, vendar tu je govora o starejšem računalniku (usb 2.0, 6x usb,...)

@SG_101 Že imaš rešitev, ne čaraj po računalniku ker ni nobena komponenta fuč oz. defektna.


In tudi pri "novejših" se še zmeraj tako dela da je več portov vezanih na 1 hub... Sem imel p7p55d od asusa P55 chipset in sem imel enake probleme.

Moja tema iz pred 4 let
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

kratos ::

@Xserces hvala za informacijo, me je komentar Duhca malo zavedel in sem predvideval da je pri novih drugače pa izgleda da ta "problem" še vedno obstaja :)

Xserces ::

Za high end mobote imajo to verjetno pošlihtan in imajo tudi več hubov. ampak pri nizkocenovnih platah je pa to še zmeraj. Še za mojo MPower od msi nevem kako ma ker nism nc gledal :).
Ampak ponavadi so sprednji in zadnji usb porti na ločenih hubih.

Drugače SG 101 je vse to razvidno v device managerju.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik ne zazna prenosnega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
423583 (2605) Karen
»

Uničen USB priključek na Raspberry Pi?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6973 (791) DeeCoy
»

Raspberry Pi dobil še inačico B+

Oddelek: Novice / Procesorji
4517126 (12549) link_up
»

wifi usb antena...

Oddelek: Kaj kupiti
92464 (2252) first_line
»

Raspberry Pi je tu!

Oddelek: Novice / Procesorji
3412184 (9131) BlueRunner

Več podobnih tem