» »

Problem z grafično HD 5870

Problem z grafično HD 5870

techsloth ::

Imam problem z grafično(HD 5870), da ko jo navijem tudi za samo 1mhz mi bo med igranjem igre zamrznil računalnik. Kartica je drugače 100% stabilna(2h furmark). Napajalnik je Corsair 750M in sem ziher, da to ni problem. Je problem v driverjih? Lp

Mitch ::

Ne drajverji tle nič ne vplivajo kvečjemu firmware. Probaj v MSI Afterburner ali kakšnem podobnem programu povečati voltažo GPUja. Prav tako probaj nastaviti vrtljaje na ročno in ne avtomatsko in nastavi hitrost ventilatorja na maksimum...

hojnikb ::

katere frekvence sploh spreminjaš ?
#brezpodpisa

Klemzz ::

A maš mogoče fabrško ocjano grafo že?

techsloth ::

Imam tole Gigabytovo in no tovarniško navita. Napetosti ne gre povečati v Msi Afterburnerju, vendar bi težko vplival 1mhz nanjo. Spreminjal sem frekvenco jedra. Pregrevanje ni problem, sem na gpu-z nastavil da loga temperaturo med igranjem in je bila max 53 stopinj. Ohišje ima 6x 120mm in 200mm ventilator tako da je računalnik hladen. Vrtljaji so bili na 66%. Ni mi pa jasno kako je potem možno, da lahko oc core iz 850 na 960 in memory iz 1200 na 1320 in je pri 100% na 71 stopinj popolnoma stabilna.

gddr85 ::

kaj pol samo v igrcah ni stabilna, pr stress testu pa je?

techsloth ::

Samo igre so problem ja...katerakoli igra ki sem jo probal je to naredila.

Xserces ::

driverji ali pa kakšna druga komponenta če si delal samo GPU stress test. Naredi še memtest in kakšen prime95 ali IBT
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

techsloth ::

Imam FX 6300 na 4ghz 1.4v in je stabilen(prime), ram 1600mhz 9-9-9-27 1.6v tudi stabilen(memtest,prime). Plata je pa sabertooth 990Fx. Cel računalnik je stabilen na 100% le ti freezi v igrah so. Ko pa računalnik zamrzne se popači zvok, in preprosto neha delati. Edino resetiram ga lahko na gumbu.

gddr85 ::

to zna bit kakšn čudn problem z driverji....še enkrat instaliraj oz. probaj ene druge driverje

techsloth ::

Lahko vprašam kje bi dobil starejše driverje?

gddr85 ::

techsloth ::

Evo dela zdaj ko sem dal starejše driverje...čudno. Hvala :) samo da dela zdaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: techsloth ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GTX 970 Lag v novih igrah (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
586228 (4884) gddr85
»

Windows 7 zamrzne

Oddelek: Pomoč in nasveti
386394 (5927) ST-777
»

Ob menjavi grafične naletel na problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
191895 (1319) TehDucky
»

Zmrzovanje pri GTA 4

Oddelek: Pomoč in nasveti
151147 (890) techsloth
»

Med igranjem iger računalnik vsake toliko "zalagga" za par sekund

Oddelek: Pomoč in nasveti
201248 (960) Morgus

Več podobnih tem