» »

HP-jeva tablica za 100 dolarjev

HP-jeva tablica za 100 dolarjev

Slo-Tech - Poceni tablice niso nič posebnega, a vseeno si nova Hewlett-Packardova zasluži pozornost, ker je tako zelo poceni. HP 7 Plus stane 100 dolarjev in za ta denar ponuja osnovno opremo. Ima 7-palčni zaslon z ločljivostjo 1024 x 600 (170 ppi), štirijedrni procesor Allwinner Technology A31 s taktom 1 GHz (osnovan na arhitekturi ARM Cortex A7 z grafiko Power VR SGX544MP2 ), 1 GB pomnilnika, 8 GB prostora in razširitveno mesto microSD, podporo za Wi-Fi in operacijski sistem Android 4.2.2. Tu bi se lahko bolj potrudili in namestili novejšega. Zadnja kamera ima dva milijona točk, sprednja pa vsega 300 tisoč. Dobrodošel dodatek je 25 GB prostora pri ponudniku prostora v oblaku Box. Baterija s kapaciteto 2800 mAh zagotavlja pet ur delovanja. Vse skupaj meri 192,5 x 121,9 x 8,1 milimetra.

Vse skupaj se ne sliši impresivno, a za tako ceno kaj več pravzaprav ne moremo pričakovati. Gre za najbolj osnoven model, medtem ko si tisti z nekoliko globljo denarnico lahko privoščijo Slate 7 Plus, ki za 150 dolarjev ponuja Nvidio Tegra 3 in skoraj osem ur avtonomije. V dražjem segmentu je seveda izbira neprimerno širša, začenši z Googlovim Nexusom 7 za 230 dolarjev. HP 7 Plus je v Evropi že na voljo in je sem prispel prej kakor v ZDA.

18 komentarjev

ST-777 ::

Tablica Kindle Fire HD 7, 7" IPS, ki se pri nas dobi za 130 € se mi zdi bolj ugodna, ima boljši zaslon 1280 x 800 HD display, 1.2 GHz procesor in 16 GB prostora.

hojnikb ::

glede na to da ima stvar allwinner, je ena velika žalost...
#brezpodpisa

filip007 ::

Ah to še Prestigio več zrihta.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

RejZoR ::

Sam Prestigio ni "znamka" tko kot HP...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

djabi ::

RejZoR je izjavil:

Sam Prestigio ni "znamka" tko kot HP...


A HP je znamka? Wow, nisem vedel ...

filip007 ::

Sem imel Prestigio 5870, se je malo pregreval in brisal malo za sabo, kar je bilo dol posneto, žal napaka v Android 4.1, to je pa tudi vse.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

avAnger ::

Jest sem si kupil za 120EUR Asus memo pad hd ki ima 16gb, mal boljsi fotoaparat, GPS, malo boljsi display in zadeva zdrzi cel dan brez problema. Cel dan brez problema z first week sindromom, torej prakticno nonstop testiranja z aplikacijami preverjanjem aplikacij, videov in cca. 16 ur nonstop Sygic navigacije z stalno prizganim displayem (pozabil izklopit ko sem prispel k zlahti).
Po 5 mesecih mi se ni zal nakupa, super sekret bralnik.

Edit: Edino GPS je mal wonky, dolgo traja da dobi lock (5+ minut).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: avAnger ()

hojnikb ::

Edit: Edino GPS je mal wonky, dolgo traja da dobi lock (5+ minut).

inštaliraj si gps toolbox in modificiran gps.conf
Boš dobil lock v parih sekundah.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

LJ4L ::

Zakaj bi si nekdo kupu tablico za 100 dolarjev, ki ima glede na denar ne kaj zelo dobre karakteristike.

To je približn tko kt če kupuješ avto pa si izbereš Citroen Xsara Picasso za 15k in za še 5k dodatne opreme zraven pa stoji VW Touran za 20k-21k ki že ima kar nekaj dodatne opreme. Če hočeš pa ogrevane zice pa vgrajeno navigacijo pa primakneš še tisočaka. Prišparaš če že mogoče 1000€ ki pa jih pol občutš ko na avtocesti, ki gre v klanec, srečaš boljši avto (npr. Touran, Scenic) ki gre gor v izi. Ti maš pa...xsaro picasso... Pa brez zamere, vozniki omenjenega avta

ON-TOPIC
Če že nekdo prišpara 100€ potem dobi še zvrhano skodelico jeze, ko ti zmrzne ali pa ko slika ni dovolj jasna.
LP from LJ

avAnger ::

hojnikb je izjavil:

Edit: Edino GPS je mal wonky, dolgo traja da dobi lock (5+ minut).

inštaliraj si gps toolbox in modificiran gps.conf
Boš dobil lock v parih sekundah.


Probal fasterfixin gps toolbox, malo bolje ampak se vedno 5+ minut za fix. GPs je wonky...

@LJ4L
Ne potrebujem nic boljsega, moja vrti vse video formate do 1080p, web browsing je zadovoljiv, baterija brutalna. Zakaj bi dajal za tablico 250€+ ce mi je 120€ vredna cisto dovolj?

hojnikb ::

verjetno je potem antena fuč... mam iste težave na ONE X, kjub vsem tweakom.
#brezpodpisa

LJ4L ::

avAnger je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Edit: Edino GPS je mal wonky, dolgo traja da dobi lock (5+ minut).

inštaliraj si gps toolbox in modificiran gps.conf
Boš dobil lock v parih sekundah.


Probal fasterfixin gps toolbox, malo bolje ampak se vedno 5+ minut za fix. GPs je wonky...

@LJ4L
Ne potrebujem nic boljsega, moja vrti vse video formate do 1080p, web browsing je zadovoljiv, baterija brutalna. Zakaj bi dajal za tablico 250€+ ce mi je 120€ vredna cisto dovolj?


Če sem prav obveščen je tvoj Asus najverjetneje bolši od tele HPjeve
LP from LJ

c00L3r ::

A ni Hofer imel pred kratkim boljše Medion tablice za 100€?

hojnikb ::

Mah sej tale hp pomoje ni nič druga kot rebrand teh kitajčkov, ki jih dobiš vsepovsod..
#brezpodpisa

zero_max ::

Jaz bi rabil eno tablico, diagonala velikosti format A4 strani (berem razne članke, knjige) samo za branje...da ima še kakšnih 10GB spomina z dobro baterijo. Hvala za predloge.

Omen3 ::

Po mojem je še boljša odločitev za nakup ugodne tablice Asus, ki je naredil za Googla drugo generacijo Nexusa 7. Model je Asus Memopad HD7 in ker ni več najnovejši model, se ga dobi že od 130 €.Ima dober zaslon, dobro baterijo, quad core, SW nima preveč dodatkov (kot nekatere druge znamke).Sicer je model samo z 8Gb notranjega spomina, a ima režo za SD kartico (do 32GB).
Link:
http://www.comshop.si/shop/RaCunalniStv...
Nobody Is Perfect,I'm Nobody

nekikr ::

On bi velikost A4...

klinker ::

hojnikb je izjavil:

Mah sej tale hp pomoje ni nič druga kot rebrand teh kitajčkov, ki jih dobiš vsepovsod..


Se da mi ga zastonj dajo ga ne bi mel. Zguba zivcev s takim gnilim HWjem. HP gre po slabem, zelo po slabem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Android - backup / restore na računalnik brez roota

Oddelek: Mobilne tehnologije
7820 (693) zavajon
»

Dva tedna po prepovedi prodaje na Kitajskem Apple še vedno prodaja iPhone

Oddelek: Novice / Tožbe
76553 (2941) oiwedfhjweif
»

Apple se ob stagnaciji prodaje iPhonov tolaži z AirPodi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
10821897 (17441) zmaugy
»

Apple je spet ravno dovolj izboljšal iPhone (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
418112623 (96073) MrNighthawk
»

Majhni in veliki zapleti pri menjavi Galaxy Note 7

Oddelek: Novice / Android
3110739 (7537) mitkos

Več podobnih tem