» »

Kako povezati router in yagi anteno

Kako povezati router in yagi anteno

svabo ::

Dober dan!
Pred nekaj dnevi sem kupil anteno yagi iz ebaya- http://www.ebay.de/itm/18dbi-2-4-ghz-ya...
doma imam pa router http://www.tp-link.com/en/products/deta...
moje vprašanje pa se glasi kako to povezati med seboj ker bi rabil večji domet signala, router imam notri v hiši a anteno bi dal cez okno na steber.. Ko se probal povezati to vse skupaj pa sem šel probat kako bo delovalo, ugotovil sem da se signal ni izbolšal in zato sprasujem ali bi mogel kupiti se kaksno skatlico nvm.. Kakimi konektori al pa transformatorji.. Sem lajk na tem področju zato bi prosil za pomoč.. In če bi mi nekdo opisal postopek nastavitve in pripomočke hvala
  • polepsal: Mavrik ()

mat xxl ::

Pač odstraniš eno od anten in gor priklopiš Yagija, če konektor ni pravi kupiš ustrezen pigtail ali prekonektor !

svabo ::

sem odstranil 1 anteno in direktno povezal yagi anteno z routerjom in ni učinka...

mat xxl ::

Ja in kak učinek pričakuješ, ali sploh veš kako deluje Yagi antena, sam sem spravil signal na 15 km v vidnem polju z tako anteno ... Torej, kaj bi rad dosegel z to Yagi anteno to prvo napiši !!!

svabo ::

kaj pričakujem pričakujem da mi bo lovilo okoli bajte,kaj cm routercek nc nepovlece za dve steni pa se signal razgubi a rad bi da bi mi OKOL BAJTE LOVILO KUŽIŠšš. rad bi da bi imelo vecji doseg signala sj je bajta zelo velika in so betonski zidi..15km phhh tu ti povlece se 100 metrov ne.. namesto da me tle hecate mi raj napište kako jo pravilno priklicim al pa mi kaj povejte ce je treba se ksno stvar dokupiti nvm kaj ojacevalec al kaj tazga kj jst vem saj ste vi tapametni...

s6c-gEL ::

Nariši tloris hiše , kje imaš router sedaj in tako dalje.
Za wifi signal je železo v armaturi sten velik zaviralec.

BorutK-73 ::

svabi, ti si kupil napačno anteno. Te antene so za zelo ozek pas in deluje tidi do 20km daleč, če ni ovir vmes.
Ti rabiš nekaj takšnega

http://shop.wlan-antene.net/wlan-antene...
https://www.google.si/#q=zunanja+wifi+a...

Tilen ::

Potrebuješ omni anteno.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

mat xxl ::

Kot so ti napisali, Yagi antena ni nikakor namenjena temu, kar ti rabiš, Yagi nantena ima močno osko usmerjen snop sevanja v smeri usmeritve antene, levo desno in na okoli pa naj ne bi sevala povsem nič signala, zato tudi tak rezultat pri tebi.......

Sam imam eno tako anteno dobro izdelano z 16 Db ojačanja . Torej zadeve si se lotil skrajno nepravilno....

Torej kupil si povsem napačno anteno......... imam pravo tako, ki jo iščeš in tudi nov nerabljen ojačevalec.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

svabo ::

ja pol mi pa povejte kaj cm naredit.. to anteno ki je nova jo bom probal prodat kokr pravte zame nebo dobra in kaj cem pol kupiti da bo izboljšalo mojo situacijo kot sem jo nevedel.. povejte mi točno kaj moram kupiti najboljše bi bilo da mi poslete linke kaj vse kupim da bo kot je treba.. ps naj bo cenovno+učinkovito.. ni vazno lahko tudi ebay samo da je ..

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()

Daniel ::

Glede na tvoj stil pisanja nekako ne pričakuj preveč odgovorov in nauči se malce spoštovanja, žaljenje ni zaželjeno ("kužiššš")

Sicer pa, če si že šel na slepo kupovat yagice in se sedaj na forumu pritožuješ čez njo nekako nismo forumaši krivi mar ne? Lahko bi prej vprašal za nasvet in bi ti povedali, da rabiš ali Omni anteno ali Sektorsko anteno. Lahko pa tudi kakšno panel anteno z ne prevelikim ojačanjem nameščeno v kotu hiše oziroma na drogu pred hišo in obrnjeno na dvorišče.

Yagi antene in močnejše panel antene so namenjene postavljanju WiFi povezav na velike razdalje in ker so tako močno usmerjene ne sevajo skoraj nič na stran, kjer bi ti rad sigal. Tega ne boš spremenil ne glede na to, kako priklapljaš anteno. Kupi drugo.

Še eno dejstvo, ki ga je treba upoštevati je, da nima antena preveč dolgega in nekvalitetnega kabla saj lahko z njim izgubiš več signala, kot bi ga sploh pridobil z anteno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

OmegaBlue ::

svabo, dvigni nivo in ton pisanja, če želiš nasvete in odprto temo.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

svabo ::

bom sam naj mi napisejo tisto kar hočem ne mi razlagat gluposti..se opravičujem ampak ja...

Zgodovina sprememb…

Daniel ::

Boš, če se ti pokorimo in ustrežemo tvojim željam, aroganci in zahtevam, obenem pa si izjemno slabo opisal dejansko situacijo in mi vedeževalci naj ti sedaj damo povezavo na anteno, ki jo rabiš za situacijo, ki je ne poznamo.

Zrelo za zaklep do dviga nivoja komuniciranja...

svabo ::

ja jbg situacija je taka betonski zidi,nepropustna okna bajta velka nvm kolk m2 vem da je dnevna ene 36m2 se praavi okol 360m2 sam en stuk,več vrat router zraven racunalnika(namiznega)povezan z glavno zilo od ponudnika wifi tisti link gor postavlen na omarici , hočem vecji doseg kajti wifi signal mi ne vlece še ne do vrta in kaj sele po celi hiši. kaj cem naredit da bo wifi signal bil močnejši/dalši tudu izven hiše?? a je dost opisano ?

Rias Gremory ::


5. člen

(berljivost prispevkov)

Prispevki morajo biti pravopisno pravilni, kar vključuje tudi rabo velikih začetnic in ločil.


Zgoraj so ti pa že napisali, da potrebuješ omni anteno, zraven je tudi link.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Duncaneo ::

Po moje bi za to bil čisto dovolj ojačevalnik WiFi-signala Edimax.
Vse antene so za doseganje daljših razdalj, kot so ti že pojasnili in druge povezave, kot pa ti rabiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Duncaneo ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kitajske antene za ojačanje wifi

Oddelek: Pomoč in nasveti
151486 (1135) SeMiNeSanja
»

wifi yagi antena

Oddelek: Omrežja in internet
61216 (1058) JanezBlond
»

Usmerjena WiFi antena

Oddelek: Omrežja in internet
153464 (3035) twom
»

TP-LINK-TL-WN722N Wi-fi Adapter - Mnenje?

Oddelek: Omrežja in internet
122291 (2117) fujtajksel
»

Katero wi-fi anteno za boljši siginal

Oddelek: Omrežja in internet
152813 (2467) Spajky

Več podobnih tem