» »

Skiro v mestu

Skiro v mestu

1
2
»

billy ::

Mah, bom nabavil potem s plastičnimi kolesi, saj trasa ni tako kritična, itak pa so tudi noge oz telo, neke vrste amortizer, debeluhar pa tudi nisem :)

billy ::

Nabavil tega s plastičnimi...res se čuti vsaka luknjica na asfaltu, ampak kot rečeno, zračnice imajo večji upor in toliko počasneje. Moram najti traso z čim manj luknjami, pa rešen problem :)

Shkorc ::

Kakšen je pa skiro, ki ga sedaj prodajajo v Hofru?

billy ::

Imaš link?

Shkorc ::

billy ::

Pa je to sploh še dobavljivo? Cena?
Kolesa bi rekel, da so manjša od 20cm, za odraslega so še 20 premala. Za otroka pa bo kul.

Opkow ::

To je v PDFju ...
15. Tehnični podatki
Skiro
Dimenzije (D x Š x V, razklopljen z najvišjo nastavitvijo krmila): pribl. 79 x 34 x 94 cm
Višina krmila (nastavljivo): pribl. 77,5 cm, 82,5 cm, 87 cm, 94 cm
Teža: pribl. 3,58 kg
Material (okvir): aluminij, jeklo
Preverjeno skladno z EN 14619:2015, razred A: Za uporabnike s telesno težo nad
20 kg do 100 kg.
Kolesa
Premer: 145 mm
Material: poliuretan

billy ::

Jebemo pa urbana mestna središča posrana z tlakovcami in podobnimi "okraski" na tleh..

Fajn jebeno se je preko njih peljat s skirojem :)

damjan1980 ::

Če kdo razmišlja o električnem skiroju in da ni ravno največji poceni klump, je to pomoje odlična zadeva:

https://www.tomtop.com/scooters-wheels-...

Sem se resno začel ubadati z mislijo da si enega nabavim. S kodo za popust se ga dobi za 330€, prodajalec krije stroške carine v EU. Ni mi pa najbolj jasno, če krije tudi DDV

billy ::

Gume so na luft, torej bo blem tlaka?

damjan1980 ::

Jap, ampak glede na to, da ga ne poganjaš ti, ampak elektrika, te boli kita za upor :)
Je pa problem luknjanja. Težava se bi dala rešit s tekočinami, ki se nalivajo v gume, in same zalepijo luknje. To se kar pogosto uporablja v MTB svetu. Še ena opcija pa je, da se namontirajo trde gume.

Shkorc ::

Zgleda fajn skiro, malo bolj resen kot ostali kitajci. Ampak ne vem, če gre čez za 330 EUR?

Curly ::

BoostedBoard ali evolvecarbon, meni se to zdi res super zadeva. Pri super zadevi pa bo še nekaj časa ostalo, saj je cena pregrešno draga.
Obstajajo tudi cenejše alternative, z manj moči, manjšim dosegom... ampak še vseeno spet nebi dal 500€ za nek polizdelek, ki ni to kar bi zares želel. Ampak če gledate skiroje za 500, potem bi bli tudi ti skejti podobni, najbrž.

Crossfire ::

Curly je izjavil:

BoostedBoard ali evolvecarbon, meni se to zdi res super zadeva. Pri super zadevi pa bo še nekaj časa ostalo, saj je cena pregrešno draga.
Obstajajo tudi cenejše alternative, z manj moči, manjšim dosegom... ampak še vseeno spet nebi dal 500€ za nek polizdelek, ki ni to kar bi zares želel. Ampak če gledate skiroje za 500, potem bi bli tudi ti skejti podobni, najbrž.

Jaz sem se lotil DIY ESK8 projekta. Čakam robo. Komercialne rešitve so kul, vendar me izdelava svoje dosti bolj privlači. Nekje za okoli 500-600 EUR se bo že dalo skozi priti s kvalitetnimi komponentami, to pomeni, glede na prenos iz el. motorja na kolesa doseganje 30+ km/h, kar je že kr scary.

Red_Mamba ::

Crossfire je izjavil:

Curly je izjavil:

BoostedBoard ali evolvecarbon, meni se to zdi res super zadeva. Pri super zadevi pa bo še nekaj časa ostalo, saj je cena pregrešno draga.
Obstajajo tudi cenejše alternative, z manj moči, manjšim dosegom... ampak še vseeno spet nebi dal 500€ za nek polizdelek, ki ni to kar bi zares želel. Ampak če gledate skiroje za 500, potem bi bli tudi ti skejti podobni, najbrž.

Jaz sem se lotil DIY ESK8 projekta. Čakam robo. Komercialne rešitve so kul, vendar me izdelava svoje dosti bolj privlači. Nekje za okoli 500-600 EUR se bo že dalo skozi priti s kvalitetnimi komponentami, to pomeni, glede na prenos iz el. motorja na kolesa doseganje 30+ km/h, kar je že kr scary.


jaz tudi delam svoj e longboard :D
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Crossfire ::

Bova morala novo temo odpret :)

billy ::

damjan1980 je izjavil:

Jap, ampak glede na to, da ga ne poganjaš ti, ampak elektrika, te boli kita za upor :)
Je pa problem luknjanja. Težava se bi dala rešit s tekočinami, ki se nalivajo v gume, in same zalepijo luknje. To se kar pogosto uporablja v MTB svetu. Še ena opcija pa je, da se namontirajo trde gume.


Trde gume odsvetujem, edino če je res lepa trasa, že najmanjša luknjica se čuti. Kakšna tekočina bi znala biti opcija ja, ali pa to kar se v avte daje, ne vem kateri plin, ko bojda čez leto drži enak tlak? Pač daš not še dodatno zračnico, da se luknjice ne poznajo. Meni je mogoče malo žal, da nisem kupil na zrak...špar ima nekaj poceni za 80, pa gor še počiš -25% ko majo akcijo. Če pa ugotoviš da si prelen za poganjanje, pa te pride predelava pod 100€ na elektriko.

Curly ::

Red_Mamba je izjavil:

Crossfire je izjavil:

Curly je izjavil:

BoostedBoard ali evolvecarbon, meni se to zdi res super zadeva. Pri super zadevi pa bo še nekaj časa ostalo, saj je cena pregrešno draga.
Obstajajo tudi cenejše alternative, z manj moči, manjšim dosegom... ampak še vseeno spet nebi dal 500€ za nek polizdelek, ki ni to kar bi zares želel. Ampak če gledate skiroje za 500, potem bi bli tudi ti skejti podobni, najbrž.

Jaz sem se lotil DIY ESK8 projekta. Čakam robo. Komercialne rešitve so kul, vendar me izdelava svoje dosti bolj privlači. Nekje za okoli 500-600 EUR se bo že dalo skozi priti s kvalitetnimi komponentami, to pomeni, glede na prenos iz el. motorja na kolesa doseganje 30+ km/h, kar je že kr scary.


jaz tudi delam svoj e longboard :D

Zanimivo, sicer nevem če bi se takega projekta upal lotit samostojno, bi blo pa zanimivo videt rezultat, pošerajta, ko bo končano :)

Crossfire ::

Zakaj pa ne? Ugodneje je kot če kupiš boosted board in še naučiš se ogromno zraven.
Veliko dobrih idej in buildov se lahko najde tukaj: https://www.electric-skateboard.builder...
Najti sweet spot konfiguracijo glede na okolje v katerem se voziš pa je popolnoma druga pesem :)

billy ::

Kako pa je s tem?

30. posebna prevozna sredstva so invalidski vozički, otroška prevozna sredstva ter športni pripomočki in naprave, ki omogočajo gibanje, hitrejše od hoje pešca, kot so: skiro, kotalke, rolke, rolerji, smuči, sanke, otroško kolo, monokolo, motorne sani, miniaturna motorna vozila, gokart in po namenu uporabe podobna prevozna sredstva, ki niso vozila po zakonu, ki ureja motorna vozila;


(1) Posebna prevozna sredstva se smejo v cestnem prometu uporabljati le na pločnikih, poteh za pešce in kolesarskih poteh ter na območjih za pešce in območjih umirjenega prometa, odvisno od njegove velikosti. Uporabniki posebnih prevoznih sredstev ne smejo ovirati ali ogrožati pešcev in kolesarjev. Način in hitrost gibanja morajo prilagoditi razmeram v prometu, njihova hitrost pa ne sme preseči največje hitrosti, s kakršno se lahko gibljejo pešci.
(2) Posebnih prevoznih sredstev ni dovoljeno uporabljati na vozišču ceste, namenjene prometu motornih vozil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: billy ()

kaktus1 ::

https://www.hofer.si/sl/infostoritve/st...

Evo v Hoferju isti, kot je na Alibabi, pa še carine ni treba plačat. Me pa skrbijo majhna kolesa in hitrost samo do cca 15km/h..

billy ::

Osebno mi je 15kmh čisto dovolj za po mestu, na odprti cesti bi bilo pa tam do 25kmh, kaj več pa ne bi upal s tem, že na nožni pogon me je strah da se razbijem :)

fikus_ ::

Kolesa ima hudo majhna, vsaj sprednje bi lahko bilo večje.

bandidosss ::

damjan1980 je izjavil:

Če kdo razmišlja o električnem skiroju in da ni ravno največji poceni klump, je to pomoje odlična zadeva:

https://www.tomtop.com/scooters-wheels-...

Sem se resno začel ubadati z mislijo da si enega nabavim. S kodo za popust se ga dobi za 330€, prodajalec krije stroške carine v EU. Ni mi pa najbolj jasno, če krije tudi DDV


A je morda kdo naročil? Tudi meni se zdi zelo zanimiva zadeva, na njihovi strani so napisali tudi:

Q:When I order this product to one of the countries listed on the top, will you guarantee to pay all custom fees including tax? Thank you.
By Marek July 1, 2017
A:Dear, i promise it will not be taxed in the list of countries, our shipping method will guarantee that, in case, i said in case it was taxed, we would pay for it, don't worry, take the order without any hesitation, please.
Reply By Customer Service Center July 10, 2017

billy ::

Heh, pomeni da pošljejo nekam v NL recimo, potem pa interno kot EU paket :)

Je zanimivo ja, ampak za tak denar...huh.

bandidosss ::

Je veliko, po drugi strani pa ne, če ga primerjaš z ostalimi jajci. Imam par Xiaomi stvari in so dejansko kvalitetne (2x telefon, BT zvočnik, powerbank ...), tako da znamki kar zaupam.

Če bi bil prepričan, da res ne bo +100eur ... ne vem, zakaj za ostale izdelke ne garantirajo (kao) brez carine, samo ta skiro ...

Zgodovina sprememb…

billy ::

Za tak denar bi potem raje tole:
http://www.bolha.com/rekreacija-sport/k...

Pa malo še zbiješ ceno :) 25kmh pa verjetno optimiziran za polnjenje v avtu...edino če to ni važno?

damjan1980 ::

Temu xiaomi je potrebno prišteti še ddv in stroške obdelave ca. 10€, torej prideš na koncu na ca. 420€
Tale Peugeot, če odmislimo da je grd, ima porazen domet

billy ::

Odvisno kaj kdo rabi ne, meni bi recimo 25kmh prišel veliko bolj prav, kot 25km dometa, dovolj mi je že 5km domet. Pa če prav vidim omogoča tudi vožnjo po snegu. Kar pomeni, da bi lahko skoraj vedno prakticiral uporabo...

Mogoče nabavim v kompletu z novim pežojem, ko bodo le-ti plugin hibridni :)

Shkorc ::

damjan1980 je izjavil:

Temu xiaomi je potrebno prišteti še ddv in stroške obdelave ca. 10€, torej prideš na koncu na ca. 420€
Tale Peugeot, če odmislimo da je grd, ima porazen domet


Kako, če pravijo:

Q:When I order this product to one of the countries listed on the top, will you guarantee to pay all custom fees including tax? Thank you.
By Marek July 1, 2017
A:Dear, i promise it will not be taxed in the list of countries, our shipping method will guarantee that, in case, i said in case it was taxed, we would pay for it, don't worry, take the order without any hesitation, please.
Reply By Customer Service Center July 10, 2017

bandidosss ::

Tudi mene to zanima, če ima kdo kakšno izkušnjo ... nekoč sem sicer že nekaj kupoval preko ene kitajske trgovine in sem dejansko dobil vrnjene vse stroške, ki so "neupravičeno" nastali. Tukaj pa le ne gre za 10, 20eur ...


Shkorc je izjavil:

damjan1980 je izjavil:

Temu xiaomi je potrebno prišteti še ddv in stroške obdelave ca. 10€, torej prideš na koncu na ca. 420€
Tale Peugeot, če odmislimo da je grd, ima porazen domet


Kako, če pravijo:

Q:When I order this product to one of the countries listed on the top, will you guarantee to pay all custom fees including tax? Thank you.
By Marek July 1, 2017
A:Dear, i promise it will not be taxed in the list of countries, our shipping method will guarantee that, in case, i said in case it was taxed, we would pay for it, don't worry, take the order without any hesitation, please.
Reply By Customer Service Center July 10, 2017

billy ::

Kitajec itak to naredi za par $ stroška...

Ugibam, da pač gre preko EU države, ki ni tako stroga pri carini, kot je naša, potem pa se znotraj EU razpošlje.

Saj če piše, pač nimate kaj zgubit, če nastanejo stroški dobite nazaj, če ne, pa pač ne. Končni rezultat je enak :)
Edino če ni zadeva tako sigurna, kot recimo ebay dispute, če prodajalec ne bi sodeloval?

Vens ::

Sam se vsak dan že 4 leta vozim s skirojem, po dežju in po snegu. Najbolje se mi je do sedaj obnesel skiro Micro Flex Air.


Obvezno potrebuješ napihljive gume, če so dovolj trde, gre kar hitro.

S polnimi gumami imaš probleme na ljubljanskih kockicah, dežju, snegu, pesku.

Shkorc ::

Tale skiro iz Hoferja naj bi imel bolj slab doseg (daleč pod tem kar oglašujejo). Je rebrandan kitajc, najde se ga pod recimo Swagtron Swagger. Je pa lažji od Xiaomija (8 vs 12 kg).

Xiaomi zgleda na papirju idealen, ampak ima par minusov (teža, zaradi vibracij se baje razmaje balanca in mehanizem za zlaganje, priklop za polnjenje na nerodnem mestu pri tleh zaradi prahu/blata/vode, uničevanje baterij/varovalk zaradi regenerativnega zaviranja).

Bo treba počakat na v2.0. A nimajo v lasti Seagwaya? Lahko bi naredili kaj hudega.

billy ::

Res je, dokler je električni pogon so gume zmaga, ko pa moraš poganjat, pa niti ne več tak ;)

Opkow ::

rtadej
Prikrito reklamiranje produkta za skoraj 2x ceno.

Saul Goodman ::

pa mislm da tega xiaomija ponuja tudi Elkotex, ki je v Sloveniji uvoznik računalniške robe. predpostavljam, da so ga vzeli preko njih, tak da lahko kar direkt pr elkotexu vzameš pa se losaš enga posrednika.

voila, biznis pokvarjen. :-P

damjan1980 ::

Ja super, se losaš enega posrednika, plačaš pa za to ene 200€ več, ker ga prodajajo za 587€

Zgodovina sprememb…

Crossfire ::

Sam kot alternativo konvencionalnim prevozom aka kolo, skiro, avtobus do šihta preizkušam esk8 - longboard z elektromotorjem, baterijo in daljincem v DIY varianti. Zadevo sem postavil na kvalitetna 83mm poliuretanska kolesa in se precej dobro obnese. Pot se malo prilagodi, tako da se ne vozi po najslabši podlagi. Časovno sem pa na cilju bolj kot ne enako hitro kot s kolesom. Prehod na dodatno mehkejša in večja poliuretanska kolesa bi zagotovil še udobnejšo vožnjo.

kaktus1 ::

Če koga zanima - včeraj v Ikei v Celovcu videl tole:

https://ibb.co/k00SBk
https://ibb.co/fC7JHQ

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kaktus1 ()

billy ::

To mi je enako videt kot model iz hoferja, kateri je bil pokritiziran?

bandidosss ::

Sem se vseeno odločil in naročil Xiaomija, preko Gearbesta. Po mesecu in pol je prispel, šel skozi brez carine in davka, skupna cena (skiro + poštnina + zavarovanje) je bila 333€. Kaj naj rečem, zadeva je zanimiva. :) Hitrost 25km/h zlahka drži (je skoraj vedno na elektronski blokadi), pa če imaš 50 ali 90kg. Sicer se kg poznajo v večji breg, ampak jih večino tudi zlahka "prepleza".

Tempomat, zaklep vožnje preko aplikacije, elektronski "ABS" - res učinkovito ustavljanje, močne luči ... vse ima. Izdelava je zelo kvalitetna, domet odličen (seveda odvisen od načina vožnje, kg in reliefa), v bistvu napol igračka, napol pa čisto solidno e-prevozno sredstvo. Za ta denar, kot ostali Xiaomi izdelki, vrhunska "igračka". ;)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Električni skuter/skiro .... (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7824593 (4422) sds
»

Nakup skiroja

Oddelek: Loža
355608 (1746) Apel
»

24 ur anketa: Ali zagovarjate prepoved elektičnih skirojev? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22832837 (28715) c3p0
»

Z elektr. skirojem na mestni ter primestni avtobus

Oddelek: Loža
213230 (2452) Phantomeye

Več podobnih tem