» »

Kitajska prepovedala Windows 8 v javnem sektorju

1
2
3

Mr.B ::

trnvpeti,
sedaj si to ze nazaj potegnil
Nazaj kaj. Oni to lahko naredijo KADARKOLI. In če bi čisto zadnji odstavek prebral, bi videl, da je EU močnejši trg kot ZDA. Hm. No ampak ti. trnvpeti itak misliš da kapitalisti delajo probono pa te zadeve.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

LightBit ::

chironex10 je izjavil:

MMmmmm... a me lahko kdo spomni, kdo je razvil SELinux? Se mi zdi, da se zadnje čase to premalo povdarja...

Isti kot SHA1 in SHA2.

LightBit ::

smash je izjavil:

upam da se javna uprava ne spravi na linux..ni ga junaka ki bi vse naše custom aplikacije znova napisal v doglednem času - al bi jih pa pičil s tako ceno, da bi se takoj premislili

Mislim, da je večina aplikacij napisanih v Javi in .NET. Večina bi morala kar delati.

RejZoR ::

Ni mi jasno kaj folk joka in stoka okoli 13 let starega OS-a. Kaj ga naj Microsoft podpira še naslednjih 13 let? Halo!? Po drugi strani pa vam ni problem vsake 2 mesca kupovat pregrešno drage "nove" mobitele z nikakršnimi izboljšavami. 10 let je resno skrajna meja za programsko opremo, sploh tako kalibra operacijskega sistema. Win7 in Win8 sta v toliko pogledih boljša, da res ne razumem kaj skoz whinate. A kdo kje fura 13 let staro Linux distribucijo? Seveda ne. Zakaj pa bi pol Windowse?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mihor ::

RejZoR je izjavil:

Ni mi jasno kaj folk joka in stoka okoli 13 let starega OS-a. Kaj ga naj Microsoft podpira še naslednjih 13 let? Halo!? Po drugi strani pa vam ni problem vsake 2 mesca kupovat pregrešno drage "nove" mobitele z nikakršnimi izboljšavami. 10 let je resno skrajna meja za programsko opremo, sploh tako kalibra operacijskega sistema. Win7 in Win8 sta v toliko pogledih boljša, da res ne razumem kaj skoz whinate. A kdo kje fura 13 let staro Linux distribucijo? Seveda ne. Zakaj pa bi pol Windowse?


No, malo pretiravaš. :) Naj v anekdotnem stilu povem, da sem si zadnji pravi telefon (ne štejem tistega za 1 EUR pred petimi leti) kupil pred sedmimi leti. Predvsem sem pristaš "stare šole", namreč če nekaj deluje, potem ni potrebe po menjavi. Razen, seveda, če gre za nakup povsem iz "lušta".

Win 7 niti ni tako slab sistem, relativno gledano (sicer si pa upam trdit, da je dosti Linux distribucij, ki ga posekajo za šalo). Ga uporabljam v službi po sili razmer. Vendar, zakaj bi ga nekdo res potreboval, še posebej, če je treba zanj plačati (in to ne malo)? Saj za večino vsakdanjih potreb povprečnih ljudi bi bili XP-ji še dolgo povsem zadovoljivi, kljub temu, da so stari 13 let. Kdor pa si želi "v korak s časom", si bo za domačo uporabo itak namesto novega desktopa omislil tablico. Skratka, povprečen uporabnik se vpraša, zakaj bi moral plačevat dodaten denar za Win 7, če pa ima že licenčne XP-je, na katerih mu vse teče čisto v redu.

bluefish ::

RejZoR je izjavil:

Ni mi jasno kaj folk joka in stoka okoli 13 let starega OS-a. Kaj ga naj Microsoft podpira še naslednjih 13 let? Halo!? Po drugi strani pa vam ni problem vsake 2 mesca kupovat pregrešno drage "nove" mobitele z nikakršnimi izboljšavami. 10 let je resno skrajna meja za programsko opremo, sploh tako kalibra operacijskega sistema. Win7 in Win8 sta v toliko pogledih boljša, da res ne razumem kaj skoz whinate. A kdo kje fura 13 let staro Linux distribucijo? Seveda ne. Zakaj pa bi pol Windowse?
Pri firmah je zadeva malenkost bolj zapletena kot pri domačih uporabnikih, ki lahko v enem letu brez večjih nevšečnosti magari zamenjajo OS vsak mesec.

SuperVeloce ::

Ko se že govori o ceni sistema ... je kdo od vas že kdaj doniral kakšen evro za poljubno Linux distribucijo?
Recimo enterprise verzije se tudi plačujejo, pa vseeno zadeva nima 13 let podpore. Microsoft pač že dolgo ne prodaja XP-jev in finance verjetno ne pritekajo v dovoljšni meri (za ta sistem). Jaz jih povsem razumem.

techfreak :) ::

mihor je izjavil:

Win 7 niti ni tako slab sistem, relativno gledano (sicer si pa upam trdit, da je dosti Linux distribucij, ki ga posekajo za šalo). Ga uporabljam v službi po sili razmer. Vendar, zakaj bi ga nekdo res potreboval, še posebej, če je treba zanj plačati (in to ne malo)? Saj za večino vsakdanjih potreb povprečnih ljudi bi bili XP-ji še dolgo povsem zadovoljivi, kljub temu, da so stari 13 let. Kdor pa si želi "v korak s časom", si bo za domačo uporabo itak namesto novega desktopa omislil tablico. Skratka, povprečen uporabnik se vpraša, zakaj bi moral plačevat dodaten denar za Win 7, če pa ima že licenčne XP-je, na katerih mu vse teče čisto v redu.

Joj pri tablicah je pa stanje se slabse kot na desktopu, pri Androidih naceloma vec kot kaksno leto podpore ne dobis.

SuperVeloce je izjavil:

Microsoft pač že dolgo ne prodaja XP-jev in finance verjetno ne pritekajo v dovoljšni meri (za ta sistem). Jaz jih povsem razumem.

Iz tehnicnega vidika pa je so nove verzija OSa precej napredovale in ni dobrega razloga za podporo inferiornega OSa.

Zgodovina sprememb…

mihor ::

SuperVeloce je izjavil:

Ko se že govori o ceni sistema ... je kdo od vas že kdaj doniral kakšen evro za poljubno Linux distribucijo?
Recimo enterprise verzije se tudi plačujejo, pa vseeno zadeva nima 13 let podpore. Microsoft pač že dolgo ne prodaja XP-jev in finance verjetno ne pritekajo v dovoljšni meri (za ta sistem). Jaz jih povsem razumem.


To se pa strinjam, ni čudno, da tako forsirajo "posvojitev" sedmice/osmice, saj to pomeni svež pritok denarja. :) Se je pa treba vprašat, zakaj bi morali na silo financirat takega dinozavra, ki v 20 letih še ni bil sposoben spremenit arhitekture svojega flagship OS-ja na način, da ne bi bilo treba za vsak updejt rebootat mašine... :S

krneki0001 ::

Mihor, kakpne updejte pa imaš ti? Samo ob kakem večjem updejtu se mašina z windows 8 reštarta - recimo prehod iz win8 na win8.1 in sedaj upgrade iz win8.1 na upgrade8.1. Drugače mašina dela 24/7 in se nič ne reštarta. Od kje tebi bedarija da se za vsak k reštarta mašina? To je bilo pred windows 8.

Sicer pa microsoft od samega desktop OS-a nima veliko dobička, dobišček je v drugih zadevah.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

trnvpeti ::

krneki0001 je izjavil:

Mihor, kakpne updejte pa imaš ti? Samo ob kakem večjem updejtu se mašina z windows 8 reštarta - recimo prehod iz win8 na win8.1 in sedaj upgrade iz win8.1 na upgrade8.1. Drugače mašina dela 24/7 in se nič ne reštarta. Od kje tebi bedarija da se za vsak k reštarta mašina? To je bilo pred windows 8.

Sicer pa microsoft od samega desktop OS-a nima veliko dobička, dobišček je v drugih zadevah.

20-25% ni veliko?

mihor ::

krneki0001 je izjavil:

Mihor, kakpne updejte pa imaš ti? Samo ob kakem večjem updejtu se mašina z windows 8 reštarta - recimo prehod iz win8 na win8.1 in sedaj upgrade iz win8.1 na upgrade8.1. Drugače mašina dela 24/7 in se nič ne reštarta. Od kje tebi bedarija da se za vsak k reštarta mašina? To je bilo pred windows 8.

Sicer pa microsoft od samega desktop OS-a nima veliko dobička, dobišček je v drugih zadevah.


A tako? http://www.redmondpie.com/how-to-stop-w...

bluefish ::

krneki0001 je izjavil:

To je bilo pred windows 8.
Aja?

techfreak :) ::

krneki0001 je izjavil:

Mihor, kakpne updejte pa imaš ti? Samo ob kakem večjem updejtu se mašina z windows 8 reštarta - recimo prehod iz win8 na win8.1 in sedaj upgrade iz win8.1 na upgrade8.1. Drugače mašina dela 24/7 in se nič ne reštarta. Od kje tebi bedarija da se za vsak k reštarta mašina? To je bilo pred windows 8.

Itak se ne sama, da ti 15 minut da zapres vse programe. Precej raje uporabljam OSe/programe, ki ti ponudijo moznost za namestitev popravkov in se sam odlocis kdaj ga bos restartal.

krneki0001 ::

V osmici dela kakor si nastaviš sam. Lahko ti dl-ja vse popravke in se ti odločiš, kdaj boš naredil update, lahko ti samo pove, da imaš update in se sam odločiš, kdaj boš dl-jal in update naredil, lahko ti sam sistem naredi vse, lahko pa vse skupaj izklopiš.

Ampak to te vpraša že pri inštalaciji samega OS-a, kar pa očitno vsi spregledajo in ker ostane osnovna nastavitev, ki je dl in update avtomatsko, se vam mašine reštartajo. Seveda je možnost spreminjanja tega tudi kasneje, ampak v osnovi se lahko že pri inštalaciji odločiš kako bo vse skupaj delovalo.

Da vam pa update časa 2 dni za reštart mašino in ne 15 minut. (toliko vašem poznavanju sistema po katerem pljuvate. očitno ga še noben od vas ni dobro pogledal od blizu)
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

mihor ::

krneki0001 je izjavil:

Ampak to te vpraša že pri inštalaciji samega OS-a, kar pa očitno vsi spregledajo in ker ostane osnovna nastavitev, ki je dl in update avtomatsko, se vam mašine reštartajo. Seveda je možnost spreminjanja tega tudi kasneje, ampak v osnovi se lahko že pri inštalaciji odločiš kako bo vse skupaj delovalo.


Group policy is a bitch, btw... :)

Kaj ti pomagajo vse te opcije, če je arhitektura OS-ja tako okorna, da sploh potrebuje reboot pri updejtih. Pametnejše zastavljeni OS-ji tega k sreči ne rabijo.

111111111111 ::

mihor je izjavil:

Kaj ti pomagajo vse te opcije, če je arhitektura OS-ja tako okorna, da sploh potrebuje reboot pri updejtih. Pametnejše zastavljeni OS-ji tega k sreči ne rabijo.


Tole bi pa prosil en primer OS-a, ki sploh ne rabi restarta pri nadgradnjah.

mihor ::

111111111111 je izjavil:

mihor je izjavil:

Kaj ti pomagajo vse te opcije, če je arhitektura OS-ja tako okorna, da sploh potrebuje reboot pri updejtih. Pametnejše zastavljeni OS-ji tega k sreči ne rabijo.


Tole bi pa prosil en primer OS-a, ki sploh ne rabi restarta pri nadgradnjah.


Kaj se sprenevedaš?

techfreak :) ::

krneki0001 je izjavil:

V osmici dela kakor si nastaviš sam. Lahko ti dl-ja vse popravke in se ti odločiš, kdaj boš naredil update, lahko ti samo pove, da imaš update in se sam odločiš, kdaj boš dl-jal in update naredil, lahko ti sam sistem naredi vse, lahko pa vse skupaj izklopiš.

Ampak to te vpraša že pri inštalaciji samega OS-a, kar pa očitno vsi spregledajo in ker ostane osnovna nastavitev, ki je dl in update avtomatsko, se vam mašine reštartajo. Seveda je možnost spreminjanja tega tudi kasneje, ampak v osnovi se lahko že pri inštalaciji odločiš kako bo vse skupaj delovalo.

Da vam pa update časa 2 dni za reštart mašino in ne 15 minut. (toliko vašem poznavanju sistema po katerem pljuvate. očitno ga še noben od vas ni dobro pogledal od blizu)

Verjamem da dela kakor si nastavis, se vseeno pa bi privzeto moralo biti da naj ne sili uporabnika. Veckrat sem videl dialog da imam samo 15 minut tako da ocitno ni nekaj kar si zmisljujem, je pa vsekakor mozno da je bilo tudi 2 dni in sem spregledal.

111111111111 ::

mihor je izjavil:

111111111111 je izjavil:

mihor je izjavil:

Kaj ti pomagajo vse te opcije, če je arhitektura OS-ja tako okorna, da sploh potrebuje reboot pri updejtih. Pametnejše zastavljeni OS-ji tega k sreči ne rabijo.


Tole bi pa prosil en primer OS-a, ki sploh ne rabi restarta pri nadgradnjah.


Kaj se sprenevedaš?


Zakaj ne naštevaš?

mihor ::

111111111111 je izjavil:

Zakaj ne naštevaš?


Sprenevedaš se, ok. Naj ti pomagam, za maskoto ima pingvinčka. :)

krneki0001 ::

techfreak :) je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

V osmici dela kakor si nastaviš sam. Lahko ti dl-ja vse popravke in se ti odločiš, kdaj boš naredil update, lahko ti samo pove, da imaš update in se sam odločiš, kdaj boš dl-jal in update naredil, lahko ti sam sistem naredi vse, lahko pa vse skupaj izklopiš.

Ampak to te vpraša že pri inštalaciji samega OS-a, kar pa očitno vsi spregledajo in ker ostane osnovna nastavitev, ki je dl in update avtomatsko, se vam mašine reštartajo. Seveda je možnost spreminjanja tega tudi kasneje, ampak v osnovi se lahko že pri inštalaciji odločiš kako bo vse skupaj delovalo.

Da vam pa update časa 2 dni za reštart mašino in ne 15 minut. (toliko vašem poznavanju sistema po katerem pljuvate. očitno ga še noben od vas ni dobro pogledal od blizu)

Verjamem da dela kakor si nastavis, se vseeno pa bi privzeto moralo biti da naj ne sili uporabnika. Veckrat sem videl dialog da imam samo 15 minut tako da ocitno ni nekaj kar si zmisljujem, je pa vsekakor mozno da je bilo tudi 2 dni in sem spregledal.


V osmici je samo opcija 2 dni, tistih 15 minut je bilo mogoče v windows 7.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

111111111111 ::

mihor je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Zakaj ne naštevaš?


Sprenevedaš se, ok. Naj ti pomagam, za maskoto ima pingvinčka. :)


Sicer ne vem katere strežnike uporabljaš ti, ampak jaz imam za domačo uporabo tegale, ki sem ga do sedaj resetiral najmanj 3x za namestitev nadgradenj in popravkov. V službi laufam tegale in glej ga zlomka, je treba pridet kakšne 2 urce prej in ga ponovno zagnati za nadgradnje. Se pa strinjam, da nadgradnje niso tako pogoste kot pri win serverju.

Priznam pa da se na desktop linux ne spoznam najbolje, povej mi katerega, ki ga furaš že npr. pol leta brez restarta.

mihor ::

Restartaš ga samo, če želiš tudi furat updejtan kernel. Pa tudi to menda ni treba čisto vedno: Ksplice @ Wikipedia Za ostale popravke pa ni treba nikoli rebootat.

Glede destkopa ga sam žal ne furam brez shutdowna, saj me motita glasnost in poraba elektrike, tako da ga redno ugašam. :) Sicer imam pa že kaki dve leti Linux Mint, ki se mi zdi najbolj praktična distribucija. Je pa tako, da dejansko ne pomnim kakšnega reboota zaradi posodobitev.

Tule je še malo razlage, zakaj se to na *nix OS-jih da in na win OS-jih ne da: http://unix.stackexchange.com/questions...

kitaj ::

111111111111 je izjavil:

Priznam pa da se na desktop linux ne spoznam najbolje, povej mi katerega, ki ga furaš že npr. pol leta brez restarta.

Štirje Debian 6 strežniki mi tečejo 153, 345, 637 in 856 dni. Vsi redno posodobljeni.

krneki0001 ::

mihor je izjavil:

Restartaš ga samo, če želiš tudi furat updejtan kernel. Pa tudi to menda ni treba čisto vedno: Ksplice @ Wikipedia Za ostale popravke pa ni treba nikoli rebootat.

Glede destkopa ga sam žal ne furam brez shutdowna, saj me motita glasnost in poraba elektrike, tako da ga redno ugašam. :) Sicer imam pa že kaki dve leti Linux Mint, ki se mi zdi najbolj praktična distribucija. Je pa tako, da dejansko ne pomnim kakšnega reboota zaradi posodobitev.

Tule je še malo razlage, zakaj se to na *nix OS-jih da in na win OS-jih ne da: http://unix.stackexchange.com/questions...


Malo nakladanja o dosu in fat sistemih, ampak ... nič pametnega in zastarele zadeve, ki so jasne že iz zasnove file sistema FAT na dosu.

Dejansko sem pa v zadnjem času odkar je zunaj osmica, 2x reštartal desktop računalnik z Windows 8, ki je sedaj 8.1 update 1 (torej prvi reset zaradi nadgradnje na 8.1 in drugi na update 1). Brez nepotrebnih reštartov, in brez nepotrebnih nadgradenj.

kitaj je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Priznam pa da se na desktop linux ne spoznam najbolje, povej mi katerega, ki ga furaš že npr. pol leta brez restarta.

Štirje Debian 6 strežniki mi tečejo 153, 345, 637 in 856 dni. Vsi redno posodobljeni.


Debian je nekaj drugega kot večina ostalih distribucij. Debian je pa ena izmed najbolj zanesljivih distribucij Linuxa, in če oni rečejo, da je stabilno, potem tudi je. Nekako tako kot QNX na srčnih spodbujevalnikih.
Ampak v tej temi smo pri desktop sistemih, ne serverskih.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

LightBit ::

krneki0001 je izjavil:

Debian je nekaj drugega kot večina ostalih distribucij. Debian je pa ena izmed najbolj zanesljivih distribucij Linuxa, in če oni rečejo, da je stabilno, potem tudi je. Nekako tako kot QNX na srčnih spodbujevalnikih.
Ampak v tej temi smo pri desktop sistemih, ne serverskih.

A Debian ni desktop sistem?

LightBit ::

krneki0001 je izjavil:

Malo nakladanja o dosu in fat sistemih, ampak ... nič pametnega in zastarele zadeve, ki so jasne že iz zasnove file sistema FAT na dosu.

Kaj je zastarelo? A lahko zaženeš program in ga med tem, ko se poganja izbrišeš?

techfreak :) ::

krneki0001 je izjavil:

V osmici je samo opcija 2 dni, tistih 15 minut je bilo mogoče v windows 7.

Precej zanimivo da uporabnik Windowsa (ki ga precejkrat zagovarja) ne pozna tega:

Zadeva je tako na Windows 8 kot tudi Windows 8.1, sem ze veckrat naletel na to. Na tablici (win 8.1) mi ravno pise "restart your PC to finish installing updates. Automatic restart will occur in 1 day" na login screenu. Sem preprican da ce se ne bo sam od sebe restartal (nevem ce to podpira), bom jutri dobil zgornji dialog brez kakrsne koli moznosti za prelozitev restarta.

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

techfreak :) je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

V osmici je samo opcija 2 dni, tistih 15 minut je bilo mogoče v windows 7.

Precej zanimivo da uporabnik Windowsa (ki ga precejkrat zagovarja) ne pozna tega:

Zadeva je tako na Windows 8 kot tudi Windows 8.1, sem ze veckrat naletel na to. Na tablici (win 8.1) mi ravno pise "restart your PC to finish installing updates. Automatic restart will occur in 1 day" na login screenu. Sem preprican da ce se ne bo sam od sebe restartal (nevem ce to podpira), bom jutri dobil zgornji dialog brez kakrsne koli moznosti za prelozitev restarta.


Ta screen, da bo v 15ih minutah reštartal računalnik, napiše po iztečenih 48urah po tem ko si naredil update ki je spremenil tudi stvari v kernelu in ko te je prosil sam sistem za reštart. In ne da ga ne poznam, ga poznam, ampak kot sem napisal - tak reštart je po iztečenih 48 urah po narejenem updejtu.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

techfreak :) ::

Se vseeno ti 15 minut prej zatezi, pred tem ga precej lahko zgresis. Sicer pa verjetno se strinjas da ti OS ne bi smel omejevati dela na racunalniku? Od vseh drugih kar sem jih uporabljal (OS X, Linux, iOS in Android) ti noben ne bo vsiljeval restarta.

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Besedna igra bedakov, očitno.

Prej ti je že 48 ur ur težil da reštartaj sistem, ker si nekaj v kernelu spreminjal (tako ali drugače). Če v zadnjih 48 urah nisi bil sposoben reštartat računalnika, je prav da ti omeji delo in se reštarta, saj si mu ti sam dovolil, da je naredil update.

Če nočeš, da te "omejuje" pri delu, izklopi popravke in ti ne bo jamral nikoli.


A ko avto voziš in se ti prižge lučka za rezervo, tudi trdiš, da ti avto omejuje vožnjo?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

Eni očitno v vseh letih še niste uspeli odpret nastavitev Windows Update kjer točno določiš kako naj tretira updejte, kdaj naj te nanje opozarja/nalaga, restarta itd...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mihor ::

RejZoR je izjavil:

Eni očitno v vseh letih še niste uspeli odpret nastavitev Windows Update kjer točno določiš kako naj tretira updejte, kdaj naj te nanje opozarja/nalaga, restarta itd...


V idealnem svetu, ja, nekateri imamo pa služben group policy tako debilno nastavljen in je pač to to. :( Retarded, I know.

Že samo dejstvo, da OS sploh podpira tako imbecilen "feature" (forced updates), je skregano z zdravo pametjo. Kot da prodajajo OS debilom. Jah... najbrž ga pa res. :S

Mr.B ::

mihor,
Že samo dejstvo, da OS sploh podpira tako imbecilen "feature"

Imbicilnost je v tvojem razmišljanju, ker nekateri še vedno razmišljajo da znajo delat z winsi, če pa se samo klika...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

krneki0001 ::

mihor je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Eni očitno v vseh letih še niste uspeli odpret nastavitev Windows Update kjer točno določiš kako naj tretira updejte, kdaj naj te nanje opozarja/nalaga, restarta itd...


V idealnem svetu, ja, nekateri imamo pa služben group policy tako debilno nastavljen in je pač to to. :( Retarded, I know.

Že samo dejstvo, da OS sploh podpira tako imbecilen "feature" (forced updates), je skregano z zdravo pametjo. Kot da prodajajo OS debilom. Jah... najbrž ga pa res. :S


Služben group policy se da z enim malim reg fajlom zaobiti in si poinštaliraš updejte, ki jih želiš ali rabiš.

Force update je za navadne uporabnike odlična zadeva nič jim ni treba razmišljat, samo se nadgradi vse in oni samo reštartajo ko jim javi da to naredijo. S tem imajo vse zadnje updejte gor in večino znanih lukenj zakrpanih. U bistvu, če še na vsak ok ne kliknejo ampak si preberejo, kaj bi rad program naredil, imajo bolj varen pc, kot večina "znalcev", ki take fičerje izklapljajo in mislijo, kako so oni pametni, ter kako jim zdej ni treba enkrat na mesec ali enkrat na pol leta reštartat računalnika.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

111111111111 ::

mihor je izjavil:


Že samo dejstvo, da OS sploh podpira tako imbecilen "feature" (forced updates), je skregano z zdravo pametjo. Kot da prodajajo OS debilom. Jah... najbrž ga pa res. :S


Pa iz katere lune si priletel? Misliš, da bodo v mreži uporabniki razmišljali, da so varnostne nadgradnje potrebne. Precej čudno da imaš v večjih podjetjih za nadgradnje sys admine. Pa naj bo Linux, OS X ali windows. Seveda boš šel do vsakega uorabnika posebej in ga prosil če ti potrdi nadgradnjo, da bo bolj varen.

Zakaj se pa windowsi posodabljajo tako na pogosto? Le zakaj. Največji operacijski sistem v enterprise okolju, mislim da ima tudi na desktopu še vedno prednost, glavna tarča napadov, iskanja lukenj ranljivosti itd...

Ta "imbicilen feature" ti pride še kako prav. Še posebej če imaš opravka z uporabniki tvojga kova, ki itak veste, kaj je treba imet gor in vam noben ne bo govoril.

Mr.B ::

Sej če bi imel linux kot desktop, bi se verjetno tudi čudil, ko se le ta posodablja. Ako seveda na to ne pozabimo...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Invictus ::

Ojej, spet en cel kup bedastih postov zaradi restarta računalnika ...

Napišite bolje in prodajte Microsoftu. Vam bo lepo plačal ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mihor ::

Invictus je izjavil:

Ojej, spet en cel kup bedastih postov zaradi restarta računalnika ...

Napišite bolje in prodajte Microsoftu. Vam bo lepo plačal ...


Ni treba nič prodajat, imajo *nix sistemi to porihtano že vrsto let. :)

rand ::

Mr.B je izjavil:


...ker nekateri še vedno razmišljajo da znajo delat z winsi, če pa se samo klika...


V tem vidim velik problem. OS je vmesnik med hardverom in uporabniškimi programi s katerimi končni uporabnik dejansko dela. V windowsih nek, naprimer CAD inženir nima kaj "delat". Uporablja svoj program s katerim služi denar. Če ga sam OS ovira pri delu je to izguba denarja in časa. Razišljanje v smeri, da je treba z OS znati delati je napačno. OS bi moral biti za končnega uporabnika čim bolj transparenten.
while(1)fork();

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rand ()

Mr.B ::

mihor,
sem slišal, da nikoli ni potrebno reštartati, nje.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

krneki0001 ::

rand je izjavil:

Mr.B je izjavil:


...ker nekateri še vedno razmišljajo da znajo delat z winsi, če pa se samo klika...


V tem vidim velik problem. OS je vmesnik med hardverom in uporabniškimi programi s katerimi končni uporabnik dejansko dela. V windowsih nek, naprimer CAD inženir nima kaj "delat". Uporablja svoj program s katerim služi denar. Če ga sam OS ovira pri delu je to izguba denarja in časa. Razišljanje v smeri, da je treba z OS znati delati je napačno. OS bi moral biti za končnega uporabnika čim bolj transparenten.


Torej, če si voznik kamiona in imaš neudoben sedež (sedež je v tem primeru OS med hardwerom in tabo), ker je postavljen preveč stran od volana in z naslonjalom nagnjenim v vodoravni položaj, boš zamenjal cel avto ali boš sedež nastavil da ti bo udobno?

Enako je pri inženirjih. Prvo si morajo okolje postavit, da bodo potem neovirano delali. In če je treba se bo inženir pač naučil kaj vse mora na samem sistemu narediti, da ga zadeva ne bo več ovirala. Sej zato pa je inženir!!!
In to je tudi razlika med inženirjem, ki je tehnično šolo delal (ter imel vsaj en računalniški predmet) in navadnim neukim uporabnikom.

(ubistvu je tole zelo podobno novim dijakom in študentom(ki bi radi nekoč bili inženirji), svoje pravice poznajo, dolžnosti pa preslišijo)
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

rand ::

krneki0001 je izjavil:



Torej, če si voznik kamiona in imaš neudoben sedež (sedež je v tem primeru OS med hardwerom in tabo), ker je postavljen preveč stran od volana in z naslonjalom nagnjenim v vodoravni položaj, boš zamenjal cel avto ali boš sedež nastavil da ti bo udobno?


Ne. Kar si napisal je enako zamenjavi ozadja na desktopu, kar je trivialno. Če pa se nek dan almighty windows odloči da ti računalnik zaradi pokvarjenega update-a en dan deluje, drugi dan ne, je to izguba časa in denarja. Pa dajma za primer raje designerja ki dela od doma in nima na voljo WSUS-a katerega vzdržuje IT da se ne boš ob to spotaknil.

Dajmo še v kontekst avtomobila. Včeraj si se vozil normalno, danes se ne prižge več, saj se je proizvajalec odločil da ti ga pride ponoči na parkirišče brez tvoje vednosti pošraufati. V čem je problem torej? Kaj boš rekel ko boš zamudil v službo? Da je ura na steni kriva?
while(1)fork();

Mr.B ::

rand :
Če pa se nek dan almighty windows odloči da ti računalnik zaradi pokvarjenega update-a en dan deluje, drugi dan ne, je to izguba časa in denarja

Sedaj pa ti samo zagotovi da se to pod Linuxom ne dogaja :)).

To da imaš ti probleme z Window supdati, pa nekaj trivijalnega ne znaš nastaviti, hm pojdi na tečaj.

saj se je proizvajalec odločil da ti ga pride ponoči na parkirišče brez tvoje vednosti pošraufati.

Sej vem, da od Tamčka dalje, ni bilo tovornjakov. Danes tovornjakar samo SMS pošlje, da mu pred klancom povečajo moč motorja. Kaj misliš, da ti prideo šraufat na teren.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

rand ::

Mr.B je izjavil:



To da imaš ti probleme z Window supdati, pa nekaj trivijalnega ne znaš nastaviti, hm pojdi na tečaj.


Za nepismene še enkrat. Dal sem ti primer navadnega uporabnika, torej nekega designerja ki dela od doma in ga windows ne brigajo, ga ovirajo pri delu. Sam z windows update nimam problema in uporabljam WSUS.

Mr.B je izjavil:


Sej vem, da od Tamčka dalje, ni bilo tovornjakov. Danes tovornjakar samo SMS pošlje, da mu pred klancom povečajo moč motorja. Kaj misliš, da ti prideo šraufat na teren.


Yeah right. Poleg tega ponovno za nepismene... primerjava z avtomobilom je bila hipotetična in ni nameravala odsevati stanja delovanja avto servisov. BTW se mi zdi da tule poizkušaš z bedarijo spodbijati argument.
while(1)fork();

trnvpeti ::

kitajci so prepovedali w8 zaradi kode, ki posiljajo podatke amerom
se mi zdi na mestu to

krneki0001 ::

rand je izjavil:


Dajmo še v kontekst avtomobila. Včeraj si se vozil normalno, danes se ne prižge več, saj se je proizvajalec odločil da ti ga pride ponoči na parkirišče brez tvoje vednosti pošraufati.


Ne drži!!!

Ko si kupil avto te je prodajalec vprašal, kakšne servise bi rad:
1.) sam se boš odločil, kdaj bo avto poservisiran in kaj boš servisiral
2.) prodajalec bo določil datum, ti pa boš avto pripeljal in se sam odločil kaj je za poservisirat
3.) prodajalec se bo odločil kdaj in kaj je za poservisirat

In te tri možnosti ti tudi da Windows na voljo. Če si izbral tretjo, potem ti prodajalec pride na parkirišče in poservisira avto brez tvoje vednosti.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Mr.B ::

rand,
Za nepismene še enkrat. Dal sem ti primer navadnega uporabnika, torej nekega designerja ki dela od doma in ga windows ne brigajo, ga ovirajo pri delu. Sam z windows update nimam problema in uporabljam WSUS.

No ko bo jamral da mu vse počasi dela, pa da se njegovi "avtoski" izdelki in ideje objavljajo v spletu, pa ko bo imel izpraznjen račun, se bo pa spet žalil na koga. Aja na nekoga kot si ti, ki mu je izklopil Update. Verjamem da pa imamo nekega designerja, ko mu javlja da se bo sistem reštartal čez dva dneva resno problematiko. Sedaj me še razveseli, da boš rekel da je tak navaaden uporabnki, kdaj v svojem življenju naredil backup, tudi to so mu sedaj pot-urili. Vsaj ve da morda pa je vseeno imeti kak backup dokumentov dobra stvar.


rand,
In stvar je praktično identična z Windows 7 ali pa win XP. Ampak bodimo relani "nekega designerja" ne boš videl na Win 8, pa ne zaradi Metro vmesnika.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

techfreak :) ::

@nebivedu: mal si zgresil, pri 3.) ti prodajalec avto pusti taksen kot je, med tem ko ti OS zapre vse programe (pa tudi ce ti jih odpre, kakor je to privzeto pri OS X in KDE, to se ne pomeni da bos lahko z delom nadaljeval brez tezav).

Sicer pa moj namen ni bil da se tu zdaj kregate kaj je boljse, samo povedal sem da bi lahko dali privzeto uporabniku bolj prijazno opcijo.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ZDA uvedle sankcije zoper Severno Korejo zaradi domnevnega vdora (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5617741 (14244) SimplyMiha
»

Kitajski operacijski sistem že oktobra

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
3013279 (11336) Zvezdica27
»

Kitajska vlada ne bo kupovala Applovih izdelkov

Oddelek: Novice / Ostale najave
3516184 (13832) PrihajaNodi
»

Kitajska: iPhone je grožnja nacionalni varnosti

Oddelek: Novice / Varnost
2312441 (9245) Iatromantis
»

ZDA in Kitajska se zapletata v internetno vojno

Oddelek: Novice / Varnost
4415577 (12493) antonija

Več podobnih tem