» »

Blade Runner 2

Blade Runner 2

««
7 / 14
»»

oo7 ::

Kritike so dobre: RT 97% - https://www.rottentomatoes.com/m/blade_...

Blade Runner 2049 Review

vostok_1 ::

bambam20 je izjavil:

vostok_1 je izjavil:


Ne vrjamem, da gre lahko nižje od covenanta. Pa še zanjga sem dal polno ceno.


Kaj je sedaj to?

A nisi rekel, da ne boš šel v kino gledat, ker ni vreden denarja? Razočaral si me.

Starodavni je izjavil:



Izgini, tvoje jamranje že preseda čez vse meje, nisi sposoben normalne komunikacije in kritike, sam pljuvaš in pljuvaš. Star trek nova serija so zaradi tvojega jamranja čisto zasmetene.




Za novi Star trek je dovolj, da pogledaš igralsko zasedbo in veš, da ni dobra zadeva.

Ales je izjavil:

Bom šel po moje kar takoj v četrtek, ker imam ravno priliko. Po želji napišem semle kako je bilo, da se lahko do petka potem odločite kako in kaj. >:D


Ti kar napiši, samo kakšnih očitnih spoilerjev se izogni.


Lahko pa napišeš predvsem vzdušje v dvorani, če so veliko žrli kokice, srebali litrske coca cole in se nažirali s smrdečimi nachosi.

Za to informacijo ti bo Invictus zelo hvaležen. ;((


Rekel sem explicitno, da če bodo kritike fenomenalne in da bo konsenz iz vseh strani, dam za znižano karto. Drgač pa ne.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

jype ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

BigWhale ::

vostok_1 je izjavil:

The verbal wrath i'd unleash on this thread, would be unfathomable.


Oh, the only unfathomable thing would be if people would actually see the 'wrath'. ;>

vostok_1 je izjavil:

Sicer pa don't worry. Ne vrjamem, da gre lahko nižje od covenanta. Pa še zanjga sem dal polno ceno.


A si vsaj refund zahteval?

bambam20 je izjavil:


Za novi Star trek je dovolj, da pogledaš igralsko zasedbo in veš, da ni dobra zadeva.


Ja, zato ker so v vseh star trekih do zdaj igrali sami znani igralci, ki smo jih vsi prav dobro poznali in smo takoj vedeli kdo so in kam spadajo! :))))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

vostok_1 ::

Nisem dobil refunda, zato pa sedaj na STju svoje frustracije sproščam.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

matobeli ::

Nas samo zanima če si ga zahteval;)

pegasus ::

Še na googlu se zanimajo za film:

vostok_1 ::

To je približno tako, kot da da bi se Exxon zanimal za film.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Nikec3 ::

vostok_1 je izjavil:

The verbal wrath i'd unleash on this thread, would be unfathomable.


Sicer pa don't worry. Ne vrjamem, da gre lahko nižje od covenanta. Pa še zanjga sem dal polno ceno.

@vostok, pa se ti zavedaš da vse kar je Ridley pri tem filmu naredil je, da je Denisu Villeneuveu dal žegn, da naredi film?
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

vostok_1 ::

Že. Ampak sem praktično postal alergičen na ridley-a.

Ta denis, ni slab direktor. Arrival je dokaj solidno delo. Na trenutke briljantno, na trenutke underwhelming.
Ampak fuck man. Ne morem se znebit tega ridlejevega smradu po viskiju.

Zato pravim. Dajte pogledat. Dajte kak review spisat in morda bom šel.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

jype ::

You didn't say please.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: starboi ()

vostok_1 ::

You know you want to!
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: starboi ()

bambam20 ::

BigWhale je izjavil:


Ja, zato ker so v vseh star trekih do zdaj igrali sami znani igralci, ki smo jih vsi prav dobro poznali in smo takoj vedeli kdo so in kam spadajo! :))))



Poanta je, da je bila celotna glavna zasedba TNG-ja izjemno všečna kot celota :).

MrNighthawk ::

bambam20 je izjavil:



Za novi Star trek je dovolj, da pogledaš igralsko zasedbo in veš, da ni dobra zadeva.


Od kje ta logika? Razen nekaterij izjem pri TNG, VOY, DS9 ni blo ne vem kakšnih zvezdniških imen.

A. Smith ::

Ta star Blade Runner ni bil slab film, vprašanje "Kaj nas dela ljudi" je vedno aktualno. In film je na to odgovoril dokaj kredibilno: izkušnje in spomini, ki jih pridobimo skozi življenje (če se spomnite testiranj, s katerimi so ugotavljali replikante). In zdi se, da bo nadaljevanje odgovarjalo a podobno vprašanje - ali je človek, ki je nastal na nestandarden način - v tovarniški liniji - lahko docela enak človeku oziroma ali v primernih okoliščinah sploh obstaja razlika in kakšne so te.

Ampak če se nekaj kuje v zvezde tako, kot BL, bi pričakoval, da bo zgodba imela poflikane vse luknje. Da bo premisa filma čista ko solza, kar pa za BL serijo ne velja. Kateri bedak bi pri razpoložljivi tehnologiji na naloge, kjer je verjetnost preživetja izredno nizka in potenciala za (družabno) življenje, kakršnega živimo ni, pošiljal sentiente - čuteča bitja? A je tako težko pri tej tehnologiji izdelati robote, ki niso sentienti? Glupa premisa, saj pravim.

Ampak ok, pri seriji Alien in podobnih je takih vprašanj še toliko več, da ni vredno primerjati. Film bom šel gledat, če zaradi drugega ne, ker je vizualna mostrovina. Zgodbi bom pa sledil z malo kritične distance, ker je, pač po mojem mnenju, kontaminirana z nekaj kognitivne disonance. Sicer tako, kot vsi podobni filmi, ampak tudi tistih nisem gledal brez predsodkov.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()

Ales ::

Ne le da stari Blade Runner postavlja vedno aktualno vprašanje, poleg tega je film, ki je odločilno vplival na to, kako naj Sci-fi film noir, cyberpunk ali kakorkoli ga že želite poimenovati, izgleda.

Urbana legenda (ali pa čisto prava) pravi, da je William Gibson sredi predstave odšel iz dvorane v šoku zaradi dejstva, da je Blade Runner ujel njegovo notranjo predstavo o svetu v Neuromancerju, knjigi, ki jo je v tistem trenutku pisal. Blade Runner je ujel utrip generacije ustvarjalcev in hote ali nehote, nastal je kultni film.

Ko sam gledam scene iz Blade Runnerja, scenografijo, uporabo statistov, osvetlitev, ritem filma, vsakič ostanem praktično brez besed nad preprosto a izjemno učinkovito izvedbo kadrov ter praktično perfektnim podajanjem zgodbe. Mala šola filma.

Kar se mi dozdeva je, da ta "novi" Blade Runner 2049 ne bo nič od tega in da to tudi ne more biti. Lahko pa je soliden film.

Sam, kot verjetno cel kup ljubiteljev Blade Runnerja, srčno upam, da ne bo le še eno prežvečeno sranje, kot je večina (z res redkimi izjemami, kot sta po mojem mnenju Mad Max: Fury Road in Total Recall) remakeov, prequelov, sequelov in dugih sorodnih skrpucal brez kančka domišljije, ki jih gledamo v zadnjem času.

BigWhale ::

Total Recal remake ti je bil vsec?! Ta film sploh vsebine ni imel, sam preganjal so se. :))

D3m ::

Total Recal remake?

Ne ne Total Recal z Arnoldom.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Sarkozy ::

da ne bom odpiral nove teme
tale nova serija na NG se nekako navezuje tudi na Blade runnerja
priporočam

nova serija o življenju v bližnji in daljnji prihodnosti, ko bo UI pristona povsod, naše življenje pa bo več sto let daljše.
Leto Milijon



kdo gre danes? :D
Ils sont fous ces Slovenes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sarkozy ()

Phantomeye ::

A je kdo (že) gledal anime filmič, ki naj bi povezoval prvi in drugi del? Čez ga ima tip, ki je naredil Cowboya bebopa.

https://www.theverge.com/2017/9/26/1636...

Sheteentz ::

Tale anime filmič mi ful preveč vleče na GITS. Se tudi bojim, da bo 2049 premalo noir in preveč sci-fi akcijada.

Ampak pustimo se presenetiti.

Kurzweil ::

Ja bomo danes videli... tudi jaz upam, da ne bo preveč akcije... jaz se bom lepo naspal in skoncantriral, je le 2h 43min dolg... se javim tu, ko pridem iz kina ;)

Kurzweil ::

Phantomeye je izjavil:

A je kdo (že) gledal anime filmič, ki naj bi povezoval prvi in drugi del? Čez ga ima tip, ki je naredil Cowboya bebopa.

https://www.theverge.com/2017/9/26/1636...


Jaz bi to z veseljem pogledal, ampak nikjer nisem našel nič. Na začetku tedna sem bil malce prost in bi si lahko pogledal... podobno mi kolega v Angliji pravi, da se je na njihovem kanalu Channel 4 začela serija kratkih zgodb Philipa K. Dicka... bojda je stvar zanimiva in zunaj so že 3 deli. Tudi tega zaenkrat še nisem nikjer našel.

Sheteentz ::

Evo, filmič:

jype ::

Kam pa greste gledat?

Egidij88 ::

Ravno sem hotel vprasati, kam? Jaz razmisljam bezigrad jutri.

pegasus ::

V Mannheim ;)

Sheteentz ::

jaz bi šel najraje tam, kjer bo najmanj ljudi :D

opeter ::

BigWhale je izjavil:

Total Recal remake ti je bil vsec?! Ta film sploh vsebine ni imel, sam preganjal so se. :))


Meni je bil. Vsaj v vizualnem smislu. Možgane na pašo in je delovalo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

drvo ::

Kurzweil je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

A je kdo (že) gledal anime filmič, ki naj bi povezoval prvi in drugi del? Čez ga ima tip, ki je naredil Cowboya bebopa.

https://www.theverge.com/2017/9/26/1636...


Jaz bi to z veseljem pogledal, ampak nikjer nisem našel nič. Na začetku tedna sem bil malce prost in bi si lahko pogledal... podobno mi kolega v Angliji pravi, da se je na njihovem kanalu Channel 4 začela serija kratkih zgodb Philipa K. Dicka... bojda je stvar zanimiva in zunaj so že 3 deli. Tudi tega zaenkrat še nisem nikjer našel.


No, ker sem bil prej izbrisan zaradi kršenja pravil se bom druga če izrazil. Na travniku rastejo rožice.

Tr0n ::

bambam20 ::

Egidij88 je izjavil:

Ravno sem hotel vprasati, kam? Jaz razmisljam bezigrad jutri.


Bežigrad zna biti poln.

Tr0n ::



bambam20 ::

ka zdej. A nihče ni šel danes v kino?

vostok_1 ::

Vsak čas bi moralo končat zadnje predvajanje.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Han ::

Na Cineplexx strani je naslednji komentar z oceno 9/10:

Čudovito posnet, super zvok in soundtrack, mogoče malo predolg, slika v 4K fenomenalna, skoraj vse štima. Režiser Denis Villeneuve res obvlada svoj posel, cinematographer Roger Deakins je pa itak CAR. Odlično nadaljevanje klasike posnete 1982.

Bwaze6 ::

Ravnokar pogledal.

Všeč! Sta mi pa všeč tako Sicario kot Arrival od Villeneuva, ampak tole je precej drugačna beštija. Precej bolj Kubrickovsko posneto, post apokaliptični svet umetnih sužnjev je dobro dodelan, vse skupaj je ravno prav quirky in odprto (za razliko od Prometejev, ki ti servirajo vse do zadnjega vijaka...). Super vizualna podoba, muzika (ali presenetljiva tišina posameznih prizorov), atmosfera, nenavadni liki... Ima svoje pomanjkljivosti, ampak kateri film jih pa nima?

bambam20 ::

Bwaze6 je izjavil:

Ravnokar pogledal.

Všeč! Sta mi pa všeč tako Sicario kot Arrival od Villeneuva, ampak tole je precej drugačna beštija. Precej bolj Kubrickovsko posneto, post apokaliptični svet umetnih sužnjev je dobro dodelan, vse skupaj je ravno prav quirky in odprto (za razliko od Prometejev, ki ti servirajo vse do zadnjega vijaka...). Super vizualna podoba, muzika (ali presenetljiva tišina posameznih prizorov), atmosfera, nenavadni liki... Ima svoje pomanjkljivosti, ampak kateri film jih pa nima?


Raje povej,

kako zanimiva je zgodba?
ali se film na trenutke vleče,
je preveč streljanja?
kako dobro odigrajo svoje vloge glavni liki? ( tukaj sem precej skeptičen v igro Jareda Letta. Po moje močno precenjen igralec. ).
ali film pušča odprta vprašanja za debate?

Kurzweil ::

Ne vem kje naj začnem. Najprej naj povem, da sem die hard fan Blade Runnerja. Večkrat bral (ne samo prvo knjigo), pogledal vse 4 verzija Blade Runnerja mnogokrat, prebiral razne stran in pogledal kratke anime (hvala za info in podane linke) in na sploh sem fan noira, post-apokalipse, distopije in cyberpunk scene. In že po vseh napovednikih, trailerjih in vseh znanih dejstvih, ki sem jih pogledal je bilo jasno, da seveda ne bomo dobili to, kar nas je tako grelo pri srcu pri prvem delu. Preprosto je to v teh časih skoraj da nemogoče doseči, kar je njim v tistem času. Pravtako sem si zbijal pričakovanja, da ne bo na koncu kakšnega razočaranja.

Pa gremo po vrsti, bom začel pri soundtracku, ki ga je v 1. delu Vangelis naredil tako briljantno, jasno je da sta Benjamin Wallfisch, predvsem pa Hans Zimmer mojstra svojega poklica, ampak tu ni bilo mogoče konkurirati Vangelisu, verjetno je tu vmes tudi določena nostalgična in sentimantalna ovira v moji glavi, vseeno pa moram reči, da je soundtrack in zvočni efekti (kar seveda počne povsem ločena ekipa ljudi) na nadpovprečnem nivoju. Zna biti v konkurence za razne nagrade.

Druga stvar je seveda kamera, kadri GFX efekti in montaža. Tu me ni skbelo nič, ko imaš na čelu ekipe Rogerja Deakinsa je jasno, da bo stvar narejena z odliko in tu mislim, da bodo pravtako nominacija za največje nagrade. Doseči ambient in občutek starega Blade Runnerja je praktično nemogoče in iskreno povedano, si ne bi želel, da bi se stvari preveč kopirale. Je pa zadeva seveda vizualno zelo všečna in dobiš pristen občutek, kot ga je potrebno za (da ne bom preveč spoilal) Kalifornijo leta 2049 oz. kraj dogajanja 29 let kasneje od 1. dela. Tu praktično nimam pripomb, mogoče bi si želel, da bi bila stvar malce bolj temačna.

Denis Villeneuve je spet dokazal, da je odličen režiser in kot sem pisal pred dnevi, ga bom počasi postavil ob bok največjih režiserjev. Sem vesel, da je on dobil dirigentsko palico in da je, če se malce grdo izrazim Ridleyu Scottu bolj malo pustil dihtai in pametovati poleg (smo na ST že večkrat o njem, pa ne bom na tem mestu še enkrat) oz. drugače povedano Ridley Scott je bil poleg bolj kot ne v vlogi "vreče denarja". S scenarijem sta Hampton Fancher in Michael Green opravila solidno, bi pa lahko bila zgodba malce bolj globoka, vseeno pa ja bila vsaj po mojem mnenju zelo solidna, saj ni na prvo žogo in tudi ni preveč predvidljiva, čeprav v trailerjih jim vseeno ne bi bilo potrebno toliko spoilat. Tako glede režije, scenarija, kot vse ostalega je v tem času raznih prequelov, sequelov in rebootov zadeva nadpovprečna. Kar se tega segmenta tiča bi dal zelo visoko oceno, pa ne bom več o tem, da ne pospoilam - meni je zelo všeč, kot rečemo bomo o tem kasneje.

Glede igre je tako, igralska zasedba je načeloma dobra. Sam osebno nisem ravno fan Ryana Goslinga in prav slednji je meni osebno (mogoče malce subjektivno) največji minus tega filma. Jared Leto se je še kar solidno izkazal. Harrison Ford je bil na mestu, Robin Wright se mi je verjetno prikupila v seriji House of Cards, tudi ostale vloge in igralci so solidni (bi se dalo še o kom). Dialogi niso ravno nek presežek, ampak v filmu kot je Blade Runner imam raje, da so tiho, kot pa da govorijo preveč., cenim dejstvo, da je kar za večino AAA naslovov opažam ta ceneni humor na prvo žogo praktično za neumne gledalce prodrl v vse mogože žanre, tu ga praktično ni.

Če niste dobro spočiti in fokusirani oz. željni ogleda filma se vam bo film seveda pri 2h in 43min vlekel, ampak kot je vsem ljubiteljem Blade Runnerja jasno, tu ne gre za akcioner, ampak za kultni film v svojem spoecifičnem žanru, ki ga pravtako ne bodo opevali najstniki in ufuranke, ki hodijo v H&Ma. Tudi ob pogledu na sicer precej gledalcev je jasno, da bo to film za starejšo publiko in seveda tiste, ki imajo rad dober film, takšni filmi pa običajno ne podirajo finančnih rekordov.

Pa naj bo do zaenkrat dovolj, bomo šli v detajle kasneje, ko vas bo večina pogledala film. Nas je šla v kino ekipa 3 avtomobilov in prav vsi so bili zadovoljni, kot že prej rečeno sem velik fan Blade Runnerje in sem po koncu filma bil dobre volje :) Neglede na to, da je zadeva dobra in vredna ogleda, si nekako ne morem dovoliti, da bi dal filmu oceno, kot jo je dobil 1. del (8,2), tako da bom dal okvirno oceno (moram pogledati še enkrat, da bom bolj prepričan)...

od 7,8 do 8,1

WarpedGone ::

Thumbs up.
Užival 2 uri in 42 minut, ena minuta mal preveč posiljeno kaže pretep, ki bi ga blo lahko tut prej konec. No matter.
Film si vzame čas da je tiho, počasen in premišljuje.
Vat da fak it mins to bi a hjuman?

En manjša reč me je motla: mal prevečkrat ponavljajo foro zoom in, step, 8, 7, 6, go to 5 ...

Drgač pa film lepo izraža spoštovanje predhodniku, ga lepo nadaljuje, navrže par pikrih na spreminjajoči se moderen svet (napisi v cirilici v kaliforniji, Rusia Special, policijski frčoplani znamke Peugeot ipd)

Pod črto ... za prste polizat.
Zbogom in hvala za vse ribe

Kurzweil ::

bambam20 je izjavil:


Raje povej,

kako zanimiva je zgodba?
ali se film na trenutke vleče,
je preveč streljanja?
kako dobro odigrajo svoje vloge glavni liki? ( tukaj sem precej skeptičen v igro Jareda Letta. Po moje močno precenjen igralec. ).
ali film pušča odprta vprašanja za debate?


Sama zgodba je zanimiva in ima podlago še za...
Kot sem prej napisal, če nisi naspan in povsem pri stvari se lahko vleče, meni osebni se ni, večini se bo...
Ni preveč streljanja, me ne bi bolelo če bi ga bilo še manj, ampak je doza znosna...
Tudi zame osebno je Jared Leto pajac! Pričakoval sem obup, nakoncu je nekako za silo/solidno izpadlo... recimo...
Po filmu se imaš kaj za pogovrajat, ne bodo se ti ravno prekurili možgani, je pa nekaj....

Kurzweil ::

WarpedGone je izjavil:

Thumbs up.
Užival 2 uri in 42 minut, ena minuta mal preveč posiljeno kaže pretep, ki bi ga blo lahko tut prej konec. No matter.
Film si vzame čas da je tiho, počasen in premišljuje.
Vat da fak it mins to bi a hjuman?

En manjša reč me je motla: mal prevečkrat ponavljajo foro zoom in, step, 8, 7, 6, go to 5 ...

Drgač pa film lepo izraža spoštovanje predhodniku, ga lepo nadaljuje, navrže par pikrih na spreminjajoči se moderen svet (napisi v cirilici v kaliforniji, Rusia Special, policijski frčoplani znamke Peugeot ipd)

Pod črto ... za prste polizat.


Tudi jaz sem užival! Tu pa tam se najde kaj, ampak je večina kadrov v pravem tempu za Blade Runner in pod dobrim ambientom. Kar se kamere tiče, mene ni nič motilo. Se strinjam, lepo se je poklonil predhodniku in kot je sam v intervjuju povedal Denis Villeneuve, je verjetno občutil ob prvem ogledu Blade Runnerja podobno kot jaz - osuplost in večkrat pove, da je s strahom in spoštovanjem se lotil projekta.

Ja vizionarski je bil že prvi del, tudi ta (ko sem videl napis pod tisto balerino pa sem se skoraj zadavil od smeha - malce nepričakovano). Drugače pa to glede "tujcev"... že Philip K. Dick poudarja, da so večinoma na zemlji ostali Kitajci in ostali, ki jih američani dejansko ne bi vzeli s sabo na off-world colony.

Glede Peugeota pa zanimivo, koliko vidiš avto in kdaj se vidi napis, sicer pa je tudi Atari, Sony, Coca-Cola...

Sicer pa ko takole zbiram misli in vtiste, res je dober film, se najde kakšna napaka, ampak glede na to kar sem gledal zadnja leta v kinu je bilo tole deliciozno :))

Se pa zavedam tudi to, da z vsako pozitivno kritiko, dajem kost vostoku_1, da bo lahko kritiziral in dal oceno cca 3,4 :P

vostok_1 ::

Sem vesel, da je on dobil dirigentsko palico in da je, če se malce grdo izrazim Ridleyu Scottu bolj malo pustil dihtai in pametovati poleg (smo na ST že večkrat o njem, pa ne bom na tem mestu še enkrat) oz. drugače povedano Ridley Scott je bil poleg bolj kot ne v vlogi "vreče denarja"


Zgleda obetavno torej.

Ampak kot sem uspel razbrati...to ni mojstrovina ampak nadpovprečen holivud film.
Tko kot Arrival nekako.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

jype ::

Meni je bil zelo všeč. Za vostoka ni primeren, ker je preveč ženskih likov, ki niso zgolj hologrami.

Tudi meni se je zdel ravno prav dolg, z izjemo zadnjega pretepa, ki se mi je že v 2019 zdel preveč dolg.

Tudi jaz sem navdušen nad Peugeotom, najbolj všeč mi je bil pa Deckardov pes.

Tistemu, ki ga je skrbelo ravnotežje med sci-fi in noir: Super je, ne skrbite.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

vostok_1 ::

jype je izjavil:

Meni je bil zelo všeč. Za vostoka ni primeren, ker je preveč ženskih likov, ki niso zgolj hologrami.


To mi je jasno. Denis villeneuve ima kar konkreten white knight fetiš.
Ampak ni pa SJW.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

jype ::

vostok_1 je izjavil:

Ampak ni pa SJW.
Seveda je.

vostok_1 ::

Nope. Sem pregledal njegove intervjuje. Ni. Je klasični french style white knight.

Neki drugega me zanima. Je film konsistenten? So prizori, ki čisto padejo vn iz atmosfere?

Example je recimo: The Island. Kjer prva polovica je naravnost vrhunska, pol pa se začne diareja fest.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Kurzweil ::

jype je izjavil:

Meni je bil zelo všeč. Za vostoka ni primeren, ker je preveč ženskih likov, ki niso zgolj hologrami.

Tudi meni se je zdel ravno prav dolg, z izjemo zadnjega pretepa, ki se mi je že v 2019 zdel preveč dolg.

Tudi jaz sem navdušen nad Peugeotom, najbolj všeč mi je bil pa Deckardov pes.

Tistemu, ki ga je skrbelo ravnotežje med sci-fi in noir: Super je, ne skrbite.


A točno, glede ženskih likov, vem na kaj leti, pa ne bomo tu, je bilo par topicov že dovolj. Bi pa glede žensk v Blade Runnerju takole. Seveda je prijeten pogled na golo žensko telo, ampak so na trenutke kar malce igrali na to karto, kar precej ženskega telesa (proti koncu ona scena z Goslingom... otrokom bi bilo potrebno še pogled čez okno zakrit v tem primeru, kjer šele da vidijo kaj takega na ulici)... :)) Tudi hologramov sem se nagledal kar precej, verjetno so hoteli nekako najti zamenjavo za neonke iz 1. dela. Mimogrede tu pa tam dobimo "feel" iz igre Fallout (ne mislim zgolj post-apokalipso, ampak tudi soundtrack), kar je seveda plus.

Deckardov pes je tudi popestritev... zadnji pretep je mogoče najbolj "češka scena v filmu" jim je pa vsaj uspelo (ali pa se je to samo meni zdelo), da iz sekunde v sekundo nisem vedel kdo... karakter 1, karakter 2, karakter 3,... vsi? dva?

Se pa strinjam pdobno kot pri sinhronizaciji onih dveh bejb, je tudi kar se tega tiče zadovoljivo...

bambam20 ::

Kurzweil je izjavil:

bambam20 je izjavil:


Raje povej,

kako zanimiva je zgodba?
ali se film na trenutke vleče,
je preveč streljanja?
kako dobro odigrajo svoje vloge glavni liki? ( tukaj sem precej skeptičen v igro Jareda Letta. Po moje močno precenjen igralec. ).
ali film pušča odprta vprašanja za debate?


Sama zgodba je zanimiva in ima podlago še za...
Kot sem prej napisal, če nisi naspan in povsem pri stvari se lahko vleče, meni osebni se ni, večini se bo...
Ni preveč streljanja, me ne bi bolelo če bi ga bilo še manj, ampak je doza znosna...
Tudi zame osebno je Jared Leto pajac! Pričakoval sem obup, nakoncu je nekako za silo/solidno izpadlo... recimo...
Po filmu se imaš kaj za pogovrajat, ne bodo se ti ravno prekurili možgani, je pa nekaj....



Si se potrudil kot vedno. Moram priznati, da imaš odličen smisel za pisanje recenzij.

Kurzweil ::

@rupsi31, hvala... bi napisal še kakšen odstavek, pa se mi je zdelo tisto že preveč. Bomo še kakšno ko bomo večinoma vsi pogledali. Samo neko oceno na hitro sem hotel dat, ker vidim, da veliko folk sprašuje tu in na vseh ostalih mestih. Zdej celo študiram, da bi ga šel jutri še enkrat gledat, če ne bo drugega.... zakaj pa ne 8-)
««
7 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Time to Die

Oddelek: Sedem umetnosti
383310 (2007) Kurzweil
»

Najboljši film zadnjih 5 let (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5211177 (7633) gus5
»

TOP filmi 2017

Oddelek: Sedem umetnosti
408624 (6223) bambam20
»

Filmi 2017

Oddelek: Sedem umetnosti
101662 (1275) Nikec3

Več podobnih tem