» »

Blade Runner 2

Blade Runner 2

««
14 / 14
»
»»

Ales ::

bambam20 je izjavil:

Zato, ker je WE ne they. Zakaj bi lovili njega? Zato, ker se je spečal z Replikantko model7 ? Ne bo šlo.

"We" je preprosta množina v angleščini, nič več. "We" je točno to, kar bi kdorkoli, ki bi bil z Rachel, uporabil, replicant ali človek. Sam po sebi ta zaimek ne pomeni čisto nič. In ja, očitno so lovili Rachel in posledično vsakogar, ki bi ji pomagal. Njenega partnerja itak, očeta otroka še toliko bolj. Kaj je tukaj sploh za debatirat?

Deckard ves čas sanja iste sanje Enoroga.

Ljudje nikoli ne sanjamo istih sanj znova in znova.

Očitno si gledal samo eno verzijo Blade Runnerja, in to ne prvotne. V prvotno izdani verziji filma scene s sanjami sploh ni.

Ridley Scott je kasneje izjavljal, da naj bi bila scena prisotna že od vsega začetka, Hampton Fancher je izjavljal, da naj bi vse skupaj bilo še bolj dvoumno izpeljano. Bla bla bla. Harrison Ford je vedno izjavljal, da je originalno vlogo igral, kot da je lik človek.

Saj pravim, kup ljudi je dolga leta gobezdalo vse živo o tematiki, o kateri je ali bilo mišljeno da sploh ne bo govora ali pa da naj ostane vse skupaj v zraku. In zdaj so vsi še bolj pametni.

bambam20 ::

A tale kratek film ste si pogledali?

Sam sem ga zgrešil.

Nikec3 ::

bambam20 je izjavil:

A tale kratek film ste si pogledali?

Sam sem ga zgrešil.


Sem si pred samim filmom pogledal vse tri kratke prequele. Meni so fajn.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

BigWhale ::

bambam20 je izjavil:

gddr85 je izjavil:

well, iz "We were being hunted." si ti pač potegnil, da je Deckard 100% replikant, al zakaj točno si limal ta yt link?


Zato, ker je WE ne they. Zakaj bi lovili njega? Zato, ker se je spečal z Replikantko model7 ? Ne bo šlo.


We, zato ker so lovili vse.

Celoten citat je sel takole:

"We were being hunted. I didn't want our child found, taken apart, dissected."

Pogovarjala sta se pa o tem zakaj Deckard ni hotel poiskati otroka. Lovili so jih takrat, ko so bili skupaj. Ne trgaj stavkov iz konteksta. V 2049 ni bilo nikjer nobenega namiga, da naj bi bil Deckard replikant. :)

jype ::

BigWhale je izjavil:

V 2049 ni bilo nikjer nobenega namiga, da naj bi bil Deckard replikant. :)
Mogoče pa ni gledal istega filma kot smo ga ostali.

Nikec3 ::

V BR2049 so se zelo elegantno izognili temu, da bi jasno povedali ali je Deckard replikant ali ne.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Han ::

Ne bi rekel, ker so dokaj jasno namigovali, da je, še posebno takrat, ko je bilo govora, da obisk pri Tyrellu in testiranje Rachael ni bilo zgolj naključje oziroma posledica "razgrajanja" nexusov 6...

Izi ::

A ni ves smisel Blade Runner filmov ravno v tem, da ugibamo ali je morda Blade Runner replikant ali ne?
Namenoma so vnesli nekaj dvomov in potem si lahko razlagaš tako ali drugače. Kar se tiče Deckarda jaz osebno nisem niti v prvem niti v drugem našel nobenega trdnega dokaza, da bi bil Replikant.

Han ::

V drugem je praktično neizpodbitno, da je replikant, kar je popolna kontradikcija z zgodbo iz prvega dela, saj pred Rachael ni bilo nexusov 7. Šele nexus 7 se lahko biološko razmnožuje.

jype ::

Od kod ti taki podatki? Deckard je komot običajen tip tudi v 2049.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

otago ::

Mi je vceraj uspelo pogledati BR 2049. Par vprasanj:
- zakaj je W ubil komaj generirano replikantko?
- nacin generiranja replikantov je torej nekaksna masinerija, ki izdela odraslo telo, vsadi spomine.. ali sploh kdo ima otroke (jih nisem zaznal v celem filmu)
- kaj so bili otroci v sirotisnici (iz spomina K-ja, na obisku voditelja sirotisnice)? Ali je sistem zastavljen, da replikira male otroke, vzgaja kot suznje/ljudi, ko odrastejo pa izbris in upload spominov?
- deckart je v NY, kao najbolj onesnazen kraj... vendar vidimo, nekaksne cebele, Deckart in pes(zival/replikant) zivita obicajno. V kolikor sta Deckart in pes replikanta, bi to razlozilo? Ljudje so bolj obcutljivi kot replikanti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

FTad ::

Mene pa zanima, ob predpostavki, da je Deckard replikant, kako to, da ni bil fizicno mocnejsi. Namrec, kot sem jaz razumel, so replikanti fizicno mocnejsi od obicajnih ljudi in v BR1 se je tisti blong replikant (katerega imena se ne spomnim) dobesedno poigraval z Deckard-om. Pricakoval bi, da bi se z njim lazje kosal.

WarpedGone ::

Mi je vceraj uspelo pogledati BR 2049. Par vprasanj:

Poglej še enkrat, tvoja vprašana so v filmu direkt odgovorjena.

Mene pa zanima, ob predpostavki, da je Deckard replikant, kako to, da ni bil fizicno mocnejsi.

Replikanti so takšno so jih njihovi kreatorji bili sposobni in hkrati tudi želeli narest.

Serija neksus je močnejša ampak je zaradi te svoje moči pri 'normalnih' ljudjeh povzročala odpor.
Komot si je zamislit da so se kreatorji želeli bol približat 'običajnemu' človeku.
Tudi to, da so zadnje verzije replikantov postale plodne, kaže na to.
Zbogom in hvala za vse ribe

Han ::

otago je izjavil:

- zakaj je W ubil komaj generirano replikantko?
Ker ni bila zmožna imeti potomcev.

otago je izjavil:

ali sploh kdo ima otroke (jih nisem zaznal v celem filmu)
Ne, ker W ne zna generirat replikantov, zmožnih razmnoževanja.

otago je izjavil:

- kaj so bili otroci v sirotisnici (iz spomina K-ja, na obisku voditelja sirotisnice)?
Človeške sirote.

otago je izjavil:

Ali je sistem zastavljen, da replikira male otroke, vzgaja kot suznje/ljudi, ko odrastejo pa izbris in upload spominov?
Ne.

otago je izjavil:

- deckart je v NY, kao najbolj onesnazen kraj... vendar vidimo, nekaksne cebele, Deckart in pes(zival/replikant) zivita obicajno. V kolikor sta Deckart in pes replikanta, bi to razlozilo? Ljudje so bolj obcutljivi kot replikanti?
Čebele so znanilke manj onesnaženega področja. Deckard ima v opuščenem kazinoju ogromne zaloge hrane in pijače. Skratka, nič mu ne manjka, razen seveda Rachael in Ana (hči).

FTad je izjavil:

Mene pa zanima, ob predpostavki, da je Deckard replikant, kako to, da ni bil fizicno mocnejsi.
1. Deckard v prvotnem BR ni replikant.
2. Ker je v BR 2049 "mutiral" v replikanta, je očitno nexus 7, ki ni fizično močnejši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Nikec3 ::

Lahko nehamo z ugibanji? Ker dejansko ne vemo, če je Deckard replikant ali ne.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Han ::

Pa saj ni potrebno ugibanje. V BR ni replikant, v BR 2049 pa je. :P

WarpedGone ::

Lahko nehamo z ugibanji? Ker dejansko ne vemo, če je Deckard replikant ali ne.

Ugibanja, kaj vse je možno na podlagi prikazanega, je *bistvo* filma.

Indicev da je deckard replikant, je polno tudi v prvem filmu.
Zbogom in hvala za vse ribe

Nikec3 ::

WarpedGone je izjavil:

Lahko nehamo z ugibanji? Ker dejansko ne vemo, če je Deckard replikant ali ne.

Ugibanja, kaj vse je možno na podlagi prikazanega, je *bistvo* filma.

Indicev da je deckard replikant, je polno tudi v prvem filmu.

Za zgodbo filma BR2049 je povsem vseeno, če je Deckard replikant ali ne. Jaz sem se zadovoljil se tem, da ne vem.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()

WarpedGone ::

>> Za zgodbo filma BR2049 je povsem vseeno, če je Deckard replikant ali ne. Jaz sem se zadovoljil se tem, da ne vem.

Tudi to je le ena od možih (?) interpretacij.
Zbogom in hvala za vse ribe

otago ::

@Han hvala

W je ubil replikantko, ker ni imela otrok. Sefica BR oddelka preganja in isce potomca replikantke, zeli ga ubiti. Ker bi prislo do mesanja vrst, kar ni zazeljeno.. a hkrati W hoce to?

Originalni BR sem videl 10+ let nazaj, zdaj BR2049 in mi ves BR universe ni cisto jasen.

Ales ::

A misliš da je avtorjem jasen? ;)

Trenutno stanje v filmski industriji ZDA je bolj katastrofalno kot ne, večina mainstream "izdelkov" ima logične luknje velikosti Žitovega silosa, pa nikogar kaj dosti ne moti. Debilizmi za debile, dobički so še vedno neverjetni. V primerjavi s temi ostalimi debilizmi je BR2049 odličen. Pač tava malo sem in malo tja, edino kar jim je uspelo je, da ne zablodi čisto. V primerjavi s konkurenco je to praktično vrhunec mainstream filmske umetnosti... ;((

vostok_1 ::

Ales je izjavil:

V primerjavi s konkurenco je to praktično vrhunec mainstream filmske umetnosti... ;((


Exactly.

Nivo vsebinsko kvalitetnih filmov je tako padel, da vsak ki malo izstopa je že nadpovprečen.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

jype ::

vostok_1 je izjavil:

Nivo vsebinsko kvalitetnih filmov je tako padel, da vsak ki malo izstopa je že nadpovprečen.
V resnici še nihče nikoli ni posnel nobenega filma, ki ne bi imel lukenj. Ma, niti knjige še ni nihče napisal.

Razen Primer (2004), ki ga nihče nikoli ni gledal, ker je dolgočasen, kot... No, resničnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

vostok_1 ::

You totally missed the point.

Luknje niso tak problem, če te film uspe prelisičit.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

stjan ::

Osnovni Blade Runner izhaja iz zgodbe:

Do Androids Dream of Electric Sheep%3F @ Wikipedia

Osnovni film prikaže Deckarda kot človeka utrujenega od ubijanja replikantov.
Pove, da je upokojen in naveličan vsega.
Cel film poteka v bolj melanholičnem tempu.
Deckard je postajal zmeraj bolj čustveno otopel, medtem ko so replikanti bili zelo človeški, polni čustev, življenja.

Nobenih skritih idej ni v filmu, pač prikaže zmeraj manj humanega-človeškega človeka, ki pobija bitja ki so zmeraj bolj humana - človeška.

Bistvo je vprašanje, če lahko postane umetno narejeno bitje (AI, robot, replikant ali kaj podobnega) bolj človeško od nas.
Ali lahko umetno bitje razvije čustva, ljubezen, čuteč odnos do drugih.
Filozofska vprašanja ovita v zgodbo o človečnosti, oziroma otopelosti človeka v nekem sestemu, kjer se proizvaja replikante samo za povečanje proizvodnje, v bistvu za sužnje brez pravic.

Film je s tem študija in kritika razpada zahodne civilizacije, ki v imenu kapitala uničuje vse in izkorišča vse.

Deckard je 1. delu človek, alkohol pa ga je spremenil v replikanta :)
Tudi v 2. delu glavni junak išče svoj smisel, svoje bistvo...

Vsak gledalec pač po svoje vidi film.
Dovolj filozofiranja, ali naj še kaj napišem?

Sarkozy ::

5 nominacij za oskarje
ni slabo 8-)
Ils sont fous ces Slovenes!

jype ::

stjan je izjavil:

Dovolj filozofiranja, ali naj še kaj napišem?
Komot lahko še kaj napišeš, čisto legitimne ideje so.

nurse013 ::

Stjan, dobro napisano mnenje
:)
you gotta be kidding me...

dronyx ::

Sarkozy je izjavil:

5 nominacij za oskarje
ni slabo 8-)

Scenografija, fotografija, posebni učinki...V glavnih kategorijah (najboljši film, režija, igralci) pa ga ni praktično nikjer. To ni ravno velik uspeh. So pa seveda nominacije zaslužene in verjetno bo kakšnega od teh res dobil, saj izgleda...lepo.

Pa vsaj polovično malino bi lahko dobil Jared Leto. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

MrNighthawk ::

Sarkozy je izjavil:

5 nominacij za oskarje
ni slabo 8-)


Posebni učinki? Se pravi v isti kategoriji kot Transformerji? :))

Na žalost v pomembnih kategorijah ga ni. film Logan po drugi strani... https://screenrant.com/logan-oscar-nomi...

Gregor P ::

Transformerji, Oskar za najbolj zmedeneno zgodbo oz. naključno rezanje filma; v isti kategoriji še Thor: Ragnarok:P
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Sarkozy ::

Ils sont fous ces Slovenes!

D3m ::

Pogledal sem sedaj film. Mi je všeč...se mi zdi da pa nekaj manjka pa ne vem kaj tak občutek v želodcu.
|HP EliteBook|R5 6650U|

jype ::

D3m je izjavil:

Pogledal sem sedaj film. Mi je všeč...se mi zdi da pa nekaj manjka pa ne vem kaj tak občutek v želodcu.
Kokice?

D3m ::

Mogoče je bilo to to.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Sarkozy ::

RD Bravo!
bil je že čas
14x nominiran
končno
Ils sont fous ces Slovenes!

scipascapa ::

2018 Winner
Oscar Best Achievement in Cinematography
Blade Runner 2049 (2017)
2016 Nominee
Oscar Best Achievement in Cinematography
Sicario (2015)
2015 Nominee
Oscar Best Achievement in Cinematography
Unbroken (2014)
2014 Nominee
Oscar Best Achievement in Cinematography
Prisoners (2013)
2013 Nominee
Oscar Best Achievement in Cinematography
Skyfall (2012)
2011 Nominee
Oscar Best Achievement in Cinematography
True Grit (2010)
2009 Nominee
Oscar Best Achievement in Cinematography
The Reader (2008)
Shared with:

Chris Menges

2008 Nominee
Oscar Best Achievement in Cinematography
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford (2007)
Best Achievement in Cinematography
No Country for Old Men (2007)
2002 Nominee
Oscar Best Cinematography
The Man Who Wasn't There (2001)
2001 Nominee
Oscar Best Cinematography
O Brother, Where Art Thou? (2000)
1998 Nominee
Oscar Best Cinematography
Kundun (1997)
1997 Nominee
Oscar Best Cinematography
Fargo (1996)
1995 Nominee
Oscar Best Cinematography
The Shawshank Redemption (1994)

Kurzweil ::

Sarkozy je izjavil:

RD Bravo!
bil je že čas
14x nominiran
končno


Roger Deakins si je že res zaslužil prvega Oskarja, končno pa ga je dobil tudi Gary Oldman.

nurse013 ::

jype je izjavil:

D3m je izjavil:

Pogledal sem sedaj film. Mi je všeč...se mi zdi da pa nekaj manjka pa ne vem kaj tak občutek v želodcu.
Kokice?


Pivo?
:)
you gotta be kidding me...
««
14 / 14
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Time to Die

Oddelek: Sedem umetnosti
383257 (1954) Kurzweil
»

Najboljši film zadnjih 5 let (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5210961 (7417) gus5
»

TOP filmi 2017

Oddelek: Sedem umetnosti
408523 (6122) bambam20
»

Filmi 2017

Oddelek: Sedem umetnosti
101627 (1240) Nikec3

Več podobnih tem