» »

Blade Runner 2

Blade Runner 2

««
5 / 14
»»

Jst ::

However neither Ridley Scott nor screenwriter David Webb Peoples actually read Dick's novel.


In an infamous incident, author Philip K. Dick publicly denounced the film after reading an early Hampton Fancher script. In the February 15, 1981 edition of 'Select TV Guide', Dick mocked the script (calling it "Phillip Marlowe meets The Stepford Wives (1975)") and Ridley Scott's previous film, Alien (1979). He then mailed a copy of the article to the 'Blade Runner' production offices. Ultimately, Dick would change his opinion about the project, largely due to the involvement of Jeffrey Walker, a publicist for the Ladd Company, who convinced Warner Bros. that Dick needed to be involved in the project (the original production company, Filmways Inc, had basically ignored Dick and kept him out of the loop). Walker kept Dick abreast of all major developments behind the scenes, and Dick eventually became a supporter of the film, even though Ridley Scott and he did not meet until after principal photography had wrapped.


Tako pravi Trivia na IMDB.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

jype ::

Kurzweil> jaz sem fan Duna

Ja, jaz tudi - vsaj na podlagi trenutnega trailerja je še vedno videti, da bi ta film lahko spadal na isto polico kot Lynchev Dune. Držim pesti.

Kurzweil> Vse kar se suče okrog sci-fija, noira in podobnega obožujem.

A je kakšna tema o noiru (al pa mogoče tech noiru)? Jaz sicer najbolj tripam na scandi noir različico, ki je bolj usekana na crime dramo (Millenium trilogy, Bron/Broen, Forbydelsen, Wallander, Svartsjon, Jordskott, ...), ampak ponujajo tudi par norih sci-fijev (Sielunkehraaja, recimo).

Nisem sicer splošen fan anime, so pa v tech noir definitivno daleč spredaj, sploh kar se tiče globine in širine zgodb.

M-Power> Drive je zelo dolgočasen film.

Nikdar ga ne bi uvrstil med najboljše filme, a v njem glavni igralec definitivno pokaže sposobnost igranja, ki v Blade Runnerju, ki bi bil meni všeč, nikakor ne bi bila tuja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

bambam20 ::

oo7 je izjavil:

jype je izjavil:


A si gledal Drive? Če nisi, poglej.



Drive je zelo dolgočasen film.



Drive je zelo dober film oz. odličen. K temu pripomore odlična glasbena podlaga. Je pa to film, ki ga obožuješ ali pa ti ni všeč, kar je sicer zelo dobro, da ni vmesne poti.

Najhuje je, ko lahko pri večini filmov vzameš tudi srednjo opcijo.

D3m ::



A real human bean. ;)



Meni najboljša scena

|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Jst ::

Prvo nisem skapiral oz. se spomnil o lateremu filmu se to pogovarjate. Drive je zelo dober film! In igralci, ki bi tako dobro odigrali, so zelo redki. Zanimivo mi je bilo, da večina, ki sem priporočil ta film, potem odvrne "eh, gledal prvih 20 minut", medtem se pa pritožujejo, kako bedne filme dela Hollywood. Če bi jim rekel, kaj sem si mislil v tistih trenutkih, bi mi večina zamerila...

Moja teorija, ki je nisem še čisto razvil do konca:

Najbolj popularni/gledani Youtube posnetki so tam nekje največ 10 minut. In sam opažam, da ima ravno youtube veliko pri temu, da če se v filmu v prvih 10 ali največ 20 min ne zgodi kaj "akcijskega", ljudje enostavno ne gledajo naprej. Youtube je attention span za filme skrajšal na okrog 10-15 minutne povezane scene. Če pogledam "dobre" filme posnete okoli leta 2000, kjer se eno uro ni "zgodilo nič" (akcijskega), ampak buildal momement za finish, ali pa današnje, kjer je že takoj na začetku neka 5-10 minutna akcija, ki ponavadi sploh ni povezana s samo zgodbo, ampak je namenjena samo temu, da ustvari razpoloženje (in s tem pričakovanje kakšen film bo), bi lahko direktno krivil vpliv youtube-a na današnje filme.

Youtube je svoje algoritme tweakal skozi leta tako, da so najbolj popularni in gledani ravno tisti, ki jih večina pogleda do konca in so nato z našim feedbackom (positive feedback loop) so prišli na vrh posnetki do 10 minut, večina par minut manj.

Primer: TED talks. Ljudje se po mesec ali več pripravljajo na TED talk in za 18 minut imajo splanirano vsako minuto. Bral naslov podoben "Kako se pripraviti na TED talk (or how one month become 18 minutes)" - cel naslov z oklepaji vred, da ne bo pomote če sem mislil dve stvari. Vsak slide, animacijo skoraj do sekunde natančno, vsak "odstavek" natančno splaniran, za vsak joke splaniranih 5 sekund ploskanja... itd...

"Online" kultura se opaža v filmih. Žal zame osebno, večinoma negativno.

In to je moja "teorija v razvijanju."

What do y'all think?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

bambam20 ::

Jst je izjavil:

Prvo nisem skapiral oz. se spomnil o lateremu filmu se to pogovarjate. Drive je zelo dober film! In igralci, ki bi tako dobro odigrali, so zelo redki. Zanimivo mi je bilo, da večina, ki sem priporočil ta film, potem odvrne "eh, gledal prvih 20 minut", medtem se pa pritožujejo, kako bedne filme dela Hollywood. Če bi jim rekel, kaj sem si mislil v tistih trenutkih, bi mi večina zamerila...



To je film, kjer veliko ljudi misli, da bo šlo za non stop akcijo. V resnici je to drama z občasno akcijskimi segmenti. To, kar najbolj vtsane v spominu je odlična glasbena podlaga, odlična izbira kadrov, osvetlitve.. Sploh pa glavni igralec je sposoben igranja z mimiko. Zato mi je Gosling všeč, ker zna povedati z očmi, da te bo premlatil, razkosal. :). Takšnih igralcev, ki bi imeli takšen pogled s katerim ti povedo kaj se bo zgodilo ni veliko.

Prvi , ki mi pride na misel s takšnim pogledom je bil v 80-ih Stallone.

In Drive bi bil lahko brez dialogov pa bi še vedno človek razumel bistvo zgodbe.

matobeli ::

Sam, Deckard ni bil ravno bad MOFO. In vejetno tudi nov bladerunner ni mišljen kot mean killing machine.

Prej bi Goslinga dal za replikanta, čeprav bi imel še slabšo nalogo konkurirat Hauerju.

Pomoje bo podobna zgodba kot z madmaxom.

Jst ::

rupsi: Da, točno to. Ampak potem sem pa gledal nek film, ki je bil tudi on v glavni vlogi, a je bil film polom. Verjetno je to razlog, da si nisem zapomnil naslov filma Drive, dokler ni d3m postal youtube posnetke.

Ko pomislim kako je dobro odigral vlogo v Drive in če pomislim na vlogo Deckarda (brez voice over), mislim, da bo - če je/bo film sploh na nivoju - dobra izbira.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

jype ::

matobeli> Pomoje bo podobna zgodba kot z madmaxom.

Amapk nov Mad Max je boljši od starih (kinematografsko gledano). Ja, je "engineered", ampak vsaj ni Disney type of dumb.

Jst> Ko pomislim kako je dobro odigral vlogo v Drive in če pomislim na vlogo Deckarda (brez voice over), mislim, da bo - če je/bo film sploh na nivoju - dobra izbira.

matobeli> Prej bi Goslinga dal za replikanta, čeprav bi imel še slabšo nalogo konkurirat Hauerju.

Tudi Deckard je replicant, le da tega ne ve.

BigWhale ::

Kurzweil je izjavil:

Sem pravtako velik fan Odiseje in Kubricka nasplošno!


Veliki fani Odiseje so ponavadi tip ljudi, ki jim nic ni vsec. :)) Poznam ene par takih.

Odiseja 2001, ceprav je mojstrovina na nek nacin, je eden izmed bolj dolgocasnih filmov v zgodovini filmske industrije. :>

BigWhale ::

jype je izjavil:

Tudi Deckard je replicant, le da tega ne ve.


To bo cela finta nadaljevanja. Gosling ga bo iskal in ga bo nasel in na konc bo se on ugotovil, da je replikant. ;>

D3m ::

You just had to do it. T_T
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: starboi ()

melvin ::

Vizualna poslastica :) Upam, da ne razočara.

Jst ::

>Tudi Deckard je replicant, le da tega ne ve.

"Pred Internetom" sploh nisem vedel, da so potekale takšne vroče debate v raznih revijah v USA. Jaz sem vedno mislil, da se je končalo na takšen način ravno zato, da se potem človek sprašuje, če je tudi Deckard replikant. Šele na nekem BBS sem potem videl, kako so ljudje engaged v tej debati in kako vročekrvno zagovarjajo to teorijo.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

oo7 ::

Blade Runner 2049 vs Original: Side by Side Comparison

Jst ::

>Vizualna poslastica :) Upam, da ne razočara.

Jep, po temle videu se vidi, kako je Ridley imel attention to details v originalu, kjer so maketo mesta sestavljali pol leta(?), se mi zdi.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zmajc ::

Jst je izjavil:

>Tudi Deckard je replicant, le da tega ne ve.

"Pred Internetom" sploh nisem vedel, da so potekale takšne vroče debate v raznih revijah v USA. Jaz sem vedno mislil, da se je končalo na takšen način ravno zato, da se potem človek sprašuje, če je tudi Deckard replikant. Šele na nekem BBS sem potem videl, kako so ljudje engaged v tej debati in kako vročekrvno zagovarjajo to teorijo.


Scott se nikoli ni definitvno izjasnil ali je Deckard replikant ali ne, namesko je vedno ostal 50:50. Harrison Ford pa spet po drugi strani, da je Deckard-a vedno smatral za človek-a

Philip K. Dick (avtor knjige na kateri temelji Blade Runner) pa je po drugi strani izjavil, da je v knjigi Deckard človek.

Scenarist filma pravi da vprašanje nima odgovora.

Zdaj pa bodi pameten.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

Han ::

Deckard definitivno ni replikant.

matobeli ::

Ni replikant, ker...?

:P

hendriks ::

Seveda je replikant, kaj pa blodite. Sploh v directors' cut je to lepo prikazano.

Han ::

Je replikant, ker...?

>:D

matobeli ::

ker sanja o unicornu jasno!!111 8-)

Mogoče bo pa "twist" v novem BR glede tega. Mogoče so pa Nexus 7 nekaj vmes med replikantom in človekom.

D3m ::

You sick fucks.


:))
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: starboi ()

Han ::

Tisto pravzaprav sanja o Rachel...

D3m ::

Han je izjavil:

Tisto pravzaprav sanja o Rachel...


8-O
|HP EliteBook|R5 6650U|

Han ::

Rachel simbolizira samoroga (unicorn) kot čistega, perfektnega in nedolžnega replikanta...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

oo7 ::

Vidim, da bom moral še enkrat pogledat film Blade runner je že zelo dolgo odkar sem ga gledal nazadnje.

Han ::

Obvezno Final cut.

matobeli ::

Jaz tudi. Pa kar ne pridem do enega primernega večera.

Ampak si bom mogoče kar international verzijo pogledal, je že res dolgo nisem.

oo7 ::

Han je izjavil:

Obvezno Final cut.


Zmenjeno. Hvala za nasvet.

Zmajc ::

Osebno sem pred par leti kupil paket kjer so vse verzije filma. :D

Kurzweil ::

Tole je vedno boljše....

melvin ::

najs :)

Tr0n ::











BigWhale ::

Kurzweil je izjavil:

Tole je vedno boljše....


Cak mal, ne mors zdej kr tko spreminjat mnenja in si premislt. ;>

Kurzweil ::

Ha? To si me z nekom zamenjal. Jaz samo pravim, da mi Gosling ni po godu, no Jared Leto tudi ne in pa dejstvo, da za soundtrack ne bo skrbel Vangelis. Ampak sem počekiral tega možakarja, ki je sedaj zadolžen za soundtrack in je soliden, itak pa vidim, da je polovica tako predelanega soundtracka od Vangelisa. Vizualno mi je všeč, Harrison Ford je, Dennis Villeneuve mi je zaenkrat dober režiser (se mu bo dalo verjetno zaupat tudi Dune). Drugo pa niti nisem kaj veliko jokal. Sem pa die hard fan Blade Runnerja, zato pa vsa ta skrb in želja, da bo vse proper narejeno. Sem pa napisa, da je vedno boljše... dejansko sem se že navadil na vse prej omenjeno, pričakovanja sem si malce zbil, tako da me lahko samo še preseneti.

bambam20 ::

Sam bom raje počakal pred vsako kritiko in si pogledal film.

vostok_1 ::

Napovedujem mlačno brezveznost, brez dolgoročno pomljivih scen.
Hell, že po izstopu kina bi vrjetno pozabil kaj se je vrtelo.

Ampak filmov kjer je ima Ridley prste zravn, ne gledam več v kinu. Vsaj ne dokler ne gre na rehabilitacijo alkoholikov ali se ponesreči res en masterpiece.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Kurzweil ::

@vostok_1, režiser je Denis Villeneuve.... Ridley Scott je zraven verjetno bolj za okras...

oo7 ::

Dobro zgleda režiser je dober pa še Ridley Scott mojster producent to bo dober film ;)

jype ::

vostok_1 je izjavil:

Napovedujem mlačno brezveznost, brez dolgoročno pomljivih scen.
Kul, ziher bo dober film, se že veselim.

vostok_1 ::

Jype, saj vem, da imaš obupne standarde, ampak to pa je višek.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

bambam20 ::

vostok_1 je izjavil:

Jype, saj vem, da imaš obupne standarde, ampak to pa je višek.

:))

Sarkozy ::

Denis Villeneuve je top šit
in film bo dobrrrrrrrrrrrr :D
Ils sont fous ces Slovenes!

oo7 ::

Ridley Scott Says BLADE RUNNER 2049 Will Tell Us If Deckard's A Replicant

http://birthmoviesdeath.com/2017/06/23/...

jype ::

vostok_1 je izjavil:

Jype, saj vem, da imaš obupne standarde, ampak to pa je višek.
Če ti rečeš da bo zanič so dobre šanse, da bo super.

Gury ::

BigWhale je izjavil:

Kurzweil je izjavil:

Sem pravtako velik fan Odiseje in Kubricka nasplošno!


Veliki fani Odiseje so ponavadi tip ljudi, ki jim nic ni vsec. :)) Poznam ene par takih.

Odiseja 2001, ceprav je mojstrovina na nek nacin, je eden izmed bolj dolgocasnih filmov v zgodovini filmske industrije. :>


Odiseja 2001 je odličen film, eden izmed vrhuncev filmske industrije. Zakaj? Zato, ker je bil narejen že leta 1968, ko so bili filmi še zelo stoični, čeprav je mnogo od njih imelo tudi dobro zgodbo. Film sploh ni dolgočasen. Tisto, kar omenjaš, je le druga faza v filmu, ko prikazujejo pristanek shuttla na luni, ki traja kar nekaj minut :)

Že prva faza je dobra, ki prikazuje napredek človeštva, sledi druga faza (izkop Monolita na Luni), potem pride tretja faza (polet proti Jupitru z ladjo Discovery One za signalom, poslanem z Lune). Seveda tu ne pozabimo na računalnik HAL 9000 (IBM, če premikamo črke za eno naprej). Zaključek je pa spremljanje nove faze v razvoju človeštva, ko Monolit sprejme Dave-a in mu omogoči medzvezdno potovanje ter ga na zaključku potovanja pripravi na novo nadčloveško življenje.

Res nekaj vrhunskega, česar prej še ni bilo. Če malce bolje spremljate računalniško opremo na Discovery One, boste opazili, da so računalniki pristni (kar nekaj 3-D projekcij in rotacij je videti). Dejstvo je, da so v resnici v obdobju snemanja tega filma že obstajali 16-bitni in 32-bitni računalniki, le da so bili domena zelo malo ljudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gury ()

opeter ::

jype je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Jype, saj vem, da imaš obupne standarde, ampak to pa je višek.
Če ti rečeš da bo zanič so dobre šanse, da bo super.


Uh, s tem komentarjem si ubil muho (mislim vostoka1). :)

Kdaj bo ta film v kinu?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

D3m ::

Aja. Pri Covenantu je imel prav, kar prav.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Kurzweil ::

Trailer #2

««
5 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Time to Die

Oddelek: Sedem umetnosti
383274 (1971) Kurzweil
»

Najboljši film zadnjih 5 let (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5211025 (7481) gus5
»

TOP filmi 2017

Oddelek: Sedem umetnosti
408563 (6162) bambam20
»

Filmi 2017

Oddelek: Sedem umetnosti
101638 (1251) Nikec3

Več podobnih tem