» »

Blade Runner 2

Blade Runner 2

««
4 / 14
»»

Nikec3 ::

boha je izjavil:

Igralska zasedba me sploh ne moti, to je zadnja stvar. Moti me dejstvo da je to Holivud in da bojo zadevo zjebal, pa če smo tle še taki optimisti. Blade Runnerja se je lahko naredilo leta 1982 takega kot se je, leta 2017 pa za to ni šans.

Ja če boš pričakoval kopijo Blade Runnerja iz leta 1982 boš seveda razočaran.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

boha ::

Nikec3 je izjavil:

boha je izjavil:

Igralska zasedba me sploh ne moti, to je zadnja stvar. Moti me dejstvo da je to Holivud in da bojo zadevo zjebal, pa če smo tle še taki optimisti. Blade Runnerja se je lahko naredilo leta 1982 takega kot se je, leta 2017 pa za to ni šans.

Ja če boš pričakoval kopijo Blade Runnerja iz leta 1982 boš seveda razočaran.
¸

ne pričakujem kopije, ampak nadgradnjo :)

boha ::

BigWhale je izjavil:

Ker leta 1982 je bil pa to Spodnji Duplek in ne Hollywood? :>


ne, leta 1982 je bil Holivud, zdej je pa Spodnji Duplek :)

Kurzweil ::

Ko se je potrdil 2. del Blade Runnerja, slednji še ni imal uradnega imena. Zato bi prosil kakšnega admina/moderatorja, ki to bere, da naslov topica spremeni iz Blade Runner 2 -> Blade Runner 2049

Sicer pa še nekaj podrobnosti, vključno z release dateom, ki pa je 6. oktober 2017

Sarkozy ::

vidim da se ekipa dobro zabava 8-)

 BR2049

BR2049

Ils sont fous ces Slovenes!

oo7 ::

Sarkozy je izjavil:

vidim da se ekipa dobro zabava 8-)

 BR2049

BR2049



Samo upam, da ne bodo šli še letet z Fordom, ker Ridley Scotta še čaka veliko dela :)

Kurzweil ::

Denis Villeneuve je tokrat režiser... Sicer pa ni straha, je bilo menda od Harrisona Forda tisto zasebno letalo samo za 2 osebi, je pa res da se od filma Indiana Jones, kjer se zaleti v tisti hrib, ni prav veliko naučil letati :P

Kurzweil ::



oo7 ::

Blade Runner 2049 Sneak Peek #1 (2017)


Čez 3 dni trailer

bambam20 ::

Že tole izgleda kull :). Imam občutek da bo zadeva res špica a pogledat v kinu v poznih urah.

oo7 ::

Blade Runner 2049 is better than the original, says Dave Bautista, US wrestling champion who has undisclosed role in sequel

http://www.scmp.com/culture/film-tv/art...

MrNighthawk ::

oo7 je izjavil:

Blade Runner 2049 is better than the original, says Dave Bautista, US wrestling champion who has undisclosed role in sequel

http://www.scmp.com/culture/film-tv/art...


James Cameron je reku, da je bil ta novi Terminator tapravo nadaljevanje... ne vem, če bi wrestlerju kej bolj zaupal :)

bambam20 ::

oo7 je izjavil:

Blade Runner 2049 is better than the original, says Dave Bautista, US wrestling champion who has undisclosed role in sequel

http://www.scmp.com/culture/film-tv/art...



ta je pravi, ki se oglaša. To bomo lepo precenili mi.

Kurzweil ::

Ravnokar se je začela konferenca, kjer so gostje Ryan Gosling, Harrison Ford in Dennis Villeneuve. Live stream najdete na njihovi uradni FB strani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kurzweil ()

oo7 ::

Danes bo nov trailer :)

Han ::

So ga zavrteli na koncu Live Streama. BLADE RUNNER 2049 Izgleda vrhunsko!

Kurzweil ::

So ga pokazali na koncu...

Me pa EKSTREMNO žalosti tole dejstvo:

"Sad news, replicants: Much like Ridley Scott, Vangelis is not returning to the Blade Runner sequel. Instead, director Denis Villeneuve has called up his Prisoners and Sicario collaborator Jóhann Jóhannsson."

Han ::

Sicario glasbena podlaga je bila odlična.

Kurzweil ::

evo ga

oo7 ::

Dober trailer zgleda res dobro :)

Edino kar me moti pa ne vem zakaj so začeli to delat, da dajejo trailer v trailer mislim tistih par sekund na začetku trailerja? To ima skoraj že vsak drug trailer.

Kurzweil ::

Kaj pa vem... po mojem zato, da folk, ki ni gledal prvega trailerja vidi mimogrede tudi to... Igralska zasedba mi tudi kar vredu štima, tega Ryana Goslinga pa ne vem, če mi bo sprocesiral. Me prav zanima katerega igralca bi dan danes dali na mesto Rutgerja Hauerja in Harrisona Forda, glede na to, kako današnja produkcija serje razne reboote, pa mogoče tudi to skrunitev doživimo. Drugače pa sem se tekom leto naučil brzdat pričakovanja in navdušenje, se pa po trailerjih zdi, da bo proper zadeva. Čeprav noir/neo efekta teh neonk iz prve dela s tem CGIjem ne bodo dosegli, prej obratno...

oo7 ::

Jaz mislim, da je Ryan Gosling prava izbira za ta film.

Koga bi dal danes namesto Forda in Hauerja pa nimam pojma.

scipascapa ::

Trailer všečn. Dajte mi povedat za prvotnega Blade Runnerja, katero verzijo se pogleda?

Blade Runner 1982 The Final Cut 720p BluRay DTS x264-HDEncX
Blade Runner 1982 International Cut 720p BluRay DD5.1 x264-SIF
Blade Runner 1982 Workprint 720p HDDVD x264-CtrlHD

Kurzweil ::

Jaz upam, da nikogar in da se reboot ne zgodi nikdar... hočem sam reči, da takrat so to počeli z občutkom, sedaj pa bi verjetno gledali razne Pratte, Wahlberge in podobne povprečneže, med katere uvrščam tudi Goslinga. Mogoče ima Ryan Gosling kakšno pametno vlogo, ampak za takšne vloge gotovo ni in bi morali najti koga bolj ustreznega in bolj na nivoju. Težko je sprejeti igralca, ki je večino kariere igral cenene romantične komedije in akcionerje, na kratko Ryan Gosling absolutno ni zrel te vloge in on absolutno ni prava izbira kot praviš M-Power. Če bi gledal Blade Runnerja nekje v začetku 90' let, bi verjetno razišljal drugače in bi tudi tebi bil v takšni klasiki moteč nek povprečen igralec. Pa pustimo to, to je za debato, vsak ima svoj okus in tako dalje...

@scipascapa, probaj s full HD, torej 1080p in Directors cut verzijo. Se plača tudi odmislit vso okolico in dati pošteno naglas, ker je soundtrack tudi fantastičen. Pač poglej, ko boš res pri stvari, vsaj zame osebno je film ena največjih mojstrovin sci-fija ever.

matobeli ::

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Version...

Jaz imam pomojem Final Cut verzijo v arhivu, gledal pa sem international, director's cut in pa final cut.

Bi kar Final cut priporočil.

Kurzweil ::

A ni problem final cuta, da so porezani nekateri odlični monologi?

scipascapa ::

Saj film se že gledal, samo bi še 1x :) To so vse tri ne?

INFO..............: The International Cut (1982, 117 minutes) also known as the "Criterion Edition" or uncut version, included more violent action scenes than the U.S. theatrical version. Includes Deckard's voice-over, additional violent scenes, and a new ending.

I believe the biggest differences are between "Theatrical" and "Final Cut." Those are the two i would suggest checking out. Kind of stuff that is removed or added typically deals with: Violence, ending sequence, narrations and the nature of existence.

I generally prefer the "Final Cut" but admit voice overs from Deckard in the"Theatrical/International" do add some interesting exposition. It annoys me that Batty refers to Tyrell as "Fucker" instead of "Father" in the FC. That sort of language destroys continuity and has no place in that particular fantasy world. The insertion of "the unicorn" (FC) and the implications is another addition that i didn't really care for.

TLDR: Final Cut is pretty much the definitive version of Blade Runner.

Zgodovina sprememb…

Kurzweil ::

@D3m, sem zgoraj že pisal o tem, da ne bo Vangelis, ampak Jóhann Jóhannsson, kar je res slabo. Ne rečem, da ni Jóhann Jóhannsson dober, ampak tu govorimo o mojstrovini Vangelisa, ki bi ji še sam težko presegel, kje šele Jóhann Jóhannsson, vsaj zame je bil soundtrack v prvem delu 1/4 filma oz. težko si predstavljam prvi del z nekim average soundtrackom oz. verjetno bi zaradi slednjega bil tudi Blade Runner precej manj kulten.



oz.



Ta soundtrack sem preposlušal miljonkrat!

Kurzweil ::

D3m, se strinjam ja, brez Vangelisa bodo težko ustvarili takšno atmosfero... oz. nemogoče.... slišim pa že v trailerju, da je ta Jóhann Jóhannsson nekaj predeloval Vangelisov original soundtrack... :8) Ja žal je tako... neke predelave in priredbe pa me ne zanimajo...

MrNighthawk ::

Kurzweil je izjavil:

evo ga



Dolgo časa nazaj sem nagruntal, da ocenjevat filma po trailerju ni smiselno.

Vizualno je lep...vse ostalo bomo videli, ko pride ven.

bambam20 ::

Kurzweil je izjavil:

Mogoče ima Ryan Gosling kakšno pametno vlogo, ampak za takšne vloge gotovo ni in bi morali najti koga bolj ustreznega in bolj na nivoju. Težko je sprejeti igralca, ki je večino kariere igral cenene romantične komedije in akcionerje, na kratko Ryan Gosling absolutno ni zrel te vloge in on absolutno ni prava izbira kot praviš M-Power.



Hm, hm.. Po moje je pa Gosling odlična izbira, ker je igralec, ki je sposoben igrati v filmih, kjer je malo dialogov. V Drivu je bil vrhunski. Only God Forgives je čuden film, a v njem prav tako Gosling blesti. enostavno tip igralca, ki je zrel za vloge, kjer negativcem hladnokrno odreže jajca brez potrate časa.

Kurzweil ::

@D3m, Basli K. Poledouris je tut mojster, pa kakšen Hans Zimmer in še cel kup drugih, sam sicer precej poslušam tudi soundtracke iz računalniških iger, recimo nazadnje sem poslušal soundtrack od igre Ascendancy, Colonization, Transport Tycoon,...

@rupsi31, če bo tiho bo še nakak ja, ampak koj ko že v trailerju reče Deckardu "we need to talk" :) Malo za šalo, verjetno mi ni všeč njegov fris in moj spomin, ker ga imam v glavi razen par izjem, kot naprimerRicharda Gerea v nekih pocukranih cenenih romantičnih komedijah. Pa pustimo se presenetit, zdej sem se prepričal, da mi ne bo všeč, tako da je lahko potem samo še pozitivno presenečenje. Mater se bo vleklo tja do 6. oktobra ;(

matobeli ::

Men je preveč resen, birad videl da se še malo cinično nasmehne ko odreže jajca. Pa malo jebiveterstva mu manjka.
Mogoče jim pa rata naredit nekaj da ne bo treba Goslinga primerjat z Fordom.

Kakorkoli, itak da bomo pogledali pa tud če justin biber not igra.

Kurzweil ::

@matobeli, jaz takšnega politično nekorektnega filma že ne bom gledal, Dennis Villneuve je ksenofob, ker v filmu ne igra (vsaj po videnem v trailerju) noben temnopolt igralec, kje šele da bi bila izpolnjena kvota temnopoltih igralcev, tako da žal tudi za Oskarje ne bo imel možnosti - JOKE!
Seveda, da ga bomo pogledali in verjetno večkrat, do takrat pa nam ne preostane drugega, kot da pogledamo prvi del še parkrat, soundtrack poslušam vsake toliko, knjigo sem prebral že 2x, tudi igro sem končal že pakrkrat, ampak ne vseh scenarijev, ki so možno na koncu.

perci ::

Kurzweil je izjavil:

@D3m, Basli K. Poledouris je tut mojster, pa kakšen Hans Zimmer in še cel kup drugih, sam sicer precej poslušam tudi soundtracke iz računalniških iger, recimo nazadnje sem poslušal soundtrack od igre Ascendancy, Colonization, Transport Tycoon,...

@rupsi31, če bo tiho bo še nakak ja, ampak koj ko že v trailerju reče Deckardu "we need to talk" :) Malo za šalo, verjetno mi ni všeč njegov fris in moj spomin, ker ga imam v glavi razen par izjem, kot naprimerRicharda Gerea v nekih pocukranih cenenih romantičnih komedijah. Pa pustimo se presenetit, zdej sem se prepričal, da mi ne bo všeč, tako da je lahko potem samo še pozitivno presenečenje. Mater se bo vleklo tja do 6. oktobra ;(

Pomoje si Goslinga zamešal s kom drugim. Tip je dejansko čist hud igralec. Ima redko kak šrot movie.

Sarkozy ::

Gosling je zakon 8-)

MrNighthawk je izjavil:



Vizualno je lep...vse ostalo bomo videli, ko pride ven.


kar bode v oči ;)
Ils sont fous ces Slovenes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sarkozy ()

Kurzweil ::

perci ::

Pa si ti gledal kakega od teh filmov? Niso lahke vloge, veš.

Šur, je vmes tut kak bedast, ampak take lahko najdeš tudi pri Pacinu.

Če pa misliš, da je Lars and the Real Girl pocukrana komedija v stilu R. Geera, je očitno nisi pogledal. To, ali pa ne razumeš filma.

Mimogrede, pejt na IMBD pogledat še koliko idiotskih filmov je naredil R. Scott? Pa to ne pomeni, da tip nima pojma.

Pri Goslingu je odstotek slabe produkcije precej nizek. Nekaj je je pa vrhunske kot recimo Drive. Pravzaprav mi ne pade na pamet noben igralec podobnega letnika, ki bi bil na približno enakem nivoju.

Jst ::

Ravno pogledal trailer in hotel postati, pa vidim, da je že objavljen.

Nazadnje ko sem gledal Blade Runnerja se mi je zdel nekam čudn in "švoh" film, kot pa sem ga imel v spominu. Potem sem pa ugotovil, da se voiceover Deckarda iz sprednjega zvočnika (oz. iz nobenega) ni slišalo. :) Glede na to, da je manjkal VELIK del, pove vse o kvaliteti filma že to, da sem ga lahko pogledal do konca - samo čuden se mi je zdel. Smešno ko pomislim.

Nov Blade Runner pa... Mogoče so malo preveč v trailerju "povedali" ali vsaj nakazali. Izbira igralca se mi zdi odlična. Malo je pravih IN dobrih noir filmov in ta, se mi zdi po trailerju, da bi spet lahko postavil ta žanr na svoje mesto.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

WarpedGone ::

Pozabte... Ljubitelji originala bomo film spljuval kot kr neki, mladina bo film spljuvala kot neumen, nelogičen, v blagajne bo pa prinesel profit. Go figure ...
Zbogom in hvala za vse ribe

Jst ::

Najbrž. Recimo meni je bil Arrival vrhunski. Ridley pa zadnje čase dela po sistemu hladno / toplo. Mogoče bo dober, mogoče ne, vseeno pa lahko upamo na najboljše.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

perci ::

Kolk bo profita prnesu...vprasanje.

Kurzweil ::

@perci, ma par je prav neumnih vlog. Na žalost sem gledal večino teh filmov in so res obup, sej ravno zato pa pravim, da ga imam v slabem spominu iz teh filmov! Ne vem kje si našel sedaj Ridleya Scotta, se pa sicer strinjam. Zadnja leta, če ne kar desetletje in še več, je Ridley posnel večinoma povprečne stvari, je pa takrat bil supervisor tudi sam Philip. K. Dick, v samem procesu nastanka je imel par genijev, ki so že žal preminuli, igralska zasedba je bila dobra, scene postavljene fantastično in za fenomenalen soundtrack je poskrbel Vangelis, vprašanje kako bi danes Ridley posnel Blade Runnerja, dejansko se mi celo zdi, da je njegov preminuli brat s filmi, kot je True Romance pokazal več od njega. Pa bom napisal še enkrat kar sem prej nekje višje in sicer da ima vsak svojo interpretacijo, vidim da je tu večini Gosling všeč, tako da ga zgleda samo jaz organsko ne prebavljam. Sem pa gledal tudi Drive, ki je verjetno njegov najboljši film in je dober, ni pa nek presežek.

@Jst, se strinjam, noir filmov bi moralo biti več. Ampak nikakor ne slabe kvalitete s slabim CGIjem.

@WarpedOne, sem tudi sam prepričan v to. Vemo kakšen tempo ima Blade Runner in mladina in povprečni tupi gledalci brez akcije, jošk in krvi ne zdržijo 2 uri. Žal bo Fast and furious 10 imel 10x več gledalcev, ker je povprečen gledalec kot rečeno neumen. Ampak se ne sekiram prveč, na koncu pa mislim da se zna film finančno zvlečt živ. Sicer nikjer ne vidim uradnih številk, ampak kolikor mi je uspelo najti je budget nekje 30.000.000€, ker je malo, če gledamo nek povprečen sci-film.

Kaj naj rečem, tudi meni je bil Arrival povsem proper film, upam da bo Blade Runner 2049 kot se reče, ker potem ima D.V. Namen snemat še Dune, še eno franšizo, ki jo obožujem.

BigWhale ::

WarpedGone je izjavil:

Pozabte... Ljubitelji originala bomo film spljuval kot kr neki, mladina bo film spljuvala kot neumen, nelogičen, v blagajne bo pa prinesel profit. Go figure ...


Ljubitelji originala so vecinoma stari nostalgiki, ki jim ne bo nic novega vsec, vseeno kako bo stvar narejena in kako kvalitetna bo. Nekriticno oklepanje preteklosti je prasica. :D

Po trialerju sodec bo film mal vec razkril o samih replicantih in njihovi izdelavi. A bo stvar ok al ne bomo pa vidl. Jaz pricakujem en vsaj priblizno spodoben Sci-Fi. Soundtrack v trailerju zveni ok.

Vangelis je sicer ok ampak se ga clovek navelica, ker so si stvari prevec podobne.

Kurzweil ::

@BigWhale, tole z nosalgijo drži, kot pribito, ampak kaj češ, tudi mi moramo živet. Zato pa je najbolje, da se prepričaš v to, da bo film polomija, potem pa te lahko samo še preseneti. Je pa v večini tudi tako, da delajo razne reboota, prequele, sequele povsem brez potrebe in je dejansko kvaliteta slaba in stvar ni na nivoju... pomembno je samo, da gre finančno skozi. Težko je dati v takšne namene klasiko kot je Blade Runner, kar tako "od sebe". To da bomo izvedeli več o replikantih je kul, me pa zanima kaja bi ata Philip. K. Dick rekel na vse to. Vangelis ne, da je OK, ampak je perfekten, za takšen mood in flow filma je soundtrack idealen!

Jst ::

> je pa takrat bil supervisor tudi sam Philip. K. Dick,

To pa ni res. Poglej "Trivia" na IMBD. Ustvarjalci sploh niso niti prebrali, kaj si je Philip zamislil (niti originalne zgodbe). In človek je videl samo 20min začetka filma pred smrtjo.

>Ljubitelji originala so vecinoma stari nostalgiki, ki jim ne bo nic novega vsec, vseeno kako bo
>stvar narejena in kako kvalitetna bo. Nekriticno oklepanje preteklosti je prasica. :D

Od kje ti pa to? Ravno "ljubitelji originalov" smo ponavadi najbolj kritični.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Kurzweil ::

@Jst, pred meseci je bil na RTVju dokumentarec o Philipu. K. Dicku in preden so sploh šli v snemanje je moral možakar požegnat - to je dejstvo ali pa laž v dokumentarcu. Dejansko so naredili celo primerjavo s Stanley Kubrickom in njegovim Eyes Wide Shut, tudi premiero in veliko mero editiranja možakar nikdar ni videl v živo. Je pa bil pri stvar in opravil miljon konzultacij, pogovorov in tako naprej, sicer Philip K. Dick. niti ne bi dovolil tega. Če bi gledal dokumentarec, ki ga zares priporočam (isto naprimer Jodorowsky's Dune) in smo se prav tu na ST pred časom o njem nekje pogovarjali. Tudi scenarij je prebral v celoti in se je tudi spremenil, dokler ni bil priperen po njegovem mnenju!

jype ::

Kurzweil> tega Ryana Goslinga pa ne vem, če mi bo sprocesiral.

A si gledal Drive? Če nisi, poglej.

IMO lahko Gosling kredibilno izpolni tudi to vlogo. Trenuten trailer je super, ne pove pa žal še ničesar o tem, ali je film res dober (kar je super znak - Ghost in the Shell trailer je npr. jasno pokazal, da razen na novo posnetega, a osiromašenega filma, ni ničesar - po ogledu filma par dni nazaj sem ugotovil, da so razmesarili tudi originalno premiso zgodbe in v en film stlačili koščke filozofije na tak način, da bistvena vprašanja, ki jih postavlja originalna zgodba, praktiččno povsem preskočijo).

Nisem pa prepričan, če razumem tvoj odnos do žanra: Če se prav spominjam, ti sovražiš Lynchev Dune, ti je pa všeč originalni Blade Runner?

oo7 ::

jype je izjavil:


A si gledal Drive? Če nisi, poglej.



Drive je zelo dolgočasen film.

Kurzweil ::

@jype, jaz sem fan Duna, pa neglede na to, da so ga vsi kritizirali po dolgem in po čez. Prebral sem par knjig od Duna, preigral Dune 1 in Dune 2, ko sta prišli na PC tam na začetku 90' in most of all, sem velik fan Davida Lyncha. Zanimiv mi je tudi dokumentarec oz. kako bi izgledal Dune, če bi ga posnel Jodorowsky, pogledal sem celo tiste cenene serije od Duna, od katerih je ena celo solidna, sem pa kot si že omenil tudi velik fan Blade Runnerja (prebral večkrat tudi knjigo). Vse kar se suče okrog sci-fija, noira in podobnega obožujem. Vse kar si želim je, da dobi Blade Runner dostojnega naslednjika. Sem gledal tudi Drive, je dober film, ampak ni noben presežek, takšnih filmov oz. odvodov takšnega žanra je že cel kup, tudi igra Goslinga ni ravno nek težek masterpiece. Sem pravtako velik fan Odiseje in Kubricka nasplošno!

Kar pa se Ghost in the shell tiče, pa ga verjetno nikdar ne bom pogledal, mislim reboot... je bil original preveč v redu.
««
4 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Time to Die

Oddelek: Sedem umetnosti
383257 (1954) Kurzweil
»

Najboljši film zadnjih 5 let (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5210957 (7413) gus5
»

TOP filmi 2017

Oddelek: Sedem umetnosti
408521 (6120) bambam20
»

Filmi 2017

Oddelek: Sedem umetnosti
101627 (1240) Nikec3

Več podobnih tem