» »

Čudna voltaža, ali pač?

Čudna voltaža, ali pač?

DblCross ::

Imam novi računalnik.. in sem v CPU-Z opazil nekaj nenavadnega. Core Voltage je namreč 0.080?! A je to normalno ali?

Tukaj je še slikca.. (procesor in nič druga ni blo navito, vse je stock)

gddr85 ::

zgleda, da cpuz napačno kaže voltažo. Poglej še s hw monitor http://www.cpuid.com/softwares/hwmonito...

DblCross ::

Trenutno nisem nikjer blizu računalnika, in vam ne morem povedat.. ampak obstaja možnost da je kakšno nihanje voltaže ki ga povzroča matična plošča, ali celo CPU sam?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DblCross ()

DblCross ::

Naj vam povem še tole.. ko sem si računalnik sestavil, sem narobe priklopil ventilator od kište ker je mel 2 priklopa ventilator pa sem mislil da je en za na napajalnik in en za na plato, in je prišlo do kratkega stika ter skurlo kabl od ventilatorja + na matični en čip pri sysfan ampak računalnik dela normalno.. Plata pa naj bi mela neko zaščito proti kratkemu stiku, in to naj bi bil tisti čip. (Plata je MSI Z87 GD65 Gaming)

Xserces ::

Najprej probaj z drugim programom. Potem se bomo pa naprej pogovarjali.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

kixs ::

Najbolj ziher je kar v BIOSu preverit. CPU-Z glede tega ziher narobe kaze.

s6c-gEL ::

Ventilatorji so že "100 let" 3 ali 4 pinski (dodan pwm), tako da ne vem, kaj si "čaral".

hojnikb ::

glede na to da je haswell procesor, je čisto možno da je preklopil v najbolj globok power state.
Sicer ga pa obremeniš in če je nad 1V je kul.
#brezpodpisa

DblCross ::

Pa je možno da je to kaj vplivalo na komponente ko mi je nek čipek na plati skurlo pri sysfan 3 pa kable od ventilatorja od kište? Priložim še slikce

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DblCross ()

gddr85 ::

hojnikb je izjavil:

glede na to da je haswell procesor, je čisto možno da je preklopil v najbolj globok power state.
Sicer ga pa obremeniš in če je nad 1V je kul.


sej že polno obremenjen kaže 0.08V

edit: ah sem mislu da ma zraven kakšen stress test prižgan...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

hojnikb ::

gddr85 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

glede na to da je haswell procesor, je čisto možno da je preklopil v najbolj globok power state.
Sicer ga pa obremeniš in če je nad 1V je kul.


sej že polno obremenjen kaže 0.08V

po čem sklepaš,da je polno obremenjen ?
#brezpodpisa

DblCross ::



Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DblCross ()

hojnikb ::

ujej, kok ti je ratal varovalko skurit ? 8-O
#brezpodpisa

DblCross ::

A torej je to varovalko skurl? Ja sej vam pravim.. Prklopo sem oba kabla od ventilatorja.. K bi mogu sam enga na napajalc.. Pol pa je dala plata tok, pa napajalc pa je na sredini vrezal :S zdj pa ne vem če je plata obvarovala ostale komponente al je kaj spustla.. Ker komp drgač dela popolnoma normalno

hojnikb ::

Naslednič ti svetujem, da daš komu to zmontirat, ko ve kaj počne. Sej veš, varnost pa to.
#brezpodpisa

DblCross ::

Ja sej me je izučilo :) sam me zanima zaj če mislite da je ta čip na plati opravu svoje delo 100%

Plato pa kišto pa že imam naročeno novo..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DblCross ()

Duhec ::

Po mojem si skuril tranzistor, ki ima podobno funkcijo, da krmili ventilator, kot na spodnji sliki:
http://www.techpowerup.com/forums/attac...
Kot si že priznal sam, si očitno pripeljal 12V na napačen pin na tem sysfan konektorju in ti je močno vleklo štrom z 12V linije in skurilo "čipek" (tranzistor).
Ta konektor za sysfan je zdaj fuč. Če je samo to je to še majhna škoda. :)
tudi nima direktne povezave z napetostjo jedra.
Poizkusi še s kakim drugim programom ali pa poglej v nastavitve biosa, kaj tam kaže za vcore.
Naredi kar ti je v prvem odgovoru predlagal @gdrr85.
http://blackbird.si/

btzajla ::

Eno vprašanje. V HWMonitorju gledam voltažo komponent in me zanima, če je normalno, da voltaža vsako sekundo drugač kaže, mislm trenutna vrednost skos skače gor in dol.

Aston_11 ::

Če ti stvar dela, so brez veze te napetosti.

btzajla ::

Bluescreene mam zato me zanima, v napajalniku sta tudi dva napihnjena kondenzatorja.

Frenckie ::

Čimprej odklopi napajalnik pa zamenjaj napihnjene kondenzatorje. Izmeri njegove napetosti.
Pa upaj, da ni že kaj poškodovana osnovna plošča.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Temperatura procesorja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
615224 (1988) LuIK
»

Nekateri hladilniki ukrivljajo Intelove Skylake (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
7717793 (12723) PrimozR
»

Pregrevanje cpuja in glasna graficna

Oddelek: Pomoč in nasveti
382841 (2273) ST-777
»

pomoč pri nakupu CPU coolerja

Oddelek: Kaj kupiti
323428 (2752) SuperVeloce
»

matična plošča-ventilator hladilnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
5757 (702) marc100

Več podobnih tem