» »

USB mikrofoni - izkušnje

USB mikrofoni - izkušnje

The Player ::

Ima kdo izkušnje z mikrofoni z USB priklopom?

Le ti ne potrebujejo mešalne mize in so plug & play, kar je zakon, a meni je prijatelj rekel, da mi jih ne priporoča in da je klasična rešitev z mešalno mizo boljša

Lahko kdo deli svoje izkušnje? Kako se obnesejo, kakšna je kvaliteta, kok so glasovno občutljivi itd.

Konkretno sem si ogledoval dva modela, ki sta mi po kvaliteti zvoka bla zelo všeč:

- Blue yeti
- samson c01u
(tega uporablja sam Pewdiepie in po njegovih posnetkih se mi zdi kvaliteta všečna, zdej edin, če on kej še obdela zvok preden objavi posnetek?)

Če poznate še kak dober model, ki bi mi ga priporočili pa kar na dan z besedo :)

me pa tudi zanima, a bi moral zvok posnet s tem mikrofonom naknadno obdelati, al samo posnamem in to je to?

axee ::

Mešalna miza je stvar preteklosti, razen za specifične live in studijske namene.

USB mikrofoni so najosnovneša / najenostavnejša rešitev, to je v bistvu mikrofon, ki ima vgrajen predojačevalnik in AD konverter. PC-ju se tako predstavi kot USB zvočna kartica, ki jo potem v izbranem programu izbereš kot vhodno napravo in snemaš.

Naprednejša in dražja rešitev je uporaba USB/Firewire studijske zvočne kartice, ki ima mikrofonski XLR vhod in mikrofonski predojačevalnik (oboje najdeš na mešalkah). Zvočna kartica ima seveda več vhodov in izhodov, tako da jo potem uporabljaš kot default zvočno kartico in pridobiš na kvaliteti. Najbrž cenovno to ne pride zate v upoštev.

Če bo potrebno obdelovati je popolnoma subjektivno, najbrž pa bo najbolje da se usmeriš v USB mikrofone, ki so najenostavnejši in primerni najbrž za to kar potrebuješ.

Tisto amatersko rešitev z poceni mešalko, XLR mikrofonom in vhodom v line-in integrirane zvočne pa kar pozabi. :) Ali USB mikrofon, ali pa konkretno studijsko zvočno in mikrofon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

peroosoj ::

Samson C01U PRO je zelo dober USB mikrofon. Ga priporočam za hitro in kvalitetno snemanje.

Tudi cena je zelo ugodna.
http://www.glasbeni-center.com/si/mikro...

fujtajksel ::

Kako je pa z latenco signala, se spomnim da je bilo to pri eni BT slušalki izredno zoprno?
Omenjam zato ker sem pri temle Samsonu opazil: "Headphone output for zero-latency monitoring"


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Oprema za snemanje vokala

Oddelek: Zvok in slika
341871 (1315) AtaStrudl
»

Mikrofon za snemanje/skype

Oddelek: Zvok in slika
71856 (1722) Han
»

Kvaliteten mikrofon

Oddelek: Zvok in slika
234060 (3699) Arey
»

Kateri mikrofon za snemanje diatonične harmonike?

Oddelek: Zvok in slika
82450 (2318) Aeroplane
»

iščem kvaliteten mikrofon

Oddelek: Zvok in slika
51636 (1485) Naabo

Več podobnih tem