» »

električno stikalo / stikalo za zatemnitev žarnice

električno stikalo / stikalo za zatemnitev žarnice

Davidexon ::

V dnevni sobi imamo dve stenski luči k ista vezani na eno stikalo z dvema gumboma v enem.. in me zanima če bi priklopil stikalo za zatemnitev in če bi se mi obe žarnice zatemnile al ine bi delovalo?
In še nekaj.. v spalnici imam dva stikala enden pri vratih in eden na drugem koncu sobe. s tem pri vratih sem nadomestil z stikalom za zatemnitev in ni delovalo.. kaj bi moral narediti da bi mi to delovalo? bi mogel drugo stikalo dati ven?

Aljaz1980 ::

Prvo te morem upozoriti, da stikalo za zatemnitev ne deluje na varcnih in led zarnicah.
V dnevni sobi bi delovalo, ce zarnici vezes vzporedno na stikalo.

V spalnici imas kolikor opisujes dva menjalna stikala. Raje povej ce deluje ce drugo stikalo preklopis?
Ce deluje si zatemnilno stikalo pravilno zvezal, drugo stikalo lahko ali prevezes ali pa ga pustis v poziciji v kateri luc deluje na zatemnilno stikalo.
Ce zatemnilno stikalo ne deluje, kljub temu, da si spremenil pozicijo na drugem stikalu, nisi vezal pravilno zatemnilnega stikala

Davidexon ::

S tem sem seznanjen ja.
ne deluje v nobenem primeru.. sem stikal oza zatemnitev vezal dvakrat in ne deluje prav tako potem ne deluje drugo stikalo, luč se sploh ne prižge.. obstaja kakšna stran za pomoč s tem kako in kaj zbvezati kam kero žico?

RejZoR ::

LED in varčne tud delujejo z reostatom, ampak morajo bit namenjene za regulacijo, kar je ponavadi jasno označeno na embalaži.

Glede samega stikala, tko kot pri vseh imaš tud pri reostatskih stikalih dva tipa, navadno in menjalno. Očitno si vzel navadnega al pa si kaj narobe zvezal. Obvezno mora bit menjalno. Preveri kaj ti piše na embalaži, če jo še imaš.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

stikalo za luči na daljinec

Oddelek: Loža
104419 (2235) RockyS
»

kako zvezati stikalo za luč

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
1926617 (17039) nikdrew20
»

Kabli pri stikalu

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
102094 (1983) RejZoR
»

Regulator svetilnosti in dva štekerja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
102233 (2067) TRIROG
»

menjava stikal v hodniku

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
125411 (5110) bluespeed

Več podobnih tem