» »

Regulator svetilnosti in dva štekerja

Regulator svetilnosti in dva štekerja

Bellzmet ::

Zdravo,

za luč v sobi imam dva štekerja za prižiganje/ugašanje. Vsak na svojem koncu sobe.

Rad bi namestil regulator svetilnosti (pač tisto, ko obračaš in se spreminja kako močno luč sveti).

Sedaj me pa zanima kako je s to stvarjo glede na to, da sta dva štekerja? Je potrebno zamenjati oba, kako bo svetilo, če je samo na enem...?

Skratka meni bi bilo dovolj, da je regulator samo na enem na drugem pa ostane navadni šteker. Je to možno?

lp

RejZoR ::

Dveh luči z regulatorjem ne boš mogu upravljat. Edina opcija je menjalno stikalo z regulatorjem (TEM mislim da je imel to celo v kompletu kot eno stikalo). Torej, preklopno stikalo, ki ti bo vključilo ali izključilo luč neglede na to katerega prižgeš ali ugasneš. Regulator zraven pa bo skrbel, da lahko reguliraš, ko ima dotično stikalo tok skozi stanje 1 (vklop). Prav menjalnih regulatorjev pa mislim da ni. Sem že par let mal ven iz tega foha in sem že mal pozabil, tko da ne bom trdil, da ne obstajajo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Bellzmet ::

Luč je samo ena, stikala on/off sta pa dva.

V mislil sem eveda imel regulacijsko stikalo z 2 funcijama: na pritisk on/off ter obračanje levo/desno za zatemnitev.

Zanime me tole, ugasnem luč na regulacijskem stikalu, nato prižgem luč na drugem navadnem stikalu --> ali lahko potem na regulacijskem uravnavam zatemnitev?

lp

Mr Hilter ::

+ še to, da večina regulatorjev ne dela s ta 'novimi' žarnicami.

Bellzmet ::

Žarnico imam takšno k je gor označeno, da je možna regulacija.

RejZoR ::

Bellzmet je izjavil:

Luč je samo ena, stikala on/off sta pa dva.

V mislil sem eveda imel regulacijsko stikalo z 2 funcijama: na pritisk on/off ter obračanje levo/desno za zatemnitev.

Zanime me tole, ugasnem luč na regulacijskem stikalu, nato prižgem luč na drugem navadnem stikalu --> ali lahko potem na regulacijskem uravnavam zatemnitev?

lp


V vsakem primeru morata biti obe stikali menjalni. Ker samo menjalno stikalo ti bo k drugemu stikalu dovajalo vso elektriko tudi če je luč ugasnjena. V tem je fora, da lahko na obeh stikalih istočasno prižigaš ali ugašaš luč.

Zdej če ne boš dobil menjalnega stikala z vgrajenim regulatorjem pa pač uporabi dva stikala. Menjalnega in regulacijskega, ju daš skupaj v steno (2 dozi) in zvežeš tko da bo menjalno dejansko določalo ali luč dobi štrom ali ne (vklop/izklop), za njim pa daš regulacisjkega, ki ti bo dal možnost regulacije. Zdej če mu bo menjalno pred njim skinilo štrom pa nima veze, ker brez štroma itaq ne deluje. Stvar rešena. Edino kar ti zna zakomplicirat je to, da boš moral naredit luknjo še za eno dozo. Zdele nimam pravega programa za risanje električnih shem, ti lahko zrišem, ko pridem domov.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Bellzmet ::

Ok hvala za odgovor, ni pa še potrebe po električnih shemah.

Bom šel malo naokrog pogledat za menjalno z regulatorjem in potem poizkusil doma.

RejZoR ::

Pač najlažje narediš če vzameš 2 menjalna in eno regulacijsko. Taka stikala ima čist vsaka elektro trgovina, edini pogoj je da imaš pač 3 doze v steni.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Bellzmet ::

Ja sem kupil menjalno regulacijsko, zatemnitev in prižiganje je OK, deluje kot mora.

Je pa ogromen problem, ker zadeva ob zatemnevanju začne brneti...in se sliši brnenje v sobi...pač ni opcija.

lp

RejZoR ::

Ja, to je problem enih regulacijskih, da precej glasno brnijo. Je pa tko da ne brnijo vsi. Če je možno ga probaj zamenjat za kakšnega drugega (mogoče čist drug proizvajalec), mogoče bo tišji.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

TRIROG ::

TEM Ima modul za regulacijo, ki pase v globoko fi60 dozo na vrh pa komot stlacis se eno tipkalo s katerim potem upravljas modul po principu:
Prisitk-on
Pritisk-off
Pritisk+hold -dimmer funkcija

Sam sem tako nadomestil dve izmenicni stikali v spalnici s tem modulom in dvema tipkaloma...

Poleg tega ima zadeva tudi soft start, tako dako potipkas se lepo pocasi prizge luc ... Fenomenalmo ...

Modul mislim da stane cca 15eur ...

Reguliras pa lahk z vsakim tipkalom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TRIROG ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vezava menjalnega stikala

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
1639565 (9821) SonoR
»

Dva dvojna stikala

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
253435 (3287) RejZoR
»

Vezava luči in senzorja (luč dela na senzor, luč dela vedno)

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
1118562 (13290) fpbs
»

Luč ?!

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
92324 (1854) int47
»

vezava stikal

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
125503 (4007) milica

Več podobnih tem