» »

Pedal za sklopko se slabo odziva (predvsem v desnih ovinkih)

Pedal za sklopko se slabo odziva (predvsem v desnih ovinkih)

einstein :P ::

Pozdrav!

Oče ima problem, da mora (predvsem v desnih) ovinkih dobesedno "napumpati" sklopko, da lahko zamenja prestavo. Mogoče kdo ve, kaj bi bil vzrok in koliko bi približno prišlo popravilo?

Najlepša hvala, LP

PS: dogaja se pa to slabo odzivanje drugače tudi na ravnini ampak v desnem ovinku (ne vem zakaj) je še dosti slabše. Ventile za ta sistem je že nekajkrat zamenjal (sicer z rabljenimi), pa očitno ni to vzrok...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Aston_11 ::

Kaj ima? Frezo? Ventili?

Unknown_001 ::

Kaj ma sklopka veze z zavijanjem??? :|
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

M@73Y ::

Saj avtomatiki nimajo sklopke.
..jump into psytrance tunnel..

Unknown_001 ::

M@73Y je izjavil:

Saj avtomatiki nimajo sklopke.


Seveda jo imajo, ampak je elektronsko vodena. Ti si najbrž mislil na pedal.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

einstein :P ::

Ja pardon no, pozabil sem navesti, kia clarus letnik 98 1.8 116HP.

@raptor

ravno to poskušamo ugotoviti, ker niti noben mehanik ni vedel do zdaj, za kaj gre.

Aston_11 je izjavil:

Kaj ima? Frezo? Ventili?


Ja ventil od tega hidravličnega sistema za sklopko (jaz se ne spoznam na to)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

#000000 ::

Preveri olje če ima hidravlično sklopko

pač ko zaviješ ga zmanjka, ne vem pa če ima hidravliko, če nima hidravlične, potem je lahko celo kej razlosano v pedalskem sklopu in se lahko celo ubiješ če ti kak del stran pade ke pod noge ipd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

einstein :P ::

#000000 je izjavil:

Preveri olje če ima hidravlično sklopko

pač ko zaviješ ga zmanjka, ne vem pa če ima hidravliko, če nima hidravlične, potem je lahko celo kej razlosano v pedalskem sklopu in se lahko celo ubiješ če ti kak del stran pade ke pod noge ipd.


Pravi, da je olje v redu, to sem že jaz pomislil.

Ne, je hidravlična sklopka...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

#000000 ::

Olje za cilinder hidravlike, kot bremze reecimo, ne motorno olje, če si to mislu.

aha OK.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

einstein :P ::

Ja, olje, ki ga bat na pedalu od sklopke potisne in razmakne sklopko, to sem mislil, ja.

Tak noob pa tudi nisem :D
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

#000000 ::

Pol je nekaj narobe s cilindrom, al pa mogoče zamašen kanale v sami posodi za olje ?

Najbolj prezračit ta cilinder, pa med zračenjem obračat volan, lahko celo ko se kolesa obrnejo v desno stisne kako cev od tega cilindra in pol ne dela kot treba ?

tony1 ::

Vsekakor je čas za mehanika.

Če je sklopka hidravlična ima skupaj zavorno olje z zavorami. Verjetno se težava vidi tudi v levih ovinkih (?), ker imaš zavornega olja premalo (morala bi ti utripati rdeča lučka v števcih za nivo zavornega olja!) in se to vidi v ovinku, ko se to premakne zaradi sil v ovinku. Olje ni noben strošek, ga naj pa čimprej nalije mehanik (in po potrebi odzrači zavore) ter preveri, če kje pušča.

Druga možnost pa je, da imaš le enega od hidravličnih cilindrov sklopke fuč (kar mislim, da tudi ni tak strošek), zamenjaj ga.

einstein :P ::

Ok, hvala vama, bom rekel, naj še enkrat reče mehaniku za olje, čeprav mehanik (več mehanikov) očitno še ni nič odkrilo.

LP

Evo, pravi da je olje že na sveže zamenjano v celoti in tudi cilindri so baje novi, pa je še kar enaka težava.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

einstein :P ::

Očitno je res nekaj neobičajnega, ker noben mehanik ne ve, zakaj je tako...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

s6c-gEL ::

Vprašaj na več kia forumih.

Oče ima problem, da mora (predvsem v desnih) ovinkih dobesedno "napumpati" sklopko, da lahko zamenja prestavo

Lahko pritisne na pedalko in ni efekta (menjalnik ne prestavi v prosti tek oz lamele sklopke se ne razmaknejo) ?

Koliko km ima vozilo ?
Potisni ležaj sklopke je zamenjan ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

einstein :P ::

s6c-gEL je izjavil:

Vprašaj na več kia forumih.


Bom.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

s6c-gEL ::

Ugasnjem motor, daj v prestavo (1-5) in pritisni na pedal sklopke, se vozilo premakne (preveri na rahlem klancu) ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

dronyx ::

Sedaj ko je bil ta vročinski val sem enkrat avto pustil daljši čas na soncu in potem sem opazil, da je pedal od sklopke postal bistveno trši oziroma je potrebna precej večja sila da stisnem sklopko. Po nekaj eksperimentiranja sem opazil, da če pedal pritiskam počasi se obnaša enako kot prej, medtem ko se ta upor povišuje s silo pritiska pedala. Sedaj ko je vročina popustila se tega efekta praktično ne opazi, razen če bi v trenutku pohodil sklopko do konca, potem s epa še vedno čuti upor. Ali morda kdo ve, kaj bi bilo lahko narobe (nisem odpiral nove teme)?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sklopka ob prestavljanju

Oddelek: Na cesti
172744 (1966) zk_eu
»

Menjava zavorne tekočine (olja?)

Oddelek: Na cesti
4222575 (13142) jozekuch
»

Težave z menjalnikom? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7018063 (13901) bambam20
»

"Šparanje" sklopke na avtu (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15144567 (32790) INSIDE
»

Vleka vozila

Oddelek: Loža
325952 (5360) Matevžk

Več podobnih tem