» »

Samovžig gospodinjskega aparata

Samovžig gospodinjskega aparata

PrihajaNodi ::

Kako je v primeru samovžiga gospodinjskega aparata? Ali proizvajalec nosi odgovornost vsaj zamenjave aparata, če ne že kritje stroškov (čeprav določen del krije zavarovalnica). Seveda govorimo o izven garancijski dobi. Vseeno se mi zdi da tu ne gre za splošno napako in bi moral proizvajalec nositi določen del odgovornosti, še posebno če je aparat vzdrževan in uporabljen v skladu z njegovimi navodili.

first_line ::

Sosedu (ne bližnjemu) se je vžgal TV (ne prižgan, le vklopljen v vtičnico). Mu je zgorela cela dnevna soba. Še dobro da je imel zavarovano bajto, ker boš težko dokazal da nisi sam montiral 1kg TNTja pred transformator od mikrovalovne/TV/akvarija...

mitja73 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Kako je v primeru samovžiga gospodinjskega aparata? Ali proizvajalec nosi odgovornost vsaj zamenjave aparata, če ne že kritje stroškov (čeprav določen del krije zavarovalnica). Seveda govorimo o izven garancijski dobi. Vseeno se mi zdi da tu ne gre za splošno napako in bi moral proizvajalec nositi določen del odgovornosti, še posebno če je aparat vzdrževan in uporabljen v skladu z njegovimi navodili.


Imaš policijski zapisnik oz. zapisnik preiskave ?
Kako imaš urejeno zavarovanje stanovanja/hiše ?

Brez teh inf. je vse skupaj samo nakladanje v prazno.

PrihajaNodi ::

nihče ne ve odgovora na moje vprašanje?

MadMicka ::

Odvisno, zakaj je prišlo do samovžiga. Če je to npr. posledica napačane uporabe, je eno, če je šlo za skrito napako, je drugo. Če je minilo šest mesecev, potem prodajalec ne odgovarja, razen, če je vedel za skrito napako. Poglej čl. 462. in 465. OZ. Rok po Zvop je pa dve leti oz. eno leto, poglej 37. člen in dalje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

St235 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Kako je v primeru samovžiga gospodinjskega aparata? Ali proizvajalec nosi odgovornost vsaj zamenjave aparata, če ne že kritje stroškov (čeprav določen del krije zavarovalnica). Seveda govorimo o izven garancijski dobi. Vseeno se mi zdi da tu ne gre za splošno napako in bi moral proizvajalec nositi določen del odgovornosti, še posebno če je aparat vzdrževan in uporabljen v skladu z njegovimi navodili.

Samovžig in škoda povezana s tem pade pod stvarno napako. Kar pomeni, da za njo prodajalec (in ne proizvajalec) odgovarja dve leti od nakupa.

Drugače bi bilo edino, če bi se dalo dokazat naklep oziroma večjo malomarnost.

PrihajaNodi ::

Samovžig in škoda povezana s tem pade pod stvarno napako. Kar pomeni, da za njo prodajalec (in ne proizvajalec) odgovarja dve leti od nakupa.

Drugače bi bilo edino, če bi se dalo dokazat naklep oziroma večjo malomarnost.


Tole me je zanimalo. Torej imaš iPhone, prve generacije, kjer pride do samovžiga, uporabljaš vse originalne dele podjetje pa ni več odgovorno zato kar se je zgodilo.

St235 ::

Glede na to da je telefon star kakih šest let potem podjetje ni več odgovorno za morebitna napake. Tudi takšne zaradi katerih je prišlo do samovžiga. Razen seveda če dokažeš, da je do tega prišlo naklepno oziroma zaradi večje malomarnosti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stvarna napaka ali le servis pod garancijo

Oddelek: Loža
71770 (1515) RejZoR
»

garancija

Oddelek: Mobilne tehnologije
6733 (618) Bias
»

OMV in 100 oktanov (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6312246 (10631) OmegaM
»

98 Oktansko gorivo --> DA/NE??

Oddelek: Loža
82677 (2299) zlabo
»

IBM opozarja na nevarne zaslone

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
92161 (2161) Blue22

Več podobnih tem