» »

Kakovostni 5.1 zvocniki

Kakovostni 5.1 zvocniki

ProGo ::

Poznate kaksne 5.1 set zvocnikov s spodobnim zvokom? Pa da sprednja monitorja nista prevelikih dimenzij.

gddr85 ::

logitech z906

bluefish ::

Odvisno od tega, kaj boš na njih predvajal.

mzakelj ::

ProGo ::

Filme in glasbo. Kaj pa kaj z nespametnimi cenami?
Poudarek je na spodobnem zvoku.
Logitech sem se imel, nisem navdusen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ProGo ()

matobeli ::

Spodobni zvok iz računalniških zvočnikov?

Če ne poveš koliko denarja misliš dat ti lahko predlagam kaj z jako spodobnim zvokom in hudo nespametno ceno :)

Mogoče kombinacija hi-fi reciever in zvočniki? Pa lahko gor obesiš še PS, TV, iPod,...

mihec87 ::

Vrzi se uc za genius..

ProGo ::

Sem mislil z receiverjem, kaksen Denon x3000 ali kaj podobnega.

eric_cartman ::

Če želiš kvaliteto kupi Bose. Sam sem vsakič presenečen nad tem, kakšno kvaliteto in glasnost lahko zvočnik velikosti "10x10x10 cm" spravi iz sebe.

Če si audiofil, potem ti ne bo žal dat za njih tistega jurja.

Tole + receiver:
http://www.lorex.si/items/itemlist4.asp...

Zgodovina sprememb…

hooger ::

Sam imam kake 14 dni denon x1000 in tele zvočnike:

http://www.amazon.co.uk/Boston-Acoutics...

Zvočniki so res hudi, sploh za svojo velikost

http://www.whathifi.com/Review/Boston-A...
http://www.trustedreviews.com/boston-ac...

Tomson ::

Bose so defenitivno zelo zanimivi, sploh glede na velikost, a problem je cena. Zaradi previsoke cene enostavno niso konkurenčni:

The Acoustimass 6 Series III is more expensive than competing systems that sound better and look just as good. It also has an unusual configuration that requires more wires than other 5.1 speaker systems. And although the satellites are tiny, the subwoofer takes up more space than many competitors' subs.


Tale varianta hoogerja z BA Soundware XS je dosti boljša!

Ali pa npr. sestavljen 5.1 Home Theater sistem, Panasonic BTT590, dobiš za dobrih 400€ ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Amdforce ::

Bose nikoli niso bili vredni svojega denarja niti ne spadajo v sam vrh kvalitetnih hifi sistemov. So dobri, vendar ne za to ceno.
Denon x1000 je pa zelo ok receiver, zraven se en dober 5.1 sistem-na mimovrste imas zacuda veliko izbiro sistemov ki znajo biti ob akcijah podobnih cen kot pri uvoznikih.
Koliko bi dal za cel sistem. Mogoce pride v postev kak nov receiver pa zvocniki iz bolhe za 1/2 cene novih.
Lp

matobeli ::

Amdforce je izjavil:

Mogoce pride v postev kak nov receiver pa zvocniki iz bolhe za 1/2 cene novih.
Lp


To je najboljša budget varianta, na bolhi lahko najdeš tudi kakšne dobre modele za manj denarja, če je pa stvar hobi pa lahko tudi kakšna samogradnja po kakšnih dobrih načrtih.

Ne splača se pa hudo keširat če nisi prepričan da to želiš oziroma slišiš. Da dejansko slišiš razliko pa veš ko že 4 ure moriš prodajalcem v bigbangu naj ti pokažejo še eno drugo kombinacijo in ti nobena ni všeč.

ProGo ::

Koliko bi dal? Toliko da bo kakovosten zvok. (samo le ne preveč :D)
To je mišljeno za dnevno sobo, 2 bookshelf zvočnika za stereo glasbo (manjših dimnezij, ker ni prostora za samostoječe), en dober center pod TVjem in 2 monitorčka zadaj.
1 ali 2 suba, bom še videl. Pa en dober receiver.

;-) ::

Kaj pa kaki rabljeni z550

ProGo ::

Samo Logitechov ne, prosim. 8-O

;-) ::

Zakaj ze

ProGo ::

Poudarek je na spodobnem zvoku.
Logitech sem že imel, nisem navdusen.

matobeli ::

ProGo je izjavil:

Koliko bi dal? Toliko da bo kakovosten zvok. (samo le ne preveč :D)
To je mišljeno za dnevno sobo, 2 bookshelf zvočnika za stereo glasbo (manjših dimnezij, ker ni prostora za samostoječe), en dober center pod TVjem in 2 monitorčka zadaj.
1 ali 2 suba, bom še videl. Pa en dober receiver.


Kolko €, to je dejansko najpomembnejši podatek:)

Koliko velika dnevna soba, hiša ali blok? Ker v bloku nimaš kaj delat z 17" subam.

Kakšno zvrst glasbe poslušaš, klasiko, dubstep, rock, popularno, elektro,...?

;-) ::

ProGo je izjavil:

Poudarek je na spodobnem zvoku.
Logitech sem že imel, nisem navdusen.

Ja kako sranje serijo si mel :)

ProGo ::

Recimo jurja za zvočnike. 24m2. Posluša se vse. Sub bo pa zaprt 1x ali 2x 10", tako da bi moral biti dober SQ.

PacificBlue ::

FOCAL Sib&Cub3 + DENON AVR-X1000

http://playroom.si/Sistemi-za-hisni-kin...

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

ja, kakšna taka kombinacija je super (za moj okus mejčken "mejhni" zvočniki, bi bilo pa treba slišat)

So pa cene na playroom visoke, oziroma se da dobiti ceneje če se malo pobrska.

Jaz bi sicer vzel Denona in kakšen komplet v katerem sta poudarjena prednja stereo zvočnika. Oziroma, če se mi ne bi hudo mudilo z 5.1 bi vzel stereo zvočnika za večino denarja in kasneje dokupil kakšen uredu sub. recimo budget 270€ reciever, 500€ stereo, 200 sub

Za center in surround zvočnike bi pa počasi nabavil kaj rabljenega, v filmih ponavadi ni nekih glasbenih presežkov, oziroma jih ne opazim toliko tako da bi potrpel tudi z nekimi slabšimi.

RejZoR ::

Raje kupi en konkreten 2.1 sistem, boš bolj zadovoljen kot pa z x.1 sistemi. Sam sem imel 4.1 in 5.1 sistem, pa nisem bil nikoli res zelo zadovoljen. S trenutnim 2.1 pa zelo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

ProGo ::

RejZoR je izjavil:

Raje kupi en konkreten 2.1 sistem, boš bolj zadovoljen kot pa z x.1 sistemi. Sam sem imel 4.1 in 5.1 sistem, pa nisem bil nikoli res zelo zadovoljen. S trenutnim 2.1 pa zelo.

Kaj pa filmi?

Amdforce ::

Jaz sem pri playroom kupil zvocnike indiana line tesi sprednje 560 center 760 surr 240 pa bass 850. Zadeva je vrhunska, je pa res da sta prednja floorstenderja. Tak set te pride ravno nekaj cez 1000€ kot si omenil, je pa to zadeva ki jo lahko imas ulala let.....pa moja dnevna je cca. 26m2 pa sub opravi svoje delo bp. Ce bos vzel bookshelf zvocnike racunaj na en orenk sub da jim bo pomagal, pri filmih se fajn pozna zadeva.

Ps-ce bos kupil kvalitetne bookshelfe jih bos prav tako dal na stojala ce bos hotel iz njih iztisniti max. Samo v razmislek.
Potem raje kupi nekaj srednje klase ce bojo stali na policah na regalu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Amdforce ()

ProGo ::

Mislil sem ju montirati na stranico omare na eni strani, na drugi pa na steno, zaradi enakostraničnega trikotnika. Kaj poganja tvoj sistem?

Amdforce ::

Jaz imam zvezano z yamaho 475, sem probal tudi denona x1000 pa se mi ni toliko dopadla zadeva, sta pa oba super av sprejemnika in z nobenim ne bos falil. Sta obe firmi tudi dosti bolj zanesljivi-pri hk in onkyo ki so po performansih tudi ok so zadnje case ogromni problemi s hdmi failure. Vizualno pa meni hk definitvno zmaga :-)

Ce ze, potem probaj oba montirati na steno , ce prostor dopusca seveda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Amdforce ()

BigFoot ::

PacificBlue je izjavil:

FOCAL Sib&Cub3 + DENON AVR-X1000

http://playroom.si/Sistemi-za-hisni-kin...

Tole imam jaz pa sem super zadovoljen. Je pa res da muske skoraj ne poslušam. Večinoma samo TV serije, filmi (Blu-ray) in špili.
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

ProGo ::

MaticKregar ::

Priporocam nakupa ojacevalca in pa komplet Yamaha 5.1 , ki ga prodajajo v bb za 600 EUR.

RejZoR ::

ProGo je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Raje kupi en konkreten 2.1 sistem, boš bolj zadovoljen kot pa z x.1 sistemi. Sam sem imel 4.1 in 5.1 sistem, pa nisem bil nikoli res zelo zadovoljen. S trenutnim 2.1 pa zelo.

Kaj pa filmi?


Sej ti itaq zvočna kartica vse surround kanale servira v 2.1 sistemu.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

ProGo ::

RejZoR je izjavil:

ProGo je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Raje kupi en konkreten 2.1 sistem, boš bolj zadovoljen kot pa z x.1 sistemi. Sam sem imel 4.1 in 5.1 sistem, pa nisem bil nikoli res zelo zadovoljen. S trenutnim 2.1 pa zelo.

Kaj pa filmi?


Sej ti itaq zvočna kartica vse surround kanale servira v 2.1 sistemu.

Niti ne. http://www.soundblaster.com/products/so...
Ali pa digitalno do receiverja.

matobeli ::

A to že imaš? potem itak potegneš optiko do recieverja.
Je pa onkyo 7.2 reciever, če bi res želel v prihodnosti imet dva suba potem moraš vzet Onkyota. Ta sistem z Onkyotam bo tudi glasneje igral od tistega z Denonom.

Bi pa osebno raje izbral firmo Denon kot Onkyo:P (brez nekih tehničnih razlogov)

P.S. veliko integriranih zvočnih je tudi že 5.1, enim je treba dodat ekstra izhode na zadnji strani ker imajo v začetku samo stereo out.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

mihec87 ::

odvisno suba lahko das na y razdelilec, igrala bosta sicer oba enako...

Storm ::

Da ne bom posebi odpiral teme, me zanima na kaj moram biti pozoren pri zvočnikih 5.1 (hišnem kinu), da lahko poslušam zvok filmov naloženih iz PC-ja. Torej:

- katere vhode/izhode morajo imeti zvočniki?
- katere kable rabim, da iz PC-ja spravim zvok na zvočnike?
- ali je mogoče, ker sound trenutno prihaja iz TV-ja (player uporabi TV za sound, če se zadeva tam predvaja), da zvočnike priklopim direkt na TV, kakšne kable izhode/vhode potrebujem tedaj?
- ali bi te zvočnike lahko uporabil za gledanje filmov na TV (prek HDMI)
http://www.amazon.de/dp/B00DDPN84O/ref=...

Zanimajo me zgolj zvočniki, enote DVD načeloma ne rabim.
Markec The Great

lowac ::

Sem ti odgovoril na -> Zvočniki-PC-TV (hišni kino) pomoč


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hišni kino sistem - Kaj kupiti ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
12230694 (22233) p|X|
»

Zvočniki in receiver (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8319126 (16836) car100
»

Hišni kino ali navadni 5.1 sistem

Oddelek: Zvok in slika
314921 (3859) Anney
»

sestava kvalitetnega 5.1 srs domačega kina

Oddelek: Zvok in slika
4613725 (12471) krepki

Več podobnih tem