» »

Polži, kako jih uničiti

Polži, kako jih uničiti

«
1
2

dzinks63 ::

Torej kako uničiti rdeče polže na večji površini. Trenutno so v fazi mladadičev 2-5 cm. Na sveže pokošeni zelenici cca 10a jih je polno povsod, okoli hiše, po sadovnjaku, po vinogradu, ... Samo fizično uničevanje je sizifovo delo, pojavljajo se vsak dan, na novo. Jedo vse, so kot kobilice. Ima kdo kakšno učinkovito idejo, izkušnje z iztrebljanjem te zalege.

rdecaluc ::

Lahko probate s pastmi. Date pocen pir v lonček, in tega daš v zemljo tako da je rob glih z zemljo. Pade notr in utone.

Varianta je tudi, da bi naredili ovire, da vas ne bi mogli tako z lahkoto obiskat.

Za ubijanje ...rekel bi sol, ampak potem bi znale rastline odmret. Ena opcija je 2% kofein in jih pošpricaš - s tem jih pobere v parih dneh.

Verjetno opcija bi pa bila tudi da greš v kakšno kmečko zadrugo vprašat, kaj imajo za boj proti polžem oz. vprašaš kakšnega kmeta.
Est modus in rebus. ,typos

Anney ::

Pravijo da jih pivo privabi (lončki se zakopljejo v zemljo). Samo te golazni je na milijone tako, da bo dolgotrajno odstranjevanje in veliko piva porabljenega. Odlični killerji pa so menda tudi race (indijske tekačice), poskusi si kje kakšno sposodit. :)

eric_cartman ::

Za ubijanje ...rekel bi sol, ampak potem bi znale rastline odmret. Ena opcija je 2% kofein in jih pošpricaš - s tem jih pobere v parih dneh.


Ne da bi znale rastline odmret, ampak odmrejo. Tako da sol ni prava ideja za to.

Imaš tudi fitofarmacevtska sredstva za zatiranje polžev (limacidi).

Anney ::

Ta sredstva proti tem polžem ne pomagajo, kdor tega ni videl ne more verjeti kolliko tega je. Najbolje ti bo šlo z racami. Malo pobrskaj po netu. ;)

http://www.knjiznica-celje.si/raziskova...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

dreta ::

Jankovicevi polzi so jim nekareri rekli ker so prisli baje iz Spanije z uvozeno solato. Kakorkoli,
na vecji povrsini sem jih pobiral par let. Odstrani vse, pod cimer se lahko skrijejo. Redna kosnja
da ni trava visoka skoraj obvezna sploh ce je veliko vlage ali padavin. In tudi neke race jih baje jedo. Skratka ce se jih hoces znebiti jih redno pobiraj in se enkrat redno pobiraj in jih tako pocasiiztrebi. Tu in tam po 5 letih se najdem kaksnega.

Vice ::

Kupi race... če je to problem jih vzami v najem. Ekološko in 100% zanesljivo.

BlackMaX ::

Ja race so res najboljša rešitev.

dreta ::

BlackMaX je izjavil:

Ja race so res najboljša rešitev.


A si probal?

Koliko polzev poje po tvoje ena raca na dan?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dreta ()

Pezdicek ::

Race so kul ja. So dobesedno "kombajni" imeli doma.

drugače pa še finta s pivom je kar dobra. ali pa ročno pobiranje.

ostalo je bolj kot ne - žalost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pezdicek ()

pegasus ::

Če jih s škarjami prerežeš na pol, jih bodo požrle tudi vrane, ježi.

ivanuscha ::

Ne vem če so rdeči polži ravno užitni. Kokoši jih niti podrazno ne pojejo.

s6c-gEL ::

ZarodeX ::

Tudi mi smo jih imeli ogromno pred leti, učinkovito je če jih posoliš s kuhinjsko soljo in se potem nekako ''izsušijo'' , drugače pa lahko kupiš še takšne brikete zelene, ki jih natrosiš okoli vrta ali hiše.. :)

crniangeo ::

Race pomagajo ,ma naša soseda celo hordo rac, to vse pozrejo :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Nagi Bator ::

Ježi, race, želve... Vse to žre te polže. Sam jim tekne tud zelenjava z vrta ;((

mihec87 ::

ZarodeX je izjavil:

Tudi mi smo jih imeli ogromno pred leti, učinkovito je če jih posoliš s kuhinjsko soljo in se potem nekako ''izsušijo'' , drugače pa lahko kupiš še takšne brikete zelene, ki jih natrosiš okoli vrta ali hiše.. :)


Z briketi(verjetno misliš požepin) previdno saj dišijo tudi mačkam in se jih rade najejo in se zastrupijo tako da nastavljat tako da druge živali ne pridejo zraven..

Sol je kakor je, sem že videl ko se je posoljen polž izdatno zaslinil in lepo zlezel stran.

Poglej kje bi se lahko zadrževali(kompost,pod deskami, kak zaraščen šop trave itd) paše jim vlažno in temno...


Heh se spomnim so nekje na eni kmetiji pobirali te polže in jih dajali v 1,5L plastično flašo in so pustili zaprto na soncu na dvorišču-polže je razmetalo vse naokoli

Oberyn ::

Jaz sem jih imel včasih kakšno leto okoli hiše toliko, da na deževno noč praktično nisi mogel koraka narediti med njimi. Past s pivom pomaga, če imaš dva ducata polžev, sicer pa ne. Sem tudi poskusil. Za izplen par ducatov polžev na noč sem porabil dva pira, že finančno se ne izide, poznalo se pa ni niti za piko.

Potem sem jih pa likvidiral zelo preprosto. Naredil sem si polkrožno rezilo premera okrog 20 cm. Pritrdil sem ga na ročaj od lopate ali nekaj podobnega. Potem sem vsake par dni na vlažno noč vzel čelno svetilko in to orožje, se malo sprehajal okrog po trati in lepo udobno rezal, znk znk, brez sklanjanja. Par takih akcij in sem jih praktično likvidiral. Trata res malo grdo zgleda naslednji dan, ampak ni sile. Zdaj samo spomladi par obhodov naredim, pa jih imam pod kontrolo. Površine okrog bajte je okoli 1000 m, to se da kontrolirati brez posebnega truda. Dodatno pa uporabim še manjšo količino strupa za polže, nekaj na "fero" se imenuje, to je samo železov oksid in ni nič škodljiv za okolje, vsaj tako so mi razložili. To potresem okoli najbolj ispostavljenih mest, ob živi meji, okoli kompostnikov.

O racah oziroma goseh pa ne bi. Mam raj polže kot njihove ogabne dreke po celi trati. Pa kraval delajo. Pa vodo potrebujejo in to veliko, sicer se zadavijo s sluzjo od polžev. Raca je bila ustvarjena za v pečico, ne pred bajto.

dzinks63 ::

Naredil sem si polkrožno rezilo premera okrog 20 cm. Pritrdil sem ga na ročaj od lopate ali nekaj podobnega


Tole je uporabna ideja, Race bi bile ok, samo bi bilo potrebno ograditi par parcel, da bi prosto hodile naokrog in puščale črte za sabo pri meni in sosedih mi ne gre v zakup.

djabi ::

Mi smo napravili eno takšno nabodalo iz jekla, dolgo cca. 100 cm (kot je recimo nabodalo za ražnjič), ročaj pa je dejansko od dežnika (skupna dolžinca cca. 120 cm). Seveda pa bi se dalo tudi daljše narediti, da si ti ne treba preveč sklanjati.

Ko se polže napika in jih je okoli 30-40 komadov gor, jih samo z rokavico (lahko tudi s prstom, samo so pač sluzaste) potegnemo dol v bio/zeleno kanto.

Najboljše pa je poletni čas oz. ko močno sije sonce, saj lahko ta pripomečk zabodeš v zemljo in potem opazuješ kako se živalce cvrejo na soncu in postanejo čisto črne oz. kot premog.

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

Morda bi prav prišel uni stroj za mulčenje, ki ga imajo v Lidlu za cca 60 ali 80 EUR. Ko lepo zmelje travo, zgladi neravnine v zemlji, ima pa razila gor. Garantirano ne bi noben povž preživel masakra.

shubell ::

naštimi slepce

Manu ::

Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

jalovec09 ::

Apn, če so tisti Španski, jih razžre ali pa poskusi kje dobit krastače.

ZarodeX ::

S soljo se seveda ne sme šparat ;((

Invictus ::

Kolega jih lovi z lončki piva ...

Kar zadovoljen z rezultati.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Lukzii ::

Naredi mešanico kavnega zoca, pepela in jajčnih lupin...vse to posuj po perimetru vrta...pred ali za mešanico pa naštimaj kakšen bakren trak/žico...samo pazi na zbiralce barvnih kovin ;)

Alexius Heristalski ::

^ V 5. postu imaš seminarsko, kjer lepo piše, da so kavna usedlina in jajčne lupine pičkin dim pri iztrebljanju polžev.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

PrihajaNodi ::

zakaj pa pobijaš pože? Jih ne moreš pobrati in odnesti v gozd?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dr_M ()

Dr_M ::

Ce imas ti vsak dan vec ur prevec casa, se ne pomeni, da jih imajo vsi.
Seveda je prva stvar, ki mi pade na pamet, da se nikoli nisi imel podobnih tezav.
Lepo se ekrat preberi prvi post v temi in ti bo takoj jasno; rocno delo v tem primeru ni ucinkovito.

opeter ::

Daj napiši tvoje ime in priimek ter naslov v to temo ... ko bomo doma naslednjič imeli veliko akcijo pobiranja teh polžev, ti jih rade volj pošljemo, celo škatlo!
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mihec87 ::

Ti polži so itak uvožena invazivna vrsta in v bistvu kradejo hrano našim...In drugačne metode ni tako kot v vseh državah ki imajo invazivne vrste ki izpodrivajo domače.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

PrihajaNodi ::

Nevem če je način da se jih pobija. Saj verjetno obstajajo kakšni travniki kamor bi se jih lahko neslo. Sigurno bolje kot šalčke s kavo ali posipanje s soljo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

Dr_M ::

Kaj bi pa reku, ce bi se medvedi tako nekontrolirano mnozil? Bi jih nesel nekam na travni, ce bi se ti pasli po dvoriscu?

PrihajaNodi ::

Zato pa se jih seli na Češko in Slovaško, tja kjer je manjko.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

Dr_M ::

Vec tisoc njih, ane?

PrihajaNodi ::

Jah potem je pa najbolje da se uniči tudi vse deževnike na vrtu skupaj s polži

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

black ice ::

To bo še zanimivo. *grabs popcorn*

Dr_M ::

PrihajaNodi je izjavil:

Jah potem je pa najbolje da se uniči tudi vse deževnike na vrtu skupaj s polži



A se prov trudis cim bolj butast izpast al kaj?

PrihajaNodi ::

Mi smo recimo preselili ose iz hiše v gozd. Seveda je bilo malce dela ampak je šlo, z ustrezno zaščito seveda. Nevem kje je problem.

Zgodovina sprememb…

M-XXXX ::

PrihajaNodi je izjavil:

Mi smo recimo preselili ose iz hiše v gozd. Seveda je bilo malce dela ampak je šlo, z ustrezno zaščito seveda. Nevem kje je problem.

Problem? V neumnih ljudeh, ki selijo ose in ohranjajo polže recimo. Jaz ga drugje ne vidim.

PrihajaNodi ::

Ja sej je potrebno celotne kolonije pobit zaradi solate.

PrihajaNodi ::

Če se odločite za selitiev sporočite, si mogoče vzamem kak dan dopusta. Smo tudi žabe že selili, pred avtomobili.

LJ4L ::

Tale dolazi zvonko je očitno okoljevarstvenik. Malo respecta zato, ker, če seveda ne trolla, seli ose in žabe. Po drugi strani pa tudi ni dobro ohranjati invazivnih vrst. Za razne take vrste pa velja načelo "Ubi ga! Nije ti brat!"
LP from LJ

Oberyn ::

PrihajaNodi je izjavil:

Ja sej je potrebno celotne kolonije pobit zaradi solate.

Čeprav obstaja možnost, da ti seliš komarje iz svoje sobe v sosednjo, klope pa iz svojega telesa na ženo, sem vseeno bolj prepričan, da jih pobijaš. Kdo ti daje pravico, da klopa ubiješ, od drugih pa zahtevaš, da portugalskega lazarja ne ubijejo, čeprav jim dela škodo pri pridelavi hrane? Z vidika narave ni med klopom in portugalskim lazarjem v smislu vrednotenja prav nobene razlike. Sprijazni se: nad nekaterimi živimi bitji izvajamo pokol. Če smo že pri tem, antibiotikov ne uporabljaš, ko fašeš kakšno vnetje?

Twix ::

Nabavi ježa, sploh če maš še kašen vrt (po potrebi ograjen, da mu kakšen pes, ali druga žival ne teži - ni potrebna visoka ograja) so menda zelo učinkoviti :) Pa še tko srčkani so iiii :D

Aja mimo grede, polži so menda huda specialiteta v tujini (italija, francija pa še kje..)

 Jež

Jež

 Jež2

Jež2


 Jež3

Jež3

The world is a dangerous place, not because of those who do evil,
but because of those who look on and do nothing. Apple has a patent on patent-
ing things they didn't invent. arka putana! :D hašek :D HVALA EDWARD SNOWDEN!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Twix ()

s6c-gEL ::

Aja mimo grede, polži so menda huda specialiteta v tujini (italija, francija pa še kje..)

Samo ne vsaka vrsta, tile imho niso.

Twix ::

@PrihajaNodi
Če ne trolaš, vav, da seliš ose vsa čast, imaš verjetno ogromno časa. (Ker merčesa, tako ali tako primankuje)
The world is a dangerous place, not because of those who do evil,
but because of those who look on and do nothing. Apple has a patent on patent-
ing things they didn't invent. arka putana! :D hašek :D HVALA EDWARD SNOWDEN!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Twix ()

Aquinas ::

Boljša možnost kot jež so race tekačice. Mislim, da jih je nekdo že predlagal. Zakaj bi polže selil na travnik, če jih lahko spremeniš v okusna jajca?

Oberyn ::

Aquinas je izjavil:

Boljša možnost kot jež so race tekačice. Mislim, da jih je nekdo že predlagal. Zakaj bi polže selil na travnik, če jih lahko spremeniš v okusna jajca?

Polži požrejo skoraj vso zelenjavo, race pa čisto vso. To je eden od problemov z racami, če te polži matrajo zaradi vrta. To zdravilo je hujše od bolezni. Pa polži so vsaj tiho.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako se znebiti voluharja

Oddelek: Loža
4812440 (8068) sitriani
»

Zanemarjeno sosednje zemljišče in njega urejanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
508713 (6623) Okapi
»

Visoke grede - Euro palete

Oddelek: Loža
496626 (5430) r3dkv1c4
»

Genski inženiring uničuje nevarne vrste komarjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7014281 (11087) FireSnake
»

Tega pa ne bom pojedel! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10719713 (14698) Gavran

Več podobnih tem