» »

Vzdržljivost baterije na iphone 5s

Vzdržljivost baterije na iphone 5s

nikolinika ::

Koliko vam zdrži v povprečju baterija na iphonu 5s? Jaz ga imam in sem zelo razočarana... Redkokdaj da mi zdrži cel dan, včasih mi začne že popoldne odštevati zadnje procente. Prosim za mnenja uporabnike tega telefona koliko vam zdrži baterija, ker ne vem ali je z mojim telefonom neki narobe, da se tako hitro prazni ali je le baterija tako švoh. Hvala.

DrSergioDJ ::

Da bi pa napisala koliko ga uporabljaš, pa ne?

Jaz ga ob zmerni uporabi (do pol ure pogovarjanja, cca 1-2 uri poslusanje glasbe prek BT ter recimo skupaj cca. 1 uro surfanja na netu) polnim na 1,5 dni.
...

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

dobrodošla v svet pametnjakovičov.
1 dan redne rabe je kr ok :)
#brezpodpisa

harvey ::

Vsi ta pametni telefoni imajo več ali manj neumne baterije :)).

Nekaj je sicer izjem, recimo me je presenetila avtonomija pri Samsung Note III.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

crniangeo ::

problem ti predstavljajo aplikacije ki imajo dovoljenje za push notifications. Probi mal pogledat pod settings te allow pa boš mal podaljšala lajfek bateriji :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

LJ4L ::

nikolinika je izjavil:

Koliko vam zdrži v povprečju baterija na iphonu 5s? Jaz ga imam in sem zelo razočarana... Redkokdaj da mi zdrži cel dan, včasih mi začne že popoldne odštevati zadnje procente. Prosim za mnenja uporabnike tega telefona koliko vam zdrži baterija, ker ne vem ali je z mojim telefonom neki narobe, da se tako hitro prazni ali je le baterija tako švoh. Hvala.

Uporabljaj originalen polnilc, naštimi nastavitve in bo.
LP from LJ

jurre ::

meni zdrzi en dan bolj intenzivne uporabe brez problema, ce pa nimam 3G in ne igram kakih hudih iger pa tam 1,5 do 2 dni.
Imam pa precej push notifications za take nepomembne aplikacije izklopljenih.

Sem bil pa presenecen, ko sem ga hotel cisto izprazniti in je trajalo pri 1% baterije se cca 15min surfanja preko wifi, da se je ugasnil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurre ()

;-) ::

Meni dlje kot od jutra do vecera ni nikoli zdrzal pa sem ze dva nova mel...potem sem pac filal vedno ko sem bil doma ali v avtu... Dva dni zdrzi ce ne uporabljas, razen za klice in sms...takemu menjam za 3310 ce kdo hoce.

nikolinika ::

Uporabljam ga toliko, da opravim čez dan nekaj klicev, ki pa ne trajajo dolgo, pa tudi opažam, da klici in sporočila porabijo še najmanj baterije. Vsake tolko tudi prečekiram facebook to je pa to. Da bi pa non stop visela na telefonu pa tipkala skos po njemu to pa niti slučajno. Pa tudi čez noč, ko ga ne uporabljam procenti dejansko kar grejo dol. Tud js si drugega ne znam razlagat kakor, da porabi največ baterije za razne aplikacije, ki se non stop updejtajo in neki meljejo.
lp, Nika

Zheegec ::

Če imaš v ozadju kakšne aplikacije, ki se redno povezujejo (Skype, Viber), potem je fino imeti čim več WiFi povezave, ker 3G/4G pač dosti porabi. Drugače ima pa iPhone precej majhno baterijo in se kar hitro izprazni. Večina smartphonov zdrži maksimalno 2 dneva redne uporabe in stalno povezanih na WiFi. Mogoče je kakšna izjema (LG G2), ampak so redke.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

DOOM_er ::

Meni Xperia M zdrži tudi po tri dni, je pa res da nisem ravno stalno na telefonu.
Robots will steal your job. But that's OK

atic ::

imam teden dni star 5s. Prejšnjega, ki sem ga uporabljala samo 15 mesecev, sem zamenjala, ker se mi je baterija izpraznila v parih urah. Tudi pri novem telefonu, ki ga danes popoldan sploh nisem uporabljala, se mi je baterija v 6 urah iz 100% izpraznila na 10%. Ali je mogoče kriv polnilec? Ko sem danes polnila telefon z originalnim polnilcem, se je na telefonu izpisalo okence, da mogoče aparat ne bo polnjen, ker mogoče ne uporabljam originalnega polnilca. Očitno je vzrok v polnilcu ali v programih, ki mi delajo v ozadju, čeprav odprte strani sproti briše, ker se enaki problem pojavlja tudi pri novem telefonu.
Hvala za odgovor

xxxul ::

izklopi background app refresh pa bo delal tko k je treba

DeeJay ::

Izklopi bluetooth, redno izklaplaj aplikacije, ki jih ne potrebuješ več (dvojni klik na glavni gumb in potem odprte appe swipaš gor, da jih zapreš).

In kot je że xxxul rekel, pojdi v Settings > General > Background App Refresh in tam izklopi zadevo. Men baterija drži v povprečju dva dni.

Furbo ::

Pa čez noč je pametne telefone najbolje imeti kar na polnilcu ves čas / oziroma med spanjem.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Gandalfar ::

> redno izklaplaj aplikacije, ki jih ne potrebuješ več (dvojni klik na glavni gumb in potem odprte appe swipaš gor, da jih zapreš).

To je slabse za baterijo, ker jih moras znova zaganjat. Prepusti OS-ju, da sam najboljse optimizira memory.

ingeniero ::

Kaj pa kaksen factory restore in se potem namestijo res samo aplikacije, ki jih rabis? Ko sem sam updateal HTCja je cez noc brez wifija in 3gja porabil 25% Po factory resetu imam po 4ih dnevih se 60%

ToniT ::

Najboljše je, da izklopiš 3G/LTE, bluetooth, WiFi in uporabljaš samo GSM in bo baterija držala zelo dolgo.
Aja....
Zakaj pa potem rabiš pameten telefon?

xxxul ::

Če cist izklops telefon pol baterija drzi v nedogled >:D

Jst mam vklopljen bluetooth, wifi, LTE, v bistvu edina stvar k sm jo izklopu je background app refresh, pa mi od jutra do vecera baterija redko pade pod 60% (dajem vsak vecer tel filat).

Ga pa GPS ubije, google navigacija žre baterijo k ubrisana, tko da preveri ce ti kera aplikacija vklop gps za brezveze...

Zheegec ::

Izklopit WiFi je neumnost. Če imaš v ozadju kakršen koli persistant app, ki se stalno povezuje na internet (Skype, Viber recimo), bo baterija z WiFi prižganim in povezanim zdržala dosti dlje. Ko sem na Nexus 5 po nesreči izključil WiFi mi je Viber v dveh dneh čisto izpraznil baterijo, pa takrat sploh nisem veliko uporabljal telefona.
iPhone ima pač majhno baterijo in iOS7 nima ravno najboljšega battery managmenta. Najboljša rešitev je kakšna prenosna zunanja baterija. GPS pa vsekakor izključi, to je edini takšen porabnik, ki ga vključiš samo ko ga rabiš.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

ingeniero ::

ToniT: Morda zato, ker mi je bolj pomembno to, da imam telefon na voljo takrat, ko ga potrebujem in ne da se mi refresha vsakih 10 min, ko ga ne potrebujem (npr. med spanjem in takrat, ko sem itak za racunalnikom).

hojnikb ::

xxxul je izjavil:

Če cist izklops telefon pol baterija drzi v nedogled >:D

Jst mam vklopljen bluetooth, wifi, LTE, v bistvu edina stvar k sm jo izklopu je background app refresh, pa mi od jutra do vecera baterija redko pade pod 60% (dajem vsak vecer tel filat).

Ga pa GPS ubije, google navigacija žre baterijo k ubrisana, tko da preveri ce ti kera aplikacija vklop gps za brezveze...

Ubistvo ne :)
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Garancija in baterija. Lahko uveljavljam?

Oddelek: Mobilne tehnologije
226470 (2117) St235
»

Galaxy A5 težave z spletom

Oddelek: Pomoč in nasveti
101680 (1286) Sami
»

Android battery draining issue

Oddelek: Pomoč in nasveti
305286 (4760) Jst
»

Prehod iz Androida na iOS, mnenja za in proti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
13236087 (31415) klinker
»

iPhone vs Android - mnenja uporabnikov

Oddelek: Mobilne tehnologije
256923 (5279) ;-)

Več podobnih tem