» »

Na koga se lahko obrnem glede kršenja Zakona?

Na koga se lahko obrnem glede kršenja Zakona?

medenko ::

Imam stari dolg, ki se ga odplačuje. Izvržbo izvršuje že delodajalec pri plači (en del). Plus obesli so se mi še na TR. Ne razumem sistema, ki temu dovoli, da jaz vsak mesec dvignem manj kot zakonsko "nedotakljivih" predpisanih 604€ minimalne plače. Kako je to možno?
Da ne omenim, kako Banke mastno služijo z vsako izvržbo teh transkacij, 20-30€ kle 20-30€ tam....Navadni človek gre pa na WC in potegne denar iz sekreta.

Lonsarg ::

Sistem je pač/žal narejen tako, da plačaš precej več, če te morajo iztožit, kot če bi se sam dogovoril za plačilo dolga. Ta precej več je lahko tudi faktor 2 komot...

Nedotakljive pa ne vem, da bi bile kar cele minimalne plače, pač pa samo nek znesek(morda v rangu socialne pomoči) ali pa kake štipendije in podobno.

BigWhale ::

medenko je izjavil:

Imam stari dolg, ki se ga odplačuje. Izvržbo izvršuje že delodajalec pri plači (en del). Plus obesli so se mi še na TR. Ne razumem sistema, ki temu dovoli, da jaz vsak mesec dvignem manj kot zakonsko "nedotakljivih" predpisanih 604€ minimalne plače. Kako je to možno?
Da ne omenim, kako Banke mastno služijo z vsako izvržbo teh transkacij, 20-30€ kle 20-30€ tam....Navadni človek gre pa na WC in potegne denar iz sekreta.


Dvojne izvrzbe, za samo en dolg, se mi zdijo nekaj precej nenavadnega. Ne bom rekel, nemogocega ampak nenavadnega. Plus tega, vcasih je bilo tako, da ti vec kot 2/3 ne morejo vzeti. Nevem sicer kako tocno je sedaj to urejeno, a se mi zdi, da je se vedno tako.

shadeX ::

Če se ne motim, ti mora za čez mesec ostati po naših standardih minimalno 265 €. Se pravi lahko maš 100 izvršb ampak če imaš minimalca ti lahko skupno vzamejo tam cca 300€.

Mogoče se pa tudi motim glede tega ampak nekje sem slišal tole.

medenko ::

In kako naj človek gre delat cel mesec za 265€? 100€ je bencin, položnice itd so 200-300€...sistem je gnil.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Mavrik ()

markezii ::

medenko je izjavil:

Ne razumem sistema, ki temu dovoli, da jaz vsak mesec dvignem manj kot zakonsko "nedotakljivih" predpisanih 604€ minimalne plače. Kako je to možno?


Seveda je možno, ker kot si sam dal "" minimalen plača ni sveta, da jo boš dobil. Vse je odvisno od tega, na podlagi česa (katerih obveznosti do upnika nisi izpoljeval) je prišlo do izvršbe. Naprimer: preživnina, davčne obveznosti, ipd. Ni vse enako do katere meje ti lahko pucajo račun (oziroma plačo). Podrobno napiši kaj je privedlo do situacije, pa lahko skupaj najdemo kako je zakonsko določeno kaj ti mora ostati. Je tukaj kar nekaj pravnikov, ki bodo po moje stresli zadevo iz rokava, samo kot že napisano podrobno opiši kaj si naredil (oziroma bolje kaj nisi), da je prišlo do tega...

medenko je izjavil:

Da ne omenim, kako Banke mastno služijo z vsako izvržbo teh transkacij, 20-30€ kle 20-30€ tam....Navadni človek gre pa na WC in potegne denar iz sekreta.


Brez zamere, ampak edino pravilno. Vsi imamo obveznosti in odgovornosti. Ko nekaj ne izpolniš boš to plačal. Ne samo kar si dolžan, ampak obresti in stroške s tem. Logično. Zavedaj se, da ko pride dan D boš plačal veliko več, kot bi sicer po redni poti in fer glede na pogodbo / zakone...ker nisi, plačaj več. Meni se zdi čisto OK.

ZaphodBB ::

OPju priporočam, da se iz tega svojega nedvomno žalostnega primera čim več nauči, da ne bo končal kot Zoran Vaskrsić.

medenko ::

Saj se plačuje, samo skozi mesec ne moreš priti skozi z ne vem 400€.

markezii ::

medenko je izjavil:

In kako naj človek gre delat cel mesec za 265€? 100€ je bencin, položnice itd so 200-300€...sistem je gnil.


&

medenko je izjavil:

Saj se plačuje, samo skozi mesec ne moreš priti skozi z ne vem 400€.


Ponovno brez zamere, ker si niti predstavljati ne morem, kako s 400 eur zvoziti čez mesec. AMPAK. Sistem ni gnil, če moraš plačati kar te obvezuje dogovor-pogodba-obveznosti do kogarkoli. Če ti je upnik dostavil dogovorjeno (roba, storitev, kredit, karkoli) je edino logično, da je sedaj na tebi, da izpolniš svojo obveznost (plačilo). Ali pa če so to obveznosti do države. Karkoli pač. Če jih ne, je edino fer da odgovarjaš za to. Vem, težko je sedaj s tem denarjem živeti, nisem bedak in se zavedam tega, samo na to bi moral misliti pred izvršbo...

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Mavrik ()

ZaphodBB ::

medenko je izjavil:

Saj se plačuje, samo skozi mesec ne moreš priti skozi z ne vem 400€.

Jaz ti privoščim, da čimprej prideš do nivoja na katerem boš zmogel poravnavati svoje obveznosti...

fosil ::

Kakor vem je minimalni znesek, ki ti mora ostat v višini minimalne neto plače.
Kar pomeni, da če dobivaš še kakšno malico in kilometrino, ti to lahko poberejo.
Če ti ne pustijo minimalne plače, bi se jaz za začetek obrnil kar na banko.
Še bolje pa na odvetnika, če si ga lahko privoščiš, bi mogoče še od banke kaj izterjal zaradi kršitve.
Tako je!

medenko ::

malico in prevoz ne izplača banka, ker se ne šteje kot plača ampak dodatek.
Že mesece dobim ven nekje 425/460.....upam, da mi rata kmalu urediti.....puf je bil 4200€ total, zdaj še cca 2000€....na male se hitro spravijo, na milionske pufarje pa nič.

Aston_11 ::

BigWhale je izjavil:

Dvojne izvrzbe, za samo en dolg, se mi zdijo nekaj precej nenavadnega. Ne bom rekel, nemogocega
Nič posebnega ni. Dolžan si 10 jurjev, 200 EUR od plače + tisto, kar imaš na računu in tako v nedogled, dokler ne vrneš dolga.

Mr.B ::

Se boš moral v kakšno stranko včlanit. Čeprav imajo tudi tam težave, pa nabirajo donacije...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

medenko ::

to je res samo naj mi od 900 plače pustijo 600€ hehe, ne pa polovico :|

jype ::

Sposodi si dva jurja pri kom, ki manj teži z vračilom.

Mr.B ::

Aston_11,
žalostno je to da nekateri mislite da če si sposodite, ne bo potrebno vrniti. Hm a msiliš da ima recimo po tvoji logiti tale komentator prav ?
Ce najames kredit na kapitalskem trgu, potem placas nekoliko vec obresti, kot bi ga placal pri trojki. A imas prost hrbet, nihce ti ne diktira kaj moras delati in kredite odplacujejo itak butasti drzavljani, ne pa ti. Torej vlada dela logicno, vprasanje je le, zakaj ji to drzavljani pustijo. Odgovor sem sicer nakazal zgoraj.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

medenko ::

jype: zdaj sem dobil nek Mercator + sterbank banka, za imetnike pika kartice do 5000€ na 5 let....je kdo to dobil?
780€ preplačaš v 5 letih. Samo se bojim, da mi ga ne odobrijo, mesečni obrok bi bil 95€.

mihec87 ::

Mr.B je izjavil:

Aston_11,
žalostno je to da nekateri mislite da če si sposodite, ne bo potrebno vrniti. Hm a msiliš da ima recimo po tvoji logiti tale komentator prav ?
Ce najames kredit na kapitalskem trgu, potem placas nekoliko vec obresti, kot bi ga placal pri trojki. A imas prost hrbet, nihce ti ne diktira kaj moras delati in kredite odplacujejo itak butasti drzavljani, ne pa ti. Torej vlada dela logicno, vprasanje je le, zakaj ji to drzavljani pustijo. Odgovor sem sicer nakazal zgoraj.


op je lepo napisal da vrača kljub temu so mu obesli izvržbo...

To je tako kot bi ti vzel kredit na banki za 10let po 200eur mesec pri 700eur plači in vmes se zazdi banki vračanje prepočasno in gre v izvržbo pa ti začnejo trgat 400eur..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Mr.B ::

Sedaj pa jaz ne razumem, kaj ima to veze :
Dolg 1 (ki ga odplačuje) : Imam stari dolg, ki se ga odplačuje.
Dolg 2 (ki ga ni plačeval) : Izvržbo izvršuje že delodajalec pri plači (en del).
Dolg 3 (ki ga ni plačeval) : Plus obesli so se mi še na TR.

Torej enega plačuje, dveh pa ne, ker je nekdo mislil da ti ne smejo trgati več kot 2/3 ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

mihec87 ::

kolikor zastopim je samo en dolg ki se ga odplčuje oz izvršuje delodajalec(pri plači), sedaj pa so naredili še izvržbo na trr za isti dolg?

medenko ::

2 različna dolgova.

Aston_11 ::

Mr.B je izjavil:

Aston_11,
žalostno je to da nekateri mislite da če si sposodite, ne bo potrebno vrniti.
Kje sem to trdil, da če si sposodiš, ni treba vrniti?

Mr.B ::

Aston_11,
zgleda sem šel malo iz konteksta. Se pridružujem tvoji izjavi.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Machete ::

Ko sem bil sam v buli so mi dolg preko izvržbe butnili kar komplet v minus na računu dokler nisem prišel do nule. Šlo je za par jurjev štipendije. Ker sem imel dohodke tudi od drugje nisem težil, zakaj mi od plače ne pripada vsaj minimalc, ker sem itak želel pokrit čimprej. Proti koncu pa sem vseeno na banki vprašal kako to, da nemorem nit za kruh naprimer dvignit oz zakaj mi ne puščajo minimalca. Pa je rekla teta na banki da bi moral neko prošnjo oz. Vlogo oddat in da bi ta minimalc lahko potem dvigoval na banki. Na kartici in bankomatu pač ne. Torej vprašaj na banki če je kaka možnost v tej smeri. Ti pa ne zavidam situacije, sam prej ko boš splačal prej boš svoboden. Provaj se izognit kreditu za kredit.. Če lahko preživiš. Je pa izkušnja posvoje, ko vidiš z kako malo lahko preguraš mesec..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

krneki0001 ::

Nič nenavadnega. Izvršba gre na vse račune in do delodajalca.

Delodajalec ti mora vzeti iz računa toliko, da ti dobiš minimalno zajamčeno plačo. Ko dobiš plačo, jo moraš takoj dvignit iz računa (vse kar imaš), ker drugače se smatra, da ti denarja ne potrebuješ in ti ga še banka iz računa dol pobere v nekaj dneh (taka so navodila za izvršbe).

Vem iz prve, ker sem to sam izkusil in sem za 45 evrov, ki so mi jih pobrali iz računa, plačal še 32 evrov banki za posredovanje in pobiranje denarja iz mojega računa.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

medenko ::

Sem že vprašal na banki glede minimalca. Delodajalec mi že izplača cca 700EUR, samo je problem, ker sta po novem malica in prevoz izključena iz tega, in mi banka tega ne izplača.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: medenko ()

marvin42 ::

Stisni zobe za toliko časa, da odplačaš še tista dva jurja, potem boš imel priložnost startat z nule, upam da ne boš več se znašel v takem položaju kot si se zdaj.
Mostly Harmless


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Primer Wells Fargo: prevara vas lahko tudi lastna banka

Oddelek: Novice / Ostale najave
248550 (6543) klinker
»

Kredit

Oddelek: Loža
229149 (8205) mitja73
»

Izvršba na bančnem računu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9130358 (27639) OZZY
»

Vprašanje za pravnike-predplačniška kartica

Oddelek: Loža
182203 (1701) krneki0001
»

Neupravičena izvršba...

Oddelek: Loža
4913748 (12249) MoRp

Več podobnih tem