» »

Vprašanje za pravnike-predplačniška kartica

Vprašanje za pravnike-predplačniška kartica

medenko ::

Imam pač en dolg za nazaj, katerga se po sklepih odplačuje. Obstaja Zakon, ki dovoljuje Banki, da se lahko obesijo tudi na sredstva, ki so na predplačniški VISA mastercard kartici?

francek1 ::

medenko je izjavil:

Imam pač en dolg za nazaj, katerga se po sklepih odplačuje. Obstaja Zakon, ki dovoljuje Banki, da se lahko obesijo tudi na sredstva, ki so na predplačniški VISA mastercard kartici?

Odgovor se nahaja v tvojem vprašanju. Temeljito si preberi sklep.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

medenko ::

Nasplošno me zanima, če obstaja kak tak Zakon, ki to dovoljuje izrecno. Sklep bom sedaj poiskal in prebral. Samo splošno razumevanje je, da se obesijo na TR in ne predplačniško varianto.

Invictus ::

Banka se lahko obesi na vsa sredstva, ki jih imaš pri njej. Torej tudi na predplačniško VISA/Mastercard. Ljudska modrost da to velja samo za TRR tukaj ne pomaga.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

medenko ::

Meni samo zanima po katerem Zakonu ne kaj si Banke samo po sebi dovoljujejo.

St235 ::

Preberi si zakon o izvršbi. Dolg se lahko terja iz praktično vsega premoženja upnika.

Če si pa dolžan banki (in še ni prišlo do izvržbe kot take) pa je to stvar dogovora med banko in tabo kako se ta dolg poplačuje. Če je dogovorjeno, da iz vseh razpoložljivih denarnih sredstev potem to seveda vključuje tudi predplačniško kartico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

medenko ::

Nope ni dogovorjeno, sem jih klical in so mi 5 mesecev neupravičeno preveč trgali. So sami priznali zmoto.
S 1.8 pa je res nek novi Zakon, ki dovoljuje 30% pod minimalno plačo. Že pišem pritožbo, da mi povrnejo sredstva.

St235 ::

bluziš v tri dni, kot v večini tem.

Kako naj mi ugibamo kaj imaš ti dogovorjeno, kdaj in zakaj ti kaj trgajo ter tako dalje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Furbo ::

Vrnili ti jih bodo pa na tekoči račun... v naslednjem hipu pa pobrali. :D
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

medenko ::

Niti ne bluzim, ker smo komentiranje vseh tem na forumu znižali na minimum, zaradi diktatorskih izpadov moderatorjev.

Machete ::

Dokler nisi poravnal dolga ne bluzi o neupravičenem trganju, in bodi vesel, da boš čimprej iz pufa.
Ali želiš da ti to vrneju, pa poberejo v naslednjih mesecih.. Oo
Hvataš krivine na napačni strani problema.

medenko ::

Pobirali mi bodo v vsakem primeru, tega se ne branim. Samo, da so mi trgali preveč in še obesili na predplačniško.

St235 ::

TO, da so trgali več od dogovorjenega je napaka, kar lahko zahtevaš da popravijo. To s katerega računa so trgali, pa če ni izrecno dogovorjeno drugače, seveda vključuje tudi sredstva na predplačniški kartici.

Invictus ::

@OP

predlagam da malo preračunaš če se ti splača težiti banki. Ker ta denar ti bodo tako ali tako enkrat trgali nazaj. Dolg se ti je zmanjšal.

Če nisi ravno finančno ogrožen, se sam sploh ne bi zafrkaval.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

medenko ::

Ni fora finančne ogroženesti, ampak upravljanje predplačniške za potrebe paypala, da se kaj zasluži s prodajo in s tem lažji poplačuje dolg.

"Predvsem pa opozarjamo na spremembe 101. člena (Prejemki, ki so izvzeti iz izvršbe) in 102. člena (Omejitve izvršbe), ki urejata izvršbo na plačo. Gre za določbo, ki je relevantna zlasti za delodajalce, ki po odredbi sodišča izvršujejo sklep o izvršbi na delavčevo plačo. S sprejeto spremembo 102. člena se omejitve izvršbe usklajujejo z omejitvami, ki veljajo v davčni izvršbi. Po novem se bodo omejitve izvršbe nanašale na vsa denarna sredstva oziroma dolžnikove prejemke, ki se v skladu z zakonom, ki ureja dohodnino, štejejo za dohodek iz delovnega razmerja.

Opozarjamo tudi na spremembo dosedanjih dikcij omejitve izvršbe na plačo, predvsem pa osnovo, na katero se posega s to izvršbo. Do sedaj je na primer za osnovo veljala "plača", po novem pa je osnova "dolžnikovi denarni prejemki, ki se v skladu z zakonom, ki ureja dohodnino, štejejo za dohodek iz delovnega razmerja".
"

bodite pozorni na "dohodek iz delovnega razmerja", kar sredstva na predplačniški kartici NISO.

St235 ::

Mešaš hruške in jabolka. Daj preberi relevantna člena. Govora je o pravilih in omejitvah pri bremenitvi osebnega dohodka v primeru izvršbe. To nima popolnoma nobene veze z tem, da imaš ti denar na kupčku na banki. Predvsem pa od kje tebi ideja, da je v konkretnem primeru sploh govora o izvršbi?

krneki0001 ::

Če je firma/banka dala izvršbo na vse kar imaš, ti lahko istočasno rubijo iz TRR, predplačniške vise, rubi ti lahko doma izterjevalec premičnine, nepremičnine...
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Vikking ::

Če meša predplačniško visa kartico, z novim sprejetim zakonom ki dovoljuje 30% pod minimalno plačo. Kot da se z zobmi zaletava v zid. adapapika skrbno preberi kaj je lakotnik napisal, že v prvem postu, vse razloženo.

krneki0001 ::

pa še ena zadeva. Če ti rubijo do minimalne plače, imaš čas nekje mislim da 8 delovnih dni, da dvigneš minimalno plačo iz računa. Če tega ne dvigneš, to lahko za banko pomeni, da tega ne potrebuješ in ti lahko vzamejo tudi to.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Banka - blokada računa in omejitev divga?

Oddelek: Loža
153810 (3237) Mare2
»

Izvršba na bančnem računu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9128998 (26279) OZZY
»

Neupravičena izvršba...

Oddelek: Loža
4913239 (11740) MoRp

Pravne države ni

Oddelek: Loža
404389 (3530) Ziga Dolhar
»

Kaj sotriti, če ti na banki odtrgajo 5.000.000,00 sit (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
507564 (5713) krneki

Več podobnih tem