» »

Nateg na bolhi

Nateg na bolhi

«
1
2

Svizec2014 ::

Pozdravljeni

Rabim pomoč na bolhi sem kupil šotor za kampiranje. Z tipom sem govoril in sem ga vprašal, če je šotor OK da ni strgan ali kaj podobnega. Rekel mi je da je šotor star 5 let in, da ga je imel postavljenega po 10 dni na leto in da je samo podenj od šotora uničen kar je razumljivo. No in se dogovoriva za prevzem šotora. Dobiva se na dogovorjeni lokaciji in ga še enkrat vprašam če je šotor OK in on mi potrdi da je. OK vzamem šotor mu dam denar v veri da je vse OK in potem šok. Začnem postavljati šotor in najprej ni bilo elastike v palicah ampak to se da uredit, potem ugotovim, da je spodaj strgan in da je na stropu cca. 30 lukenj šotor zanemarjen umazan ko svinjak. No potem ga kličem in mu to povem in me odslovi da se drugi dan slišiva da me pokliče. No in drugi dan ni bilo klica. Jaz ga kličem, kličem, pošiljam sms-e on pa ne odgovarja. Kaj lahko naredim kakšen nasvet. Hvala

WaterBoy ::

Nič ne moreš storiti. To ni ebay. Samo vprašanje, če je bil osebni prevzem, b ga pa lahko tam postavil

mat xxl ::

Nasvet, drugič kupi novi šotor !

Svizec2014 ::

WaterBoy na žalost ga nisem mogel sredi parkirišča postavit, mat xxl ja hvala za nasvet ampak si ne morem privoščiti novega smo mlada družina pa slabe plače pa še videl je da imam malega otroka pa me je vseeno nategnil morala na višku

shadeX ::

Narediti ne moreš nič. Če ni skrivnost. Koliko si plačal za šotor?

LJ4L ::

Moj prejšnji post popravljen:
Poglej, če ga lahko kako prijaviš bolhi, ampak kakor vem bolha na žalost nima ebay sistema.
Druga možnost je "mobing" se pravi 10 klicev na dan.
LP from LJ

TOP ::

Probaj ga klicat z raznih drugih telefonskih številk.

Svizec2014 ::

Za šotor sem dal 100eur če ga najdem mu dam šotor nazaj on pa meni denar, klical sem ga pa se ne oglaša čudno? Zanima me kaj naj naredim če ga najdem in če mi ne vrne denarja? Kakšen nasvet?

Zgodovina sprememb…

gddr85 ::

Kaj pa če bi ga na bolhi prijavu pa nej potem oni povejo kaj se da nardit. 100eur se mi zdi kr velik za tak nateg.

Svizec2014 ::

Mah na Bolhi mi ne morejo nič pomaga nobenih podatkov ne dajo ima samo ime prodajalca, ki je registriran pa nič drugega. Sej upam da ga najdem in da se bo vse dobro izšlo.

LJ4L ::

Svizec, a sta šla kako pogodbo delat? Za 100+ evrov rablene robe grem jst vedno skopirat 2 izvoda bolhine pogodbe in "prisilim" prodajalca, da izpolne. Sicer redko kupujem rabljene stvari, pa vseeno se tega takrat lotim previdno.
LP from LJ

Svizec2014 ::

Ne nisva sem mu zaupal in sem mislil da bo pošten tako, da če on ni bil tudi jaz ne bom samo če ga najdem

PrihajaNodi ::

LJ4L je izjavil:

Svizec, a sta šla kako pogodbo delat? Za 100+ evrov rablene robe grem jst vedno skopirat 2 izvoda bolhine pogodbe in "prisilim" prodajalca, da izpolne. Sicer redko kupujem rabljene stvari, pa vseeno se tega takrat lotim previdno.


Kako pa sestaviš pogodbo? Je ta pogodba overjena?

No kakorkoli, če kupiš kaj ukradenega, je to dober dokaz.

LJ4L ::

PrihajaNodi je izjavil:

LJ4L je izjavil:

Svizec, a sta šla kako pogodbo delat? Za 100+ evrov rablene robe grem jst vedno skopirat 2 izvoda bolhine pogodbe in "prisilim" prodajalca, da izpolne. Sicer redko kupujem rabljene stvari, pa vseeno se tega takrat lotim previdno.


Kako pa sestaviš pogodbo? Je ta pogodba overjena?

No kakorkoli, če kupiš kaj ukradenega, je to dober dokaz.


Kako sestavim? - s kulijem
Je overjena? - ne, je pa zadosten dokaz policiji, če ugotovi, da vozim ukradenega ciaota in meni, da najdem idiota, ki me je poskušal j***** u glavo. Posledica tega je, da jaz mirno spim prodajalec pa j*** ježa.
LP from LJ

zuz3k ::

takoj pokliči policijo in ga prijavi, če imaš tel. št. bi bilo dobro,
da ga izslediš in z policijo na njegov dom, da vidi da misliš resno

ravno tako prijava na bolhi

najslabše je čakat, če boš čakal si bo mislil ah 100 eur bo že
požrl in denarja ne boš več videl


lp
Life is a psychological game.

LJ4L ::

Hitro ukrepanje je ključno, ja.
LP from LJ

shadeX ::

In kaj bo policija naredila? Recimo da dobijo tega tipa. On lahko mirno reče da je bil kupec seznanjen s stanjem v katerem je trenutno šotor.

Kaj bo potem?

Za 100€ se ne bo dalo ubadat čist nobenemu. Kupčeva beseda proti prodajalčevi. To je to.

korenje3 ::

100€ za tak šotor? kaj je to kakšen industrijski šotor za začasne delavnice?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Svizec2014 ::

korenje3 je izjavil:

100€ za tak šotor? kaj je to kakšen industrijski šotor za začasne delavnice?



Ne to je šotor High Peak Capri Plus 4

ramiz?! ::

Po uradni poti pomoje ne moreš nič. Velja načelo: videno - kupljeno

Stvarne napake, za katere odgovarja prodajalec
458. člen
(1) Prodajalec odgovarja za stvarne napake, ki jih je stvar imela takrat, ko je nevarnost prešla na kupca, ne glede na to, ali mu je bilo to znano ali ne.
(2) Prodajalec odgovarja tudi za tiste stvarne napake, ki se pokažejo potem, ko je nevarnost prešla na kupca, če so posledica vzroka, ki je obstajal že pred tem.
(3) Neznatna stvarna napaka se ne upošteva.

Kdaj gre za stvarne napake
459. člen
Napaka je stvarna:
1. če stvar nima lastnosti, ki so potrebne za njeno običajno rabo ali za promet;
2. če stvar nima lastnosti, ki so potrebne za posebno rabo, za katero jo kupec kupuje, ki pa je bila prodajalcu znana ali bi mu bila morala biti znana;
3. če stvar nima lastnosti in odlik, ki so bile izrecno ali molče dogovorjene oziroma predpisane;
4. če je prodajalec izročil stvar, ki se ne ujema z vzorcem ali modelom, razen če je bil vzorec ali model pokazan le zaradi obvestila.

Napake, za katere prodajalec ne odgovarja
460. člen
(1) Prodajalec ne odgovarja za napake iz 1. in 3. točke prejšnjega člena, če so bile ob sklenitvi pogodbe kupcu znane ali mu niso mogle ostati neznane.
(2) Šteje se, da kupcu niso mogle ostati neznane tiste napake, ki bi jih skrben človek s poprečnim znanjem in izkušenostjo človeka enakega poklica in stroke kot kupec lahko opazil pri običajnem pregledu stvari.
(3) Vendar odgovarja prodajalec tudi za napake, ki bi jih bil kupec z lahkoto opazil, če je izjavil, da stvar nima nobenih napak ali da ima določene lastnosti ali odlike.

Pregled stvari in očitne napake
461. člen
(1) Kupec je dolžan prejeto stvar na običajen način pregledati ali jo dati v pregled, brž ko je to po normalnem teku stvari mogoče, in o očitnih napakah obvestiti prodajalca v osmih dneh, pri gospodarskih pogodbah pa nemudoma, sicer izgubi pravico, ki mu gre iz tega naslova.
(2) Če je bil pregled opravljen v navzočnosti obeh strank, mora kupec takoj sporočiti prodajalcu svoje pripombe zaradi očitnih napak, sicer izgubi pravico, ki mu gre iz tega naslova.
(3) Če je kupec odpravil stvar naprej, ne da bi jo preložil, prodajalcu pa je bila ob sklenitvi pogodbe znana ali bi mu morala biti znana možnost takšne nadaljnje odprave, je pregled mogoče odložiti, dokler stvar ne prispe v novi namembni kraj; kupec mora v tem primeru prodajalca obvestiti o napakah, brž ko je po normalnem teku stvari lahko zvedel zanje od svojih odjemalcev.

Skrite napake
462. člen
(1) Če se potem, ko je kupec prevzel stvar, pokaže, da ima stvar kakšno napako, ki je z običajnim pregledom pri prevzemu ni bilo mogoče opaziti (skrita napaka), mora kupec obvestiti o njej prodajalca v osmih dneh, šteto od dneva, ko je napako opazil, pri gospodarskih pogodbah pa nemudoma; sicer izgubi to pravico.
(2) Prodajalec ne odgovarja za napake, ki se pokažejo potem, ko mine šest mesecev, odkar je bila stvar izročena, razen če je bil v pogodbi določen daljši rok.

Vir: OZ
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ramiz?! ()

5pellfire ::

Če je oglas še aktiven (predvidevam , da tam piše da je šotor čepo ohranjen in brezhiben), ga sprintaj
in nesi skupaj z robo na policijo in prijavi goljufijo. Če imaš njegovo telefonsko (in da ni predplačniška
številka) ne bo problem ugotoviti identitete.

Sem imal podobno izkušnjo pred leti ...preko bolhe kupil grafično kartico (za 30k SIT), dobil pa
sem vzmeti za roke trenirat. Sledila je prijava na policijo, in čez čas postopek na sodišču. Na koncu
je moral goljuf poravnati znesek (zvišan za obresti). Sem pa moral podati še predlog za nadaljevanje
pregona na tožilstvo, ker drugače bi se postopek ustavil.

Ali, pa mu z druge telefonske pošlji sms da naj vrne denar drugače aktiviraš policijo. Včasih to tudi
deluje.

RejZoR ::

Oz narediš lookup telefonske, mogoče boš presenečen, če boš dobil preko imenika njegov naslov...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

5pellfire ::

shadeX je izjavil:

In kaj bo policija naredila? Recimo da dobijo tega tipa. On lahko mirno reče da je bil kupec seznanjen s stanjem v katerem je trenutno šotor.
Kaj bo potem?
Za 100€ se ne bo dalo ubadat čist nobenemu. Kupčeva beseda proti prodajalčevi. To je to.

Policija ti teh 100€ ne bo izterjala. Bo pa podala kazensko ovadbo na tvoj predlog in zadeva bo
(slej ko prej) končala na sodišču. Tam pa lahko ti na osnovi sprintanega oglasa in opisa prejetega
blaga (to je ob prijavi na policijo že bolj ali manj napisano v zapisnik) dokazuješ da blago ni bilo
takšno kot je bilo za pričakovati.

Moral boš pa biti (vsaj malo) aktiven če hočeš zadevo speljati do konca.

ramiz?! ::

5pellfire je izjavil:

shadeX je izjavil:

In kaj bo policija naredila? Recimo da dobijo tega tipa. On lahko mirno reče da je bil kupec seznanjen s stanjem v katerem je trenutno šotor.
Kaj bo potem?
Za 100€ se ne bo dalo ubadat čist nobenemu. Kupčeva beseda proti prodajalčevi. To je to.

Policija ti teh 100€ ne bo izterjala. Bo pa podala kazensko ovadbo na tvoj predlog in zadeva bo
(slej ko prej) končala na sodišču. Tam pa lahko ti na osnovi sprintanega oglasa in opisa prejetega
blaga (to je ob prijavi na policijo že bolj ali manj napisano v zapisnik) dokazuješ da blago ni bilo
takšno kot je bilo za pričakovati.

Moral boš pa biti (vsaj malo) aktiven če hočeš zadevo speljati do konca.

Se ti hecaš al sam brat ne znaš? Sem lepo nalimal iz zakona člene kjer ti vse lepo piše. Ker je razlika če ti nekdo oglašuje avto, proda pa gajbo jabolk in med drugim ti sploh nimaš možnosti videt predmeta. Druga zgodba pa je če gre za osebni prevzem in si tako naiven, da se ti stvari ne da niti pregledat...
Never regret anything, there's always a reason things happen.

5pellfire ::

ramiz?! je izjavil:


Se ti hecaš al sam brat ne znaš? Sem lepo nalimal iz zakona člene kjer ti vse lepo piše. Ker je razlika če ti nekdo oglašuje avto, proda pa gajbo jabolk in med drugim ti sploh nimaš možnosti videt predmeta. Druga zgodba pa je če gre za osebni prevzem in si tako naiven, da se ti stvari ne da niti pregledat...

Če kupiš rabljen avto (ali pa moped) preko bolhe ga moraš takoj na licu mesta razšraufat do potankosti da preveriš
če vse dela tako kot je treba?

Ja, OP je verjetno malo premalo pregledal šotor, še vedno pa to prodajalca ne odveže da je prodal
stvar ki ni brezhibna, oz. ki ima ni imela opisanih pomankljivosti/poškodbe ...omenjeno je bile
le da je poškodovan poden, ostalo pa ne.

trnvpeti ::

Je mozno, da je OP sam natrgal/strgal, ker mu pac ni bilo nekaj vsec?

Vrocipes ::

Če ti je že sam priznal, da je pod uničen, bi si moral malo misliti, da tudi ostali del šotora ne bo ravno shiny :).

hojnikb ::

Pa tudi 100€ je kr huda cena, za tak rabljen šotor :)
#brezpodpisa

5pellfire ::

trnvpeti je izjavil:

Je mozno, da je OP sam natrgal/strgal, ker mu pac ni bilo nekaj vsec?

Možno je, kakor je možno tudi, da so krivi mali zeleni možički, ki so šotor uničili med vožnjo OP-ja domov.

Lahko pa, da je prejšnji lastnik šotor prej kot ga je peljal na mesto prevzema poslikal (npr. še isti dan),
in v takem primeru ti lahko predloži dokaze, da za poškodbe ni kriv.

Privzeti, da je OP kar po defaultu "mutna faca" pa ni posebaj lepo. Primeri goljufov na Bolhi niso redki.

trnvpeti ::

Ce mu pove, da je poskodovan spodaj, mu bolj verjamem kot pa OPju, pa da se pogledal ni.

Utk ::

Zakaj bi pol odpiral temo? Če bi že imel tak načrt, bi vedel tudi kaj narediti naprej, a ne.

trnvpeti ::

Res ne vem, zakaj je odprl. Zadeva je cisto enostavna. Ni pogledal!

hojnikb ::

Res ne razumem ljudi, ki kupujejo mačka v žakju, potem pa jokajo, ko gre kej narobe.
Testiraj/prečekiraj zadevo predn kupiš in teh težav ni. Simple as that.
#brezpodpisa

shark1 ::

Svizec2014 je izjavil:

No potem ga kličem in mu to povem in me odslovi da se drugi dan slišiva da me pokliče. No in drugi dan ni bilo klica. Jaz ga kličem, kličem, pošiljam sms-e on pa ne odgovarja. Kaj lahko naredim kakšen nasvet. Hvala


Najprej ga pokliči iz druge cifre. Če se ne bo oglašal,mu pošlji sms,da ga boš ovadil kriminalistom zaradi goljufije! Verjemi,da se bo oglasil!
Tako sem jaz naredil,ko mi je nek mulc prodal preko bolhe fotoaparat v okvari + objektiv s spraskano lečo (poslal po pošti).
Najprej ni hotel slišati o vračilu denarja,pa sem mu čisto mirno sporočil,da sem že v kontaktu s kriminalisti,in naj se samo odloči,ali bo vrnil tistih 100 eurov,ali pa bo imel kartoteko pri policiji :)

shadeX ::

hojnikb je izjavil:

Res ne razumem ljudi, ki kupujejo mačka v žakju, potem pa jokajo, ko gre kej narobe.
Testiraj/prečekiraj zadevo predn kupiš in teh težav ni. Simple as that.


Ni vedno tako lahko. En primer:

Potrebuješ grafično. Dobiš tipa ki jo prodaja. Tip zagotavlja da je brezhibna in je možno kakršno koli testiranje grafe. Ti grafo stestiraš, in vidiš da vse dela kul.

Prideš domov, jo uporabljaš 14dni in bam. Grafa ne dela več.

Na koncu se izkaže da je grafa bila praktično že mrtva (pixli, črte po ekranu..) in jo je prodajalec uspel oživeti za kratek čas (toliko da izpelje prodajo) s peko v pečici.

gddr85 ::

Pa tud tko velikega šotora ne moreš na hitro pregledat, bi ga moral celga tam sestavit, kar se mi zdi da bi trajalo več kot 10min

Ko pa kupuješ na daljavo pa tko al tko kupuješ mačka v žaklju. Lahko dobiš cegle al pa dejansko tist kar si kupil.

nejcek74 ::

drugic pa pejt cez mejo v decathlon sotor kupit

tudi za 100 evrov ga dobis za druzino

Pithlit ::

gddr85 je izjavil:

Pa tud tko velikega šotora ne moreš na hitro pregledat, bi ga moral celga tam sestavit, kar se mi zdi da bi trajalo več kot 10min

Povprečen slovenec mora ene 2 uri garat zato da zasluži 10€... če ti 10 minut prišpara 100 evrski glavobol je to zelo majhna cena.
Life is as complicated as we make it...

korenje3 ::

Svizec2014 je izjavil:

korenje3 je izjavil:

100EUR za tak šotor? kaj je to kakšen industrijski šotor za začasne delavnice?



Ne to je šotor High Peak Capri Plus 4


tak nov šotor ni vreden 100EUR če mene vprašaš.

http://www.decathlon.it/tenda-arpenaz-f...
čisto enak šotor. 99EUR stane nov.
edit: aja ne, ta tvoj je za 25% večji.

če ni ta tip tisti, ki ti je prodal šotor za 100EUR:
http://www.bolha.com/dom/kamp-oprema/so...
na bolhi ga prodaja za 70EUR.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

krneki0001 ::

Svizec2014 je izjavil:

Za šotor sem dal 100eur če ga najdem mu dam šotor nazaj on pa meni denar, klical sem ga pa se ne oglaša čudno? Zanima me kaj naj naredim če ga najdem in če mi ne vrne denarja? Kakšen nasvet?


Prijavi policiji, da te je ogoljufal za 100 evrov, ker ti je prodal zanič opremo v vrednosti 100 evrov.


Sicer pa 100 evrov za šotor, pa se nisi prepričal, če je res cel? Koliko je pa velik šotor?



Za 150 evrov ti jaz moj šotor prodam (cena novega je bila 299 evrov), ki je bil uporabljam 5 let zapored v kampu po ene 3 tedne, nič uničen, nič strgan, pa preden ga prevzameš, ti ga postavim, da se lahko o tem prepričaš.

Šotor je zelo podoben mckinley Samos 6, s parimi razlikami (prva je ta, da je še večji). Ni pa se prodajal v Sloveniji, pa tudi v evropi je bil samo v parih trgovinah prodajan.
Zelo podobno zgleda:
http://www.mckinley.eu/hardware/hardwar...

Je pa velik 6x3 metre in visok malo čez 2.2 metra - uglavnem v šotoru stojiš brez problemov. Pa postaviš ga nekje v 10 do 15ih minutah (pospravljaš ga pa vsaj pol ure, ko si navajen, prvič pa vsaj eno uro).

Poanta tega šotora je, da lupina nima podna. Ti u bistvu prvo postaviš lupino okoli, potem pa spalnici po želji pripneš v notranjosti in ti spalnici imata potem poden. Stvar je konkretno narejena in kvalitetna.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

Postavite se v kožo OP-ja in povejte če bi kdo od vas na parkirišču sestavljal tako velik šotor in preverjal detaile do potankosti.

Aston_11 ::

Je pregledal, takoj kot je lahko.

Druga plat zgodbe je, da se za 100 EUR nima smisla preganjati po sodišču, ker si s pomočjo odvetnika ob bistveno več kot je vrednost novega šotora.

korenje3 ::

jaz ko kupujem stvari od nekoga sicer ne preverjam, zahtevam pa njegov naslov oz da pokaže osebno.

Aston_11 je izjavil:

Je pregledal, takoj kot je lahko.

Druga plat zgodbe je, da se za 100 EUR nima smisla preganjati po sodišču, ker si s pomočjo odvetnika ob bistveno več kot je vrednost novega šotora.


če dobi tožbo, plača odvednika drugi ne?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

s6c-gEL ::

Koliko je pa velik šotor?

https://slo-tech.com/forum/t606854/p439...

-> http://www.enaa.com/oddelki/sport/izd_1...


OP gre lahko v civilno tožbo.
Samo se bo načakal vsaj 5 let
https://slo-tech.com/forum/t579571/p439...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

Aston_11 ::

korenje3 je izjavil:

če dobi tožbo, plača odvednika drugi ne?
Ja. Vendar po Odvetniški tarifi, po kateri sodišče prizna nagrado za postopek in nagrado za narok in stroške. + sodno takso. Kar pomeni, da po tarifi bi moral odvetnik delati za cca 20 EUR ali manj. Sedaj ga pa ti najdi, pa vso srečo pri iskanju takega, ki bo pisal tožbo, hodil na naroke za 20 EUR.

mitja73 ::

Šotorov se ne posoja in se ne kupuje rabljenih. Taka je praksa med tistimi ki redno uporabljamo šotore.

s6c-gEL ::

Dobiva se na dogovorjeni lokaciji in ga še enkrat vprašam če je šotor OK in on mi potrdi da je. OK vzamem šotor mu dam denar v veri da je vse OK in potem šok. Začnem postavljati šotor in najprej ni bilo elastike v palicah ampak to se da uredit, potem ugotovim, da je spodaj strgan in da je na stropu cca. 30 lukenj šotor zanemarjen umazan ko svinjak. No potem ga kličem in mu to povem in me odslovi da se drugi dan slišiva da me pokliče. No in drugi dan ni bilo klica. Jaz ga kličem, kličem, pošiljam sms-e on pa ne odgovarja.

Če prodaja še kaj, naj se nekdo drug dogovori za srečanje/osebni prevzem, kamor "slučajno" ti uletiš.

Pithlit ::

shadeX je izjavil:

Postavite se v kožo OP-ja in povejte če bi kdo od vas na parkirišču sestavljal tako velik šotor in preverjal detaile do potankosti.


Za 100€? Ja. Šotor kupiš ponavad tak da ne pušča... če pušča je neuporaben (tudi če je bil zastonj). Jaz še nove stvari fajn pregledam (se pač hitro zgodi da je kaj kje strgano/polomljeno).
Life is as complicated as we make it...

dice7 ::

To bi se prej mogla zmenit, da bi šla na kako bol primerno lokacijo se dobit, ne pa na nek parking

weasel ::

Prodajalec je že vedel zakaj parking :)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AlphaGo v goju proti človeškemu prvaku vodi 2:0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
9321996 (17758) Rok Woot
»

Založbe zahtevale za 75 bilijonov odškodnine od p2p ponudnika LimeWire

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
357663 (5912) MrStein
»

Test AMD / ATI Radeon HD5850 1GB GDDR5

Oddelek: Strojna oprema
151559 (1103) Nub2
»

Za ... bi pa bil pripraljen...

Oddelek: Loža
302044 (1152) lambda
»

Spam: tudi v resničnem življenju

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
82886 (2886) bastadu

Več podobnih tem