» »

Najcenešja meh. tipkovnica s Cherry MX brown, red ali black tipkami ( rabim samo tipke)

Najcenešja meh. tipkovnica s Cherry MX brown, red ali black tipkami ( rabim samo tipke)

Brane22 ::

Kot naslov pove, rad bi prenovil prastarega Sinclairjevega QL-, ki ima ubijalsko slabo membransko tipkovnico.

Rad bi ta del odrezal, dal delat tiskanino in nanjo postavil solidne tipke. Kot recimo kaj iz Cherryjeve MX serije.

A ker so posamezne tipke pošastno drage, sem mislu raje ubost tipkovnico in jo razstavit.

Lahko je brez numerike, ker QL ima itak samo tistih cca 64 tipk + še ene 15 jih bi dodal.
Pa fajn bi blo da so pokrovčki črni, kar je QL pač črn.

Ostalo ni pomembno, ker gre itak v franže. Kot recimo način priklopa USB/PS2, key rollover, kakovost ohišja itd itd.

Fajn bi pa blo,d a so kapice tipk solidne, da je Enter velik in v obliki invertiranega "L", če se da z razporedom qwertz ( lahko je nemška tipkovnica recimo ). Tudi če je kaka varianta, da ima LEDico v CAPS LOCK, me ne bi motilo.

Po EU štacunah sem našel par zadev za cca €50, samo sem mislu tle vzet, če je kaj v bližini.

Vse lokalne cene so tu bistveno višje kot v tujini. Zdaj če bi dobil kaj približno cenovno podobnega, bi seveda raje vzel tu.

Lahko je totalka beden model, dokler so tipke OK. Ne spomenm se točno feelinga vsakega sviča posebej a po spominu bi najraje videl rjave, rdeče, črne MX-e, v opadajočem zaporedju. Modre samo, če drugih ni.

Ma kdo kako idejo ?
  • spremenilo: Brane22 ()

Brane22 ::

Ja, zdej sem se spomnu- koneckoncev je komot lahko tudi v okvari, če je mehanika v redu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Permanentni izklop NumLock tipke ?

Oddelek: Programska oprema
224101 (613) murrieta
»

Povezava tipke -> PC

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
91105 (909) FX6300B
»

Razstavljeno: Nadomestne tipke za LCD monitor

Oddelek: Pomoč in nasveti
243512 (3099) SkyEye90
»

Tipkovnica (taka da ne piska če sistneš več tipk)-mehke tipke

Oddelek: Kaj kupiti
101522 (1276) ;-)
»

Tipkovnica Optimus s spremenljivim prikazom tipk

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
374169 (3166) NorK

Več podobnih tem