» »

Bosch najslabši gospodinjski aparati

Bosch najslabši gospodinjski aparati

«
1
2

steklo ::

Pralni stroj star 6 let odtrgal boben, popravilo 120 evrov pri poznavalcu na servisu vrjetno 200 evrov.
Pomivalni stroj star 7 let: uničlo ležaj in še kaj strošek 100 evrov
Ročni mešalnik: požrlo ˝tribe˝

Vse ravno izevn garancije

Je še smiselno dat za pralni 500 evrov, če se ga dobi za 250 evrov kak Beko

radmannsdorf ::

jaz bom tud vse beko nabavu. 5 let garancije majo.

Dr_M ::

Res glup naslov. Za vsako firmo bi lahko kaj takega napisal.
Vprasi kateregakoli serviserja gospodinjskih aparatov in ti bo povedal, kaksna je zivljenska doba, ne glede na firmo.
Se kar sklada s starostjo aparatov v OP.

steklo ::

...to da je vse isto s*anje, bolje dat potem 300 evrov kot 500 evrov.

RejZoR ::

steklo je izjavil:

Pralni stroj star 6 let odtrgal boben, popravilo 120 evrov pri poznavalcu na servisu vrjetno 200 evrov.
Pomivalni stroj star 7 let: uničlo ležaj in še kaj strošek 100 evrov
Ročni mešalnik: požrlo ˝tribe˝

Vse ravno izevn garancije

Je še smiselno dat za pralni 500 evrov, če se ga dobi za 250 evrov kak Beko


Sej da ne boš mislil, da drugi zdržijo blazno dlje. Sploh pa je zelo odvisno od sreče. Pač si dobil ravno take aparate in jih uporabljal v določenem režimu. Nekomu drugemu pa bojo popolnoma enaki modeli deloval 10 let brez vsake težave.

Roko na srce, 6 in 7 let sta povsem spodobni starosti za belo tehniko, če je bila to prva okvara. Ročni mešalniki pa itaq niso mišljeni za neki zahtevnega, sam folk bi najraje delal po 2 kili kvašenega testa z njimi... Pri delanju smetane in biskvitnega testa pa ti ne bo požrlo ničesar na mešalniku...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

fosil ::

Kakšne bolane fore so to, da je 6 let spodobna starost za belo tehniko?
Če imaš 5 kosov bele tehnike, to pomeni da moraš vsako let ven in noter tovorit vsaj en kos bele tehnike.
Ma da drži 20+ let.
Tako je!

eric_cartman ::

Ma da drži 20+ let.


Spodobna starost je zato, ker so stvari mišljene, da zdržijo 6 let. Če bi vse delovale BP 20 let+, kako pa bi potem služili denar?

novaa ::

žal so ti časi mimo :(

Večina bele tehnike je delana da preživi garancijo potem dalje pa je odvisno od sreče.

jype ::

3d tiskanje bo to počasi popravilo:

http://www.thingiverse.com/search/?q=bo...

Mesar ::

Mhm, čez 500 let.
Your turn to burn!

fantasycamp ::

steklo je izjavil:

Pralni stroj star 6 let odtrgal boben, popravilo 120 evrov pri poznavalcu na servisu vrjetno 200 evrov.
Pomivalni stroj star 7 let: uničlo ležaj in še kaj strošek 100 evrov
Ročni mešalnik: požrlo ˝tribe˝

Vse ravno izevn garancije

Je še smiselno dat za pralni 500 evrov, če se ga dobi za 250 evrov kak Beko



danes sanjaš 6let!
vse je narejeno da se pokvari da lahko kupiš naslednjo novo stvar...

vse manj je kovine ker je draga vse več je plastike, tko da pričakovat mešalnik ki ima veliko plastike da navor ne uniči strojčka je smešno...

če pa hočeš top notch kupi za 200€plus pa boš mel desetletje in več!

Mesar ::

No potem pa povej od katerega leta je "danes", če je res vse tako crkuje... da doma malo pogledam če mi je kakšna mašina crknila pa sploh ne vem.
Your turn to burn!

jype ::

Mesar> Mhm, čez 500 let.

Jaz sem že.

Mesar ::

Si že kaj? 500 let star? Fajn. Čez 500 let bo zadeva tak daleč da bo dejansko uporabna za to kar bi ti s tem...
Your turn to burn!

Kac ::

Pomivalni bosch sem kupil okrog leta 1994 ali 1995 pa nisem še nič popravljal. Cena milijon lir taljanskih

jype ::

Mesar> Si že kaj? 500 let star? Fajn. Čez 500 let bo zadeva tak daleč da bo dejansko uporabna za to kar bi ti s tem...

Sem že zamenjal pokvarjene dele v gospodinjskih aparatih s 3d sprintanimi. Delujejo.

novaa ::

ma ja, 500 let je pretirano, 5 let je že čisto ok. Nekateri redki seveda že danes.

Okapi ::

Sem že zamenjal pokvarjene dele v gospodinjskih aparatih s 3d sprintanimi. Delujejo.
Ja, pa 10x dražji so tudi.

O.

Brias ::

http://www.bsh-group.si/index.php?page=...

Tovarna BSH Hišni aparati se nahaja v Nazarjah v Zgornji Savinjski dolini, kjer se je leta 1970 pričela proizvodnja malih gospodinjskih aparatov, od leta 1974 pa se v njej izdelujejo mali gospodinjski aparati na motorni pogon. Danes poleg le-teh proizvodnja obsega tudi aparate za pripravo hrane in napitkov. Letno tovarna izdela skupno več kot 7 milijonov aparatov.

V zadnjem desetletju se je tovarna iz proizvodnega obrata razvila v sodoben center za razvoj in proizvodnjo vseh motoričnih malih gospodinjskih aparatov za pripravo hrane ter tehnološko zahtevnejših termičnih aparatov za pripravo napitkov z višjo dodano vrednostjo. Vključena je v razvojno in produktno mrežo skupine BSH in zanjo veljajo enake smernice in standardi kot za vse ostale proizvodne lokacije znotraj skupine. Izdelki, razviti in proizvedeni v Nazarjah, se na svetovnem trgu pojavljajo pod blagovnimi znamkami Bosch, Siemens, Profilo in Ufesa.

jype ::

Okapi> Ja, pa 10x dražji so tudi.

Proizvodnja je dražja, ja.

Celoten strošek zamenjave pa znatno nižji.

Glugy ::

Men se pa zdi da niti ni tak problem znamka ampak to da po navad vsi tak delajo da eno generacijo nardijo ornk za publiciteto, drugo pa spet švoh da si mal povrnejo slab zaslužek. Tko da ti znamka v bistvu nč ne pove..Al maš srečo pa si dobil generacijo strojev k delajo tko k je treba za mal propagande al pa si dobil tisto kjer so šparal pa še dodatn zaslužk vn vlekl.

mitja73 ::

Mal preveč jamrate in vidite samo slabe primere, vso belo tehniko in tud vso elektroniko razen rač. imam že 10 let in vse dela brez kakega servisa v tem času. Edino plinsko peč vsake 3 leta naredim preventivni servis.

D3m ::

Nič od tega. Prva revizija gre ven, da testirajo vzdržljivost in morebitne napake. Ni ga boljšega testiranja, kot na kupcih.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Maestral ::

Naš prvi pralni stroj je zdržal (brez večjih posegov) skoraj 30 let, drugi celih 12, ta zadnji mi pa že kaže zobe po 5h letih... Napredek, ni kaj. Zdaj imajo namesto elektromehanskega programatorja večjedrni procesor, ki zna delovat celo nekaj let zapored... ;-)

Prav tako pomivalec, ta prvi seveda ni bil ravno šparovček, ampak je delal odlično vsaj 15 let...

Dandanes proizvajalci tekmujejo v tem, kdo bo čimbolj točno zadel predvideno življensko dobo.
Vse, kar je čez, je čista izguba.

poweroff ::

It is called capitalism.

A zdaj bomo pa za socializmom jokali? >:D
sudo poweroff

francek1 ::

eric_cartman je izjavil:

Ma da drži 20+ let.


Spodobna starost je zato, ker so stvari mišljene, da zdržijo 6 let. Če bi vse delovale BP 20 let+, kako pa bi potem služili denar?

S kvalitetnimi izdelki? Raje dam 2x več za kakovost kot nek klump, ki ga je treba menjat na 5 let...

poweroff je izjavil:

It is called capitalism.

A zdaj bomo pa za socializmom jokali? >:D

Če bi zaradi tega stroji držali 30 let potem je odgovor ja...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

Hayabusa ::

Naš prvi pralni stroj je zdržal (brez večjih posegov) skoraj 30 let, drugi celih 12, ta zadnji mi pa že kaže zobe po 5h letih... Napredek, ni kaj. Zdaj imajo namesto elektromehanskega programatorja večjedrni procesor, ki zna delovat celo nekaj let zapored... ;-)

Temu se reče CAD Computer-aided design, ko konstruirajo izdelke na mejo garancijske dobe (95% jih mora zdržati) :D.
Bo tudi franček to spoznal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

francek1 ::

Hayabusa je izjavil:

Naš prvi pralni stroj je zdržal (brez večjih posegov) skoraj 30 let, drugi celih 12, ta zadnji mi pa že kaže zobe po 5h letih... Napredek, ni kaj. Zdaj imajo namesto elektromehanskega programatorja večjedrni procesor, ki zna delovat celo nekaj let zapored... ;-)

Temu se reče CAD Computer-aided design, ko konstruirajo izdelke na mejo garancijske dobe (95% jo mora zdržati) :D.

Včasih smo temu rekli klump...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

fikus_ ::

Tako kot so zgoraj napisali:

Dandanes proizvajalci tekmujejo v tem, kdo bo čimbolj točno zadel predvideno življensko dobo.
Vse, kar je čez, je čista izguba


To je način v letalski industriji (tam je še faktor varnost), avtomobilska industrija dela na tem in kaže da za belo tehniko velja isto.

hendriks ::

jype je izjavil:


Sem že zamenjal pokvarjene dele v gospodinjskih aparatih s 3d sprintanimi. Delujejo.


jype, kateri 3d printer pa imaš?

Utk ::

Če ne morejo naredit normalne kvalitete za 300 evrov, ga pač naj ne delajo, to prepustijo drugim, ali pa nikomur. Takšen za 300 evrov res ne rabi zdržat 20 let, ampak neko normalno dobo 7-8 let pa vseeno.

Isotropic ::

jype daj pokazi 3d model tistega parta, ki si ga dal sprintat. a si rabil dolgo casa, da si ga natancno zmodeliral, al si sel na bolj improvizacijo (recimo ce so kaksne luknje, je to tezko dolociti tocno razdaljo, ce je pocil vmes in potem mal na oko naredis).

To je način v letalski industriji (tam je še faktor varnost), avtomobilska industrija dela na tem in kaže da za belo tehniko velja isto.

ni tko preprosto, sploh pri avionih ne. bela tehnika uporablja take metode vec kot avtoindustrija (metode, da se mu omeji pricakovano zivljensko dobo na toliko in toliko, pri avtih so bolj variabilni pogoji delovanja in ni tako simple).

energetik ::

steklo je izjavil:

Je še smiselno dat za pralni 500 evrov, če se ga dobi za 250 evrov kak Beko
Ne, kakor opažam je glede zanesljivosti vse isti drek. Nabaviš tisto, kar je najceneje in še zadosti tvojim zahtevam glede funkcionalnosti. Beko je dosti blizu tega. Ko crkne, popraviš, če je še v garanciji, sicer menjaš za novega.

Isotropic ::

kaj je ta beko zadnje case tuk zanimiv?
je to kaksna taka znamka kot körting?

Zgodovina sprememb…

energetik ::

Beko je zanimiv zaradi ugodne cene in dobre garancije. Po mojih izkušnjah je tudi zanesljiv; že 6 let uporabljam komplet steklokeramika/pečica, brez najmanjše napake. Bil je pa komplet takrat 500EUR, kar je bila 1/2 cene ostalih takih kompletov.

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

Isotropic je izjavil:

kaj je ta beko zadnje case tuk zanimiv?
je to kaksna taka znamka kot körting?


Korting je nizkocenovna verzija Gorenja. Beko pa je zgolj Beko. Samostojna turška firma.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

BigWhale ::

steklo je izjavil:

Pralni stroj star 6 let odtrgal boben, popravilo 120 evrov pri poznavalcu na servisu vrjetno 200 evrov.
Pomivalni stroj star 7 let: uničlo ležaj in še kaj strošek 100 evrov
Ročni mešalnik: požrlo ˝tribe˝

Vse ravno izevn garancije

Je še smiselno dat za pralni 500 evrov, če se ga dobi za 250 evrov kak Beko


Jaz sem kakih osem let nazaj kupil Gorenje pralni stroj s petimi leti garancije. V sestih letih je bil stroj sedemkrat servisiran. Dvakrat menjava grelca, trikrat lezaji, enkrat elektronika in enkrat ena crpalka. Ko je prisel serviser (s katerim sva bila ze kar kolega) osmic in je hotel imeti 200 EUR za menjavo elektronike (spet), se je najino prijateljstvo koncalo. :))

Taisti serviser mi je trikrat popravljal tudi susilec od Gorenja. Susilec, ki je sedaj ze pol leta pokvarjen (cetrtic) in se ze pol leta odlocam ali naj poklicem serviserja ali pa naj ga kar zabrisem v smeti. :)

Se mi zdi, da imajo vsa podjetja podobne tezave. :)

mitja73 ::

BigWhale je izjavil:

steklo je izjavil:

Pralni stroj star 6 let odtrgal boben, popravilo 120 evrov pri poznavalcu na servisu vrjetno 200 evrov.
Pomivalni stroj star 7 let: uničlo ležaj in še kaj strošek 100 evrov
Ročni mešalnik: požrlo ˝tribe˝

Vse ravno izevn garancije

Je še smiselno dat za pralni 500 evrov, če se ga dobi za 250 evrov kak Beko


Jaz sem kakih osem let nazaj kupil Gorenje pralni stroj s petimi leti garancije. V sestih letih je bil stroj sedemkrat servisiran. Dvakrat menjava grelca, trikrat lezaji, enkrat elektronika in enkrat ena crpalka. Ko je prisel serviser (s katerim sva bila ze kar kolega) osmic in je hotel imeti 200 EUR za menjavo elektronike (spet), se je najino prijateljstvo koncalo. :))

Taisti serviser mi je trikrat popravljal tudi susilec od Gorenja. Susilec, ki je sedaj ze pol leta pokvarjen (cetrtic) in se ze pol leta odlocam ali naj poklicem serviserja ali pa naj ga kar zabrisem v smeti. :)

Se mi zdi, da imajo vsa podjetja podobne tezave. :)


Gorenje ne dela samo sušilcev, delajo drugi za n jih, oni samo nalimajo nalepko svojo.
Prav tako do letos niso delali sami pomivalcev, delal jim jih je Bosch.

jan_g ::

>Pralni stroj star 6 let odtrgal boben

30 let nazaj so pralni stroji imeli 600 obratov. Daj tudi novega goni zgolj na 600 namesto 1500 in ti bo verjetno bo zdržal več kot 5 let.

mihec87 ::

jan_g je izjavil:

>Pralni stroj star 6 let odtrgal boben

30 let nazaj so pralni stroji imeli 600 obratov. Daj tudi novega goni zgolj na 600 namesto 1500 in ti bo verjetno bo zdržal več kot 5 let.


Neumna primerjava...Saj pralnega stroja ne naviješ sam doma da leti 1500 pač pa je to tovarniško in bi morala biti konstrukcija oz izdelava ustrezna temu...Enostavno ta roba ni več delana za tako časovno obdobje kot včasih..

crniangeo ::

Mi imamo še vedno pralni stroj iz zgodnjih 90 - Lepo dela :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

D3m ::

mitja73 je izjavil:

BigWhale je izjavil:

steklo je izjavil:

Pralni stroj star 6 let odtrgal boben, popravilo 120 evrov pri poznavalcu na servisu vrjetno 200 evrov.
Pomivalni stroj star 7 let: uničlo ležaj in še kaj strošek 100 evrov
Ročni mešalnik: požrlo ˝tribe˝

Vse ravno izevn garancije

Je še smiselno dat za pralni 500 evrov, če se ga dobi za 250 evrov kak Beko


Jaz sem kakih osem let nazaj kupil Gorenje pralni stroj s petimi leti garancije. V sestih letih je bil stroj sedemkrat servisiran. Dvakrat menjava grelca, trikrat lezaji, enkrat elektronika in enkrat ena crpalka. Ko je prisel serviser (s katerim sva bila ze kar kolega) osmic in je hotel imeti 200 EUR za menjavo elektronike (spet), se je najino prijateljstvo koncalo. :))

Taisti serviser mi je trikrat popravljal tudi susilec od Gorenja. Susilec, ki je sedaj ze pol leta pokvarjen (cetrtic) in se ze pol leta odlocam ali naj poklicem serviserja ali pa naj ga kar zabrisem v smeti. :)

Se mi zdi, da imajo vsa podjetja podobne tezave. :)


Gorenje ne dela samo sušilcev, delajo drugi za n jih, oni samo nalimajo nalepko svojo.
Prav tako do letos niso delali sami pomivalcev, delal jim jih je Bosch.


Gorenje dela tudi za BEKO. ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Machete ::

Brezvezna tema. Odvisno od kilometrine naprav, starosti, dejansko od kosa do kosa..

Jaz lahko odprem temo 'BOSCH najboljši gospodinjski aparati' ker mi laufa pralni letnik 2006 kot da je nov.
Torej? Resnica je vedno nekje vmes..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

D3m ::

Evo vam kontra. Sam uporabljam Candy. Suck on that people.
|HP EliteBook|R5 6650U|

jan_g ::

mihec87 je izjavil:

jan_g je izjavil:

>Pralni stroj star 6 let odtrgal boben

30 let nazaj so pralni stroji imeli 600 obratov. Daj tudi novega goni zgolj na 600 namesto 1500 in ti bo verjetno bo zdržal več kot 5 let.


Neumna primerjava...Saj pralnega stroja ne naviješ sam doma da leti 1500 pač pa je to tovarniško in bi morala biti konstrukcija oz izdelava ustrezna temu...Enostavno ta roba ni več delana za tako časovno obdobje kot včasih..


Ni neumna, ravno zato sem jo podal. Tvoja teza je, da so včasih delali bolj trpežne stroje. Moja je, da to ni nujno res, oz bi moral starega gnati na 1500, da bi videl če bi še vedno zdržal toliko časa. Isto kot z baterijami in telefoni. Obstaja razlog, zakaj baterije dandanes zdržijo tako malo časa.

gruntfürmich ::

naslov je glup.

drugače pa kar se tiče boscha, serviserji bodo priporočili (v primeru zadnjega našega nakupa) v primeru pomivalnih strojev ravno boscha. ampak seveda je razlika ali kupiš plastičen šrot za 300EUR ali pa inox za 800EUR (oz. 600, ker pač greš od trgovine do trgovine z ponudbami (ampak še vedno je tak model v nemčiji 450EUR))...
seveda se kupi takega za 300 in se potem jezi...

btw, kar se bekota tiče menda delajo za hudo hudo veliko firm aparate, ki potem dajo svojo nalepko gor.

vsekakor pa se je za izogibat bednih firm, recimo imam enega matrixa pralnega, pa mu zaupam samo tepihe, čevlje... prat. nič drugega. vse je izreden poden če primerjam z recimo gorenjevim, od spiranja, vrtenja, centrifuge, dodajanja vode, spiranja praška... koliko denarja toliko muzike.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

D3m ::

O Candy-ju se malo govori.
|HP EliteBook|R5 6650U|

mihec87 ::

jan_g je izjavil:

mihec87 je izjavil:

jan_g je izjavil:

>Pralni stroj star 6 let odtrgal boben

30 let nazaj so pralni stroji imeli 600 obratov. Daj tudi novega goni zgolj na 600 namesto 1500 in ti bo verjetno bo zdržal več kot 5 let.


Neumna primerjava...Saj pralnega stroja ne naviješ sam doma da leti 1500 pač pa je to tovarniško in bi morala biti konstrukcija oz izdelava ustrezna temu...Enostavno ta roba ni več delana za tako časovno obdobje kot včasih..


Ni neumna, ravno zato sem jo podal. Tvoja teza je, da so včasih delali bolj trpežne stroje. Moja je, da to ni nujno res, oz bi moral starega gnati na 1500, da bi videl če bi še vedno zdržal toliko časa. Isto kot z baterijami in telefoni. Obstaja razlog, zakaj baterije dandanes zdržijo tako malo časa.


Predpostavljaš da se na strojih lahko samo da močnejši motor..

Stari stroj je bil delan da prenese teh 600rpm rečmo 15let, če novejši pralni stroj z 1500rpm zdrži 5let je to enostavno slaba izdelava, saj ni nekega fizičnega razloga da nebi zdržal 15let(razen ekonomskega za podjetja)..Če bi takrat hoteli bi tudi 600rpm stroji zdržali samo 5 let..

Seveda obstaja telefoni so bolj požrešni na njih se dela dosti več stvari kakor včasih-rešitev večja baterija kar pa pomeni težji in večji telefon...

Isotropic ::

krajso zivljensko dobo ma drgac RAVNO zaradi rpm. lavfaj ga na nizjih obratih in bo zdrzal dlje.

mihec87 ::

Isotropic je izjavil:

krajso zivljensko dobo ma drgac RAVNO zaradi rpm. lavfaj ga na nizjih obratih in bo zdrzal dlje.


Torej je narejen slabo oz neustrezno za te obrate....

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pralni stroj (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7319500 (2161) darkolord
»

pomivalni stroj beko: popravilo ali novega??

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
449358 (7741) mulc007
»

Nakup pralnega stroja BEKO (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5930233 (24755) anjabebler
»

So Candy dobri pralni stroji? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5128025 (16255) Hanzi77
»

Pokvarjen 5 let star boschov pralni stroj (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5918803 (17713) Vajenc

Več podobnih tem