» »

Cepljenje psov

Cepljenje psov

PrihajaNodi ::

Je obvezno? Kaj se zgodi da psa ne cepiš, klju pozivom VURS? Zakaj se ne strinjam s cepljenjem je razloženo v zakljenjeni temi.

Mavrik bo sedaj ok?
  • spremenil: Mavrik ()

jype ::

Ti javim, ko me kaznujejo.

(Psa letos ne bom cepil.)

PrihajaNodi ::

Hvala:) Če ga ti ne boš potem vem da ne ravnam butasto.

jype ::

Star je že (preko roka trajanja) in do lani je bil cepljen vsako leto, ker smo veliko potovali (tudi po državah, kjer je steklina prisotna).

Zdaj počiva doma v pesjaku in hodi na sprehode okoli hiše, tako da cepljenje v resnici ni smiselno.

PrihajaNodi ::

Smiselno ali ne me zanima ali bo država res terjala tiste, ki se ne bodo uklonili. Prej sem vsako leto cepil psa, a samo letos dobim poziv. Tisti, ki pa ga nikoli niso pa ga cepijo samo letos pa so se oprali grehov iz prejšnih let.

jype ::

Če se pes veliko giblje zunaj, ga cepi v vsakem primeru.

PrihajaNodi ::

Cepil bi ga samo proti klopom, samo je preveč različnih sevov, tako da so ampule bolj smiselne. Kar se stekline tiče, cepljenje zadošča za tri leta. Tako imajo tudi v Avstriji. Nima smisla, če je bil cepljen lani. Nevem, ali bodo veterinarji dobili druga cepiva ki bodo po letu 2014 zadoščali za 3 leta...

jype ::

PrihajaNodi> cepljenje zadošča za tri leta.

Bistvo cepljenja ni neposredna zaščita psa, temveč zaščita tebe (in ostalih okoli psa) pred okužbo v primeru, da pes pride v stik z okuženo živaljo.

Tudi redno letno cepljenje pri nas ni letno zato, ker bi se kdo preseraval, temveč zato, ker je steklina na Hrvaškem, v Bosni in v Srbiji še zelo pogosto prisotna v naravi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

PrihajaNodi ::

Pri nas smo steklino izkoreninili na 98%. Cepljenje zadošča za 3 leta. Ne rečem pa da kdor psa sploh ni cepil tega ne stori. Seveda, lahko pa cepimo kar na vsake 3 mesece, ali pa mesec.

jype ::

PrihajaNodi> Pri nas smo steklino izkoreninili na 98%.

Ja, ampak to nič bistvenega ne pomeni, ker se živali prosto gibljejo med državami.

Če greš s psom na Švedsko, moraš še vedno s seboj nositi papirje, ki dokazujejo, da je titer protitelesc proti steklini zadovoljiv - Nemcem pa tega ni več treba, ker že dolgo niso imeli nobenega resnega izbruha stekline.

shadeX ::

Zdaj počiva doma v pesjaku in hodi na sprehode okoli hiše, tako da cepljenje v resnici ni smiselno.


Moj pes je tudi samo v pesjaku in giblje se samo okoli hiše. Cepljenje proti steklini res ni smiselno ampak še vedno obvezno in hočeš nočeš psa boš moral cepiti če ne boš dobil kazen (razen če veterino obvestiš da je tvoj pes poginil).

Letos februarja sem dobil obvestilo da moram psa marca cepit in tudi sem ga, kot vsako leto. Cepljenje me je prišlo 51.20€. Je pa veterinar naš znanec in smo ga tudi informativno vprašali kaj se zgodi če se psa ne cepi in rekel nam je da kazen za lastnika psa definitivno bo ko ugotovijo "kršitev". Rekel je da tudi pospešeno "iščejo" hiše ki psa niso niti prijavili na VURS ter cepili. Kazen za tiste naj bi bila še večja. Po kazni bo potrebno še vedno opraviti cepljenje. Sicer veljavnost cepiva je od sedaj 3 leta (napisano v knjižici - naslednje cepljenje 2017 ).

Saj je 1+1. Oni bodo mogoče enkrat na mesec, mogoče na pol leta ali pa konec leta pregledali evidenco psov v računalnik in videli bodo kdo psa ni cepil. Tisti bo dobil kazen (izogib kazni ni mogoč).

Je pa tudi sam povedal da je to posledica polnjenja proračuna ker se zaveda da veliko ljudi psov ne bo cepilo :).

jype ::

Meni je veterinar zagotovil, da ni panike, ter da se le malo straši naokoli.

vostok_1 ::

Ampak jaz osebno bi vseeno priporočal cepljenje, kjerkoli je žival v bližini gozda. Pač, če živi 3/4 dneva v stanovanju mora imeti res smolo, da kaj stakne. Lahk kak stekel netopir uleti not... ;)

shadeX ::

Seveda, da država še tam pokasira :D.

Maja no. Boš že videl če bo kaj prišlo. Če ne bo, pač toliko bolje.

jype ::

Če pes ne bi bil tako star, da je cepljenje že tvegano, se ne bi sekiral.

Unknown_001 ::

Da bi Hrvati že prej začeli z cepljenjem prebivalcev hoste, bi bilo vsega že zdavnaj konec. Če nisi blizu meje s Hrvaško je po moje brezveze kakršnokoli cepljenje se it, ker še tisto kar imamo redkih primerov stekline trenutno, so posledica kosmatih gostov (lisic, da ne bo pomote) ki pridejo iza meje. Drugače pa zakon je zakon, jebat ga. Na tvojem mestu bi vseeno dal cepit, umrl ne bo, pa sekirat se nimaš kaj da bo kdo kompliciral.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

jype ::

Raptor F16> Na tvojem mestu bi vseeno dal cepit, umrl ne bo

Vsi psi umrejo.

PrihajaNodi ::

Zakaj pa država ni urgirala že prej? Zakaj je ravno leto 2014 to prelomno leto kjer bo cepljenje veljalo tri leta? A ne bi bilo bolj zdravo da država reče, tisti ki ste pse cepili lani vam jih dve leti ne bo potrebno za ostale pa sankcije? To, da je cepljenje dobro za nas in ostale je farsa. Ker če bi se državi tako šlo za naše zdravje bi začela izvajati ukrepe tam kjer je potrebno ne pa tam kjer se kasira.


No ja, verjetno bodo poslali še kakšno opozorilo pred kaznijo.

Hayabusa ::

Pri rdečkam in hpv ga jaz ne bom cepil.
Pa ti, jype ?

Če greš s psom na Švedsko, moraš še vedno s seboj nositi papirje, ki dokazujejo, da je titer protitelesc proti steklini zadovoljiv - Nemcem pa tega ni več treba, ker že dolgo niso imeli nobenega resnega izbruha stekline.

Great to know.
Je to Completely Useless Facts # 243 ail 287 ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

PrihajaNodi ::

Drugače pa zakon je zakon, jebat ga. Na tvojem mestu bi vseeno dal cepit, umrl ne bo, pa sekirat se nimaš kaj da bo kdo kompliciral.


Seveda, samo plačujemo. In to neumnosti, da se človek ne bo sekiral da bo dobil še večji znesek.

Unknown_001 ::

jype je izjavil:

Raptor F16> Na tvojem mestu bi vseeno dal cepit, umrl ne bo

Vsi psi umrejo.


Pa ne zarad cepiva. Ravno zaradi takih strogih ukrepov nam uspeva steklino tako uspešno zatirati. Mimogrede tako razmišljanje: "ah sej ni treba", mi itak deluje kot šlepanje na plečih tistih ki skrbijo za redno cepljenje kosmatincev.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

PrihajaNodi ::

Raptor saj vem da si mlad, ampak vseeno najbolje da ne hodimo v gozd, se ne vozimo z avtomobilom in si naredimo bajte ki bodo kletke in nas bodo varovale proti vsem živim. Pa iztrebljanje stekline smo se lotili z metanjem cepiva v hrani, z letali.

Zakaj bi cepil če pa se bo to po letu 2014 izvajalo na tri leta? Zakaj sedaj grožnje pred tem pa nikoli? A kar naenkrat jih pa skrbi za naše zdravje?

izbrisiracun ::

Če nisi sposoben cepit psa, ga ne imej. A ni dovolj veliki razlog ta, da na hrvaškem ne raztresajo vab za lisice?

jype ::

Hayabusa> Pa ti, jype ?

Sem ga že.

Raptor F16> Ravno zaradi takih strogih ukrepov nam uspeva steklino tako uspešno zatirati.

Glavni razlog za uspešen boj proti steklini je cepljenje divjadi z gobastimi vabami.

Unknown_001 ::

izbrisiracun je izjavil:

Če nisi sposoben cepit psa, ga ne imej. A ni dovolj veliki razlog ta, da na hrvaškem ne raztresajo vab za lisice?


Kakor je meni znano, so pred kratkim začeli z raztresanjem vab. Lani ali predlani so začel kakor sem jaz slišal...
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Unknown_001 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Raptor saj vem da si mlad, ampak vseeno najbolje da ne hodimo v gozd, se ne vozimo z avtomobilom in si naredimo bajte ki bodo kletke in nas bodo varovale proti vsem živim. Pa iztrebljanje stekline smo se lotili z metanjem cepiva v hrani, z letali.

Zakaj bi cepil če pa se bo to po letu 2014 izvajalo na tri leta? Zakaj sedaj grožnje pred tem pa nikoli? A kar naenkrat jih pa skrbi za naše zdravje?


Ok, bom malo stopil nazaj. Res je čudno, da so začel grozit s kaznimi ipd. , kar lahko razumemo kot dobro in slabo.
Dobra stvar je, da je register posodabljan in da je pregled nad stanjem bolj točen in jasen. Mogoče je to hec v tem, da se bliža obdobje ko naj bi steklino popolnoma iztrebili - (sedaj ko so še Hrvati začeli z nastavljanjem vab) in bodo podrobno spremljali statistiko in dogajanje in nato z ustreznim stalnim 0 rezultatom v roku dveh let celo ovrgli cepljenje.

Slaba pa seveda da gre zgolj za požrešnost nenasitne kasice-prasice kakor trenutno čutiš situacijo. Sam seveda nimam psa ki bi ga moral cepit in rihtat zadeve da bo po predpisih, ampak razumem kaj hočeš povedati.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

dzinks63 ::

A so cepiva sedaj drugačna kot lani ali predlani, so bolj učinkovita da se lahko cepljenje po novem izvaja na tri leta? Če temu ni tako, da so cepiva enaka in se cepi z enako dozo, potem ti psa letos in drugo leto ni potrebno cepiti, saj je bil cepljen lani z enakim cepivom, kot cepijo letos. Seveda moraš imeti zaveden dokaz s potrdilom o cepljenju tvojega psa za lansko leto. Sicer pa vse skupaj najprej preveri na svoji veterinarski postaji ali na višji zato pristojni instanci, preden se za ne cepljenje odločiš.

LJ4L ::

Po mojem mnenju bi blo fajn, da ga cepiš predvsem zaradi kazni, glede na to, da je bil očitno že lansko leto.
Ales1990 pa očitno ne razume, da če živiš npr. na gorenjskem in psa ne voziš na morje na Hrvaško se ti po domače lahko malo j**e za hrvaške lisice.
LP from LJ

Jst ::

Kaj nima noben tukaj zavarovanega psa, da sprašujete takšne splošne stvari?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Mr_Globus ::

V novem pravilniku pise da je leta 2014 obvezno cepljenje VSEH psov. Kazni pa definitvno bojo ker je treba nepremicninsko luknjo pokrit :P

Čej je bil cepljen 2012 in 2013 in je letos cepljen v roku (torej niti en dan po tistem zapisanem v knjizici), velja cepljenje do 2017.

Malner ::

Jaz sem letos dal cepiti psa in mi ga sedaj naslednji dve leti ni treba.

driver_x ::

Moj pes je zaradi cepljenja dobil avtizem in postal od rojstva slep.

mitja73 ::

Vsi ki mislite da ni potrebno cepit vseh psov pomislite malo kako je v državah kjer steklina ni praktično iztrebljena bolezen.
Steklina je praktično smrtna bolezen tako da je bolje da umre 100 psov zaradi cepljenja oz. cepiva kot pa en človek.

Tudi sam sem imel psa 14 let in je bil vedno cepljen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mitja73 ()

BC3 ::

jaz sem na veterini samo plačal cepljenje za evidenco, cepili ga pa niso, ker ni potrebe.
drži tri leta in (v mojem primeru) je z vsakoletnim cepljenjem bilo več škode, kot koristi.

to je bilo še pred prenovo pravil (2013 in nazaj).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BC3 ()

rejven ::

problem tukaj načeloma niso lastniki psov, ki so prijavljeni oz. cipirani saj se načeloma za njih dobro skrbi. Če pa psa nisi prijavil in seveda nikoli ni videl veterinarja od blizu si pa seveda "rešen" obveznega cepljenja. Kazen bo doletela samo tiste, ki zaradi takšnih ali drugačnih razlogov psa ne dajo cepit ( starost, cepivo drži nekaj let ,...).
me zanima kako se bodo lotili problema " neregistriranih" psov in kolko ljudi bo dobilo kazni za njih. Mislim, da je odg. okoli 0. najlažje je težit tistim, ki so v evidencah in na podlagi tega poslat kazen brez tega, da bi dvignili svoje lene riti in šli v raziskovanje resničnih "problemov",

ah9559 ::

Ti ga kar cepi, ker drugače boš zelo hitro dobil vet. inšpektorja na dom, potem ti bo pa še preveril kje imaš psa in kakšno uto ima. Če uta nima 2 prostorov pod streho in če prostor kjer spi nima ustrezne izolacije boš kar hiter dobil še zraven kazen uto. aja pa uta mora biti dvignjena nad tlemi.

Kolegica je namreč dobila kazen to kazen po pravilniku Ur.LIST RS 51/09.

Relanium ::

Cepljenje je pametno tud če ti pes slučajno naredi kako pizdarijo, recimo da se stepe s kakim drugim psom (čeprav je drugače čisto prijazen).
Šli bodo lepo po regelcih in tud če psu ni nič, si boš nakopal veliko dodatnih problemov.
Poleg tega pa je zdaj itak na par let, včasih je blo obvezno vsako leto.

Pes je strošek, zato se pa reče: drago ko pes...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

PrihajaNodi ::

dzinks63 je izjavil:

A so cepiva sedaj drugačna kot lani ali predlani, so bolj učinkovita da se lahko cepljenje po novem izvaja na tri leta? Če temu ni tako, da so cepiva enaka in se cepi z enako dozo, potem ti psa letos in drugo leto ni potrebno cepiti, saj je bil cepljen lani z enakim cepivom, kot cepijo letos. Seveda moraš imeti zaveden dokaz s potrdilom o cepljenju tvojega psa za lansko leto. Sicer pa vse skupaj najprej preveri na svoji veterinarski postaji ali na višji zato pristojni instanci, preden se za ne cepljenje odločiš.



Sem klical veterinarja. Cepiva so enaka, vendar če letos ne cepim psa, ali pa z veterinarjem prirediva tako da je bil je lahko čez 4 leta (3 - 1 leto ker letos ne bi bil) problem ko cepivo popusti. In v primeru pizdarije, bi lahko to ugotovovili in bi imel tako sam probleme kot veterinar.

driver_x ::

Zakaj pa delate tak problem s cepljenjem psa? Saj je samo pes. Itak ga pa ne mislite pojesti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stroški psa (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
779946 (7245) jype
»

Obvezno cepljenje psa

Oddelek: Loža
276770 (5943) Vice
»

Obvezno cepljenje proti tetanusu?!?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7225293 (12222) bzzero

Več podobnih tem