» »

Kater je ugoden 13 notebook/ultrabook, IPS, osvetljena tipkovnica

Kater je ugoden 13 notebook/ultrabook, IPS, osvetljena tipkovnica

Runnagain ::

Iščem notebook/ultrabook, ki ga odlikujejo naslednje značilnosti:
- razmeroma ugoden
- ima IPS zaslov (uporaba za fotografijo)
- osvetljena tipkovnica
- sorazmeroma lahek
- USB, Wifi, SD card reader

Moč procesorja, SSD, FHD zaslom in avtonomija ne igrajo večje vloge.

Kaj priporočate?

Hvala in lp, Runnagain!!

Runnagain ::

Evo, našel naslednji model, ki pa še vseeno ni prav poceni...730€...vendar verjetno pri takšnih modelih cena ne more biti kaj dosti več nižja:
Prenosnik Lenovo IdeaPad Yoga 2 13 i3/Windows 8.1/13,3" FHD:

Procesor: Intel Core i3-4010U (1,70GHz,3MB L3)
Pomnilnik: 4GB DDR3L PC3-12800 (1600MHz) SDRAM, onboard, do 8GB max.
Trdi disk: 500GB Serial ATA 2 (3 Gbit/s),5400 rpm + 16GB SSHD
Zaslon: 13,3'' FHD (1920x1080) IPS wide-view display,10-point multi-touch
Grafična kartica: Intel HD Graphics 4400
Brezžična povezava: Wi-Fi 802.11bgn, bluetooth
Miška: Touchpad/sledilna plošča - Multi-touch
Kamera: HD720p Camera on top of screen, 1.0-megapixel, fixed focus, LED indicator
Čitalec kartic: 2-in-1 card reader
Tipkovnica: slovenska
Baterija: 6 celična
Operacijski sistem: Windows 8.1 64 bit
Dimenzije: V׊×G: 17,3x330x221,2mm
Masa: 1,66kg
Barva: svetlo siva
Priključki: micro HDMI-out, 1xUSB 3.0, 1xUSB 2.0, Audio Combo Jack (Headphone, Microphone)
Ostalo: MTM:59-411602, 10-point multi-touch, 360°flip&fold design, motion control, super high resolution

hojnikb ::

Poceni prenosnik in IPS ne gresta skupaj..

razn če res rabiš prenosnik, bi jaz na tvojem mestu raje stavo eno kišto, zram pa en dellov ultrashrap..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

klinker ::

Hojnk, ocitno rabi prenosljivost za kaj na terenu ustimat. Vsak fotograf rabi soliden in prenosen xxxbook, poleg workstationa doma.
OP, zal poceni in dobro pri notebookih ne gre nikoli skupaj. Pod 800EUR kot vidis ni nic kaj dobrega, sploh pa da ima dober zaslon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

GabrieLeo ::

Kak starejši macbook pro ali pa hp elitebook letnik 12/13 za 700-800€ več kot odlično po mojem

klinker ::

HPja raje ne. Ce ze Thinkpad T ali X.
Macbook je tudi ql opcija. Zaslon je odlicen, razen na 13ki brez retina. Tega se ogni na dolgo in siroko.

Runnagain ::

hojnikb, včasih dober panel in poceni 24 colski destop monitor tudi nista šla skupaj...pa ga danes dobiš še kar ugodno (200-300€). Se spomnim, da včasih cene niso bile spod 900€.

Kar se macbooka tiče, sem že pomislil nanj, samo z OSX-om se še nisem nikoli obširneje srečal. Kako je pa v OsX-u s poganjanjem windows aplikacij...npr. tiste trapaste aplikacije za pošiljanje fotk in foto knjig v razvijanje foto studiem? Pa cene s 13 retina zaslonom so še kar v višavah.
Thinkpad T in X - imajo vsi IPS zaslone? Mogoče kakšen tudi v višjo resolucijo?
HP Elitebook sem že videl, pa mi ni bil preveč všeč.

klinker ::

Na OSX das Parallels in furas vse kar si zelis. Dela zadeva fenomenalno dobro tudi na svohnejsem Airu.
OSX tudi ni nic kaj zakompliciran, razen nekaj shirtcutov majo u easy sfaljenih, se pa navadis bp. Je pa overall bolj enostaven od npr. Win8, sploh za kake nastavitve postimat itd.
Macbooki majo tudi prakticno najboljso avtonomijo.
Za Thinkpade pa pogoglaj tech specs za model ki te zanima, pa bos vedu. So pa super laptopi vsekakor.
Opcija je tudi kak Asus Ultrabook, samo so tej ki so vredni nakupa spet dragi, Samsung 9 Series enako. Ostalo pa po moje nima smisla gledat, ce isces kolko tolko kvalitetno zadevo.

Runnagain ::

Še tole me zanima. Če bi se slučajno odločil za Macbook pro-ja, ali imam lahko kaj problemov če bi ga kupil v nemčiji? Verjetno bo na njem nemška tipkovnica in nemški OS X, ampak ali se lahko vse to prekonfiguriran na angleščino in slovensko tipkovnico?

Invictus ::

Mislim da pride zamenjava tipkovnice s slovensko reda 150 EUR, če me spomin ne vara ...

Naroči si takega z US tipkovnico.

Slovensko pa si lahko kupiš kot zunanjo. Je pa odvisno kaj in za koga delaš.

Sam imam, sicer na PC, češko tipkovnico, gor pa uporabljam SI, US in DE tipkovnico :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Runnagain ::

Invictus je izjavil:

Mislim da pride zamenjava tipkovnice s slovensko reda 150 EUR, če me spomin ne vara ...

Naroči si takega z US tipkovnico.

Slovensko pa si lahko kupiš kot zunanjo. Je pa odvisno kaj in za koga delaš.

Sam imam, sicer na PC, češko tipkovnico, gor pa uporabljam SI, US in DE tipkovnico :D.


Invictus, tipkovnice ne mislim fizično menjat, samo softwersko spremeniti razporeditev, kje je kakšna "naša" tipka, bi si pa še zapomnil ali pa dodal mini nalepko. Ta varianta bi verjetno bila v redu, če se seveda da v opcijah to nastavljati?

Zgodovina sprememb…

Mavrik ::

Runnagain je izjavil:

Še tole me zanima. Če bi se slučajno odločil za Macbook pro-ja, ali imam lahko kaj problemov če bi ga kupil v nemčiji? Verjetno bo na njem nemška tipkovnica in nemški OS X, ampak ali se lahko vse to prekonfiguriran na angleščino in slovensko tipkovnico?


OS X dobiš v vseh jezikih tako da to ni problem. Nemški razpored je fizično enak kot slovenski, tako da če samo zamenjaš v OS X bo ok (pa kako nalepko dodaš če že res moraš).

Zavedaj se edino, da Windows aplikacije NE bodo tekle na OS X in se boš moral zajebavati z virtualci v katerih boš laufal Windows znotraj OS X (ali pa vzporedno). Če veliko delaš z Win aplikacijami je to v resnici hudo tečno in na cenejših Macih tudi dokaj počasno (recimo Parallels ful rad zabije poln CPU, kar ti ubije baterijo v manj kot polovici siceršnjega časa). Če delaš veliko z Win aplikacijami se Macov izogibaj.
The truth is rarely pure and never simple.

Zheegec ::

Runnagain je izjavil:

Še tole me zanima. Če bi se slučajno odločil za Macbook pro-ja, ali imam lahko kaj problemov če bi ga kupil v nemčiji? Verjetno bo na njem nemška tipkovnica in nemški OS X, ampak ali se lahko vse to prekonfiguriran na angleščino in slovensko tipkovnico?

Samo pazi, da vzameš Retina model, ki imajo IPS ekran. Samo vprašanje, če boš dobil rabljenega Retina pod 1000€, ker so to precej novi modeli. Vse ostalo od Macbookov pa ni Retina in torej ni IPS.

Runnagain ::

V kolikor na Mac OS X deluje Virtual Box, pomojem z enostavnejšimi windows aplikacijami (sw za foto knjige, foto studie), ne bi smelo biti problema (ali pač?). VirtualBox redno uporabljam na Windows za uporabo različnih Linux in Windows distribucij, in do sedaj nisem imel večjih težav. Verjetno jih v obratni smeri tudi ni.
Sem pa o macbook-u začel razmišljat po priporočilih v taisti temi. Gre se mi predvsem, kot sem že na začetku napisal, za dober zaslon IPS, sorazmeroma lahek laptop, ne ravno najslabšo avtonomijo, osvetljene tipke (te sicer lahko tudi pogrešam). Macbook ni moja prva izbira, saj so tudi rabljeni kar dragi (retina zaslon). Sicer pa tudi običajni ultra prenosniki niso poceni, v kolikor je posredi dober zaslon, in pri novem s pod 700EUR ne prideš...toliko so pa tudi rabljeni macbook proji.
Torej, če za isti denar dobiš rabljenega macbook proja 13 z retino in vstopnega ultrabooka, kaj bi vi izbrali?

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Sj za windows appe si zrihtaš Boot camp, za ostalo pa maš OS X..
#brezpodpisa

Runnagain ::

hojnikb je izjavil:

Sj za windows appe si zrihtaš Boot camp, za ostalo pa maš OS X..

hojnikb, kaj je to, dual boot? Da imaš Windowse naložene na istem laptopu in ob bootu izbereš, v katerega se boš bootal?

hojnikb ::

jap..
#brezpodpisa

Runnagain ::

hojnikb, a pa je kaj dosti zajebavanja, da spraviš Windowse še gor? Do sedaj sem bil vedno prepričan, da kaj takšnega enostavno ni mogoče zaradi gonilnikov v windowsih in zaprtostjo mac-ov. A za to potrebuješ kakšen poseben SW na OS X-u?

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

maš o tem napisanega dovolj, ---> google
#brezpodpisa

Runnagain ::

hojnikb je izjavil:

maš o tem napisanega dovolj, ---> google


Sem takoj našel uporabno stran: Mac Basics: Using Windows on your Mac with Boot Camp:
http://support.apple.com/kb/HT1461

hojnikb, hvala za info!

Mavrik ::

hojnikb je izjavil:

Sj za windows appe si zrihtaš Boot camp, za ostalo pa maš OS X..


To se dobro sliši samo v teoriji. Konstatno rebootanje je problem, grozno delovanje Applovih driverjev na Windowsih tudi. Popolna neumnost - če rabiš Windows, kupi laptop narejen za Windows.

Windows na Macih dela bistveno slabše kot na drugih prenosnikih.

Runnagain je izjavil:

hojnikb, a pa je kaj dosti zajebavanja, da spraviš Windowse še gor? Do sedaj sem bil vedno prepričan, da kaj takšnega enostavno ni mogoče zaradi gonilnikov v windowsih in zaprtostjo mac-ov. A za to potrebuješ kakšen poseben SW na OS X-u?


Ni težko, samo Applovi gonilniki za Windows so zelo slabi - touchpad deluje bistveno slabše, probleme imaš z Retina resolucijo, v določenih primerih se BootCamp gonilniki sploh nočejo naložiti, za povrh vsega pa baterija drži samo še kakšno tretjino časa in se laptop hudo greje. Težave so tudi z brightness kontrolo in Apple zelo redko posodablja BootCamp gonilnike.

Obenem je tipkovnica prilagojena za OS X in so bližnjične tipke vse na napačnih koncih in napačnih oblik (spomni se da OS X Ctrl tipke praktično ne uporablja).

Ne tega delat. Resno.


(Imam namreč tako konfiguracijo na MacBook Pro 15" in nikoli v sanjah ne bi hotel resneje Windowse takole uporabljati).
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

klinker ::

Mavrik.
Frend na Airu fura vzporedno v parallels se win in ubuntu. Zadeva spila fenomenalno. Winsi delajo v parallels celo boljse kot pod boot camp. Trackpadu pa samo vse funkcionalnosti, katere so v OSXu, niso na razpolago, sicer dela prav dobro.
Tudi sam imam na mojem hackintoshu dualboot z win 8 in tako tipkovnica kot trackpad delajo ze prakticno out of the box. Samo dodas BT naprave in voila. Dela kot se sika.
Skratka pusti stat boot camp, ker je parallels dosti boljsa izbira. Baterijo pa opazno bolj kuri, ja, vsaj na Airu se kar pozna.
Sicer pa niti ne vem zakaj bi fural winse. Sej imas za OSX MS Office, PS, Lightroom, in vse kar rabis za dokumente in foto editing.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple prenosnik z Windowsi 8.1

Oddelek: Pomoč in nasveti
204232 (2963) xrotek
»

macbook air vs macbook pro

Oddelek: Kaj kupiti
246037 (5131) mikko
»

Intelovi "Ultrabooki" leto dni kasneje: bolj slabo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
12330511 (26371) Zheegec
»

Adobe ukinja podporo Flasha za iPhone (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6222729 (20464) vojko20
»

smisel nakupa Macbook

Oddelek: Kaj kupiti
242839 (1935) IceIceBaby

Več podobnih tem