» »

c# knjiga

c# knjiga

kretze ::

dober dan mene zanima če kdo ve za kako dobro c# knjigo za objektno programiranje??(knjiga je lahko tudi v angleščini)
hvala za predloge že vnaprej :)

def0r ::

Head First C#.

DeeJay ::

Isotropic ::

Zgodovina sprememb…

cekr ::

Najbolj enostavno in uporabno so običajno napisane knjige pri založbi Wrox.
Apress ima pa odlične knjige, če želiš brskat po drobovini, kar pa za začetnika prav gotovo ni.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

kretze ::

hvala vsem za predloge samo me še vseeno zanima če pozna kdo kako knjigo ki se ukvarja samo z objekti :)

Apple ::

Kaj pa kkšen Udemy?
LP, Apple

black ice ::

kretze je izjavil:

hvala vsem za predloge samo me še vseeno zanima če pozna kdo kako knjigo ki se ukvarja samo z objekti :)

C# je objekten jezik z nekaj izjemami. O čem klobasaš?

Edit: popravil, da se ne bi kdo slučajno spotaknil.

Zgodovina sprememb…

kretze ::

objektno orientirano programiranje delo z classi mam v mislih

DeeJay ::

Isotropic ::

pazi, da ne bos vzel prevec stare knjige, da se ne bos slucajno ucil recimo windows forms, ki je ze obsolete.

matejm1994 ::

Da dodam še moje vprašanje, katero knjigo bi se pa splačalo za Windows Phone 8 razvijanje. Vem, je ogromno na netu, ampak meni je lažje preko knjige. Tako, da je nekako step by step, pa organizirana koda notri. lp

cekr ::

Isotropic je izjavil:

pazi, da ne bos vzel prevec stare knjige, da se ne bos slucajno ucil recimo windows forms, ki je ze obsolete.

Se vedno dodajo kaj novega. Je se dalec o odpisa.
Prevec programerjev je,ki se bojijo WPF-ja, da bi bil winforms za odpis.
Za ucenje je pa itak boljsi winform, da se na zacetku ne zafrkavas se z xaml-om.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

def0r ::

cekr je izjavil:

Isotropic je izjavil:

pazi, da ne bos vzel prevec stare knjige, da se ne bos slucajno ucil recimo windows forms, ki je ze obsolete.

Se vedno dodajo kaj novega. Je se dalec o odpisa.
Prevec programerjev je,ki se bojijo WPF-ja, da bi bil winforms za odpis.
Za ucenje je pa itak boljsi winform, da se na zacetku ne zafrkavas se z xaml-om.


+1, nekako se mi zdi najlazje za ucenje, se posebej ko si lahko nek vmesnik relativno hitro postavis da vadi kaksen ki je nov z C#, potem je pa tako ali tako od njega odvisno za kaj bo znanje C# uporabljal (Unity, ASP.NET, Xamarin,...)

Sadida ::

Kupil bi eno od teh knjig, pa se ne morem odločiti katero? Sem začetnik, nekaj osnovnega znanja že imam, rabil pa bi dobro razložene osnove.

http://www.amazon.com/Microsoft-Visual-...

http://www.amazon.com/C-5-0-Nutshell-De...

http://www.amazon.com/C-Depth-3rd-Jon-S...

Blinder ::

Pa je kaj prihodnosti z učenjem stvari iz knjige? Prihodnosti v smislu šanse za dobit job. Ali je bolje poznat le osnove in se takoj potem lotit home projektov? ali česa drugega?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Sadida ::

Kje pa boš dobil osnove, če ne iz knjige? Ok, saj obstja ogromno spletnih strani, ampak mislm, da je v vsakem primeru koristno imeti tudi knjigo. No...bodo povedali tisti, ki imajo več izkušenj.

Apple ::

Kaj pa kkšen video tečaj na Udemy?
LP, Apple

Tr0n ::

Isotropic ::

Blinder je izjavil:

Pa je kaj prihodnosti z učenjem stvari iz knjige? Prihodnosti v smislu šanse za dobit job. Ali je bolje poznat le osnove in se takoj potem lotit home projektov? ali česa drugega?

ne vem kaj mate tak fetiš na "projekte".
uči se iz knjige, dokler ne dobiš kakšnih osnov (tudi unit testing...), potem šele. če pa malo pogledaš if stavke in gui in greš potem delat neka skorpucala, je samo slabše.

detroit ::

Meni še nobena bukla ni škodila, priporočam pa obisk kakega amazona. in vložiti tiste 100€ za kaki dve knjigi čeprav je že v eni dosti povedanga kak Wrox http://www.amazon.co.uk/Professional-Ne... wrox ti ne bo škodil
Skero

Isotropic ::

wrox je za izkušene, če se ne motim.

detroit ::

hmm ne vem meni ni delalo težav čez kocenpte it, mislim da je za izkušene bolj kakšna knjiga ki ne poučuje specifičnih jezikov. Je pa res da pred tem že delal s c#. Če je gospodič čisti začetnik je mogoče boljši tisti pdf ki ga je nekdo priložil zgoraj, ampak ne se predolg zadržat tam in skočit na bolj resne knjige.
Skero

Sadida ::

Na tistem pdf-ju zgoraj sem se že, kar precej časa zadržal, zato pa bi sedaj rad kupil eno knjigo, vendar v poplavi le teh ne vem katero.

krneki0001 ::

Poleg knjig imaš pa še http://www.microsoftvirtualacademy.com kjer imaš vse v videih, pa zraven še source kodo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Knjiga na temo signalov

Oddelek: Zvok in slika
111853 (1443) BivšiUser2
»

Tečaj programiranja

Oddelek: Programiranje
111369 (1119) Yacked2
»

Certifikati CCNA in CompaTIA A+

Oddelek: Pomoč in nasveti
216029 (5551) FS8384
»

Katero knjigo za na morje?

Oddelek: Sedem umetnosti
416675 (5659) BigWhale
»

Best Mathematics Book??

Oddelek: Loža
101972 (1611) Pegaz

Več podobnih tem