» »

Knjiga na temo signalov

Knjiga na temo signalov

BivšiUser2 ::

Trenutno študiram DFT, pa mi na žalost dlje od matrik ni več jasno. Znam sicer operirati z dft matrikami, kar pa časovno odpove nad 4x4 matriko. Trenutno se učim na podlagi knjige Diskretni sistemi in signali, mi pa dejansko nič praktičnega ne pove oz. je vse v stilu končnih enačb, kar mi pa ne pomaga preveč.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Yacked2 ::

Mogoče prej vzemi v roko kakšno knjigo o algebri, saj veš grupe, obsegi...
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

genesiss ::

Jaz sem se učil po tej: https://www.amazon.com/Schaums-Outline-...

Mislim da se knjiga dobi v CTK-ju.

mjaa ::

Ena bolj priporocenih je Understanding digital signal processing od Richard Lyonsa. Je kul za pridobit dejansko intuicijo in razumevanje. Za kaksen tehnicni faks je pa premalo matematike v njej.

https://www.amazon.co.uk/Understanding-...

BivšiUser2 ::

Yacked2 je izjavil:

Mogoče prej vzemi v roko kakšno knjigo o algebri, saj veš grupe, obsegi...

Kako to misliš, v večinoma so v tejle knjigi notri kosinusi in sinusi.

mjaa je izjavil:

Ena bolj priporocenih je Understanding digital signal processing od Richard Lyonsa. Je kul za pridobit dejansko intuicijo in razumevanje. Za kaksen tehnicni faks je pa premalo matematike v njej.

https://www.amazon.co.uk/Understanding-...

Enačbe niso v grobem problem, problem je razumevanje bližnjic, da ni treba celih matrix računat. Bom vsekakor pogledal. Hvala.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Zgodovina sprememb…

Yacked2 ::

BivšiUser2 je izjavil:

Yacked2 je izjavil:

Mogoče prej vzemi v roko kakšno knjigo o algebri, saj veš grupe, obsegi...

Kako to misliš, v večinoma so v tejle knjigi notri kosinusi in sinusi.



Vem ja, ampak a ti veš od kje te sinusi pridejo in zakaj so enačbe take kot so :D

Mislim, povej zakaj si se lotil FFTja, ti bomo lažje svetovali in priporočili primerno literaturo.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

BivšiUser2 ::

V bistvu se gre za splošno razumevanje predmeta Digitalna Obdelava Signalov oz. tistih matematičnih konstruktov, ki mi omogočijo, da za nek signal naredim DFT. Za signale z majhno periodo lahko naredim n*n matriko in pomnožim z vektorjem signal oz. mi za določene signale to sploh ni potrebno (delta impulz). Za veliko periodo pa mislim, da ni smisla računat več kot 4*4 matrik. Seveda potem iz tega sledijo modulacija, demodulacija in LTI sistemi.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

BivšiUser2 ::

Ravno prebiram to knjigo od Lyonsa. Med tem ko mi Tomažičeva knjiga premalo pove o vsem skupaj mi je ta knjiga za osnoven nivo premalo, mi je ta preveč. Je še kaj uporabnega za brati? Enostavno ne pač kapiram(o) pri predavanjih o čem se gre. Imamo primere, ki pa nam nič ne povejo zakaj so tu, čeprav mi je jesno, da npr. zakaj in kje signal moduliramo (modem), ne vem(o) kaj zaboga se dogaja pri grafih, ki jih rišemo oz. na sploh pri nalogah, ki jih rešujemo.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

srus ::

BivšiUser2 je izjavil:

Trenutno študiram DFT, pa mi na žalost dlje od matrik ni več jasno. Znam sicer operirati z dft matrikami, kar pa časovno odpove nad 4x4 matriko. Trenutno se učim na podlagi knjige Diskretni sistemi in signali, mi pa dejansko nič praktičnega ne pove oz. je vse v stilu končnih enačb, kar mi pa ne pomaga preveč.


Predvsem pomaga, če hodiš na predavanja in vaje in na njih aktivno sodeluješ. V mojih časih prof. S. Leonardis in asist. Tomažič nista grizla.

BivšiUser2 ::

To sem že zdavnaj ugotovil, mimogrede nas nima niti eden od teh dveh.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

starfotr ::

BivšiUser2 ::

Hvala, bom vsekakor pogledal še to.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD je napovedal nove Radeone in TrueAudio (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
5529202 (21452) BaToCarx
»

Izraelsko podjetje bojda povečalo zanesljivost SSD

Oddelek: Novice / Diski
154851 (3795) BaToCarx
»

Pričetek odprtokodnega GSM projekta OsmocomBB

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
53417 (2949) poweroff
»

adobe audition

Oddelek: Zvok in slika
131602 (1277) Fatboyslim
»

SACD - Super Audio CD - Zaščita

Oddelek: Znanost in tehnologija
61237 (1110) bf4ed

Več podobnih tem